Emlak Danışmanlığı Kursu


$44.62$223.08

4,8
8 Ratings
20 student enrol recently.

  Course content

 • 41 Videos
 • 41 Live Class
 • 50 Document
 • 1 Quiz
 • 1 Homework
 • 10 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions

Upcoming Events

 • Amazon Eğitimi Başlıyor
  07-02-2022 20:30
Türkçe
Education Period: . Period

Emlak Danışmanlığı Eğitimi

Emlakçılığı meslek edinmek isteyenlere mesleğin temel bilgilerini öğretip sektöre nitelikli istihdam sağlamak, mesleğe giren kişilerin de mesleğin hakkını vererek yapmaları için, gerekli tüm mesleki bilgi ve deneyime sahip olmalarını sağlayarak mesleğin eğitimini almış insanları emlak sektörüne kazandırmak hedeflenmektedir.

Uygulanacak program ile; kursiyerlerin gerçek ve tüzel kişiler, üretilmiş gayrimenkullerin alımı, satımı, kiralanması, kiraya verilmesi, parselasyon yapılması, hukuki prosedürün yerine getirilmesi, imar, ekspertizlik ve şehir plancılığı faaliyetlerinin yürütülmesi için nitelikli bir Emlak Danışmanı olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Emlak Danışmanlığı Belgesi

Nitelikli Emlak Danışmanlarından hizmet alan toplum bireyleri ve kuruluşlar kazanırken, kurstan aldığı bilgiler ile kendini yetiştiren kursiyerler ise emlak firmalarında, gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketlerinde daha rahat iş bulabilecekleri gibi, kendi ofislerini açarak emlak sektöründe iş kurma imkanına da sahip olabileceklerdir.

Programın uygulanması; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Uzaktan Öğretim Yapan Dershane ve Kurslar için yayınlanmış olan Yönergelere ve Uzaktan Eğitime uygun olarak yapılacaktır.

Gerekli şartları yerine getiren herkese açık olan İnternet Tabanlı Emlak Danışmanlığı Kursu, İnternet üzerinden (uzaktan eğitim şeklinde) gerçekleştirilecek, bilişim teknolojileri, doküman ve bunlarla ilgili diğer araçlarla desteklenecektir.

Kurs süresi sonunda Kurum ve MEB' in belirleyeceği yer ve zamanda sınavlar yazılı olarak MEB gözetmenleri eşliğinde yapılacaktır. Kursiyerlerin 3 (üç) sınav hakları vardır. Kabul edilebilir mazereti bulunan kursiyerlere 1 (bir) ek sınav hakkı daha verilir.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası

Yapılan sınavlarda yüz üzerinden en az 50 puan ve üzerinde alan kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Kurum onaylı Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar.

Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazananlara ait liste Kurumun İnternet sitesinde yayınlanır.

Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanan Kursiyerler bir dilekçe yazarak Kurs Bitirme Belgelerini hangi yolla almak istediklerini belirtirler. İstendiği takdirde ödemeli olarak Kurs Bitirme Belgeleri adreslere gönderilir.

What you will learn?

Bu eğitimle aşağıdakiler amaçlanmaktadır:

Bu program ile kursiyerlerin;

 1. Emlakçılık ile ilgili genel kavramları öğrenmeleri, mesleği tanımaları,
 2. Emlakçılığın hukuki ve ekonomik boyutları hakkında bilgi sahibi olmaları,
 3. Emlak pazarlamasında dikkat etmesi gereken hususları kavramaları,
 4. Halkla ilişkiler ve sosyoloji ile ilgili temel bilgilere sahip olmaları,
 5. Halkla ilişkilerde kurumsal imajın önemini kavramaları,
 6. Büro yönetimi ve iletişim tekniklerini emlak bürosunda kullanmaları,
 7. Davranış bilimleri ve beden dili hakkında bilgi sahibi olarak iş hayatında bunları kullanmaları,
 8. Tapu sicili ve tapu ile ilgili genel tanımları kavramaları,
 9. Resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri ve tüzel kişilerin gayrimenkul tasarrufları hakkında bilgi sahibi olmaları,
 10. Tapuda akitli ve akitsiz işlemlerle ilgili, mesleğinin gerektirdiği detayları kavramaları,
 11. Kadastronun kavramı, ekibi ve çalışma alanı hakkında bilgi sahibi olmaları,
 12. Kadastro çalışmalarında izlenecek yolu kavramaları,
 13. Kadastro Müdürlüklerine başvuru şeklini kavramaları,
 14. Kadastrodaki işlemler için gerekli belgeleri tanımaları,
 15. Kadastro işlemlerinde kullanılacak vekaletnamelerde aranan hususları tanımaları,
 16. Uygulamada karşılaşabilecekleri sorunların, çözümü için Gayrimenkul Hukukunun genel hükümlerini kavramaları,
 17. Türk Hukuk Sistemi içinde Emlak Aracılığı ve Emlak Komisyonculuğunun yeri konusunda bilgi edinmeleri,
 18. Emlak danışmanlığının tanımı ve konusu hakkında bilgi edinmeleri,
 19. Emlak danışmanlığında vergilendirme ve biçimsel vergi yükümlülüklerinin neler olduğu hakkında bilgi edinmeleri,
 20. Şehir planlaması ile ilgili tanımları ve planlama esaslarını kavramaları,
 21. Kentleşme ve imar hukuku hakkında temel bilgileri edinmeleri.
More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli
Certificate
Comments(8)
Course Rating 4,8
Murat Demirci
06 Aralık 2021
5.0

Yüzyüze sınav merkezleri diğer illerde de olabilecek mi. Sadece İstanbul olmasa daha iyi olmaz mı. Bu konu hakkında başvuru yada talep var mı

Support team

Evet Ankara ve İzmir için planlıyoruz.

Feray Arkiş
27 Ekim 2021
5.0

KURSUN SÜREİ NEKADAR MEB ONAYLI SINAV İSTANBULDAMI YAPILACAK TEŞEKKÜRLER

Support team

Merhaba, sınav yüzyüze yapılacaktır. Eğitim süresi 180 saattir.

Güngör Karataş
27 Ekim 2021
5.0

Sayın hocamın bu eğitimi veriyor olmasına inanın çok sevindim. Harika bir eğitmendir. Kendisini çok sevdiğim ve değer verdiğim bir eğitmendir. Bu eğitimi alan bir arkadaşımız Emlak Danışmanlığı sertifikasını alıp, iş yeri açtığını beyan etmiş. Ben şu anda İzmir'de kurumsal bir firmada 5'inci seviye Sorumlu Emlak Danışmanlığı eğitimi alıyorum. Öyle basit bir eğitim değil. Sınavlarını da MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) yapar. Arkadaş muhtemelen 4'üncü seviye emlakçı eğitimi almış. 4'üncü seviye emlakçı sertifikasına sahip olanlar işyeri açamazlar. Sorumlu Emlak Danışmanı (5'inci seviye) altında çalışırlar. Ayrıca MYK sınavları kameralar eşliğinde iki etap halinde yapar. Yazılı sınav geçme notu 70'tir. İkinci etap mülakat aşamasıdır. Mülakat aşamasında MYK uygulayıcısı sizi 45-60 dakika aralığında çalıştığınız ofise gelir ve yerinde yine kameralar karşısında uygulamalı sınav yapar. Bu sınavda kritik adımlar vardır. Bu adımlardan her hangi birini geçemediğiniz takdirde yazılı sınavda 99 bile alsanız (100 diye bir not yok) kalırsınız. Ayrıca bu da yeterli değil. Aynı zamanda sahibinden akademide 100 saatlik eğitime iştirak etmeniz gerekiyor. O klasik halk eğitim merkezinde birkaç gün katılımla, formalite bir sınavla emlakçı falan olamazsınız. Her şey artık MYK ile yapılıyor. Bilginize.

Support team

Merhaba, 

Enstitü'de yer alan Emlak Danışmanlığı kursuna katılan ve yüzyüze yapılan sınavdan başarılı olarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerler sertifikayla danışmanlık yapabilirler. 5. seviye (MYK kolu yani ustalık yerine geçiyor) bir yetkinliğe sahip oluyorlar. Emlak danışmanlığı yapabilecekleri şekilde bir yer açabilirler. Ancak yer açabilmeleri için İşkur tabanlı bir çalışma yapmaları gerekiyor. Danışmanlık ve yer açma ile ilgili bu belge ile belediyeye giderse, belediye bir şey yapamaz. İşkur'a başvurmalı.