AnasayfaOnline Eğitimlerİnternet Haberciliği
60 Online
2.432 Öğrenci

İnternet Haberciliği

İnternet haberciliği eğitimiyle bir internet gazetesindeki tüm süreçleri öğrenin. Bu alanda uzun yıllar deneyimi olan eğitmenle internet gazeteciliğini öğrenin.
5
(4)

İnternet Haberciliği sahip olduğu dinamiklerle tüm dünyada adından söz ettiriyor. Türkiye için ise henüz yasal anlamda bile düzenlemesi tam olarak yapılabilmiş değil, ancak gelecekte bu alan üzerinden gerçekleştirilecek tüm ciddi projeler, çok daha etkili ve çok daha dinamik bir hal alacak. Geleceğin meslekleri arasında sayılabilecek olan internet haberciliği hakkında hem teorik, hem de pratik bilgiler veren eğitim sayesinde; kendinizi internet haberciliği mesleğine hazırlayabilirsiniz.

Haber yazım tekniklerinden, arama motoru optimizasyonu (SEO) kurallarına, video kurgu mantığından Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) ile haber içeriği üretimine, özel haber dinamiklerinden, veri gazeteciliğine kadar pek çok farklı konuda detaylı bir bilgi birikimine sahip olacaksınız. Ders ile nitelikli bir internet habercisinde bulunması gereken altyapıyı edinebilir, bu alanda karşınıza çıkacak iş fırsatlarına kendinizi önceden hazırlayabilirsiniz.

İnternet Haberciliği Eğitimine Kimler Katılmalı?

Haberciliğe ilgi duyan herkes için özel bir ders olduğu söylenebilir. Özellikle İnternet Haberciliği yapmayı düşünen genç muhabirler, foto muhabirleri, editörler için özel bir alanı gözler önüne seriyor. Türkiye’de tüm yasal düzenlemeleri tamamlandığında, özellikle internet medyasının da bugün olduğundan daha fazla önem kazanacağı unutulmamalıdır.

Bu noktada yerel, bölgesel gazete sahipleri ve haberciler için internet haberciliği ufuk açıcı bir saha sunuyor. Aynı zamanda homeworking biçimde çalışmayı isteyen haber redaktörleri, video ve fotoğraf editörleri için de özel bir iş sahası olarak düşünülebilir. Genç gazeteciler ise tartışılmaz biçimde önem arz eden bir ders olduğunu da sanırım söylemeye gerek yok. Özellikle İletişim Fakülteleri’nde okuyan tüm öğrenciler için internet haberciliği, gelecekte yapabilecekleri potansiyel bir meslek olarak düşünülebilir.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

  • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.

  • Aktif internet bağlantısı

Devamını göster
Bu görsel, İnternet Gazeteciliği Eğitiminde çevrimiçi bir kursu tasvir etmektedir. Resimde takım elbiseli bir adam görülüyor ve yakın çekim olduğu anlaşılıyor. Arka planda bir uçağın bulanık görüntüsü görülüyor. Bu, kursun muhtemelen uluslararası gazeteciliğe odaklandığını ve dünyanın farklı yerlerinden habercilik gibi konuları kapsadığını göstermektedir. Bu çevrimiçi kurs sayesinde katılımcılar, gazeteciliğin küresel bağlamda nasıl işlediğini anlayabilir ve başarılı uluslararası gazeteciler olmak için gereken becerileri geliştirebilirler. Ayrıca bu kurs, katılımcıların farklı kültürlerden ve konumlardan haber yapmak için kullanılan en son teknolojileri ve stratejileri keşfetmelerine yardımcı olacaktır.
01245
Video20
Sınav1
Ödev3
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.