Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 06 Nisan
Mobbing Eğitimi
Ücretsiz


Şimdiye dek 6.846 kişi katıldı.
Türkçe
4,8
8 Değerlendirme

Mobbing Uzaktan Eğitim Programı

İş yerine gitmek istemiyor, işe giderken ayaklarınız geri geri gidiyor olabilir. Bunun sebebi belki de iş ortamında maruz kaldığınız psikolojik şiddettir. Peki iş hayatımızın virüsü mobbingin ne olduğunu biliyor musunuz? Mobbinge karşı kendinizi nasıl savunacağınızı, maruz kaldığınızda ne gibi hukuksal haklarınızın olduğunu öğrenmek için mobbing eğitimini almalısınız.

Günümüzde Mobbing kelimesi kimi insan için çok şey ifade ederken bazılarımız ise halen bu kelimenin ne anlama geldiğinin, aslında işyerinde yaşadığı fiziksel ve ruhsal olumsuzluğun ne olduğunun farkında değil. Türkçe anlamıyla Mobbing “Yıldırma” olarakta tanımlanabilir. Birçok gelişmiş ülkede insanlar mobbinge maruz kalmanın zararlarını ve mobbing uygulayalan kişi ve
kurumlara karşı kendini nasıl savunması gerektiğinin bilincindedir peki Mobbing nedir, mobbinge uğrayanların hakları nelerdir ve mobbinge karşı nasıl davranmamız gerekiyor?

Online Eğitim Mobbing Eğitiminin Amacı

Psikolojik şiddet (mobbing) konusunda çalışanları bilinçlendirmek, hangi durumların mobbing olduğu hangilerinin olmadığı, mobbingse eğer neler yapması gerektiği ayrıca yasal olarak neler yapması gerektiği, sonuçlarının neler olacağı ve önlem alınabilirliği ve önlenebilirliği konusunda bilinç yaratmak.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.
 • Aktif bir internet bağlantısı.

Mobbing Online Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Online Eğitim herkese açıktır. Özellikle hizmet sektöründe kişilerle birebir çalışanların özellikle katılması gerekmektedir.

Neler öğreneceksiniz?

Eğitime katılan kişiler, psikolojik tacizle gerek kendisi gerek kurumda başkasının karşılaşması durumunda bireysel, kurumsal ve hukuksal bazda neler yapılabilineceğini eğitimden sonra bilecek ve iş hayatına farklı bir bakış açısı kazanacaktır.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Mobbing (Psikolojik Şiddet)
 • Mobbing Kavramı Ve Tanımı
 • Mobbing Kavramının Tarihsel Gelişimi
 • Mobbing Kavramının Özellikleri
 • Mobbing Türleri Ve Dereceleri
 • Mobbingin Nedenleri
 • Mobbingin Sonuçları
 • Mobbing Mağdurunun Mücadele Yöntemleri
 • Mobbingle Mücadele Edebilmenin Hukuki Boyutu
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Hilal Öztürk
Özgeçmiş

Yönetici asistanlığı alanında 5 yıldan fazla deneyimi ve akademik tecrübesi vardır. Özel bir üniversitede öğretim görevlisi olarak bu alanda görev almaktadır.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli,
 • 350 gr kağıda baskı.
 • Sertifikanın üzerinde not yazmamaktadır.
Sertifika
Uzman Yorumları
Şirketimizde mobbing konusunda çalışma yapma görevi bana verildi. Mobbing şikayetlerini incelemek ve kurumda mobbing'in önlenmesi ile ilgili İK direktörünün verdiği görevleri yapmak benim görevim. Bu eğitim bana çok şey kattı.
Cengiz Çelikbilek Cengiz Çelikbilek İK Uzman Yrd.
Yorumlar(8)
Ortalama Değerlendirme 4,8

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Sıdıka Boran
16 Haziran 2019
4.0

Bu eğitimi almak mesleki hayatım açısından bana çok iyi bilinç verdi. Detaylı ve güzel bir eğitimdi. Ancak çözüm önerileri örneklerle arttırılsa daha faydalı olur. Özellikle kamu çalışanları için detaya inilebilir. Teşekkür ediyorum.

Irem öney
05 Şubat 2019
5.0

Bu tarz eğitimleri almak bize hiçbir şey kaybettirmez aksine kazandırır. Bu sebeple herkesin katılmasını tavsiye eserim.

Yelda Ökten
GÜLŞAH CAKIR
14 Ekim 2018
5.0

Hilal hocama teşekkür ederim sayesinde mobbingle ilgili herşeyi ögrendim.Şimdi hayata daha bilinçli bakıyorum.Bu eğitimi herkesin almasını tavsiye ediyorum.Emeği geçen herkese de teşekkür ederim.Online eğitimlerinizin sayesinde çok şey ögrendim ve daha çok şey öğreneceğimide düşünüyorum.

Gülce Alkan
01 Eylül 2018
5.0

Sayenizde küçüklüğümde bana zorbalık yapan hocamı rüyamda da olsa alt etme zevkini yaşadım ? Hocamıza ve emeği geçen herkese teşekkürler ❤️❤️

Yelda Ökten
İLGAR BABAYEV
10 Temmuz 2018
5.0

Bence her kes bu eğitimi almalı.Eğitime katılarak çok şeyi öğreneceksiniz.

Kübra Akbaş
31 Mayıs 2018
4.0

Mobbingge uğrayıp haklarını bilmeyenler var. Bu her çalışanın katılıp bilinçlenmesi gereken bir eğitim. TEbrikler iienstitü

Abdurrahman KARATEKE
07 Mayıs 2018
5.0

Merhaba; Eğitim Başlangıç tarihi 07.05.2018 ama eğitim açılmıyor,eğitimin başlangıç saati varmı ?

Gizem Özhan
13 Mart 2018
5.0

Kayıt oldugun halde neden egitimleri izleyemiyorum tekrar yeni bir tarih atiyor bana

Tüm Yorumlar