Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 13 Nisan
Facebook ve Instagram Reklamcılığı
20 ₺
Canlı Ders


instagram, reklam, sosyal medya, dijital pazarlama, facebook, reklamcılık, facebook reklamcılığı, Instagram reklamcılığı
1.122 kişi katıldı.
 • Başlangıç Tarihi: 13 Nisan 2020
 • Bitiş Tarihi: 19 Nisan 2020
 • Eğitim Süresi: 7 Gün

⇒ İlk 1000 kişi ücretsiz.

 • Canlı Ders Saatleri
 • Pzt : 20:00 - 21:00
 • Salı : 20:00 - 21:00
 • Çrş : 20:00 - 21:00
 • Perş : 20:00 - 21:00
 • Cuma : 20:00 - 21:00
Türkçe
4,5
28 Değerlendirme

Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Reklamdan gelir etmenin en popüler ve eğlenceli yolu Facebook ve Instagram Reklamcılığı… Reklam ve pazarlamanın bambaşka bir boyut kazandığı son yıllarda, neden siz de bu alandan maddi kazanç elde etmeyesiniz ki? Facebook ve Instagram üzerinden markalarla hedef kitle odaklı reklam yaparak, bu dijital dönüşümde siz de yerinizi alabilirsiniz.

Teknolojinin hayatımızın her alanında yer bulmasıyla, dijitalleşen dünyada buna uygun pazarlama anlayışını benimsemek ve uygulamak büyük önem kazandı. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarını kullanarak yapılan reklamların daha hızlı sonuçlar vermesi, uygun bütçelerle ilgi alanımızdaki hedef kitleye ulaşabilmesi ve anında ölçülebilir sonuçlar sunması ile günümüzde kurumsal veya en ufak işletmecilerin bile en çok tercih ettiği pazarlama yöntemi olmaktadır. Ayrıca günümüzde tüm firmaların sosyal medyayı (Facebook ve Instagram) birer halkla ilişkiler aracı olarak da görmesi, kurumsal kimliğini, ürünlerini, firma haberlerini ve tüm yeniliklerini takipçilerine bildirmesi açısından çok önemli bir yer tutmaktadır.

Facebook ve Instagram reklamcılığına dair neredeyse her şeyi öğrenebileceğiniz bu program öğrenmeyi temel alarak hazırlanmıştır. Dijital pazarlama açısından önemli bir eğitimdir. Özellikle son dönemde instagram reklamlarına büyük talep olduğunu hepimiz biliyoruz. instagram reklamcılığı eğitimi ile rakiplerinizden sıyrılın.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Kimler katılmalıdır?

 • Kampanyalarını, ürünlerini, sunmuş olduğu hizmeti ilgili ve doğru hedef kitleye tanıtmak isteyenler 
 • Günümüzün ve geleceğin önemli bir pazarlama aracı olan dijital reklamcılık alanında kendini geliştirmek ve kariyerini bu yönde ilerletmek isteyenler.
 • İşletme sahipleri ve girişimciler
 • Bu alanda sertifika sahibi olup CV’sinde deneyim olarak göstermek isteyen adaylar
 • Kişisel hesaplarını yönetmek ve geliştirmek isteyen bireysel kullanıcılar

Neler öğreneceksiniz?

Facebook ve Instagram Reklamcılığı Eğitiminde Neler öğreneceksiniz?

 • Instagram’da ve Facebook’da reklam nasıl verilir?
 • Reklam verirken nelere dikkat etmemiz gerekir?
 • Doğru hedef kitlemize en düşük birim başına maliyetle nasıl ulaşabiliriz?
 • Vermiş olduğumuz reklamların sonuçlarını nasıl analiz edebiliriz?
 • Facebook ve Instagram reklamlarını yönettiğimiz panelimiz olan Business Manager nasıl kullanılır?
 • Sitemiz ile sosyal medya hesaplarımızı bağladığımız Facebook Piksel kodu nasıl oluşturulur?
 • Facebook Piksel kodumuzu kullanarak benzer hedef kitle nasıl oluşturabiliriz?
 • Optimizasyon ve önemi
 • Retargeting (Tekrardan Hedefleme) ayrıntıları ve önemi,
 • Facebook ve Instagram reklam türleri kullanımı ve oluşturulma aşaması,
 • Facebook ve Instagram reklam politikaları (reklamımızı planlarken dikkat etmemiz gerekenler, görsel uygunluğu ve yasak içeren reklamlar nelerdir) Influencer Marketing nedir etkili kullanımı nasıl olmalıdır?
 • Instagramda mükemmel gönderi metni nasıl oluşturulur ve hasttag kullanımı nasıl olmalıdır.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Facebook reklam hesabı nasıl açılır?
 • Facebook Piksel kodu nasıl oluşturulur?
 • Busines Manager panelinin kullanımı ve reklam hazırlama oluşturma aşaması nasıl yapılır?
 • Instagram ve Facebook hedef kitle belirleme stratejisi?
 • Retargeting (Tekrardan Hedefleme) nedir ve nasıl yapılır?
 • Instagram ve Facebook reklam kabul edilme koşulları ve dikkat edilecek hususlar nelerdir?
 • Instagram ve Facebook reklam sonuç verileri (Raporlama ve Analiz) nasıl yapılır?
 • Instagram ve Facebook dönen reklam türleri, amaçları ve farkları.
 • Instagramda Influencer Marketing nedir? Kullanırken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?
 • Instagramda Doğru Gönderi metni nasıl oluşturulmalıdır ve hashtag kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Burak Ertan
Özgeçmiş

İrfan Home şirketinde E-ticaret müdürlüğü görevini yürütmektedir. Halka ilişkiler üzerine yükseköğrenim gördü ve çeşitli kademelerde uzun yıllar dijital pazarlamanın içerisinde yer aldı. Sosyal medya, dijital pazarlama ve reklamcılık üzerine çalışmalarına devam ediyor.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz kurslar sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Sertifika
Yorumlar(28)
Ortalama Değerlendirme 4,5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Süban Açıkgöz
07 Nisan 2020
5.0

Son kursa katıldım ve gerçekten güzel bir eğitim oldu, teşekkürler Burak Hocam

Bekir Sami Turan
22 Mart 2020
5.0

Tesadüfen bulduğum bu eğitimde değerli hocamız Burak bey sayesinde , kendim için yeterli olduğunu düşündüğüm gerekli eğitimi aldım.Teşekkürler Burak hocam

Tugce Ozcan
22 Mart 2020
1.0

Konu başlığından bağımsız olarak sadece facebook pielin anlatıldığı bir eğitimdi. Konular yetişmedi dendi. Totalde öğrendiğim zannettiğim hiçbir şeyi öğrenmediğimi sınavda fark ettim. AYrıca sınav ile eğitimin de alakası yoktu. Eğitmen sürekli aynı şeyleri tekrarlayıp ayrıntılı anlatmıyor.

Eren Ümit Kaplan
Tuğçe Yurdakul
21 Mart 2020
1.0

Bu dersi almaya karar verdiğimde kesinlikle amacım instagram ile ilgili bilgileri öğrenmekti fakat instagram adının geçtiği tek nokta işlevlerin facebookla aynı olduğuydu bundan başka adının dahi anılmadığı bir ders oldu maalesef. Sürekli teknik hataların olduğu,ders saatlerinde oldukça vakit kaybı yaşanan bir dersti ve bu durum da olayı bir hayli etkiledi. Saygı duyuyorum bizlere vakit ayırdığı için ama hocanın anlatım şekli ve tarzı zaten yetersiz ve anlaşılır değil. Daha verimli sonuç alınabilirdi ama istediğim verimi kesinlikle alamadığımı düşünüyorum.

Enise Yilmaz
11 Şubat 2020
3.0

Bu dersi geçen hafta aldım. Genel anlamda güzeldi fakat teorik bilgide çok fazla gereksiz zaman kaybı yaşadığımızı ve bu sebeple pratik olarak geri kaldığımızı düşünüyorum. Birbirine benzer ve aslında çokta önemli olmayan konularda o kadar vakit harcadık ki konu amacına ulaşamadan kurs bitti ve zamanımızın yetmediğini söyleyerek dersi bitirdiler

Tuba Kaya
01 Şubat 2020
5.0

ikna eğitimini veren Ayça hanıma teşekür ederim hiç canlı derse katılamadım ama videolardan takip ettim çok başarılı bir eğitimdi

Pınar Emeklioğlu
29 Aralık 2019
5.0

bu eğitimi herkese tavsiye ediyorum enim küçük bir işletmem var ve ben facebook instagram reklamı vermekte çok zorlanıyordum bir danışman aramak yerine bu eğitimi tercih ettim iyi ki tercih etmişim ve Burak hocayı tanımış gerçekten çok güzel bilgiler çok açıklayıcı bilgiler ve keyifli bir ders işledik teşekkür ediyorum Burak Ertan hocamıza

Betül Özkan Şahin
28 Aralık 2019
5.0

Burak Hoca bilgi ve birikimini ögrencilerine tüm içtenliği ile aktaran çok iyi bir eğitmen. Keyifli ders anlatimi ve dersi olabildiğince interaktif işlemesi konuyu özümseyerek anlamayi sağlıyor. Kendisini tanımış olmaktan dolayi mutluluk duydum. Facebook ve instagram reklamciligiyla ilgilenen veya merak eden herkese bu dersi almalarini tavsiye ediyorum...

Eren Ümit Kaplan
Ebru Yeter
28 Aralık 2019
5.0

Aldığım eğitimim çok verimli geçti Eğitimin herkesin anlıyabileceği bir şekilde anlatımı çok güzeldi. Bu alanda eğitim almak isteyen herkese tavsiye ederim.

Eren Ümit Kaplan
Banu Kır Sekban
15 Aralık 2019
5.0

Eğitimi herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Oldukça faydalı bir eğitimdi, e-ticaret sitesi olanlar mutlaka katılın. Çok faydalı bilgiler öğrenebileceğiniz, aynı zamanda Burak hoca sayesinde hiç sıkılmadan ve güncel örnekler ile derslere katılacağınız bir eğitim. Bu güzel eğitim için teşekkür ederim.

Sinem Uysal
13 Aralık 2019
5.0

İlgi ve alaka harikaydı. Çok güzel ve net açıklamalarla bu kadar kısa süre içerisinde çok faydalı bilgiler öğrendim. Tavsiye ederim:)

Yaşar öztulum
02 Aralık 2019
5.0

Anlaşılır bir dil ile birebir öğrencisiyle ilgilenen bir eğitmen. Sadece slayt üzerinden anlatıp geçmiyor hocamız uygulama da yaparak binlerce liralara yaptırabileceğimiz işleri nasıl yapacağımızı anlatıyor çok başarılı...

Tuba çiftçi
29 Kasım 2019
5.0

Burak hocamızın hem eğlenceli, hem eğitici, zamanın dersin nasıl geçtiğini anlamadığınız, bittiğinde iyiki bu dersi almışım diyeceğiniz kişisel gelişiminize, kariyerinize kesinlikle destek olacak bir program, hocamızın emeğine sağlık

Funda Kaya
14 Kasım 2019
5.0

E-ticaret sitemi artık kendim yönetebiliyorum. Ücretsiz olarak bu kadar başarılı bir eğitim alacağımı tahmin etmemiştim.Burak Hocamız çok başarılı, düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.

Eren Ümit Kaplan
İlknur Gök
06 Kasım 2019
5.0

Dersler oldukça verimli geçiyor. Burak Ertan tecrübeleri ve bilgi birikimi ile son derece kaliteli bir eğitim sunuyor. Ayrıca oldukça ilgili bir öğretici. E ticarete ilgisi olan herkesin bu eğitimden yararlanmasını öneririm.

Eren Ümit Kaplan
Muammer Durmaz
28 Ekim 2019
5.0

Geleceğin Mesleği e-ticaretin Temel taşlarından biri olan Facebook ve Instagram Reklamcılığı Üniversiteyi bitirip geleceğin ticaret merkezi nde yer almak isteyen gençlere tavsiye ederim geleceğin ticaret merkezinde yerinizi alın

Merve Keskin
06 Ekim 2019
5.0

Burak hocamızın emeğine sağlık. Çok verimli geçen bir eğitim oldu. Öğrenmek isteyen herkese bu eğitimi almasını tavsiye ederim.

Eren Ümit Kaplan
Refik Sedat Akar
06 Ekim 2019
5.0

Bir işletme ve web siteniz varsa, iyi Facebook kullanıcısı iseniz ve Facebook üzerinde işletme hesabı açmış veya açmayı düşünüyorsanız, sakın kaçırmayın! Facebook heaplarımı kapatmıştım, instagrama takılıyorum. Belki faydası olabilir diye düşündüm. Ama ne sitem var nede işletmem... Plan aşamasındalar. Ne öğreneceğinizi bilmeden dersi almanın sonucu. Dediğim gibi ilgilenenlere tavsiye ediyorum. Saygılarımla..

Ebru Erdoğan
05 Ekim 2019
5.0

benim için yeterli bir eğitimdi.Gayet çabalı bir eğitmendi. teşekkürler

Esra Kantar
01 Eylül 2019
5.0

İstanbul İşletme Enstitüsüne teşekkür ediyorum. Burak Ertan Hocamız gibi hem sektörde hemde teoride başarılı bir eğitmeni bizlerle buluşturduğu için. Ders de öğreneceğiniz konuları hocamız yalın ve basitleştirerek anlatıyor. İlk defa aldığım eğitimden Maksimum bir verim aldım.

Banu Cantekin
01 Eylül 2019
5.0

Geçen hafta aldığım eğitimin ardından sitemiz için hemen uygulamaya başladık ve etkili sonuçlar aldık. Sosyal medyada etkili, doğru ve en uygun bütçelerle kendinizi tanıtmak için bu eğitimle doğru yöntemleri öğreniyorsunuz. Hocamızın desteği ve uygulamalı anlatım metodu kısa sürede çok şey öğrenmemize katkıda bulundu. Dijital reklam dünyasını öğrenmek isteyenler için kesinlikle tavsiye edeceğim bir ders. Enstitüye ve Burak hocaya teşekkürler.

Alper Ceviz
01 Eylül 2019
5.0

İlgisi olanların kesinlikle alması gereken bir eğitim. İşin temelinden yola çıkılarak püf noktalarına kadar anlatılıyor.

Hasan Aksoy
30 Ağustos 2019
5.0

Kaliteli Eğitim, kaliteli Eğitmen

Kubra Cicek
26 Ağustos 2019
5.0

Canla başla bütün sistemi öğretmeye çalışan, oldukça başarılı ve istekli bir eğitmenle ders işledik. Dersin her bir dk sı bilgi kaynaklı oldu, buradan değerli eğitmenimize çok teşekkür ediyorum.

halise yıldız
18 Temmuz 2019
5.0

Kesinlikle katılmanız gereken bir ders. Eğitmen Burak Ertan bey çok ilgili, ne zaman ne kadar soru sorarsanız sıkılmadan cevaplıyor. Bu dersi öğrenmeden kursu bitirmiyorsunuz yani...olumsuz yorumları hiç dikkate almayın, bütün dikkatinizi vererek dinlediğiniz zaman çok şey öğreniyorsunuz. Eğitmenimiz Burak Bey'e ve bu eğitime erişimimizi sağlayan İstanbul işletme enstitüye içtenlikle teşekkür ediyorum.

Ercan Okur
02 Temmuz 2019
5.0

İEE önce teşekkür ediyorum.Facebook ve instagram reklamcılığı eğitimi, büyüleyici gelişimlere odaklanarak gözlerinizi açılandırmanızı, düşünme çaplarınızı elverişli atmosferde süprizleyerek tatlandırmanızı, bambaşka etkinliklerinize fark yaratarak gerçekleştirmenizi, yeni yollarınıza eşşiz sıcaklıklar kazandırmanızı, güçlü değişimlerinizi ayakta tutarak kazançlar sağlamanızı, yeni yeni düzeylerinizi hayatınıza taşıyarak konumlandırmanızı, pratiklerle bilgilerinizi uygulayarak fırsatlar yakalamanızı, deneyimlerinizi paylaşarak sevinç ve mutlulukları görmenizi, iç dönüşümler yaşayarak dünyaya bakışınızı değiştirmenizi ve daha birçok zihin sınırlarını kolayca genişleterek gerçek istekleri başaracağınızı anlayacaksınız.Eğitmenimiz Burak Ertan, gruplara kişisel düşüncelerini katarak fikirler veren, kolayca elde edilebilir kanalları gösteren, sevilen zillerle bağlantı oluşturan, güçlü havalarla sıcak temas kuran, şahane birisi.Herkesin İEE eğitimlerine katılarak yeri doldurulamaz arzularını birleştirmelerini diliyorum.

Koray Kuşçu
17 Haziran 2019
2.0

Facebook ve instagram reklamcılığından çok piksel kodunu sitemize entegre etme egitimi olmus

Eren Ümit Kaplan
Nergis Demir
17 Haziran 2019
5.0

Kısa zaman diliminde çok şey öğrendim. Katılmayı düşünenlere tavsiye ederim.

Tüm Yorumlar