AnasayfaOnline Eğitimlerİmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi
20 Online
4.742 Öğrenci

İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi

Kişisel markalaşma ve kişisel imaj iş hayatının en önemli bileşenidir. Algı yönetimi alanında profesyonelleşmek ve kişisel markanınızı oluşturmak için bu eğitime katılın.
5
(6)

Hızlı bir yaşam sürmekteyiz. Özellikle gelişen teknoloji ile birçok alanda ilgimizin olduğu şeylere çabuk ulaşıyoruz. Ulaşılabilir olmak aslında en başında "İmaj" kavramının oluşmasına bağlıdır. İmaj kavramının temeli algılama ve algılanma anlamındadır. Bu bağlamda baktığımızda bize farklı bakış açıları sunmaktadır. 

 1. Kendimi nasıl algılıyorum?

 2. Çevremde nasıl algılanıyorum?

 3. Nasıl algılanmak istiyorum?

Algı ve imaj yönetimi bireyin içten dışa yaptığı bir yolculuktur. Bu yolculuğun bir hikayesi olmalıdır. Tıpkı kelebeğin hikayesi gibi. Bu bir dönüşüm yolculuğudur. Yol uzun, keyifli, zorlu fakat sonucunda başarılı olmalıdır ki, yolda yürümeye değsin. Bireyin algı ve imaj yönetimi geliştirmesi için bir çok sebep vardır; 

 • Kariyer hayatında imaj oluşturmak.

 • İş yaşamında imaj oluşturmak.

 • Yeni bir iş kurmak.

 • Kendi markasını yaratmak

Hangi amaç olursa olsun, temelde anlam arayan insanın varoluşunu göstermesidir imaj. Bu görüntü gibi görünse de, özünü yansıtmayan hiçbir görüntü doğru algılanmaz. O halde doğru algılanmak için önce bireyin kendi öz imajını bulması önemlidir. İçten dışa yapılan imaj yolculuğu için durakları ve yolda heybemize alacağımız bilgileri, becerileri doğru belirlemeliyiz. 

 • 1. Durak: Algı ve Anlam; Milyarlarca insanın yaşadığı bu dünyada kendimizi, çevremizi nasıl algılıyoruz. Bu dünyayı insanlar, canlılar ve bitkiler ile paylaşırken kendi özümüzü ne kadar yansıtıyoruz. Kişisel algı yönetimini oluşturmak için neye ihtiyacımız var?

 • 2. Durak: İtibar ve İmaj Yönetimi; Nasıl hatırlanmak isteriz? Bireyin temel sorunsalı algı yönetiminden sonra özünü dışa nasıl yansıtacağıdır. Bunun için itibar kavramı ile imaja bakmak, özündeki anlamı yansıtmak gerekir.

 • 3. Durak: İletişim; İmajı oluşturmak için sözlü, sözsüz ve yazılı olarak kendimizi nasıl anlattığımız önemlidir. Bu nedenle doğru kelimeleri kullanmak, doğru bir duruşa sahip olmak gerekmektedir.

 • 4. Durak: Beden Dili; İletişimin temeli olan beden dilini etkili bir imaj yönetiminde nasıl kullanabilirsiniz?

 • 5. Durak: Stil Oluşturmak; Kendi özünü bulan birey bunu yaşam ve giyim tarzı ile içselleştirmelidir. Kendine özgü, kendi rengini bulmalıdır. Bunun için renklerin dilini öğrenmek iyi bir ipucu olabilir.

 • 6. Durak: Markalaşmak; Kişisel markasını oluşturan birey, hangi alanda kendini gösterecek ise o alana özgü, görsel ve dijital nasıl var olur? Özellikle sosyal alanlarda kendi yaşam stilini yansıtmak için hangi algoritmalar yardımcı olur? LinkedIn ve Instagram'ı daha etkin kullanıp kişisel portfolyonuzu oluşturmuş olursanız neler daha farklı olur?

 • Algı ve imaj yönetimi eğitimi sizi farklı bir yolculuğa çıkarır. Bu yolculukta her durakta kendinizi tanırsınız. Kendi kişisel markanızı yaratmanız için bizimle bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz?

İmaj ve algı yönetimi eğitimine kimler katılmalı?

Profesyonel İmaj ve Algı Yönetimi eğitimine katılım için belirli bir sınırlama yoktur. Kendisini geliştirmek isteyen her birey katılabilir.

 • Kariyer yapmak isteyenler,

 • Öğrenciler,

 • Çalışanlar,

 • Yöneticiler

İmaj ve algı yönetimi eğitimi nedir?

 • Bu eğitime kayıt olduğunuzda 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. 365 gün sonunda aboneliğiniz silinir.

 • Ders güncelleme garantisi: Bu eğitim yılda 2 kez canlı derslerle güncellenir.

 • Forum aboneliği: Eğitimde forum aboneliğine 1 yıl boyunca abone olabilirsiniz.

 • Canlı ders: Bu eğitimde yılda 2 dönem canlı ders yapılmaktadır. Videolar aborelik süreniz içinde süresiz erişime açıktır.

 • Sertifika: Eğitimde sınav yapılmaktadır. Sınav, ödev ve eğitmen değerlendirmesiyle başarılı olan öğrenciler dijital sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilir.

Devamını göster
Siyah elbise giymiş koyu renk saçlı bir kadın, siyah zeminli bir kara tahtanın önünde duruyor. Kollarını kavuşturmuş, gülümsüyor ve uzun saçları omuzlarına dökülüyor. Kara tahtanın üzerinde bir merdiveni gösteren sarı bir ok var ve beyaz tebeşirle bir grafik çizilmiş. Kadının sağ eli dirseğine dokunmaktadır. Kara tahtanın sağ alt köşesinde sarı ve siyah bir işaret, onun üzerinde de siyah zemin üzerine sarı bir harf var.
524735
Video16
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
30/03/2024
Sertifika Sınavı
06/04/2024
Sertifika Sınavı
13/04/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
 Bu online kurs ile iş iletişiminizde ikna tekniklerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.
5
(141)

İkna Teknikleri Eğitimi

14 Konu5 Saat
Dalgalı, sarı saçlı güzel bir kadın şık, gri bir takım elbise giyiyor. Yüzünde kendinden emin bir ifade var, gözleri doğrudan kameraya bakıyor. Kollarını göğsünün üzerinde kavuşturmuş ve uzun bacaklarını ayak bileklerinden kavuşturmuş. Bir çift siyah, sivri burunlu topuklu ayakkabı giyiyor. Boynunda inci bir kolye ve bir çift küçük altın küpe var. Dudakları açık pembe tonuna boyanmış. Dengeli ve zarif görünüyor.Fatoş Kanıtemiz
1110464
Bu görselde kameraya gülümseyen ve elinde pembe bir işaret tutan bir kadın görülüyor. Muhtemelen başarılı bir yaşam koçu olmanın önemli bir parçası olan yaşam koçluğu sertifikasyon kursuna katılıyor. Gülümsemesi yeni girişimi için duyduğu coşku ve heyecanı ifade ediyor. Boynunun yakın çekimi güven duygusunu ve başarma kararlılığını ortaya koyuyor. Ağzının yakın çekimi kararlılık ve odaklanma hissi verirken, saçlarının bulanık görüntüsü rahat bir atmosfere işaret ediyor. Burnunun yakın çekimi, başarılı bir yaşam koçu için kilit bir özellik olan detaylara verdiği önemi gösteriyor. Sonuç olarak, bu görüntü bir yaşam koçu olmak için gereken tutku ve özveriyi göstermektedir. Doğru eğitimle, bu kadının sertifikalı bir yaşam koçu olma yolculuğunda başarılı olacağından emin olabilirsiniz.
5
(15)

Yaşam Koçluğu Eğitimi

19 Konu16 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
24001340