Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 20 Nisan
İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimi
Ücretsiz


Şimdiye dek 9.464 kişi katıldı.
Türkçe
4,0
12 Değerlendirme

İş Analizi ve Görev Tanımı Online Eğitim Programı

Bir şirketteki tüm çalışma pozisyonlarının tanımlanması ve buna göre de bir maaş belirlenme konusunda önemli yere sahip bir alandır. İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimi sayesinde iş tanımlama ve analizleri hakkında uzmanlaşarak, insan kaynakları konusunda daha donanımlı bir kişi olacaksınız.

İş analizi bir şirketteki tüm pozisyonları anlamak ve bir çerçeve ortaya koymak amacıyla yapılmaktadır. Bu görevi itibariyle insan kaynakları yönetiminin bir bileşenidir. Bir işletmede iş analizi ve görev tanımı yapılmasının bir çok sebebi vardır. Bunlardan en önemlisi şirket için adalet duygusunun yerleşmesini sağlamaktır. Maaşların adil bir biçimde dağıtılmasından iş süreçlerinin doğru dizayn edilmesine kadar birçok alanda etkin çalışmalar yürütür.

Online Eğitim İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitiminin Amacı

İş analizi teknik bir konudur. Teknik bir konu olmasından dolayı insan kaynakları departmanına bağlı olarak çalışan iş analistleride bu konuda uzman olmalıdırlar. Bu online eğitimin amacı personele değil, işe odaklanan bir iş tanımı yazmayı öğretmektir.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.
 • Aktif bir internet bağlantısı.

İş Analizi ve Görev Tanımı Online Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Bu eğitim iş analizi ve görev tanımı yazma becerileri kazanmak isteyen herkese yönelik olarak hazırlanmıştır. Bir iş analizi sistemi kurmak ya da iş yerinde mevcut olan iş analizi sistemini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

 • İK yöneticileri ve departman sorumluları,
 • İK Uzmanları ve yardımcıları,
 • Personel yönetimi departmanında çalışanlar,
 • Pozisyonu İK olmayan ancak iş tanımı yazma görevi olanlar

Neler öğreneceksiniz?

 • İş analizi ve görev tanımıyla ilgili temel ilkeleri uygulayabileceksiniz.
 • İş analizi görüşmelerini kapsamli bir şekilde hazırlayabileceksiniz.
 • İş tanımlarını net bir şekilde yazabileceksiniz.
 • İş değerleme yöntemlerini öğrenecek ve hangi yöntemi seçmeniz gerektiğini göreceksiniz.
 • Bu eğitimle iş analizi tekniklerini öğrenerek, çalışanların verimliliğini arttırabilecek ve performans yönetim sistemine veri sağlayabileceksiniz.
 • Etkili bir iş analizi sisteminin nasıl uygulanacağını öğrenebilecek, kuruluşun amaçlarına ve İK stratejisine uygun bir sistemin nasıl kurulabileceğini anlayabileceksiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • İş Analizinin Amaçları
 • İş Analizlerinde Bulunması Gereken Bilgiler ve Bilgi Toplama Yöntemleri
 • Görev Tanımı ve İş Gerekleri
 • Yetkinlikler
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Bilal Şentürk
İnsan Kaynakları, İş Hukuku Uzmanı
Özgeçmiş

Celal Bayar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Lisans eğitimleri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Tezli Yüksek Lisans yapmıştır. Halen insan kaynakları üzerine doktora tezi yazmakta ve işletmelere insan kaynakları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Sertifika
Yorumlar(12)
Ortalama Değerlendirme 4,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Ercan Okur
15 Temmuz 2019
5.0

İEE öncelikle teşekkür ediyorum.İş analizi ve görev tanıtımı eğitimi, en etkin değişimlerinizi sindirerek yüksek kazanımlar toplamanızı, dönüşümlerle değerli deneyimlerinizi gösterişli kılmanızı, görüşlerinizi paylaşarak anlam dolu yaşama ilhamlar vermenizi, hayallerinizi doldurarak tüm gerçekleri okumanızı, fikirlerinizi gerçekleştirerek muazzam tarihler yazmanızı, bir şeyleri fark ederek farklı ışıkları görmenizi, bilinçlerinizi tazeleyerek ritimlerle zaferlere ulaşmanızı, durum ve olguları çeşitli yönlerde ele alarak narlandırmanızı, olayların gelişmesini teşvik ederek amaçlarınızı oluşturmanızı, derin ve anlatılamaz duygularınızı ilişkilendirerek yansıtmanızı, olanaklarınızı fırsata çevirerek köklü atılımlar yapmanızı, kaliteli süreç tutumlarınızı derecelendirerek hamleler sağlamanızı ve daha birçok hareket yönlerini ele alarak ciddi değişiklikleri görmeye başlayacak ve gerçekliğin farklı algı yollarına açıklık getireceksiniz.Eğitmenimiz Sn. Bilal Şentürk, katılımcılara sıcak ışıklarla sarılarak güçlü uygulamaları gösteren, lezzetli tatlarla yaratıcılığı buluşturan, tüm gerçekleri tartışarak stratejileri aşılayan ve aynı zamanda nasıl daha başarılı olunacağını öğreten, cesaretleri şehvetlendiren sevdalı birisi.Herkesin İEE eğitimlerine katılarak bilinç seviyelerini yükseltmelerini diliyorum.

Bilal Şentürk
Gülşen Yegin
12 Nisan 2019
5.0

İstanbul İşletme Enstitüsü'nden çok sayıda eğitim aldım. Bu eğitimlerin 3 adedi Sayın Bilal Şentürk 'ün eğitimiydi. İnsan Kaynakları yalnızca ilgi alanım , mesleğim değil. Buna rağmen eğitimden inanılmaz keyif aldım . Sayın Bilal Şentürk'ün eğitim misyonundan ve mesleki bilgisinden her zaman etkilendim. İş hayatınızda farklı şeyler öğrenip ufkunuzu genişletmek iştiyorsanız doğru yerdesiniz. Teşekkürler İstanbul İşletme Enstitüsü.

Kadir Sak
29 Mart 2019
5.0

Bilal beyin verdiği eğitimlerin genelinde gayet anlaşılır bir akış söz konusu. Kariyerime faydası olacağını düşündüğüm İş Analizi ve Görev Tanımı Eğitimini Bilal beyden almış olduğum için mutluyum

Nebile Akçay
18 Ocak 2019
5.0

Hocam dersiniz cok faydalıydı verdiğiniz bildiler için cok teşekkürler

Miraç Taşan
08 Kasım 2018
5.0

Gerek ders videoları ,gerek ders notları ve ödevlerle bu alanda gerçekten çok fazla bilgi edindim.çok teşekkürler

SEVAL GANİOĞLU
22 Ağustos 2018
2.0

Aynı anda farklı dersler alıp vidyo ve ders notları sayesinde başarılı olmama rağmen bu ders için aynı şeyi söyleyemiyorum.Online dersin vidyosu canlı değildi ve eski vidyolardı. Vidyodaki ses problemi ve vidyolarının içeriği sebebiyle ders notlarını çalışmama rağmen sınav sorularındaki farklılık yüzünden bu dersten kaldım. Ayrıca başarısız olduğum bu dersin sınavından kaç puanla kaldığımı bilemiyorum. Sonuç olarak sadece başarısız yazıyordu.

Selçuk Memiş
30 Temmuz 2018
5.0

İş analisti olacak kişiler, işi gözlemlerken kendileri içinde geliştirici olacaktır.

Bilal Şentürk
Şahap Bultan
20 Mayıs 2018
1.0

Katıldığım hafta yeterli sayı oluşmadığından canlı ders yapılamadı. Bu yüzden ders notlarını okuyarak bilgilendim ve sınava hazırlandım. Bu kurumdan şu ana kadar aldığım 9 eğitimden sadece bundan geçemedim. Sebebi de sınav soruları, ders notlarıyla uyumlu değildi. Ders notları çok yüzeyseldi. Sınavda hayal kırıklığına uğradım.

Şilan Urak
17 Mayıs 2018
2.0

Bencede çok zordu. Bildiğim kadarıylada bu sınavdan geçen kişi sayısı çok az.

Salman Taş
17 Mayıs 2018
3.0

Sınav soruları çok zordu çok... ben hayatımda bu kadar zor sertifika sınavı görmedim.

Burak Meral
16 Mayıs 2018
5.0

Bu kadar yoğun iş temposunda işimle ilgili eğitim alıp kendimi geliştirebilmek, aynı zamanda oturduğum yerden sertifika alabilmek paha biçilemez.

Bahadır Tüter
15 Mayıs 2018
5.0

Çok faydalı bir eğitim oldu. Teşekkürler İstanbul İşletme Enstitüsü...

Tüm Yorumlar