40 Online
282.212 Öğrenci

Mobbing Eğitimi

Mobbing online eğitim kursu ile işyerinde mobbingle nasıl mücadele edeceğinizi öğrenin. Ayrıca, mobbingin ne olduğunu ve bundan kimlerin sorumlu tutulabileceğini öğrenin.
4.9
(33)

Hızla değişen, gelişen koşulların ve dinamiklerin olduğu günümüz rekabete dayalı iş yaşamında sıklıkla karşılaşılan kavramlardan biri mobbing davranışıdır. Her ne kadar iş yaşamında davranışa dair farkındalık yeni yeni oluşmaya başlasa da, mobbing davranışı 1960’lı yıllardan beri var olan bir kavramdır.

Gerek bireyler, gerekse kurumlar için olumsuz sonuçlara sebep olmaktadır. Bir diğer adıyla psikolojik şiddet olan mobbing, bireylerin iş yerinden ayrılmalarına kadar uzanabilen, yıpratıcı bir süreçtir. Davranışı doğru tanımlayabilmek ve önlemenin yollarını aramak esas olmalıdır. 

Mobbing Eğitiminin Amacı 

Mobbing eğitimi, mobbing davranışına ilişkin genel bir çerçeve çizmektedir. Bunun yanı sıra, hangi belirtilerin mobbing davranışı kapsamında olduğunun bilincine varılması sağlanacak. İş yerinde uygulanan davranışın basit bir kişiyle uğraşma mı, yoksa gerçek bir mobbing davranışı mı olduğuna dair firkin ayırt edilmesi sağlayacaktır. Eğer davranış mobbing ise, kişinin nasıl baş edeceğine dair yol göstermek hedeflenmektedir. 

Mobbing Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Mobbing davranışı ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişiler, 

  • Yoğun çalışma temposundan biraz olsun uzaklaşmak isteyenler,  

  • İş yerinde mobbing yaşadığını düşünen ve baş edebilmeyi öğrenmeyi isteyen kişiler,

  • Kendini geliştirmek ve kendine yatırım yapmak isteyen herkes eğitime katılabilir. 

Devamını göster
Mobbing Eğitimi
209700
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları3
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Stres Yönetimi Eğitimi
4.5
(21)

Stres Yönetimi Eğitimi

6 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
750299
Duygusal Zeka Eğitimi
4.9
(73)

Duygusal Zeka Eğitimi

36 Konu5 Saat