AnasayfaOnline EğitimlerKendi Kendine Koçluk (3K) Eğitimi
95 Online
1.732 Öğrenci

Kendi Kendine Koçluk (3K) Eğitimi

Kendi Kendine Koçluk Eğitimi ile kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Değerlerinizi, düşüncelerinizi anlamak, sınırlarınızı görmek ve duvarlarınızı yıkmak istiyorsanız bu eğitim tam size göre.
5
(4)

Sınırlayıcı inançların üstesinden gelmek. Kendi kendime koçluk yapabilir miyim? Bu düşünce aklınızdan hiç geçti mi? Kendine koçluk yapmak için son derece odaklanmış ve motive olmak gerekir. İnsan doğası gereği bulunduğu konumdan daha iyi bir konumda olmayı arzular. Heraklietos; "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir." demiştir. Her şey sonsuz bir değişim döngüsündedir.

Günümüz dünyasında, hedeflerine ulaşmış, başarılı olmuş insanlara baktığımızda, tarafsız bir uzman ile çalıştıklarını görürüz. Yaşanan küreselleşme ve teknolojik devrimlerle birlikte hızlı bir değişim ve yenileşme süreci içerisindeyiz.

İnsanlar hayatlarında değişiklik yapmak ister. Bu kendiliğinden gelen bir değişim isteği olabileceği gibi, gelişen bir sürecin sonrasında da olabilir. Yeni kararlar alırlar. İlk başta oldukça hevesli olarak başlanan bu süreç, bazen rutine döner ve ilerleme kaydedilemez; kısır bir döngü oluşturur. Kendilerine eksik olan nedir diye sormaya başlarlar. İstekleri oldukça net olmasına rağmen ulaşamadıklarını gördüklerinde, içlerindeki motivasyon da tıpkı bir mum alevi gibi en küçük bir rüzgarda söner. Koçluk sürecinde, farklı bakış açılarına sahip olarak iletişim içerisinde olduğunuz insanlar ile sınırlarını kendinizin belirlediğiniz mükemmel köprüler kurabilirsiniz. Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Elde Edemeyiz. demiştir Einstein. Mevlana ise bu süreci şöyle anlatır; ''Dünle bitti düne ait ne varsa, Bugün yeni bir şeyler söylemek lazım.''

  • Kendinizi keşfetmek,

  • Değerlerinizi, duygularınızı anlamak,

  • Düşüncelerinizi, sınırlarınızı görmek,

  • Duvarlarınızı yıkmak,

  • Davranış kalıplarınızı öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre.

Kendinizi keşfettiğiniz, yaşam amacınızı bularak yol haritası çizdiğiniz, hedeflerinizi netleştirip, vizyon oluşturacağınız bir eğitim olacaktır. Sorulmamış bir soru, denenmemiş bir yoldur. Bu eğitim ile kendinize güçlü sorular sorup, güçlü cevaplar alacaksınız. Liderlik becerilerinizi geliştirecek, kendi keşif yolculuğunuzda bilgeliği bulacaksınız.

Kendi Kendine Koçluk (3K) Eğitimine Kimler Katılmalı?

  • Kendine güçlü sorular sormak isteyen,

  • Hedeflerini netleştirip adım atmak isteyen,

  • Yol haritası oluşturmak isteyen,

  • Kendini Geliştirmek İsteyen herkes katılabilir.

Devamını göster
Bu görüntü, kameraya gülümseyen koyu renk saçlı bir kadını tasvir etmektedir. Kadının etrafı beyaz metinli siyah beyaz bir ekran ve siyah metinli beyaz bir tabela ile çevrilidir. Ön planda bir kadının boynunun yakın çekimi görülüyor. Bu resim, bireyleri kendi dönüşümlerinin sorumluluğunu üstlenmeleri için güçlendirmek üzere tasarlanmış çevrimiçi bir kendi kendine koçluk kursunun bir parçasıdır. Bu kapsamlı eğitim programı, insanların hedeflerine ulaşabilmeleri ve kendilerinin en iyi versiyonu olabilmeleri için daha fazla öz farkındalık ve güven kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu eğitim sayesinde bireyler nasıl gerçekçi hedefler belirleyeceklerini, nasıl anlamlı eylemlerde bulunacaklarını ve ilerlemeleri için nasıl motive ve sorumlu olacaklarını öğreneceklerdir. Bu eğitimden elde edilen bilgilerle katılımcılar, potansiyellerinin tamamını ortaya çıkarmak ve kendi başlarına başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirebilirler.
0735
Video12
Sınav1
Ödev1
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/06/2024
Sertifika Sınavı
15/06/2024
Sertifika Sınavı
22/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.