AnasayfaOnline Eğitimlerİş Yaşamında Kuşaklar Arası İletişim
285 Online
69.562 Öğrenci

İş Yaşamında Kuşaklar Arası İletişim

Z kuşağı iş hayatının önemli bir aktörü haline geldi. Kuşakları ne kadar tanıyorsunuz? Diğer X Y Z kuşaklarıyla iletişim kurmak için harika bir eğitim.
5
(6)

Teknolojik gelişme ve değişmelerin dinamik ve çok hızlı olduğu günümüz iş dünyasında, tüm çalışanlar iş dünyasının dinamiklerine adapte olmak, değişen ve dönüşen çağa ayak uydurmak zorundadırlar. Pek çok farklı yaş grubunun yani kuşakların bir arada çalışmak zorunda olduğu göz önünde bulundurulduğunda, kuşaklar arası iletişimin önemi karşımıza çıkmaktadır. Kuşaklar arası iletişim doğru kurulmadığı takdirde, kurumların ortak amaç ve hedeflerini gerçekleştirmeleri zor olacaktır.

İş Yaşamında Kuşaklar Arası İletişim Eğitiminin Amacı

İş yaşamında kuşaklar arası iletişim eğitimi kapsamında kuşak kavramı, bebek patlaması, X, Y, Milenyum, Z kuşaklarına değinilecektir. Yine aynı şekilde, çalışma yaşamında X ve Y kuşakları ele alınacaktır. Eğitim kapsamında, kuşak çatışmasının nedenlerine de değinilecektir.

Eğitime Kimler Katılabilir?

  • Kavrama ilgi duyan kişiler,

  • Kuşaklar arası iletişim ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişiler,

  • Farklı kuşaklardan kişiler ile bir arada olan kişiler,

  • Yoğun çalışma temposundan biraz olsun uzaklaşmak isteyenler,

  • Kendini geliştirmek ve kendine yatırım yapmak isteyen herkes eğitime katılabilir.

Devamını göster
Bu görselde kollarını kavuşturmuş bir kadın kendine güven ve kararlılık mesajı veriyor. İş hayatında kuşaklar arası iletişim eğitimi, meslektaşlar, müşteriler ve müşteriler arasındaki kuşak farkını kapatmaya odaklanır. İşletmelerin, farklı kuşakların masaya getirdiği farklı bakış açılarını ve deneyimleri anlaması çok önemlidir. Bu eğitim, işletmeleri farklı kuşaklarla başarılı bir şekilde etkileşim kuracak ve güçlü, karşılıklı fayda sağlayan ilişkiler kuracak araç ve stratejilerle donatmaya yardımcı olabilir. Bu eğitim sayesinde işletmeler, farklı nesillere profesyonel ve uygun bir şekilde nasıl yanıt vereceklerini ve ilişkileri nasıl geliştirip sürdüreceklerini öğreneceklerdir. Amaç, ilgili herkesin yararı için farklı nesiller arasında anlayış, güven ve işbirliğini teşvik etmektir.
01254
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/06/2024
Sertifika Sınavı
15/06/2024
Sertifika Sınavı
22/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.