AnasayfaOnline EğitimlerJavaScript Eğitimi (Temel Seviye)
35 Online
55.634 Öğrenci

JavaScript Eğitimi (Temel Seviye)

JavaScript, web sayfalarını etkileşimli, dinamik ve duyarlı hale getirmek için kullanılan popüler bir kodlama dilidir. Bu kurs size her şeyi öğretecek!
5
(3)

JavaScript, devamlı gelişen web teknolojilerinin en başından beri hayatını sürdüren ve günümüzde çeşitli framework'lerle yeniden popüler hale gelen betik bir dildir. Frontend dünyasında vazgeçilmez olan bu dili öğrenmek için sizde hemen kayıt olun.

JavaScript hem popüler hem avantajlıdır. Ücretsiz kütüphane ve geniş bir toplulukla sizi karşılayacak. Yazılım geliştirme maliyetlerini düşürdüğü için işletmelerin de gözdesi haline gelmiştir. Eğer 5 saatiniz varsa bu eğitime katılın. Çünkü bu dili öğrenerek inanılmaz şeyler yapabilirsiniz.

JavaScript Eğitiminin Amacı Nedir?

Dünyanın en popüler yazılım dillerinden biri olan Javascript, web geliştiricilerin ana 3 yazılım dilinden bir olarak bilinmektedir. Javascript aracılığı ile HTML kodları değiştirilir, bu durum dinamik web sayfaları hazırlamayı mümkün kılar. En belirgin özelliği aynı anda birbiri ile ilişkisi olmayan farklı işlemlerin yapılabilmesidir. Bu durum çok önemli bir performans tasarrufu sağlar. Javascript ile sistem hatalarını fark etmek ve içinden ayıklamak kolay bir yoldur. Kullanıcı ile olan iletişimi daha kolay ve hızlı bir şekilde sağlar.

Örnek olarak, bir kullanıcının form aşamasında, geçerli bir e-posta adresi ile işlem yapıp yapmadığı Javascript ile rahatlıkla kontrol edilebilmektedir. Her seferinde en baştan kod yazılmasının önüne geçtiği için, geliştiricilere büyük kolaylık sağlar. Diğer yazılım dilleri ile kıyaslandığında hızı kanıtlanmıştır. Kullanılacak web sayfalarından sağlıklı görüntü alabilmek için, internet tarayıcı Javascript desteğini sağlamalıdır.

Bu eğitimde JavaScript eğitimi ile dilin genel yapısı hakkında bilgi verip frontend tarafında nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

Kurs sıkılmadan öğrenmenizi sağlayacak bir eğitim sistemi ile buluşmanızı sağlar. JavaScript sözdizimini kullanmak, temel nesne yönelimli kavramları temel düzeyde öğrenmenizi sağlamak üzere bir program oluşturulmuştur. Aldığınız eğitim sayesinde oyunlar geliştirmeye ve etkileşimli web siteleri oluşturmaya başlamanız hedeflenmektedir. JavaScript günümüzde gelişmiş tüm web sitelerinin hemen hemen hepsinde kullanılmaktadır. Bu alanda yapmak istediğiniz çalışmalara başlamak için doğru bir adım atmış olacaksınız.

Eğitim tamamlandıktan sonra eğitim süresince öğrendiğiniz bilgileri temel alarak, kurum tarafından bir sınava tabi olursunuz. Sınavdan başarılı olan katılımcılar, sertifika almaya hak kazanır. Kazandığınız bu sertifika, özellikle iş yaşamınızda oldukça fazla işinize yarayacaktır. Özellikle bu alanda kendini geliştirmek isteyen, yazılım diline meraklı olan katılımcılar tarafından kaçırılmaması gereken bir eğitimdir.

JavaScript Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Eğitimi tamamladığınız zaman aranan web geliştiricisi olabilme yolunda önemli bir adım atmış olacaksınız. Modern teknikler ve prensipler hakkında temel bilgileri öğrenmiş olacaksınız. Hem hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan online bir eğitimden faydalanacaksınız hem de hiçbir ücret ödemenize gerek kalmayacak. Kendinize yeni bir bilgi katmak için kaçırılmaz bir fırsat olan eğitime herkes katılabilmektedir. Aşağıdaki özelliklere sahipseniz bu eğitim tam size göre!

  • Yazılım dünyası; backend ve frontend olarak ayrılmış durumda. Frontend tarafında çalışmak istiyorsanız,

  • Web teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız,

  • Web teknolojileri hakkında sahip olduğunuz bilgileri bir adım daha ileri taşıyıp dinamik sayfalar oluşturmak istiyorsanız bu eğitimden yararlanmalısınız.

Yazılım dünyasının backend ve frontend olarak ayrıldığı bu günlerde frontend tarafında çalışmak isteyen, web teknolojileri hakkında ki bilgisini bir adım daha öteye taşıyıp dinamik sayfalar oluşturmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Devamını göster
JavaScript Eğitimi
209750
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
27/05/2023
Sertifika Sınavı
03/06/2023
Sertifika Sınavı
10/06/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
550209
Bootstrap Eğitimi
5
(3)

Bootstrap Eğitimi

40 Konu10 Saat
Volkan AsildeveciVolkan Asildeveci
550209
HTML5 ve CSS3 Eğitimi
4.9
(62)

HTML5 ve CSS3 Eğitimi

35 Konu5 Saat
Beytullah AnıBeytullah Anı
800209