AnasayfaOnline Eğitimlerİkna Teknikleri Eğitimi
50 Online
609.893 Öğrenci

İkna Teknikleri Eğitimi

İkna teknikleri eğitimi, insanları nasıl ikna edeceğinizi öğretecek. Dünyanın en iyi satış profesyonelleri tarafından kullanılan güçlü ikna becerilerini öğreneceksiniz. İş hayatında başarılı olmak istiyorsanız, ikna teknikleri yeteneği edinin.
5
(141)

Sosyal yaşantımızdan iş yaşamına kadar ikna hayatımızın her anında ve her alanında vardır. Gün içindeki diyaloglarımızı şöyle bir düşünelim. Bir kahve eşliğinde sohbet ettiğimiz bir arkadaşımızla neler konuşuyoruz? Pazar alışverişi yaparken neyi nerden alacağımıza nasıl karar veriyoruz? 

Alışveriş sırasında satıcılarla diyaloglarımızda hedef ne? Cv hazırlarken nelere dikkat ediyoruz? İş hayatında müşteriler, çalışma arkadaşları ve yöneticilerinizle konuşmalarınızın temelinde ne var? İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat ediyoruz? Sosyal medyadaki paylaşımlarınız neyi hedefliyor? Peki ya iç sesinizle olan konuşmalarınız.

Örnekleri çoğaltabiliriz. Çünkü hayatımız beş duyumuzla olan iletişimden ibaret ve bu iletişimi kendi hayatımızda ikna etmek ya da ikna olmak adına hemen her an kullanıyoruz. İnanmadığınız bir konuda ikna olamazsınız ve ikna olmadığınız bir konuda başkalarını ikna edemezsiniz.

Bir işi yapabileceğinize inanmıyorsanız yani kendinizi buna ikna edememişseniz, karşınızdakini ikna etme şansınız yoktur.  Bu yüzden aslında ikna öncelikle insanın kendinde başlar.  İkna sosyal yaşantınızda, iş ve okul hayatınızda size bir yandan farkındalık sağlarken, diğer yandan iletişiminizi güçlü tutmanıza önemli ölçüde katkı sağlar. 

Yapacağınız işlerde başarıya ulaşmada ikna kabiliyetinizin önemli bir yeri vardır. Özel hayatta, satış-pazarlamada, bireysel ilişkilerde, profesyonel hayatta ve daha pek çok yerde ikna tekniklerini kullanarak insanları amaçlarımız doğrultusunda yönlendirebiliriz.

Algı yönetimi ve ikna stratejilerini öğrenmek, hayata geçirmek için İkna Teknikleri yerinde bir eğitim olacaktır.

İletişimde başarıya etki eden en önemli unsurlardan biri, ikna gücüdür. İkna hayatımızın her anında yer alan bir süreçtir. İnsanlar birbirleriyle iletişim kurarken kendi düşüncelerinin diğer kişiler tarafından kabul edilmesini beklemektedir.

İkna bir toplumsal etkileme biçimidir. İknanın amacına ulaşmada kullandığı yöntem amaca doğru zorlamak yerine amacı ilgi çekici kılmaktır. Dolayısıyla başarılı bir iletişim, ikna sürecinin yönetilmesiyle doğru orantılıdır. Eğer ikna etme yeteneğiniz yüksek ise yaptığınız her işte başarıya o kadar kolay ulaşırsınız.

Günlük yaşantımızın herhangi bir döneminde etrafımızdakiler tarafından da ikna edilmeye çalışılabiliriz. Örneğin, gıda üreticileri en yeni ürünlerini almamızı isterken, giyim ya da kozmetik sektörünün kampanyalarında yaşadığımız alışveriş çılgınlığı, hiç aklımızda yokken ihtiyacımız olmayan şeyleri almaya yönelmemiz vs..

Bu örnekler çoğaltılabilir. İkna hayatımızın kaçınılmaz bir parçası olduğundan, dış etkenler tarafından nasıl etkilendiğimizi bilmek de çok önemlidir.

Eğitime katılan herkese "Türk İşi İkna" kitabı hediye edilecektir.

İkna Teknikleri eğitimine kimler katılmalıdır?

İknaya merakı olan ve kişisel hayatında da iknayı uygulamak isteyen herkese eğitim açık. Fakat bazı iş alanları var ki ikna kabiliyeti bir ön şart olarak adaylardan isteniyor ve iknayı kullanabilenler hep bir adım önde olabiliyorlar.

Durum böyleyken sayacağımız iş alanlarında çalışmaya hazırlananların ve bu iş alanlarında ikna yetkinliğini geliştirmek isteyenlerin öncelikle ikna teknikleri eğitimi almasını öneririz. İkna teknikleri kursunu alarak işiniz dahilinde hangi ikna yöntemini, nasıl uygulanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

  • Satış-Pazarlama

  • Halkla İlişkiler

  • Medya

  • Reklamcılık

  • İnsan Kaynakları

  • Eğitmen ve Öğretmenler

  • Yöneticiler

  • Bankacılık-Finans

Yukarıdaki iş alanları ve meslekleri dışındaki alanlarda ve sıklıkla kişisel hayatta da iknayı uygulamak isteyebilirsiniz. İkna teknikleri eğitimini alarak kendinize önemli ve oldukça işe yarar bir yetkinlik kazandırmış da olabilirsiniz.

İkna kabiliyeti edinin

Birey olarak sizde fikirlerinizin kabul görmesini ister misiniz? Bir konu hakkında görüşlerinizi ifade ettiğinizde sizi dinleyen kişilerin sizin görüşlerinize katılmasını ister misiniz? Başlangıçta sizin görüşlerinize uzak dursalar da siz konuştukça ikna olmalarını istemez miydiniz?

İkna edici bir kişi olmayı kim istemez? Günümüzde bireylerin en çok sahip olmak istediği özelliklerin başında ikna etme gücü gelir. İkna etme gücü günümüz de süper güç olarak tanımlanır. Aynı zamanda ikna kabiliyeti bireysel ve toplumsal düzeyde değişimin ilk adımı olarak görülür.

Kişisel yaşantımız da, iş yaşantımızda ve yaşadığımız her an da ikna ile alakalı bir olayın içinde buluruz kendimizi. Özellikle de iletişim alanında bu kavram sürekli karşımıza çıkmaktadır. İletişim, bir kişinin başka birini etkilemesi yani onu ikna etme durumudur.

Karşı tarafa verdiğimiz bilginin benimsenme durumu, reklamını yaptığımız markanın tercih edilmesi ve bireylerin beklentilerimizi karşılama durumları ikna etme ile alakalıdır.

Bir lider, siyasetçi, iş insanı, bilim insanı, öğretmen, antrenör, ebeveyn, satış uzmanı, doktor vb. başkasıyla iş yapan mesleklerin başarıya ulaşmak için ikna etme gücünü kullanması gerekir.

Hangi meslek grubunda çalışıyorsak çalışalım karşımızdaki kişiler üzerinde ikna kabiliyeti kurmadan, karşımızdakilerin gönüllü katılımını sağlamadan başarılı olamayız.

İkna etme durumu, kendi görüşlerimizi karşı tarafa zorla kabul ettirme durumu değildir. İkna etme durumu, bireylerin görüşlerini ve davranışlarını kendi istekleriyle değiştirilmesini sağlamaktır.

3-4 yaşlarında olan bir çocuğun tuvaletten sonra ellerini yıkama alışkanlığının kazandırılması hem de çalıştığınız şirkette patronunuzun projeniz için kaynak bulması için ikna ediyor olun, ikna sizi başarıya götürecek en etkili araçlar arasında yer alır.

Devamını göster
 Bu online kurs ile iş iletişiminizde ikna tekniklerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.
209755
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları2
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.