Close
Mobil Menu Bars
Türkçe
5,0
5 Değerlendirme

İmaj Ve Algı Yönetimi Eğitimi

Günden güne büyüyen, değişen ve gelişen, rekabetin var olduğu iş dünyasında artık yalnızca çok çalışmak, önemli ve doğru işler yapmak ne yazık ki yeterli değil. İş ve sosyal hayatınızda tercih edilebilir olmanın yolu, kalıcı olmaktan geçer. Pozisyonunuz ne olursa olsun, acımasız rekabet döngüsü içerisinde tercih edilebilir olmanın yanında kalıcı olmak için “kişisel marka değeri” oluşturmak gerekir. Yeni dönemde ne olduğunuz değil nasıl olduğunuz, ne giydiğiniz değil onu nasıl giydiğiniz, ne söylediğiniz değil onu nasıl söylediğiniz, ne yaptığınız değil onu nasıl yaptığınız, nasıl sunduğunuz daha önemli hale gelmiştir. Dolayısıyla sadece akıllarda kalmak değil, akıllarda nasıl kaldığınız daha da önemlidir.

Klasik İK sorularından biri aslında bize bu konuda bir başlangıç noktası sunar: “Sizi neden tercih edelim?” Neden tercih edileceğinizi en iyi şekilde anlatmak ise markalaşmaya başlamanın ilk adımıdır. Bir anlamda “kişisel marka” olmanın yolu, olduğunuz kişiyi dışarıya etkin ve etkili bir şekilde ifade edebilmekten geçer. Profesyonel imajınız da, sunduğunuz şeylerin reklamını yapan bir resimdir. Pozitif yönde oluşmuş bir imaj tüm kapıları açabilen bir anahtar olarak kullanılırken, tam tersi bir imaj da, kişinin tüm kapıların dışında kalmasına yol açar. İmaj, iç içe geçmiş parçalardan oluşan bir yapboz oyunu gibidir. İşe girme, daha iyi bir pozisyona gelebilme ya da daha fazla sorumluluk üstlenme aşamalarında, bu yetkileri size tanıyacak olan kişilerin zihninde, sizin hakkınızda oluşmuş olumlu izlenim yani imaj –iş hayatında bilinen adıyla Profesyonel İmaj- bu yüzden büyük önem taşımaktadır.

İmaj nedir? Neden bu kadar önemlidir?

İmaj, insanların karşılarındaki kişiler hakkında neler “hissettiği” ile ilgili bir terimdir. Yani insanların bize davranış şekli, bizim ne olduğumuzdan daha çok, bizi nasıl bildiklerine bağlıdır. Dolayısıyla nasıl algılanıyorsak öyle biliniriz. Eğer kendi gerçeğimiz ile başkalarının zihnindeki “biz” arasında belirgin farklar varsa imajımız bizi temsil etmiyor demektir. Bu yüzden de algılamanın mekanizmasının nasıl çalıştığını da bilmemiz gerekir. Sonuç olarak, olduğunuzla göründüğünüz arasındaki farkları ortadan kaldırmanız, kendi “kişisel marka değeri”nizi oluşturup iş hayatında ve sosyal hayatta ön plana çıkmanız sizi sektörünüzde ve pozisyonunuzda vazgeçilmez kılar.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 1. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 2. Aktif internet bağlantısı
 • Bu eğitime kayıt olduğunuzda 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. 365 gün sonunda aboneliğiniz silinir.
 • Ders güncelleme garantisi: Bu eğitim yılda 3 kez canlı derslerle güncellenir.
 • Forum aboneliği: Eğitimde forum aboneliğine 1 yıl boyunca abone olabilirsiniz.
 • Canlı ders: Bu eğitimde yılda 3 dönem canlı ders yapılmaktadır. Kayıt olduğunuzda yılda sadece bir dönem canlı derse katılabilirsiniz. Videolar süresiz erişime açıktır.
 • Sertifika: Eğitimde sınav yapılmaktadır. Sınav, ödev ve eğitmen değerlendirmesiyle başarılı olan öğrenciler dijital sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilir.

İmaj Ve Algı Yönetimi eğitimine kimler katılmalıdır?

Algıları yönetme konusunda kendisini geliştirip, etkili bir kişisel (profesyonel) imaja sahip olmak ve sahip olduğu bu güçlü iletişim ve pazarlama aracını etkili bir şekilde kullanmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Neler öğreneceksiniz?

Rekabetin kaçınılmaz olduğu profesyonel dünyada pozitif bir algı oluşturmak için bilgi, beceri ve deneyimin dışında sizi diğerlerinden farklılaştıran güçlü yanlarınızı ne kadar karşı tarafa geçirebildiğiniz çok önemlidir. Bu eğitimde kişisel imajınızı profesyonelce yansıtmanın yollarını, profesyonel bir duruş sergileyerek verilmek istenen mesajları görüntü, iletişim ve davranışlar vasıtasıyla karşı tarafa nasıl geçirebileceğinizi öğreneceksiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • İmaj nedir?
 • Başarılı ve etkili bir imaja sahip olma yolları
 • Marka ve kişisel markalaşma süreci
 • Kişisel (profesyonel) imaj ögeleri
 • Algıla(n)ma ve imaj yönetimi
 • Algılamanın mekanizması nasıl çalışır?
 • İmaj ve göze çarparlık
 • Göze çarparlığı artırmanın yolları
 • Kariyer planı geliştirme aşaması
 • Profesyonel etki
 • İlk izlenimler ve kişisel imajın oluşumu
 • İş ortamlarında ilk izlenimin önemi
 • Sözsüz iletişimle olumlu mesajlar verme
 • Profesyonel duruş
 • Sözel iletişimin gücü
 • Yazılı iletişim (e-posta ve telefon iletişiminde profesyonellik)
 • Kişisel gelişim ile kişisel imaj ilişkisi
 • Özsaygı ve özgüveni geliştirme yolları
 • Davranış yönetimi
 • İş dünyasında ve sosyal hayatta nezaket, görgü kuralları
 • Kuruma, pozisyona ve kişiliğe uygun giyinmek
 • Giyimde renkler ve gardırop yönetimi
 • İş dünyasında renklerin dili
 • Serbest giyim uygulamaları
 • Profesyonel yaşamda kadınlar ve erkekler için imaj kırıcılar
 • Algılama yönetiminin temel kuralları
   
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Ayça Törün
Özgeçmiş

Ankara Üniversitesi Antropoloji bölümü mezunudur. Muhabirlik geçmişinin yanı sıra bir yandan sunuculuk mesleğine devam etmekte, bir yandan da iletişimde ikna teknikleri, topluluk önünde konuşma korkusu, etkili konuşmanın püf noktaları, beden dili kullanımı ve kişisel imaj konularında seminerler vermektedir.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Sertifika
Yorumlar(5)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Mustafa Kalafat
Ömür Aktokluk
22 Ocak 2020
5.0

Ayça Hocamızla tanıştığım için çok mutluyum. Aldığım eğitim gerçekten çok kapsamlı ve zengin içerikliydi. Bakış açınıza samimi ve içten anlatımıyla başka bir pencere açıyor. Değişim de bununla beraber geliyor. Çok severek izlediğim dersler için çok teşekkür ediyorum. Eğitimi sonradan aldığım için derslerine canlı olarak katılamadım. Bu kesinlikle bir sorun olmuyor. Ayça Hocamız özveriyle her sorumuza cevap veriyor. İyi ki almışım dediğim bir eğitim oldu.

Bilgehan Bulut
11 Kasım 2019
5.0

Eğitimden gerçekten çok memnun kaldım. Yoğun programım arasında Ayça Törün hocamızdan dört hafta boyunca aralıksız (iki farklı eğitimden) ders almama rağmen hiç sıkılmadım. Bir uzaktan eğitimden, ancak bu kadar istifade edilebilir. Normal şartlar altında başka eğitimlerde “bitse de gitsek:(” duygusu baskınken, katılımcılardan birinin bile olumsuz bir duygu belirtmemesi tesadüf olamaz. Kendi deneyimlerini aktarırken ciddiyetle davranmanın yanında dinleyiciye değer verdiğini olabildiğince hissettirmek profesyonellerin işidir. Ayça Törün, gerçek bir profesyoneldir. Teşekkür ederiz.

Ferhat Gökçe
09 Kasım 2019
5.0

Ayça hocam pozitif enerjisi ve samimiyetiyle bizlere her anlamda faydalı oldu. Eğitim boyunca iç iletişim, sözlü ve sözsüz iletişim, ilk izlenim gibi birçok farklı başlığı konuştuk ancak bunların hepsinden de öte içimizdeki sevginin bunların hepsinin temelini oluşturduğunu öğrenmiş olduk. Eğitimi almayı düşünen tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

Ayşe Hakyemez
08 Kasım 2019
5.0

Aldığım bir çok eğitim içerisinde, kesinlikle en iyi ve en kıymetli eğitimdi. Çünkü birebir, yaşadığımız hayatın içinden ve insanın özüne yönelik çok kıymetli bilgiler içeriyor. Böylesine değerli bilgileri bizlerle paylaştığınız için size içten teşekkür ediyorum Ayça Hocam. İçten gülümseyişinizin eşlik ettiği canlı eğitimler gerçekten çok keyifliydi. İlk olarak İkna Teknikleri Eğitimi aracılığıyla sizi tanımıştım. Ve ardından Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi eğitiminiz...Aldığım iki eğitiminizin ardından yürekten diyebilirim ki; sizinle iyi ki karşılaşmışım. Gelecekte vereceğiniz farklı eğitimler olursa onlara da katılmayı çok isterim. Gerek iş hayatında gerek sosyal hayatta olumlu değişimler yaratmak ve farkındalık oluşturmak isteyenlere, bu eğitime katılmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum.

Mustafa Kalafat
Emel Yiğitoğlu
17 Ekim 2019
5.0

10 NUMARA 5 YILDIZ BİR EĞİTMEN!!! EĞİTİMLERİNİ CANLI YAPIYOR!! KENDİLERİNİ TEBRİK EDİYOR VE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM!!!

Tüm Yorumlar