AnasayfaOnline EğitimlerMicrosoft Office Programları Eğitimi
135 Online
338.316 Öğrenci

Microsoft Office Programları Eğitimi

Microsoft Office eğitimiyle bir hafta içinde Word, Excel ve Power Point öğrenin.
5
(11)

Günümüzde bilgisayarlar hayatımızın merkezinde yer alıyor ve eskiden kağıtla yaptığımız işleri artık dijital ortamda yapmaya başladık. Bu nedenle tüm bilgisayar kullananların MS Office'i bilmesi ve aktif olarak kullanması kaçınılmaz hale geldi. Microsoft Office, ilk olarak 1989 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen, hem Windows hem de Mac OS X işletim sistemleri için üretilen bir programdır. Kelime işlemci (Word), elektronik tablo uygulaması (Excel), sunum uygulaması (PowerPoint) ve bir veritabanı yönetim programı (Access) bulunmaktadır.

Bilgisayarlar hem işte hem de evde hayatımızın önemli bir parçası ve Microsoft Office ise dijital bilgilerin kullanımında endüstri standardı haline geldi. Microsoft Office'in bu kadar popüler olmasının birçok nedeni var, ancak en önemlisi kullanım kolaylığı, diğer yazılım ve donanımlarla geniş uyumluluğu ve kullanıcıların değişen ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli geliştirilmesidir. Bilgisayarlara olan bağımlılığımız artmaya devam ettikçe, Microsoft Office'in hayatımızın önemli bir parçası olmaya devam etmesi kaçınılmazdır.

Çünkü herkesin bildiği gibi iş başvurularında MS Office kullanma konusunda gerekli becerilere sahip olunması istenmektedir.

Microsoft Word, Microsoft tarafından tasarlanmış uluslararası bir kelime işleme programıdır. İlk olarak 1983 yılında Xenix sistemleri için Multi-Tool Word adı altında piyasaya sürülmüştür. Microsoft Word, tüm Microsoft Office programları paketlerine dahildir ve yeni bir belge oluşturulacağı zaman birçok kullanıcı için varsayılan tercih olmaktadır. Microsoft Word, profesyonel görünen belgeler oluşturmak için güçlü bir araç olmasını sağlayan birçok özelliğe sahiptir.

Bu özellikler arasında grafik ve tablo ekleme özelliğinin yanı sıra metni çeşitli şekillerde biçimlendirme özelliği de bulunmaktadır. Microsoft Word ayrıca tekrarlanan işleri otomatikleştirebilen makroların kullanılmasını da sağlamaktadır. Ayrıca, Microsoft Word diğer Microsoft Office programlarıyla son derece uyumludur ve dokümanların diğer uygulamalar arasında paylaşılmasını kolaylaştırır.

Microsoft Outlook, Microsoft Office'in bir parçası olarak kullanılan bir e-posta uygulamasıdır. Kullanıcıların e-posta hesaplarını yönetmelerini, e-posta göndermelerini ve gelen mesajları okumalarını sağlar. Bu eğitim öğrencilere yazılımı tam olarak nasıl kullanacaklarını öğreten bir Microsoft Office programları kursudur. Kurs, Microsoft Outlook'a yeni başlayanların yanı sıra e-posta hesaplarını nasıl daha iyi yönetebileceklerini öğrenmek isteyen deneyimli kullanıcılar için tasarlanmıştır. Eğitim, Microsoft Outlook'u kurma, e-posta gönderme ve alma, e-posta hesaplarını yönetme ve Microsoft Outlook'un gelişmiş özelliklerini kullanma gibi konular üzerinde durmaktadır. Microsoft Outlook, günlük olarak e-posta gönderen herkes için önemli bir araçtır ve Microsoft Office programları kursu, bu programı etkili bir şekilde kullanmayı öğrenmek isteyenler için biçilmiş kaftandır.

PowerPoint en popüler Microsoft Office programlarından biridir ve hem işletmelerde hem de eğitim sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Birçok slayt, fotoğraf ve video ile profesyonel sunum hazırlamaya olanak sağlar. PowerPoint sunumumuza bağlantılar, ses ve video klipler de ekleyebiliyoruz. Bu da onu çok yönlü ve güçlü bir araç haline getiriyor. Ayrıca PowerPoint, sunumlarımıza şık ve profesyonel bir görünüm kazandırmak için kullanabileceğimiz birçok dahili şablona sahiptir.

Microsoft Excel, Microsoft tarafından Microsoft Windows ve Mac OS X için yazılmış ve dağıtılmakta olan basit bir elektronik tablo uygulamasıdır. İlk olarak 1987 yılında Multi-Tool Excel adı altında piyasaya sürülmüştür. Microsoft Excel, veri oluşturmak, biçimlendirmek, hesaplamak ve görselleştirmek için kullanabileceğimiz güçlü bir araçtır. Giderlerimizi takip etmek, bütçe oluşturmak ve finansal tahminler yapmak için kullanabiliriz. Ayrıca verileri düzenlemek, analiz etmek, çizelgeler ve grafikler oluşturmak için de kullanabiliriz. Microsoft Excel, sürekli olarak verilerle çalışan herkes için vazgeçilmez bir araçtır.

Microsoft Office Programları Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Bilgisayar her geçen gün yaşamımızın merkezinde yerini almaya başlaması ile birlikte yeni bilgilere sahip olmamız gerektiğini de fark ediyoruz. Her bilgisayar kullanıcısı MS Office bilgisine ihtiyaç duymaya başladı. Çünkü hepimiz iş başvurularında MS Office bilgisinin aranıyor olduğunu görmeye başladık. Bunun yanında MS Office’in aktif şekilde kullanılması kişisel yaşamımızda da ihtiyaç halini aldı. Yaptığımız çalışmaları daha hızlı ve etkili hale getirmenin önemli yollarından biri de olduğunu görüyoruz.

  • Öğrenciler özellikle tez aşamasında öne çıkaracak ipuçlarına ihtiyaçları olacak.

  • İş Arayanlar, özgeçmiş hazırlarken bilinmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olacak.

  • Ofiste öne çıkarak kısa yollar ve ipuçları için çalışanların katılması önemlidir.

  • Ayrıca ilgi duyan herkes için uygun bir eğitimdir.

Microsoft Office Programları Eğitimi Neyi Hedefliyor?

Ofis programlarını etkin bir şekilde kullanıyor olmak sizi iş görüşmelerinde bir adım öne çıkarır. Eğer çalışıyorsanız, sahip olduğunuz yeni bilgiler sayesinde saatlerce uğraştığınız uygulamaları çok daha kolay bir şekilde yapabildiğinizi görmüş olacaksınız. Kursu tamamlayan kişiler, eğitimleri tamamlandıktan sonra sürekli kullanacakları programlar hakkında bilgi sahibi olarak, iş yaşamlarına daha rekabetçi bir şekilde başlamış olacak.

Eğitimin temel amacı, Office programlarını daha hızlı ve verimli bir şekilde kullanmanızı sağlamaktır. Böylece iş yaşamının stresi içinde zaman kaybı yaşamadan verimliliğinizi arttırabilirsiniz. Eğitim tamamlandıktan sonra kurs tarafından bir sınava katılmanız istenir. Sınav sonucunda başarılı olmanız halinde kazandığınız sertifika özellikle iş bulma sırasında yapılan değerlendirmelerde, ön plana çıkmanızı sağlayacak.

Devamını göster
Bu görüntü Microsoft Office programlarına odaklanan bir çevrimiçi kursu tasvir ediyor. Masa başında oturan bir kadın görülüyor, dikkati muhtemelen önündeki bilgisayar ekranına odaklanmış. Ekran bulanık, ancak üzerinde bir ağaç logosu görülebiliyor. Kadının sağında beyaz bir kupa, beyaz bir saksı içinde bir saksı bitkisi ve saksı içinde bir bitki görüntüye rahat bir ev hissi katıyor. Masanın üzerinde turuncu zemin üzerine beyaz bir harf, farklı renklerde bir grup simge ve üzerinde beyaz bir x işareti bulunan yeşil bir kare var. Bu görsel hep birlikte Microsoft Office programlarına odaklanan çevrimiçi bir kurstan bahsediyor ve hem rahat hem de eğitici bir atmosfer sunuyor.
0808
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu görsel Excel hakkında bir çevrimiçi kursu tasvir etmektedir. Gözlük takan ve sakallı bir adam, konu hakkında bilgili ve deneyimli olduğunu gösteriyor. Gri arka plan üzerinde Excel Kursu - Excel Öğrenimi yazan metin de bunu doğruluyor. Yüzünün yakın çekimi, konuya olan güvenini gösteriyor. Ayrıca, gri arka plan üzerindeki beyaz metin, kursun kapsamlı ve bilgilendirici olduğunu gösteriyor. Adamın gözlükleri ve siyah gömleği profesyonel olduğunu, burnunun yakın çekimi ise son derece odaklanmış olduğunu gösteriyor. Bu görsel, öğrencinin deneyimli ve bilgili bir eğitmen tarafından verilen kapsamlı ve ilgi çekici bir çevrimiçi Excel kursu alacağını iletir.
4.9
(558)

Excel Eğitimi

10 Konu5 Saat
Bu görselde ileri Excel eğitimi için dizüstü bilgisayar kullanan bir kişi yer almaktadır. Dizüstü bilgisayar açık ve kullanıcı klavyede yazıyor, bu da kursa aktif olarak katıldığını gösteriyor. Arka planda, öğrenme atmosferine katkıda bulunan siyah metinli bir tabela ve ahşap bir yüzey üzerinde bir tabak antep fıstığı görülebiliyor. Ayrıca, muhtemelen kurs sırasında içilen bir fincan kahvenin yakın çekimi ve rahatlatıcı ve konforlu bir ortam yaratan bir bitkinin yakın çekimi de bulunmaktadır. Dizüstü bilgisayar ekranında, kullanıcının aktif olarak verileri analiz ettiğini gösteren bir grafik görülebiliyor. Tüm bunlar bir araya gelerek bu ileri düzey Excel eğitim kursu için ideal bir öğrenme ortamı oluşturuyor.
4.9
(302)

İleri Excel Eğitimi

25 Konu4 Saat