AnasayfaOnline EğitimlerFotoğraf Çekim Teknikleri Eğitimi
430 Online
40.182 Öğrenci

Fotoğraf Çekim Teknikleri Eğitimi

Herkes iyi fotoğraf çekebilir ancak bu eğitimde daha iyi kareler yakalayabileceğiniz teknikleri öğreneceksiniz.
5
(3)

Profesyonel fotoğrafçıların kullandığı teknikleri siz de öğrenebilirsiniz. Nasıl mı? Fotoğraf çekim teknikleri eğitiminde öğreneceğiniz teknikler fotoğraf makinanızdan mümkün olan en iyi sonucu almanıza yardımcı olur. Fotoğraf çekme tekniklerini geliştirmenin birçok farklı yolu var ve bu eğitimde birden fazla tekniği öğreneceksiniz. Her şey iyi bir fotoğraf makinesine ve lense sahip olmakla ilgili değil, aynı zamanda ekipmanınızdan mümkün olan en iyi performansı sağlamak ve en iyi fotoğrafı elde etmekle ilgili.

Herkesin bu teknikleri öğrenebilmesi ve kendi başına harika fotoğrafları çekme konusunda uzmanlaşması için bu kursu uzman eğitmen aracılığıyla hazırladık. Fotoğraf çekim teknikleri kursu, fotoğrafçılık hakkında daha fazla bilgi edinmek ve becerilerini geliştirmek isteyen herkes için hazırlandı.

Yapmanız gereken tek şey eğitime hemen katılmak ve öğrenmeye başlamak! Fotoğraf çekme teknikleri ile fotoğraflarını yeniden eğlenceli hale getirin.

Fotoğrafçı kimdir?

Fotoğrafçı bir görüntüyü sanata dönüştüren kişidir. Ancak herkese fotoğrafçı denmez. Bir fotoğrafçı sanatsal bir vizyona sahip olan ve bir konuyu bir karede nasıl yansıtabileceğini bilen kişidir. Aynı zamanda fotoğrafçılık tekniklerini iyi bilmelidir. Çok pahalı ekipmanlar satın alabilirsiniz ancak fotoğrafçılıktaki temel çekim tekniklerini bilmiyorsanız sadece fotoğraf çekmeyi seven bir kişi olmaktan öteye gidemezsiniz.

Birçok kişi fotoğraf çekim tekniklerini yalnızca profesyonellerin kullanabileceği ya da görüntülerin benzersiz görünmesini sağlayacak kamera ayarlarını yapmakla ilgili olduğunu düşünür. Ancak amatör olan fotoğrafçılar da bu fotoğraf çekim tekniklerini bilmelidir. Profesyonel veya giriş seviyesi DSLR fotoğraf makineleri kullanmanız farketmez. Çünkü bu teknikleri bilmek elinizdeki makineden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak.

Fotoğraf Çekim Teknikleri Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Daha iyi fotoğraflar çekmek isteyenler,

  • Fotoğraf çekim teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler,

  • Fotoğraf çekme teknikleri konusunda profesyonelleşmek isteyenler,

  • Profesyonel fotoğrafçılar,

  • Fotoğraf makinesiyle en iyi pozları yakalamak isteyenler.

Devamını göster
Bu görüntü, fotoğraf çekme teknikleri üzerine çevrimiçi bir kursa aittir. Siyah elbiseli, kollarını kavuşturmuş bir kadın ve arka planda bir ekipman stüdyosu yer alıyor. Kadın yakın planda, gülümseyerek ve kendinden emin bir şekilde çerçevelenmiş ve fotoğrafın odak noktası haline getirilmiş. Stüdyonun etrafındaki aydınlatma armatürleri ve ekipmanlar görüntünün atmosferine katkıda bulunarak fotoğrafçılıkta teknikte ustalaşmanın önemini vurgulamaktadır. Bu kurs, fotoğraf çekme tekniklerine kapsamlı bir genel bakış sağlayarak katılımcılara kompozisyon, ışıklandırma ve mükemmel çekimi ayarlamanın temellerini öğretir. Ayrıca, öğrencilere konu veya stil ne olursa olsun çarpıcı görüntüler oluşturmak için fotoğraf makinelerini kullanma bilgi ve becerisi kazandırır. İster yeni başlayan ister deneyimli bir fotoğrafçı olun, bu kurs potansiyelinizi ortaya çıkarmanıza ve güzel fotoğraflar oluşturmanıza yardımcı olabilir.
01139
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları2
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
11/05/2024
Sertifika Sınavı
18/05/2024
Sertifika Sınavı
25/05/2024

Fotoğraf çekim teknikleri eğitimine benzer kurslar

Fotoğrafçılıkla ilgilenen öğrenciler bu kursları da inceledi. Fotoğraflarınızı düzenlemek veya sadece ışık ayarlarını yapmayı öğrenmek istiyorsanız size göre bir eğitim mutlaka var.