AnasayfaOnline EğitimlerFransızca Kursu (A1)
129 Online
5.518 Öğrenci

Fransızca Kursu (A1)

Fransızca dilinin temellerini öğrenin. Bu kurs yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Gramer ve kelime bilgisi öğretilecektir.
5
(12)

Dünya'da yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca biliyor. 128 milyon kişi Fransızcayı anadili veya ikinci dili olarak konuşuyor. Fransızca 54 ülkede 72 milyon insan tarafından da bilinip konuşuluyor. 2015 yılı itibarıyla Fransızca 29 bağımsız ülkede resmi dil konumunda bulunuyor. La Francophonie denilen Frankofon Fransızca konuşan uluslar topluluğuna verilen isimdir. Birleşmiş Milletler'in bütün alt kurumlarında ve uluslararası kuruluşların çoğunda Fransızca resmî dil olarak kabul ediliyor.

Fransızca, İngilizce ile beraber 5 kıtada da var olan 200 milyon kişinin konuştuğu önemli bir dildir. 2018 yılı ülke istatistiklerine bakıldığında 106 ülke ve bölgede 300 milyon kişi kendisini Fransızca ile ifade ettiği görülüyor. Avrupa'da Fransa ve Monako dışında İsviçre, Lüksemburg ve Belçika gibi ülkelerin belirli bölgelerinde olmak üzere, Afrika ve Amerika kıtası dahil dünyanın farklı bölgelerinde de Fransızca dili resmî dil kabul ediliyor.

Fransızca; Portekizce, Katalanca, İspanyolca, İtalyanca ve Rumence gibi Roma İmparatorluğu'nun dili olan Latincenin devam dillerinden sayılıyor. Yabancı bir dil öğrenmenin en önemli yanlarından biri de kendi ana dilinize taze bir perspektifle bakmanızı sağlaması olarak ifade edilir. Bunlara ek olarak diğer dillerde Fransızca kökenli pek çok sözcük bulunuyor. Fransızca bilen bir kişinin İspanyolca, İtalyanca, Portekizce ve Rumence gibi Roman dil ailesine üye dilleri öğrenmesi ise daha kolay olmakta. Ayrıca İngilizce'deki sözcüklerin büyük bir bölümü de Fransızca orijine sahip. Türkçe'deki yaklaşık 5000 kelimenin de Fransızcadan geçtiği belirlenmiştir.

Avrupa Birliği verilerine göre 27 üye ülkedeki 129 milyon insan (497.198.740 yüzde 26'sı) Fransızca konuşuyor. Bu rakamın 65 milyonu (yüzde 12) anadili, 69 milyonu (yüzde 14) ise ikinci dili olarak Fransızca konuşuyor. Bu verilere bakıldığında Fransızca birlik içerisinde İngilizce ve Almancadan sonra en çok konuşulan dil sıralamasında üçüncü olarak yer alıyor. Fransızca dünyada İngilizceden sonra en çok tercih edilen diller arasında ise ikinci sırada yer buluyor. Fransızca öğrendiğinizde İngilizce kadar geçerli bir dile daha sahip olursunuz. Karşınıza çıkan fırsatlarda bir adım daha öne geçebilirsiniz. Bu dili bildiğiniz için kariyer portföyünüz genişleyecek. Fransızca, İngilizce ve Almancadan sonra teknolojide en çok kullanılan dil olarak biliniyor. Teknolojik aletlerde, sunumlarda, internette daha fazla konuya ulaşabilecek ve daha fazla bilgi toplayabileceksiniz. Yaptığınız sunular için daha fazla materyale erişip, farkınızı gösterebilirsiniz. Birçok alanda avantaj sağlayacak olan Fransızca İş dünyasında en çok tercih edilen dillerden.

Fransızca Kursunun Amacı

Türkiye’deki şirketlerin uluslararası ticarette iletişime geçtiği ülkelerde genellikle tercih edilen konuşma ve yazı dili Fransızcadır. Bunun içinde en çok aranan ikinci dil Fransızca, size iş hayatınızda hiç beklemediğiniz fırsatların yolunu açacaktır. Resmi yazışma ve konuşmalar sırasında yapacağınız yardımlar sizi her zaman aranan ve bir adım öne çıkaran kişi konumuna getirecektir. Fransızca genelde kültür dili olarak kabul edilir. Fransızca öğrenmeye başladığınızda modadan gastronomiye, sinemadan edebiyata, bilimden mimariye kadar pek çok konu hakkında metin okursunuz. Victor Hugo, Marcel Proust, Edith Piaf, Charles Aznavour, Charles Baudelaire, Albert Camus ve daha binlerce ünlü sanatçının Fransızca eser ürettiğini göz önüne alırsak bu dili öğrenmek, sizi düşünce, sanat ve kültür alanında oldukça besleyecektir.

Fransızca Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, UNESCO, NATO, UNICEF, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve daha pek çok uluslararası örgütün resmi dillerinden biridir. Yani uluslararası ticaret ve uluslararası ilişkiler alanında bir kariyer planlaması yapıyorsanız bu planın ilk sırasına Fransızca öğrenmeyi eklemeniz yerinde olur. Bu bakımdan uluslararası ilişkiler okuyan her öğrencinin İngilizcenin yanında Fransızca öğrenmesini de kesinlikle tavsiye ederiz. Aşkın, edebiyatın, sanatın ve mutfağın dilini hadi gelin beraber öğrenelim!

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler:

  • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.

  • Aktif bir internet bağlantısı.

Fransızca Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Fransızcayı online ortamda öğrenmeyi tercih edenler,

  • Yeni bir dil öğrenmeyi hedefleyenler,

  • Fransız dili ve kültürüne ilgi duyanlar,

  • Fransızca konuşulan bir ülkeye turist olarak gidecekler veya yerleşecek olanlar

  • Akademik eğitiminde veya kariyerinde yer vermek isteyenler,

  • Sosyal, kültürel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler.

  • Ev rahatlığıyla, esnek eğitim saatleriyle Fransızca öğrenmeyi tercih edenler.

Devamını göster
Fransızca Kursu (A1)
99300
Video5
Sınav1
Ödev0
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Almanca Kursu (A1-A2)
4.8
(189)

Almanca Kursu (A1-A2)

4 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
170119
İtalyanca Kursu (A1)
5
(3)

İtalyanca Kursu (A1)

30 Konu5 Saat
Duygu ÇetinDuygu Çetin
16089
İspanyolca Kursu (A1)
5
(23)

İspanyolca Kursu (A1)

12 Konu5 Saat
Çağla AlperÇağla Alper
17089
Korece Eğitimi
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Asuhan TurhalAsuhan Turhal
16079