AnasayfaOnline EğitimlerExcel Raporlama Eğitimi
175 Online
4.495 Öğrenci

Excel Raporlama Eğitimi

Excel Raporlama Eğitimi'ne hoş geldiniz! Bu kursla, veri analizi ve raporlama konusunda yetkinliğinizi artıracak ve işinizde zaman kazanmanın yollarını öğreneceksiniz. Excel'de daha hızlı ve verimli olmak için hemen başlayalım!
5
(3)

Excel Raporlama Eğitimi, veri analizi ve raporlama konularında yetkinlik sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Katılımcılar "Veri Türünü Düzenleyerek Veri Kaynağı Oluşturma" konusunda CSV formatındaki verilerde boş satırları silmeyi öğreneceklerdir. Ayrıca bozuk verileri düzenleyip mevcut verileri birleştirme ya da ayrıştırma yeteneği kazanacaklardır. Excel ile veri analizi ve raporlama sürecinde, hesaplamaların veri kaynağına eklenmesi öğretilecektir.

Sütunları yeniden düzenleme ve temel hesaplamalar yapma becerisi, "Sütunların Yerini Değiştirme Ve Temel Hesaplamalar" başlığı altında incelenecektir. Ayrıca, koşula bağlı hesaplamaların nasıl yapılacağı da bu bölüm içerisinde ele alınacaktır.

"Pivot Tablolar ve Kullanımları" başlığı altında ise, pivot oluşturma ve filtre kullanmayı öğreneceksiniz. Ayrıca pivot ile raporlama ve veri kaynağı oluşturma becerileri de öğretilecektir. 

"Dashboard" başlığı altında ise dashboard tasarımı, tablo ve grafik oluşturma, dilimleyiciler ve analiz yeteneği kazanacaksınız. Dashboard analizi ile satış analizi, stok analizi ve forecast (hedef) analizi gibi konularda derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız.

Egzersizler ve örnek uygulamalar içeren bu excel raporlama eğitimi, katılımcılara verileri anlamlandırma ve sunma becerisi kazandıracaktır. 

"Diğer Kullanıcılar İle Paylaşım" konusunda ise sayfaların saklanması konusuna odaklanacağız. Şifreli sayfa koruması ve şifreli çalışma kitabı koruması gibi veri güvenliği konularında da bilgi verilecektir.

Tüm bu alanlarda, yapacağımız excel raporlama örnekleri ile konuları pekiştireceğiz. Böylece excel de veri analizi ve raporlama sürecinde yetkinlik kazanacaksınız.

Excel raporlama eğitimi, veri analizi ve raporlama konusunda hem teorik bilgi hem de pratik beceri kazanmayı hedeflemektedir. Excel'de raporlama yapma yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız bu kursa mutlaka katılın. Excel ile raporlama ve veri analizi ve raporlama kursu sizin için ideal bir kurstur.

Excel raporlama eğitimine neden katılmalıyım?

İş hayatında zaman çok değerli. Bu yüzden çok fazla zamanınızı almadan rapor oluşturmanızı kolaylaştıracak bir eğitim hazırladık. Satış verilerinden, pazarlama kampanya verilerine kadar her departmana göre Excel raporlama öğrenebilirsiniz. Saatler harcamanıza gerek kalmadan, çözüm odaklı bir raporlama öğrenmek için hemen bu eğitime katılın.

İş hayatında profesyonel yetkinlikler kazanmak kolay değil ama zor da değil! İşinizi profesyonel bir şekilde yürütmek için zamandan tasarruf etmenizi sağlıyoruz. Aynı zamanda paradan da tasarruf edeceksiniz çünkü bu eğitim bütçenize en uygun şekilde Excel raporlama öğrenmenizi sağlıyor.

Excel de veri analizi ve raporlama eğitiminde her departmana göre Excel raporlama öğretiliyor. İşlerinizi hızlı ve verimli bir şekilde hazırlamanın zamanı geldi. Kim böyle bir yetkinlik istemez ki?

Enstitü’nün uzman eğitmen aracılığıyla hazırladığı Excel Raporlama Eğitimine hemen katılın ve öğrenmeye başlayın.

Zaman kazanmak ister misiniz? Excel raporu hazırlamak çok mu zaman alıyor? Ya da baştan öğrenmeniz mi gerekiyor. Bu size tanıdık geliyorsa, size yardımcı olacak Excel Raporlama Eğitimi karşınızda.

Çeşitli departmanların projelerinde yer alan uzman eğitmenden Excel kullanarak nasıl kolayca rapor hazırlanacağını öğrenin.

Sayılarla çok fazla deneyimi olmayan kişiler bile bu eğitime katılabilir. Üstelik bunun için aylarca vakit harcamanıza gerek yok.

Excel Raporlama Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Excel raporunun nasıl oluşturulması gerektiğini bilmeyenler,

  • Excel raporlama hakkında bilgilerini daha ileri seviyeye taşımak isteyenler,

  • Departman raporu oluşturmak konusunda bilgi edinmek isteyenler,

  • Yöneticisine bir rapor sunmakla görevli olan kişiler,

  • Excel bilgisini daha ileriye taşımak isteyenler,

  • Excel’de rapor oluşturmaya nereden başlayacağını bilmeyenler,

  • Excel raporlama yöntemlerini öğrenmek isteyenler.

Devamını göster
Bu görüntüde gözlüklü ve sakallı bir adam beyaz bir bluz giymiş olarak görülüyor. Doğrudan kameraya bakıyor ve doğrudan göz teması kuruyor. İfadesi ciddi ve yüzünde kararlı bir ifade var gibi görünüyor. Arkasında beyaz bir arka plan olan iyi aydınlatılmış bir alanda görünüyor. Bir sunumun ya da dersin ortasındaymış gibi görünüyor ya da belki de bir ders veriyor. Bu, güven ve kararlılığı ifade etmek için kullanılabilecek harika bir görüntüdür. Bilgi ve uzmanlık hissi verir ve izleyicinin deneyimli bir öğretmenin huzurunda olduğunu hissetmesini sağlar.
6671616
Video5
Sınav1
Ödev0
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
13/04/2024
Sertifika Sınavı
20/04/2024
Sertifika Sınavı
27/04/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.