AnasayfaOnline EğitimlerFransızca Kursu (A1)
645 Online
55.183 Öğrenci

Fransızca Kursu (A1)

Fransızca dilinin temellerini öğrenin. Bu kurs yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Gramer ve kelime bilgisi öğretilecektir.
5
(12)

Dünya'da yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca biliyor. 128 milyon kişi Fransızcayı anadili veya ikinci dili olarak konuşuyor. Fransızca 54 ülkede 72 milyon insan tarafından da bilinip konuşuluyor. 2015 yılı itibarıyla Fransızca 29 bağımsız ülkede resmi dil konumunda bulunuyor. La Francophonie denilen Frankofon Fransızca konuşan uluslar topluluğuna verilen isimdir. Birleşmiş Milletler'in bütün alt kurumlarında ve uluslararası kuruluşların çoğunda Fransızca resmî dil olarak kabul ediliyor.

Fransızca, İngilizce ile beraber 5 kıtada da var olan 200 milyon kişinin konuştuğu önemli bir dildir. 2018 yılı ülke istatistiklerine bakıldığında 106 ülke ve bölgede 300 milyon kişi kendisini Fransızca ile ifade ettiği görülüyor. Avrupa'da Fransa ve Monako dışında İsviçre, Lüksemburg ve Belçika gibi ülkelerin belirli bölgelerinde olmak üzere, Afrika ve Amerika kıtası dahil dünyanın farklı bölgelerinde de Fransızca dili resmî dil kabul ediliyor.

Fransızca; Portekizce, Katalanca, İspanyolca, İtalyanca ve Rumence gibi Roma İmparatorluğu'nun dili olan Latincenin devam dillerinden sayılıyor. Yabancı bir dil öğrenmenin en önemli yanlarından biri de kendi ana dilinize taze bir perspektifle bakmanızı sağlaması olarak ifade edilir. Bunlara ek olarak diğer dillerde Fransızca kökenli pek çok sözcük bulunuyor. Fransızca bilen bir kişinin İspanyolca, İtalyanca, Portekizce ve Rumence gibi Roman dil ailesine üye dilleri öğrenmesi ise daha kolay olmakta. Ayrıca İngilizce'deki sözcüklerin büyük bir bölümü de Fransızca orijine sahip. Türkçe'deki yaklaşık 5000 kelimenin de Fransızcadan geçtiği belirlenmiştir.

Avrupa Birliği verilerine göre 27 üye ülkedeki 129 milyon insan (497.198.740 yüzde 26'sı) Fransızca konuşuyor. Bu rakamın 65 milyonu (yüzde 12) anadili, 69 milyonu (yüzde 14) ise ikinci dili olarak Fransızca konuşuyor. Bu verilere bakıldığında Fransızca birlik içerisinde İngilizce ve Almancadan sonra en çok konuşulan dil sıralamasında üçüncü olarak yer alıyor. Fransızca dünyada İngilizceden sonra en çok tercih edilen diller arasında ise ikinci sırada yer buluyor. Fransızca öğrendiğinizde İngilizce kadar geçerli bir dile daha sahip olursunuz. Karşınıza çıkan fırsatlarda bir adım daha öne geçebilirsiniz. Bu dili bildiğiniz için kariyer portföyünüz genişleyecek. Fransızca, İngilizce ve Almancadan sonra teknolojide en çok kullanılan dil olarak biliniyor. Teknolojik aletlerde, sunumlarda, internette daha fazla konuya ulaşabilecek ve daha fazla bilgi toplayabileceksiniz. Yaptığınız sunular için daha fazla materyale erişip, farkınızı gösterebilirsiniz. Birçok alanda avantaj sağlayacak olan Fransızca İş dünyasında en çok tercih edilen dillerden.

Fransızca Kursunun Amacı

Türkiye’deki şirketlerin uluslararası ticarette iletişime geçtiği ülkelerde genellikle tercih edilen konuşma ve yazı dili Fransızcadır. Bunun içinde en çok aranan ikinci dil Fransızca, size iş hayatınızda hiç beklemediğiniz fırsatların yolunu açacaktır. Resmi yazışma ve konuşmalar sırasında yapacağınız yardımlar sizi her zaman aranan ve bir adım öne çıkaran kişi konumuna getirecektir. Fransızca genelde kültür dili olarak kabul edilir. Fransızca öğrenmeye başladığınızda modadan gastronomiye, sinemadan edebiyata, bilimden mimariye kadar pek çok konu hakkında metin okursunuz. Victor Hugo, Marcel Proust, Edith Piaf, Charles Aznavour, Charles Baudelaire, Albert Camus ve daha binlerce ünlü sanatçının Fransızca eser ürettiğini göz önüne alırsak bu dili öğrenmek, sizi düşünce, sanat ve kültür alanında oldukça besleyecektir.

Fransızca Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, UNESCO, NATO, UNICEF, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve daha pek çok uluslararası örgütün resmi dillerinden biridir. Yani uluslararası ticaret ve uluslararası ilişkiler alanında bir kariyer planlaması yapıyorsanız bu planın ilk sırasına Fransızca öğrenmeyi eklemeniz yerinde olur. Bu bakımdan uluslararası ilişkiler okuyan her öğrencinin İngilizcenin yanında Fransızca öğrenmesini de kesinlikle tavsiye ederiz. Aşkın, edebiyatın, sanatın ve mutfağın dilini hadi gelin beraber öğrenelim!

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler:

  • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.

  • Aktif bir internet bağlantısı.

Fransızca Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Fransızcayı online ortamda öğrenmeyi tercih edenler,

  • Yeni bir dil öğrenmeyi hedefleyenler,

  • Fransız dili ve kültürüne ilgi duyanlar,

  • Fransızca konuşulan bir ülkeye turist olarak gidecekler veya yerleşecek olanlar

  • Akademik eğitiminde veya kariyerinde yer vermek isteyenler,

  • Sosyal, kültürel ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler.

  • Ev rahatlığıyla, esnek eğitim saatleriyle Fransızca öğrenmeyi tercih edenler.

Devamını göster
Bu resimde bir kadın kırmızı bir kazak giyerken kameraya gülümsüyor. Arka planda siyah metinli mavi beyaz bir işaret var, bu da kadının A1 seviyesinde bir Fransızca dil kursuna katıldığını gösteriyor. Buna ek olarak, beyaz metinli siyah ve kırmızı bir dikdörtgen var ki bu bir logo ya da kursla ilgili bir mesaj olabilir. Genel olarak bu görüntü, yeni bir dil öğrenmek için harika bir motivasyon olan neşe ve başarı duygusunu yansıtıyor.
01175
Video5
Sınav1
Ödev0
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Arkasında kırmızı ve sarı bir bayrak bulunan oyuncak bir uçak, siyah ve kırmızı kumaş bir yüzey üzerinde durmaktadır. Oyuncak uçak beyazdır, kanatlarında ve kuyruğunda kırmızı bir şerit vardır ve gövdenin ortasında bir logo bulunmaktadır. Ön planda, sol üst köşede bir numara görülüyor. Güneş parlak bir şekilde parlıyor, sahneyi aydınlatıyor ve uçağa canlı bir parlaklık veriyor. Uçağın arkasında, üzerinde beyaz yazılar bulunan parlak sarı ve kırmızı bir bayrak vardır. Sahne arka planda mavi bir gökyüzü ile çerçevelenmiş ve tüm görüntü neşe ve macera duygusu ile doludur.
4.8
(189)

Almanca Kursu (A1-A2)

4 Konu5 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
1102606
Bu çevrimiçi kurs görüntüsü uzun saçlı, mutlu bir şekilde gülümseyen bir kadını gösteriyor. İtalyanca kursundan (A1) keyif alıyor gibi görünüyor. Saçları uzun ve dalgalanıyor ve yüzünde parlak, neşeli bir ifade var. Görünüşe göre bir süredir İtalyanca öğreniyor ve artık becerilerini sergileyecek kadar kendine güveniyor. Kendini dil öğrenme yolculuğuna adamış biri için harika bir örnek. Bunu yaparak başarısını hak etti ve İtalyanca A1 kursunun mükemmel bir temsili.
5
(3)

İtalyanca Kursu (A1)

30 Konu5 Saat
Uzun siyah saçlı güzel bir kadın, beyaz bir bluz giymiş ve yüzünde parlak bir gülümsemeyle kameranın önünde duruyor. Gözleri sevinçle parlıyor ve dudakları hafifçe ayrılmış, neşeli ve memnun görünüyor. Ellerini vücudundan hafifçe uzakta tutarak ayakta duruyor ve ince vücudunu sergiliyor. Bakışları davetkâr ve kendinden emin, ifadesi ise hayat ve enerji dolu. Bu resim onun mutlu ve kaygısız tavrını yansıtıyor ve neşeli ifadesinin ona bakan herkesi gülümseteceği kesin.Duygu Çetin
11750
Bu çevrimiçi kurs görseli kızıl saçlı ve kalpli bir kadını göstermektedir. İspanyolca kursunu (A1) temsil eden siyah beyaz puantiyeli bir gömlek giymektedir. Kalp ayrıca dil öğrenmenin önemini sembolize edebilecek kırmızı ve sarı şeritlerle süslenmiştir. Bence bu görsel öğrencileri İspanyolca kursuna (A1) katılmaya ve öğrenme yolculuklarını keyifli hale getirmeye teşvik ediyor.
5
(23)

İspanyolca Kursu (A1)

12 Konu5 Saat
Çağla AlperÇağla Alper
11100
Bu görselde, bilgisayar ekranı olan bir çalışma masasının önünde duran bir kadın görülmektedir. Kadın kamera tarafına doğru bakmakta ve sade beyaz bir tişört giymektedir. Saçları açık kahverengi, omuzlarından biraz aşağı uzanır şekildedir ve yüzü ciddi bir ifade taşımaktadır. Görselin sol tarafında, masanın üstünde çeşitli ev bitkileri ve kırtasiye malzemeleri vardır. Duvarın açık mavi renkte olduğu ve çerçeveli bazı tablolar asılı olduğu görülüyor. Görselin sağ tarafında, masanın üzerinde daha fazla bitki ve çerçeveli bir fotoğraf yer almakta. Görselin alt kısmında turuncu ve beyaz renkte, "KORECE EĞİTİMİ" yazısı bulunmaktadır. Bu metin, bir tür eğitim veya kurs reklamı olduğunu düşündürebilir. Genel olarak görsel, düzenli ve profesyonel bir çalışma ortamını yansıtmaktadır.
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Resimdeki kadının omuzlarına dökülen uzun, siyah saçları var. Yakalı ve kolları üç çeyrek uzunlukta beyaz bir gömlek giyiyor. Yüz ifadesi nötrdür. Beyaz bir duvarın önünde durmaktadır. Doğrudan kameraya bakıyor, gözleri konsantrasyon içinde hafifçe kısılmış. Dudakları hafifçe ayrılmış ve kaşları hafifçe kalkmıştır. Elleri önündedir, avuç içleri yukarı bakmaktadır. Kendinden emin ve sakin görünüyor. Duruşu rahat ve kendinden emin. Yüz hatları belirgin ve cilt tonu açık bronz.Asuhan Turhal
11020