AnasayfaOnline EğitimlerKişisel Marka Yönetimi Eğitimi
15 Online
63.262 Öğrenci

Kişisel Marka Yönetimi Eğitimi

Kendinizi çevrenize nasıl anlatacağınızın püf noktalarını Kişisel Marka Yönetimi Eğitiminde bulacaksınız. İnsanların sizinle ilgili düşüncelerini nasıl yönlendireceğinizi uzmanından öğrenin.
5
(14)

Kişisel marka, bir bireyin bir topluluk, endüstri veya pazardaki deneyimi, uzmanlığı, eylemleri veya başarıları doğrultusunda oluşmuş izlenimlerin bütünüdür. Kişiyi farklı kılan güçlü nitelikleri, onu ön plana çıkaran beceri ve yetenekleri, insanlarla etkileşimi, iş yapışıyla ilgili olumlu düşünceler yani kısaca profesyonel kimliğiyle ilgili algıların tümüdür.

Kişisel marka birçok yönden bilinirlik, ün, itibar gibi anlamlar taşır. İnsanların sizi bir fikir, kuruluş veya aktivite temsilcisi olarak görme şekline verilen isimdir. Uzmanlığınız, güvenilirliğiniz, neyi temsil ettiğiniz, neyi savunduğunuz gibi konular sizi marka olarak tanımlar. İnsanlar, isminizi duyunca akıllarına ilk hangi fikirler geliyor? İşte bu sizin kişisel markanızdır, yani bir anlamda topluluk, endüstri veya pazardaki itibarınızdır.

Araştırmalar, çalışanlar tarafından sosyal medya üzerinden paylaşılan marka mesajlarının, markanın kendi sosyal medya hesabından paylaşılan marka mesajlarından %561 daha fazla takip aldığını ortaya koyuyor.

Kişisel marka şimdiye kadar hiç olmadığı derecede önemli günümüzde. Dijital pazarlama sahnesindeki kişisel markalar arasında dikkat çeken ilk isim Dijital Pazarlama Uzmanı Neil Patel. Düzenli LinkedIn ve YouTube videoları ve günlük podcast yayınları paylaşan Patel, dünya çapında bilinen bir markadır.

Virgin Group’un kurucusu Richard Branson, kişisel marka için en iyi örneklerdendir. Röportajlar ve TV reklam çekimlerinde görünür, sosyal medya hesaplarını yeniler; hepsi kişiseldir ve böylelikle şirket markasını güçlendirir. Dünya çapındaki bu popüler örneklere rağmen güçlü bir kişisel marka oluşturmak için bu boyutta bilinirlik elde etmek gerekmez. Kişisel markanız sadece var olmalı ve biraz parlamalı.

Kişisel bir marka haline gelmek, iş hayatında güçlü bir etki yaratmak ve sürdürülebilir kariyere adım atmak için bu eğitimine katılabilirsiniz.

Kişisel Marka Yönetimi Eğitimine Kimler Katılabilir?

  • Öğrenciler

  • Çalışanlar

  • Yeni mezunlar

  • Profesyoneller

  • Kendisi geliştirmek isteyen herkes

Rakiplerinizi neden geçemiyorsunuz?

Çok iyi bir çalışansınız! Çok çalışıyor, doğru işler yapıyorsunuz ve bunu başarılı bir şekilde sürdürebiliyorsunuz. Ancak, rakiplerinizin geliri sizden daha fazla ve daha çok iş teklifi alıyor. Bu durumda hata sizde mi? Evet!. Çünkü rakipleriniz kişisel markalaşma sürecini başarı ile yönetmiş ve tamamlamış durumda!

Günümüzde, ben işimi doğru yaparım ve işimi kaybetmem mantığı Türkiye’de yer edinmiş olsa dahi, Avrupa’da birçok profesyonel çalışan yaptığı iş ne olursa olsun, kariyerindeki başarı basamaklarının kişisel markalaşma sürecinden geçtiğini görmüş, kabul etmiş ve planlarını bu şekilde yapmaya başlamış durumdadır.

Unutmayın, marka demek büyük bir firma, ünlü olmak ya da büyük paralar kazanan bir birey olmak demek değildir. Başarıya giden basamakları düzgün bir şekilde hızlı ve kolay çıkabilmek için, kendinizi bir çalışan olarak değil, bir ürün ya da marka olarak görmek durumundasınız. 

Yönünüzü iş aramaya doğru çevirdiyseniz ve sıkı bir şekilde iş arıyorsanız karşınıza mutlaka kişisel markalaşmayla ilgili şeyler çıkacaktır. Ya da en azında kişisel markalaşma ve imaj hakkında kulağınıza bilgiler gelecektir.

Günümüzde sıkça karşılaştığımız ancak içini  bir türlü dolduramadığımız bu kavram artık kariyer inşası için kullanılır hale geldi.

İş piyasalarının rekabetçi durumu kariyer yaşamını oldukça etkiliyor. İş bulma ve kariyer basamaklarını tırmanma kilit noktalara temas etmekle elde edilebiliyor. Günümüzde işverenin önüne bıraktığınız bir kağıt parçası ( özgeçmiş ) işveren için bir anlam ifade etmediği zamanlar olabiliyor.

İnsanların bireysel tüketim maddeleri satın alırken markaya önem verdikleri bilinen bir gerçek. Satın almayı planladığınız bir ürünle ilgili hiçbir fikriniz olmadığı zamanda markaya değer verirsiniz. Önümüze her ne kadar birçok test ve pratikleri dökseler de markanın daha geçerli olduğu fikrine alışığız. Bu örnekle benzetmek garip olsa da işe alım ve kariyer yaşamında kişisel markanın işveren nezdinde daha önemli olduğu bilimsel çalışmalarda ortaya çıkıyor.

Eğer kişisel bir markanız olmasını istiyorsanız bu eğitime katılın ve hemen kişisel markanızı oluşturun.

Devamını göster
Bu görsel, muhtemelen profesyonel bir görünümü temsil eden gözlüklü ve sakallı bir adama aittir. Bu, bir kursta kişisel marka yönetiminin öneminin bir temsili olabilir. Mesajın, kendinizi belirli bir şekilde sunarak profesyonel kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olacağı şeklinde olması mümkündür. Arka plandaki saat, başarılı olmak için zaman yönetiminin önemini sembolize ediyor olabilir. Genel olarak bu görsel, başarılı bir profesyonel kariyer için kişisel marka yönetiminin önemini anlatmak için kullanılabilir.
0779
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları2
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
06/07/2024
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.