AnasayfaOnline EğitimlerFacebook ve Instagram Reklamcılığı
60 Online
387.072 Öğrenci

Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Facebook ve Instagram reklamcılığı eğitiminde her iki sosyal medya devinde işletmenizin reklamını yapacak teknikleri öğrenin. Rehber niteliğinde bu eğitimi uzmanından öğrenmek için hemen katılın.
4.7
(71)

Reklamdan gelir etmenin en popüler ve eğlenceli yolu Facebook ve Instagram Reklamcılığı… Reklam ve pazarlamanın bambaşka bir boyut kazandığı son yıllarda, neden siz de bu alandan maddi kazanç elde etmeyesiniz ki? Facebook ve Instagram üzerinden markalarla hedef kitle odaklı reklam yaparak, bu dijital dönüşümde siz de yerinizi alabilirsiniz.

Teknolojinin hayatımızın her alanında yer bulmasıyla, dijitalleşen dünyada buna uygun pazarlama anlayışını benimsemek ve uygulamak büyük önem kazandı. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarını kullanarak yapılan reklamların daha hızlı sonuçlar vermesi, uygun bütçelerle ilgi alanımızdaki hedef kitleye ulaşabilmesi ve anında ölçülebilir sonuçlar sunması ile günümüzde kurumsal veya en ufak işletmecilerin bile en çok tercih ettiği pazarlama yöntemi olmaktadır. Ayrıca günümüzde tüm firmaların sosyal medyayı (Facebook ve Instagram) birer halkla ilişkiler aracı olarak da görmesi, kurumsal kimliğini, ürünlerini, firma haberlerini ve tüm yeniliklerini takipçilerine bildirmesi açısından çok önemli bir yer tutmaktadır.

Facebook ve Instagram reklamcılığına dair neredeyse her şeyi öğrenebileceğiniz bu program öğrenmeyi temel alarak hazırlanmıştır. Dijital pazarlama açısından önemli bir eğitimdir. Özellikle son dönemde instagram reklamlarına büyük talep olduğunu hepimiz biliyoruz. instagram reklamcılığı eğitimi ile rakiplerinizden sıyrılın.

Eğitime kimler katılmalı?

  • Kampanyalarını, ürünlerini, sunmuş olduğu hizmeti ilgili ve doğru hedef kitleye tanıtmak isteyenler 

  • Günümüzün ve geleceğin önemli bir pazarlama aracı olan dijital reklamcılık alanında kendini geliştirmek ve kariyerini bu yönde ilerletmek isteyenler.

  • İşletme sahipleri ve girişimciler

  • Bu alanda sertifika sahibi olup CV’sinde deneyim olarak göstermek isteyen adaylar

  • Kişisel hesaplarını yönetmek ve geliştirmek isteyen bireysel kullanıcılar

Instagram reklamcılığı nedir?

Sosyal medya kanallarının en popülerlerinden biri olan Instagram markaların kullandığı güçlü iletişim kanallarından biridir. Instagram reklamcılığı reklam verenler için geniş kitlelere geleneksel medya kanallarına göre daha düşük maliyetlerle ulaşabilme imkanı sunan bir dijital reklam aracıdır. 

Ayrıca hedef kitle ile anında birebir etkileşim olanağı sunması sebebiyle daha samimi, daha renkli bir reklam mecrasıdır. Instagram görsel bir platform olduğu için hazırlayacağınız reklamların etkili görsellerden oluşması önemlidir. Instagram reklamcılığı için en önemli detayların başında görsellerinizin seçimi gelir. Yani dikkat çekici görseller Instagram reklamcılığında önceliğiniz olmalıdır. 

Dijital pazarlamanın etkili reklam araçlarından biri olan Instagram, aynı zamanda firmanızı şeffaf olarak tanıtabileceğiniz bir platformdur. Instagram reklamları ile sosyal sorumluluk projelerinizi, organizasyonlarınızı da duyuyarak bir anlamda halkla ilişkiler faaliyetlerinizi de buradan yürütebilirsiniz. Instagram platformunun Facebook tarafından satın alınması Instagram reklamcılığına farklı bir boyut getirmiştir. Artık Facebook üzerinden yürütülebilen Instagram reklamları, bu sayede daha etkili sosyal medya kampanyaları yapabilmeyi de beraberinde getirmiştir. Dolayısıyla bu platformu Facebook ve Instagram reklamcılığı olarak da tanımlayabiliriz. 

Dijitalleşmenin getirdiği özgürleşme e-ticaret, dijital pazarlama gibi alanlarla olduğu kadar reklamcılıkta da reklam verenler için alternatifleri çoğaltıyor. Kendi hedef kitlenizi seçmek, bunu seçerken sınırlarınızı kendiniz belirlemek Instagram reklamcılığının size sağladığı özgürlüklerden biri. Üstelik ürün ya da hizmet sınırlaması da yok. Blog sayfanıza trafik almak için de Instagram reklamlarını kullanabileceğiniz gibi, markanızın ürün tanıtım ve kampanyalarını Instagram’a vereceğiniz reklamlarla da etkili bir şekilde duyurabilirsiniz.

Devamını göster
Facebook ve Instagram Reklamcılığı eğitimi
209750
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
27/05/2023
Sertifika Sınavı
03/06/2023
Sertifika Sınavı
10/06/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Dijital Pazarlama Eğitimi
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
EğitmenSedat Ateş
775259
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
EğitmenSedat Ateş
775259
Ads (Adwords) Eğitimi
4.7
(26)

Ads (Adwords) Eğitimi

27 Konu5 Saat
Oğuzhan yılmazOğuzhan Yılmaz
875209