Kendini Geliştirme Eğitimi


$4.54$12.31

5,0
6 Ratings
4 student enrol recently.

  Course content

 • 5 Videos
 • 5 Live Class
 • 1 Document
 • 1 Quiz
 • 1 Homework
 • 1 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions
Türkçe
Subscription Duration: 365 Days

Kendini Geliştirme Eğitimi

Kendinizi geliştirmek mi istiyorsunuz?

Kendini geliştirme eğitimi potansiyellerinizi keşfetmenize ve en yüksek başarıya ulaşmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir kurstur. Kendinizi geliştirerek kişisel başarıyı nasıl yakalayacağınızı öğrenmenizi sağlar. İnternetten, kitaplardan duyabileceğiniz bilgilerin daha fazlasını uzmanından öğrenmek ister misiniz? O halde bugün kendini geliştirme kursuna katılın.

Bu eğitimin amacı sadece kendini geliştirmenin nasıl olduğunu göstermek değil. Gerçekten kendinizi değiştirmenin, motivasyon kazanmanın adresi. Kendinizi keşfetmenize yardımcı olacak bu eğitim hayatınızı daha iyi hale getirecek. Bu eğitime katılan herkes işte, okulda, sosyal hayatta nerede olursa olsun hayatının her alanında başarıyı yakalayacak. Siz de değişime hazır mısınız? Kendini geliştirme kursuna katılın ve ister evden ister işten nerede olursanız olun değişime ve başarı için yolculuğa hemen başlayın!

Kişisel gelişim herkesin hayatında önemli bir yere sahiptir. Fiziksel, ruhsal, zihinsel belleğinizi geliştirmek, hedeflerinize ulaşmak için kişisel gelişim olmazsa olmaz. Eğer bir sporcuysanız  veya iş arayan bir yeni mezun dahi olsanız kendinizi geliştirmek için mümkün olan en fazla çabayı verirsiniz.

Kendini geliştirme eğitimi hakkında bilgi ararken internette birçok kaynak ve yorum bulabilir ve bunlara çok şaşırabilirsiniz. Bu eğitimin amacı kitaplarda veya internette gördüğünüz kaynaklardan daha fazlasını size sağlamaktır. Kendinizi en iyi şekilde keşfetmenize ve kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak bir eğitimdir. Kendinizi geliştirerek kişisel başarının anahtarını yakalamayı öğreneceksiniz. Optimum düzeyden en yüksek seviyede başarıları elde etmek için kendini geliştirme kursuna katılın. İster evde ister işte nerede olursanız olun kendinizi geliştirin.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Kendini Geliştirme Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • Kendini keşfetme yolculuğuna çıkmak isteyenler,
 • Hedeflerini gerçekleştirmek isteyenler,
 • Kendini gerçekleştirme konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler,
 • Kendini geliştirmeye nereden başlayacağını bilmeyenler,
 • Kendini geliştirme hakkında uzmanlaşmak isteyenler.

What you will learn?

Kendinizi geliştirmeye çalışırken karar vermeniz gereken ilk şey gerçekten ne kadar ileriye gitmek istediğinizdir. Hayatınızda değişiklik yapmak ve sonuçlarını görmek için az veya çok fazla hareket planı belirleyebilirsiniz. Mesela, kariyerinizden memnun değilseniz şirketinizde önemli bir değişikliğe ihtiyaç duymadan kariyer beklentilerinizi karşılamak için yeni beceriler edinmeniz yeterli olabilir. Ya da terfi almak istiyorsanız ve bu yaşam standartlarınızı daha iyi hale getirmek içinse kendini geliştirme eğitimi almanız yeni fırsatlar yakalamanızı sağlar.

Kendini geliştirmede önemli bir diğer faktör ise ne tür bir bağlılık düzeyi aradığınızdır. Yani birçok insan hayatını değiştirmek isteyebilir. Ancak başarılı olmak için gereken zamanı ayırmaz veya çabayı göstermez. Kendini geliştirme sürekli çalışma ve özveri gerektirir. Bu yüzen kendini geliştirme kursuna katılmadan önce yeterli bir zamana sahip olduğunuzdan emin olun. En azından bunun için ayıracak vaktiniz olmalı. Kararlıysanız kesinlikle kendini geliştirme eğitimine hemen katılın.

Topics of Education

 • Kendini tanıma
 • Kendini tanımada değerler ve duygular
 • Kendini tanımada kişilik tarzları - yetenekler, motivasyon tarzları,
 • Kendini tanıma - kişilik ve motivasyon konusunda hangi testlerden yararlanabiliriz?
 • Değişim nedir?
 • Değişim nasıl gerçekleştirilir?
 • Değişime uyum sağlama
 • Çeviklik nedir?
 • Kendini gerçekleştirme adımları
 • Kendimi nasıl geliştirebilirim?

FAQs About Education

Kendini Geliştirme Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Kendini geliştirmenin büyük bir kısmı hedeflerinize ulaşmada hangi adımları takip etmeniz gerektiği ile doğru orantılıdır. Buna ek olarak hedeflerinizi gerçekleştirmek için gerekli olan motivasyonu edinmeniz gerekiyor. Bazı insanlar kariyer değiştirmenin veya yeni şeyler öğrenmenin, hobiler edinmenin hayatlarını değiştireceklerini düşünebilir. Ancak bu değişiklikler insanların son zamanlarda sabırlı olmaları ve başarılı olabilmeleri için motivasyon kadar yönlendirilmeye de ihtiyaçları vardır. İşte tam da bu noktada kendini geliştirme eğitimi alınacak en iyi rotayı belirlemek için tüm ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi listelemek için yardımcı olur.

Kendini Geliştirmenin Zor Yanları Var Mı?

Kendini geliştirmenin ne yazık ki zor adımları da var. Bu zor adımlardan biri kendinizi nasıl motive edeceğinizi henüz keşfetmemiş olmanız olabilir. Biraz kişiye göre değişiklik gösteren bir konudur. Pek çok insanın kendisini bir düzen içerisinde olumlu hissetmesi veya devam ettirmesi konusunda zorda kaldığı olur. Mesela bazı insanlar daha çok maneviyata önem verir, felsefi bir yaklaşıma ihtiyaç duyar. Bazıları ise dönüm noktalarına ulaşmak için somut ödülleri tercih eder.
Kendini geliştirme konusunda en doğru yolculuğu bulabilmek için kendini geliştirme planlarının arkasındaki en doğru motivasyonu bulduğunuzdan emin olun. Bu konuda da kendini geliştirme eğitimi size yol gösterici olacak. Kendinizi tanıyacak ve kendinizi keşfedeceksiniz.

Kendini Geliştirme Eğitimi Sonunda Neler Öğreneceksiniz?

Aradığınız değişim, motivasyon kendi geliştirme konusunda ne olursa olsun yeni eylemleriniz ve alışkanlıklarınızla kalıcı güç yaratmanız çok önemli bir konudur. Hayatınızın en az bir bölümünü dahi başarılı bir şekilde değiştirmeniz size neyin mümkün olduğunu gösterecek ve yaşamınıızdan büyük bir memnuniyet duygusu kazanmanızı sağlayacak. Yıllar boyunca kendinizi kişisel gelişime adamak için heyecanlanacaksınız ve hiç hayal bile etmeyeceğiniz şekilde karşılığını bulacaksınız.

Kendini Geliştirmek İçin Motivasyon

Sizi motive eden nedir? Henüz karar veremediyseniz veya farkına varamadıysanız üzülmeyin. Kendini geliştirme eğitimi size motivasyon hakkında ayrıntılı bir bilgi verecek. Hayatınızda tutku veya mutluluğun eksik olduğunu hissettiğiniz şeyler varsa muhtemelen motivasyonunuz çok hızlı bir şekilde düşer. Ama hayatınızda olmasını istediğiniz şeylere ulaşmak için engelleri kaldırdığınızda ve bunu başardığınızı gördüğünüzde kendini geliştirme konusunda ihtiyacınız olan motivasyonu kazanmış olacaksınız.

Kendini geliştirme konusu gözünüzde büyüttüğünüz bir görev gibi gözükebilir. Kendinizin daha iyi bir versiyonu olabilmek için sıkı çalışma, özveri ve farkındalık kazanmanız gerekir. Bazen olduğunuz yerde kalmanız yani kendini geliştirmenin gereksiz olduğunu düşünmeniz, daha doğru ve kolay bir yol olarak gözükür. Ancak bu sizi daha iyi yerlere gelmektense daha kötü bir duruma sokar.

Peki sizce kendini geliştirmek neden bu kadar zor? Neden değişim yerine konfor alanımızda kalmak daha kolay? Kendini geliştirme eğitiminde bu soruların yanıtını daha iyi almış olacaksınız.

Kendini Geliştirme ve Kimlik Kazanımı

Instagram’da birçok insan görürsünüz. Herkes farklı kimliklerle dolaşır. Sosyal kimlikle asıl olduğu kimlik arasında çok fark vardır. Ancak insanlar sosyal kimliğini ön plana çıkarır. Peki bu durum ne kadar sağlıklı? Yani dış dünyaya gösterdiğiniz kişi ile aslında olduğunuz kişi aynı mı? Bu kimlikler elbette uyum içerisinde olabilir ama genelde bu kimliklerin birbiri ile örtüşmemesi durumunda depresyon, anksiyete gibi durumlar da ortaya çıkabiliyor.

Ne yapmam gerektiğini biliyorum dediğinizi kaç kere duydunuz? Kalbimiz evet derken neden hayır diyoruz? Bizim için anlamlı olmasına rağmen neden değişime ayak uydurmuyoruz? Her şey tek bir konuda birleşiyor aslında: korku. Korkunun pek çok farklı türü var. Değişim korkusu, reddedilme korkusu, başarısızlık korkusu… Ama diğer tüm korkuları da aşan bir korku varsa o da kendini kaybetme korkusu. Bu yüzden gerektiğinde değişime ayak uydurmalıyız.

Kendini geliştirme eğitimi değişime eşittir. Yani size olmanız gereken kişinin kimliğini kazandırır. Değişim çoğu zaman zor olsa bunu yapmak gerekiyor. Ne kadar istemiyorum diye inkar etsek de ne pahasına olursa olsun bir parçamız uyum sağlamak istiyor. Kabullenme arzusu kendimizin gerçek olmayan versiyonlarına dönüşmemize sebep olabiliyor. Kabul edilebilir gözüken ancak zaman zaman rahatsız edici olan sahte kimlikler bu yüzden ortaya çıkıyor.

Kendini geliştirme eğitimine katıldığınızda kendiniz için en doğru adımı atmış olacaksınız. kendinizi tanıma yoluna girecek ve çevrenizde de fark edilebilir olacaksınız. İş hayatınızda ve sosyal hayatınızda önemli ve olumlu değişiklikler kazanacaksınız.

More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Comments All (6)
Course Rating 5,0
Pakize Atıcı
28 Aralık 2021
5.0

Güzel bir eğitimdi. Harika bir anlatımı var hocanın.

Aliye Zert
27 Aralık 2021
5.0

Kendinin en iyi halini arayanlara ya da kendini tanımak isteyenlere tavsiye edebileceğim bir eğitimdir. Hocamızın muhteşem anlatımıyla da taçlandırılmıştır. Kendini geliştirme eğitiminin devamını talep ediyorum :)

Mukaddes Ülker Çetin
25 Aralık 2021
5.0

Çok eğlenceli ve akıcı geçti ders herkese öneririm