AnasayfaOnline Eğitimlerİş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimi
80 Online
352.233 Öğrenci

İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimi

İş analizi herhangi bir işletmenin başarılı olması için gerekli bir beceridir. Bu beceriyi edinmek ve iyi bir iş analisti olmak için iş analizi ve görev tanımı online eğitimine katılın ve tekniklerini uzmanından öğrenin.
4.5
(23)

Bir şirketteki tüm çalışma pozisyonlarının tanımlanması ve buna göre de bir maaş belirlenme konusunda önemli yere sahip bir alandır. İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimi sayesinde iş tanımlama ve analizleri hakkında uzmanlaşarak, insan kaynakları konusunda daha donanımlı bir kişi olacaksınız.

İş analizi bir şirketteki tüm pozisyonları anlamak ve bir çerçeve ortaya koymak amacıyla yapılmaktadır. Bu görevi itibariyle insan kaynakları yönetiminin bir bileşenidir. Bir işletmede iş analizi ve görev tanımı yapılmasının bir çok sebebi vardır. Bunlardan en önemlisi şirket için adalet duygusunun yerleşmesini sağlamaktır. Maaşların adil bir biçimde dağıtılmasından iş süreçlerinin doğru dizayn edilmesine kadar birçok alanda etkin çalışmalar yürütür.

İş analizi eğitimi nedir?

İş analizi teknik bir konudur. Teknik bir konu olmasından dolayı insan kaynakları departmanına bağlı olarak çalışan iş analistleride bu konuda uzman olmalıdırlar. Bu online eğitimin amacı personele değil, işe odaklanan bir iş tanımı yazmayı öğretmektir.

İş analizi kursuna kimler katılmalı?

Bu eğitim iş analizi ve görev tanımı yazma becerileri kazanmak isteyen herkese yönelik olarak hazırlanmıştır. Bir iş analizi sistemi kurmak ya da iş yerinde mevcut olan iş analizi sistemini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

  • İK yöneticileri ve departman sorumluları,

  • İK Uzmanları ve yardımcıları,

  • Personel yönetimi departmanında çalışanlar,

  • Pozisyonu İK olmayan ancak iş tanımı yazma görevi olanlar

Devamını göster
Bu görüntüde bir kadın kameraya gülümsüyor. Kravat takıyor, bu da profesyonel bir işyerinde olduğunu gösteriyor. Bu bir iş analizi ve tanımı olabilir. Kadının duruşu ve ifadesi güven ve yetkinlik hissi veriyor. Yüzünün, göğsünün ve gömleğinin yakın çekimi de profesyonel bir ortamda olduğunu gösteriyor. Genel olarak, bu görüntü iş analizi ve tanımı fikrini doğru bir şekilde aktarmaktadır.
0735
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
06/07/2024
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.