Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili


$4.54$15.38

4,8
160 Ratings
17 student enrol recently.

  Course content

 • 5 Videos
 • 2 Document
 • 1 Quiz
 • 2 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions
Türkçe
Subscription Duration: 365 Days

Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Eğitimi

Günlük hayatta ya da iş yaşamında etkili iletişim kurabilme, başarımız için olmazsa olmazdır. Çünkü iyi bir iletişim iyi insan ilişkilerinin temelidir. Peki beden dili aslında ne ifade eder, neden önemlidir? Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Eğitimi sayesinde, etkili iletişimin yanı sıra sözsüz iletişimde beden dilini öğreneceksiniz.

Etkili iletişim stratejileri ve beden dili eğitimi uzaktan eğitim sistemi üzerinden yürütülmektedir.

Bu uzaktan eğitim programı videolar, ders notları ve testlerle zenginleştirilmiştir. Ders notlarını bilgisayarınıza indirebilir veya çıktısını alabilirsiniz. Dersler genellikle akşam saatlerinde yapılmaktadır. Derse katılamadığınızda dersin tekrarını dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

Beden dili eğitimi iş hayatında ve sosyal hayatta size birçok fayda sağlayabilir. Karşınızdaki kişinin yalan söyleyip söylemediği ya da karşınızdaki kişinin betimlemek istediği şeyi kolayca anlayabilirsiniz. Bu online eğitim programı karşınızdaki kişinin aslında ne söylediğinden çok ne anlatmak istediğini ve ne düşündüğünü anlamanıza yardımcı olacaktır.

İletişimi etkili hale getirmek,bir takım stratejilerle güçsüz yanları kuvvetlendirmek ve Beden Dilini doğru kullanabilmekle mümkündür.

Beden Dili Eğitiminin Amacı

Vücut dili anlamak kolay değildir. Bu nedenle karşınızdaki kişilerin sizlere doğru söyleyip söylemediğini anlamanız zor olabilir. Bu ikilemi yaşamamanız için hazırlanan programda beden dili nedir tam anlamı ile öğrenmeniz amaçlanmaktadır. Bu program sonrasında karşınızdaki kişinin ne söylediğini değil neyi ifade ettiğini anlayabileceksiniz.

İnsanların birbirlerini anlamaları beden dili okuma ile mümkündür. Bazen kendinizi bile anlayamayabilirsiniz. Bu nedenle ücretsiz olarak verilen vücut dili okuma eğitimi fırsatını kaçırmamalısınız. Bilinçli bir iletişimin temel koşulu budur.

Teorik ve bununla beraber pratik bilgilerin de verildiği etkili konuşma kursu uzman eğitmenlerin tecrübesi ile birleşince başarı oranı artmaktadır. Karşınızdaki kişiyi doğru anlamanızı amaçlayan eğitmenler uygulamalı olarak eğitimin içeriğini aktarır.

İnsanların kendini ve birbirlerini daha yakından tanımasını ve doğru anlamasını sağlamak amacıyla kendi aralarında daha sağlıklı ve bilinçli iletişim kurmalarına katkıda bulunarak ,iletişimdeki olası çatışmaları önlemek ,dolayısıyla ilişki kalitesindeki verimi arttırmak amaçlanmaktadır. Ayrıca beden dili için teorik ve pratik bilgiler sağlayacaktır.

Kimler Katılmalıdır?

 • Kişisel Gelişimine katkıda bulunmak isteyenler,
 • İletişim becerilerini geliştirmek isteyenler,
 • Topluluğa hitap ederken, sunum yaparken kendine güvenli ve rahat bir izlenim yaratmak isteyenler,
 • Beden Dilini doğru okumak ve kullanmak isteyenler.

Beden dili insanın kendini en doğal hali ile ifade etme şeklidir. Beden dili; bedenin duruşundan, hareketlerinden, mimiklerden ya da göz hareketlerinden meydana gelen tüm oluşumları zihinsel faaliyetlerin desteklediği bir iletişim şeklidir. İletişim esnasında sadece sözlerimizle değil beden dilimizle konuşmamızı destekleriz. Karşımızdaki kişiyi anlamanın en önemli yollarından biri beden dilini çözmüş olmaktan geçer. Beden dilini etkili bir şekilde kullanma becerisi gösteren insanların aynı zamanda iletişim becerileri açısından da yetenekli olduklarına hiç dikkat ettiniz mi? Beden dili nasıl doğru kullanılır?  Beden dilini doğru kullanmak için neler yapmalıyım? Aklınızdan bu sorular geçiyor olabilir. Beden dilini doğru kullanma ve doğru anlamak için eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Beden dili kursu, online eğitimler bu konuda yardımınıza yetişiyor. Enstitü tarafından sunulun Etkili iletişim ve beden dili eğitimi; İletişim sırasında “aslında söylemek istediklerim” kısmının altını çizerek, sessiz olan ve yüzdesi en güçlü olan iletişim aracını doğru anlamak ve anlamlandırarak faydaya çevirmeyi öğretir.

What you will learn?

Sosyal yaşamda ya da iş yaşamında etkili iletişim kurabilmek başarımızda önemli bir role sahiptir.  İletişimi etkili hale getirmek için bazı önemli bilgilere sahip olarak, güçsüz yanlarınızı kuvvetlendirebilir ve beden dilinizi doğru kullanmaya öğrenebilirsiniz. Enstitü sunmuş olduğu beden dili eğitimi ile karşınızdaki insanların davranışlarını ve kendinizi yakından tanıma fırsatı sunmaktadır. Beden dilini anlamak kolay olmayabilir. Dolayısı ile karşınızdaki kişilerin her zaman doğru söyleyip, söylemediklerini anlamayabilirsiniz. Beden Dili Eğitimi sayesinde karşınızdaki insanların ne söylediğini değil aslında ne söylemek istediklerini anlamayı öğreneceksiniz. Edindiğiniz teknik bilgiler sayesinde insanlarla daha iyi iletişim içinde olduğunuzu gözlemleyeceksiniz. Eğitim beden dilini doğru kullanarak, etkili iletişime katkıda bulunup, iletişim esnasında olabilecek çatışmaları önlemeyi hedefler. Böylece ortaya sözlü ve sözsüz iletişimin uyum içinde gerçekleştiği etkili bir iletişim şekli çıkar. Müşterilerinizle, arkadaşlarınızla ve ilişki kurduğunuz herkesle daha iyi bir iletişim içinde olacaksınız. İletişim yeteneğiniz güçlenecek Beden dili sırlarnı öğrenebilecek, İş yaşamında iletişim tekniklerini öğrenebileceksiniz. Beden dili okuma sertifika programı ile verilen eğitimlerde iletişimin ne olduğu ve etkili bir iletişim kurmanın temel teknikleri anlatılmaktadır. Yanlış iletişimin olumsuz etkileri ve bu etkilerden nasıl kurtulmanız gerektiği de vücut dili okuma eğitimi ile öğretilmektedir. Kişisel imajınızın nasıl olması gerektiği konusunda verilecek olan tüyoları unutmamalısınız. Temel olarak neden iletişimin gerektiği ve kalabalık bir alanda nasıl bir iletişim yöntemi uygulanacağı konularında kendinizi etkili konuşma kursu sonrasında geliştirmiş olacaksınız. Genelde akşam saatlerinde verilen eğitimler dışında derslerin tekrarını da izleyebilirsiniz. Eğitim süresince gerekli ders dokümanları verilmektedir. Eğitimden sonra başarınızı ölçmek için bir sınav yapılır. Sınavda geçerli olanlara soğuk damgalı olan ve her alanda kullanabileceği geçerliliğe sahip olan bir sertifika verilmektedir. Kaliteli bir kağıda basılan sertifika üzerinde sınav notunuz görünmez.  

Topics of Education

 • Etkili iletişim nedir?
 • Beden dili iletişimimizi nasıl etkiler?
 • Hitap ederken nelere dikkat etmeliyiz?
 • İş hayatı ve sosyal hayatta kullanılan iletişim şeklinin farkı nedir?
 • Konuşmamızın uzunluğu ne olmalıdır?
 • Göz iletişimini ne şekilde kurmalıyız?
 • Konuşmalarımız, beden dilimiz ve mimiklerimizin tutarlı olması için neler yapabiliriz?

FAQs About Education

Beden Dili Kursu Neyi Hedefliyor? Beden Dili Sertifikası Ne İşe Yarar?

Beden dili kursu; vücut dili ile ilgili bilgilerin neler olduğunu öğreterek, insanların duygu ve düşüncelerini anlamanızı kolaylaştırmayı hedeflerken, kendi davranışlarınızı geliştirmenizi ve çevrenizdeki insanlarla daha etkili bir iletişim kurmanızı sağlar. Eğitim tamamlandıktan sonra ihtiyacınıza uygun olacak beden dili ile mesaj gönderebilme becerisi elde etmiş olacaksınız. Aynı zamanda iletişim kurduğunuz kişilerin beden dilini anlayabildiğinizi fark edeceksiniz. Bu kurs; iş yaşamında ve sosyal yaşamda kendini daha iyi ifade etmek isteyen ve daha başarılı sunumlar yapmayı hedefleyen katılımcılar için oldukça uygundur. Özellikle; spikerlik, oyunculuk, pazarlamacılık alanında ve satış odaklı özel kurumlar ve danışmanlık sektöründe başarınızı kanıtlayabilme fırsatına sahip olacaksınız. Eğitim tamamlandıktan sonra başarınızı ispatlamanızı sağlayacak bir sınava tabi tutulursunuz. Sınav sonunda başarılı olan kursiyerler sertifika almaya hak kazanır. Kazandığınız sertifikayı yukarıda saydığımız pek çok sektör için iş başvuruları sırasında CV’nize ekleyebilirsiniz.

Eğitim Süresince Neler Öğreneceksiniz?

Bedenimiz söz içermeyen iletişim aracıdır. Bedenimizle yaptığımız mimik, hareket ve jestlerin her biri karşı tarafa farklı bir mesaj verir. Beden dilimiz, karşımızdaki insanda farklı düşünce ve duyguların uyanmasını da sağlar. Bu dili konuşmayı öğrenmemizle birlikte etkili sözsüz iletişimin de kapılarını aralamış oluruz. Eğitim bu kapıları aralamak için oldukça önemli bir fırsattır. Eğitim sayesinde sosyal yaşamda ve iş yaşamında iletişimde olduğunuz herkesle daha iyi ve doğru bir iletişim içinde olduğunuzu göreceksiniz. İletişim yeteneğiniz güçlenmiş olacak, beden dilinin neler ifade ettiğini öğrenecek ve iş yaşamındaki iletişim teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Yanlış iletişimin yarattığı olumsuz etkileri gözlemleyecek ve bu etkilerden nasıl kurtulmanız gerektiğini de bu eğitim sayesinde öğrenmiş olacaksınız. Kişisel imajınızın hakkında önemli ipuçlarına sahip olacaksınız. Etkili bir iletişimin neden gerekli olduğu ve kalabalık bir ortamda nasıl iletişim kurmanız gerektiğini öğreneceksiniz. 

Eğitimin İçeriği Nedir? Ne Kadar Sürüyor?

Uzaktan eğitim programı olarak verilmektedir. Videolar ayrıca ders notları ile oldukça kapsamlı bir program tasarlanmıştır. Dersler, çalışan insanları da düşünerek genellikle akşam saatlerinde uygulanmaktadır. Oldukça verimli geçen 5 ders sonunda eğitmen tarafından ödevlendirmeler yapılmaktadır. Eğitim esnasında grup sohbetlerine katılabilir, eğitmene soru sorabilirsiniz. Kaçırdığınız dersler olursa, video erişimleri sayesinde tekrar izleme imkanına sahipsiniz. Eğitimin başarıyla tamamlanmasının ardından Enstitü tarafından belirlenen tarihte sertifika sınavına tabi olursunuz. Başarılı olmanız durumunda Etkili iletişim ve Beden Dili Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince; aktif bir internet bağlantısı, bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonunuzun olması yeterlidir.

Beden Dili Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğitim süresi tamamlandıktan sonra edindiğiniz bilgiler ve örnek olaylar ışığında Enstitü tarafından bir sınava tabi tutulursunuz. Bu sınavdan kazandığınız başarı, sertifika kazanma fırsatı sunar. Katıldığınız bu alandaki eğitim neticesinde kazandığınız Beden Dili Sertifikası özel ve resmi kurumlarda iş bulma sırasında önemli bir role sahiptir. Özellikle spikerlik ve oyunculuk alanında kariyer planı olanlar, pazarlama ve satış alanında çalışanlar ve danışmanlık sektöründeki kişiler için oldukça önemli bir sertifikadır. Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bu başarı sertifikasını soğuk damgalı olarak teslim alırsınız. Kendinize olan güveninizin artmasını sağlayacak olan bu sertifika ile daha kolay iş sahibi olma fırsatı elde edeceksiniz.

Eğitime Kimler Katılmalıdır?

Eğitime katılmak için bilgi veya tecrübe sahibi olmanız beklenmez. Kendini geliştirmek isteyen, sosyal ve iş yaşamında etkili iletişim içinde olmak isteyen herkes için uygundur. Eğitimin temel amacı etkili iletişim teknikleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. İşiniz gereği bir topluluğa hitap etmeniz gerekebilir karşınızdaki dinleyicilerin hangi hareketleri doğru anlayabileceğini önceden bilmeniz önemlidir. Ancak bu sayede anlatmak istediklerinizi doğru bir şekilde karşı tarafa aktarabilirsiniz. Eğitim sırasında beden dili nedir sorusunun cevabını, normal hayatta uyguladığınızı gördüğünüzde almış olacaksınız. Aşağıda detaylandırdığımız düşüncelere sahipseniz bu eğitimi kaçırmamalısınız!

 • Kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
 • İletişim becerilerini geliştirmek isteyen kişiler,
 • Topluluğa hitap etmeleri gereken durumlarda, kendilerine olan güvenlerini arttırmak isteyenler,
 • Beden Dilini doğru okumak, anlamak ve kullanmak isteyenler için oldukça uygun bir eğitimdir.
 • Eğitimin Konu Başlıkları Nelerdir?
 • Etkili iletişimin oldukça önemli bir yere sahip olduğu günümüzde, Enstitü aşağıdaki başlıklar altında beden dili kullanımının teorik ve pratik bilgilerini kapsayan bir eğitim programı sunmaktadır.
 • Etkili iletişim nedir?
 • Beden dili iletişimimizi nasıl etkiler?
 • Hitap ederken nelere dikkat etmeliyiz?
 • İş hayatı ve sosyal hayatta kullanılan iletişim şeklinin farkı nedir?
 • Konuşmamızın uzunluğu ne olmalıdır?
 • Göz iletişimini ne şekilde kurmalıyız?
 • Beden dilimiz, mimiklerimiz ve konuşmalarımız tutarlı olmalı. Bunun için neler yapabiliriz?
More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Comments All (160)
Course Rating 4,8
Münevver Birol
Beyza Balım Camgöz
28 Mayıs 2022
5.0

Sertifikar MEB onaylı mı ?

Support team

Enstitü MEB onaylı uzaktan özel eğitim kurumudur.

Kurum Kodu: 99990655 - T.C. MEB Özel İstanbul Uzaktan Eğitim Kursu

MEB onaylı eğitimler için tıklayın.

Münevver Birol
Yağmur Şahin
08 Mayıs 2022
5.0

Sertifika programına kayıt yapıldıktan ve ücreti ödendikten sonra en geç ne zaman derslere katılmak gerekiyor? Bilgi verebilir misiniz?

Support team

Eğitime kayıt olduktan sonra hemen ders sayfasına erişebilirsiniz. Ders sayfam alanından videolara ve tüm ders dokümanlarına erişebilirsiniz. Abonelik süreniz içinde eğitime dilediğiniz zaman erişebilirsiniz. Sertifika sınavı her hafta sonu yapılmakta. Abonelik süreniz içinde dilediğiniz hafta sonu sınava girebilirsiniz.

safiye nur güleç
29 Mart 2022
5.0

Ücretleri aylık mi ve bu eğitim kaç ay sürüyor?

Support team

Eğitim ücretini tek sefer yaparsanız.