Başlama Tarihi 12 Nisan
  Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili


  33₺

  4,8
  156 Değerlendirme
  Yakın zamanda 1.032 kişi kayıt oldu.

   Eğitim İçeriği

  • 5 Video İçeriği
  • 5 Canlı Ders
  • 2 Ders Notu
  • 1 Sertifika Sınavı
  • 1 Ödev
  • 2 Deneme Sınavı
  • Grup Sohbeti
  • Forum Tartışmaları

  Yaklaşan Etkinlikler

  • Sertifika Sınavı bitiş tarihi
   11-04-2021 23:59
  • Canlı Ders - 1 (8. Dönem)
   12-04-2021 20:30
  • Canlı Ders - 2 (8. Dönem)
   13-04-2021 20:30
  • Canlı Ders - 3 (8. Dönem)
   14-04-2021 20:30
  • Canlı Ders - 4 (8. Dönem)
   15-04-2021 20:30
  • Canlı Ders - 5 (8. Dönem)
   16-04-2021 20:30
  • Ödev son teslim tarihi
   17-04-2021 14:00
  Türkçe
  Eğitim Dönemi: 8. Dönem
  Abonelik Süresi: 22 Gün

  Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Eğitimi

  Günlük hayatta ya da iş yaşamında etkili iletişim kurabilme, başarımız için olmazsa olmazdır. Çünkü iyi bir iletişim iyi insan ilişkilerinin temelidir. Peki beden dili aslında ne ifade eder, neden önemlidir? Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Eğitimi sayesinde, etkili iletişimin yanı sıra sözsüz iletişimde beden dilini öğreneceksiniz.

  Etkili iletişim stratejileri ve beden dili eğitimi uzaktan eğitim sistemi üzerinden yürütülmektedir.

  Bu uzaktan eğitim programı canlı dersler, videolar, ders notları ve testlerle zenginleştirilmiştir. Ders notlarını bilgisayarınıza indirebilir veya çıktısını alabilirsiniz. Canlı dersler genellikle akşam saatlerinde yapılmaktadır. Derse katılamadığınızda dersin tekrarını dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz.

  Beden dili eğitimi iş hayatında ve sosyal hayatta size birçok fayda sağlayabilir. Karşınızdaki kişinin yalan söyleyip söylemediği ya da karşınızdaki kişinin betimlemek istediği şeyi kolayca anlayabilirsiniz. Bu online eğitim programı karşınızdaki kişinin aslında ne söylediğinden çok ne anlatmak istediğini ve ne düşündüğünü anlamanıza yardımcı olacaktır.

  İletişimi etkili hale getirmek,bir takım stratejilerle güçsüz yanları kuvvetlendirmek ve Beden Dilini doğru kullanabilmekle mümkündür.

  Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Eğitiminin Amacı

  Vücut dili anlamak kolay değildir. Bu nedenle karşınızdaki kişilerin sizlere doğru söyleyip söylemediğini anlamanız zor olabilir. Bu ikilemi yaşamamanız için hazırlanan programda beden dili nedir tam anlamı ile öğrenmeniz amaçlanmaktadır. Bu program sonrasında karşınızdaki kişinin ne söylediğini değil neyi ifade ettiğini anlayabileceksiniz.

  İnsanların birbirlerini anlamaları beden dili okuma ile mümkündür. Bazen kendinizi bile anlayamayabilirsiniz. Bu nedenle ücretsiz olarak verilen vücut dili okuma eğitimi fırsatını kaçırmamalısınız. Bilinçli bir iletişimin temel koşulu budur.

  Teorik ve bununla beraber pratik bilgilerin de verildiği etkili konuşma kursu uzman eğitmenlerin tecrübesi ile birleşince başarı oranı artmaktadır. Karşınızdaki kişiyi doğru anlamanızı amaçlayan eğitmenler uygulamalı olarak eğitimin içeriğini aktarır.

  İnsanların kendini ve birbirlerini daha yakından tanımasını ve doğru anlamasını sağlamak amacıyla kendi aralarında daha sağlıklı ve bilinçli iletişim kurmalarına katkıda bulunarak ,iletişimdeki olası çatışmaları önlemek ,dolayısıyla ilişki kalitesindeki verimi arttırmak amaçlanmaktadır. Ayrıca beden dili için teorik ve pratik bilgiler sağlayacaktır.

  Kimler Katılmalıdır?

  • Kişisel Gelişimine katkıda bulunmak isteyenler,
  • İletişim becerilerini geliştirmek isteyenler,
  • Topluluğa hitap ederken, sunum yaparken kendine güvenli ve rahat bir izlenim yaratmak isteyenler,
  • Beden Dilini doğru okumak ve kullanmak isteyenler.

  Vücut dili eğitimi için bilgi ya da deneyim sahibi olmanıza gerek yoktur. Kendinizi bu eğitim ile geliştirmek ve sosyal hayatınızı düzenli bir hale getirmek istiyorsanız programa katılabilirsiniz. Bu program sonrasında etkili iletişim nasıl olur öğrenmiş olacaksınız. Öğrendiğiniz bilgileri de günlük yaşamınıza başarılı bir şekilde uygulayarak karşınızdaki kişiler ile kolay bir iletişim kurabilirsiniz.

  İletişim becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız vücut dili eğitim programı tam size göre. İşiniz gereği bir topluluğa hitap edeceğinizde karşınızdaki dinleyenlerin hangi hareketlerinizi anlayabileceğini önceden kestirmeniz gerekir. Bu sayede anlatmak istediklerinizi doğru bir şekilde iletebilirsiniz. Eğitimde beden dili nedir sorusunun cevabını normal hayatta uyguladığınızda eğitimde başarılı olmuş kabul edileceksiniz. Kendinize olan güveninizi geri getiren sertifika programı ile iş sahibi de olabilirsiniz.

  Neler öğreneceksiniz?

  Müşterilerinizle, arkadaşlarınızla ve ilişki kurduğunuz herkesle daha iyi bir iletişim içinde olacaksınız.

  • İletişim yeteneğiniz güçlenecek
  • Beden dili sırlarnı öğrenebilecek,
  • İş yaşamında iletişim tekniklerini öğrenebileceksiniz.

  Beden dili okuma sertifika programı ile verilen eğitimlerde iletişimin ne olduğu ve etkili bir iletişim kurmanın temel teknikleri anlatılmaktadır. Yanlış iletişimin olumsuz etkileri ve bu etkilerden nasıl kurtulmanız gerektiği de vücut dili okuma eğitimi ile öğretilmektedir. Kişisel imajınızın nasıl olması gerektiği konusunda verilecek olan tüyoları unutmamalısınız.

  Temel olarak neden iletişimin gerektiği ve kalabalık bir alanda nasıl bir iletişim yöntemi uygulanacağı konularında kendinizi etkili konuşma kursu sonrasında geliştirmiş olacaksınız. Genelde akşam saatlerinde verilen canlı eğitimler dışında derslerin tekrarını da izleyebilirsiniz. Eğitim süresince gerekli ders dokümanları verilmektedir.

  Eğitimden sonra başarınızı ölçmek için bir sınav yapılır. Sınavda geçerli olanlara soğuk damgalı olan ve her alanda kullanabileceği geçerliliğe sahip olan bir sertifika verilmektedir. Kaliteli bir kağıda basılan sertifika üzerinde sınav notunuz görünmez.

  Eğitimin Konu Başlıkları

  • Etkili iletişim nedir?
  • Beden dili iletişimimizi nasıl etkiler?
  • Hitap ederken nelere dikkat etmeliyiz?
  • İş hayatı ve sosyal hayatta kullanılan iletişim şeklinin farkı nedir?
  • Konuşmamızın uzunluğu ne olmalıdır?
  • Göz iletişimini ne şekilde kurmalıyız?
  • Konuşmalarımız, beden dilimiz ve mimiklerimizin tutarlı olması için neler yapabiliriz?
  Devamı

  Kişisel Gelişim ve Diksiyon Uzmanı - Egitmen

  Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo-TV- Sinema Bölümünü bitirdi. 2002 yılında TRT Haber Merkezinde stajla başladığı iş yaşamına çeşitli radyo ve televizyon kanallarında editörlük, muhabirlik, sunuculuk ve haber spikerliği; dergilerde sayfa editörlüğü ve çevirmenlik yapmıştır.

  Devamı
  Başarı Sertifikası

  Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

  • Soğuk damgalı,
  • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
  Sertifika
  Uzman Yorumları
  Özellikle eğitim veren ve öğretmenlik yapan herkesin bu eğitime katılmasını tavsiye ediyorum. Ne anlattığımız kadar nasıl anlattığımızda çok önemli.
  Aycan Işıldar Aycan Işıldar Bilgisayar Öğretmeni
  Yorumlar(156)
  Ortalama Değerlendirme 4,8

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Canan Eş
  29 Mart 2021
  5.0

  Kişisel gelişimde, iş ve sosyal hayatta herkesin faydasını göreceği harika bir eğitimdi. Sınavda başarılı oldum ve sertifikamı da aldım. Etkili İletişim ve Beden Dili Eğitimi'ni herkese tavsiye ediyorum... Kaliteli bir eğitimdi ve dopdolu geçti. Sertifikamla gönderilen defter hediyesi için de Enstitü'ye ayrıca teşekkür ederim. :)

  Elif Yiğit
  29 Mart 2021
  5.0

  Eğitimden çok memnun kaldım sertifikam sorunsuz ulaştı. Kaliteli belge baskınız ve özenli paketlemeniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Öğrencilerine değer veren mükemmel bir kurum. Eğitmenler çok ilgili. Bu eğitim ise herkesin Cv'sinde olması gereken bir belge... Katılmanızı öneriyorum.

  Merve Burcu Altay
  26 Mart 2021
  5.0

  Eğitim içeriğini güzel buldum benim için keyifli geçen süreç oldu. İnternet bağlantım zayıf olduğundan teknik problem yaşadım ama destek ekibi yardımcı oldu. Sertifikamı da alacağım enstitü ekibine ve eğitmene teşekkür ediyorum. Online eğitimde bir numara!