AnasayfaOnline EğitimlerEmlak Danışmanlığı Kursu
40 Online
372 Öğrenci

Emlak Danışmanlığı Kursu

Bu online kursla, ev satışı ve kiralamanın yanı sıra işletmeler için dükkan veya arazi satışı konusunda da kendinizi eğitebilirsiniz.
4.8
(10)

Emlakçılığı meslek edinmek isteyenlere mesleğin temel bilgilerini öğretip sektöre nitelikli istihdam sağlamak, mesleğe giren kişilerin de mesleğin hakkını vererek yapmaları için, gerekli tüm mesleki bilgi ve deneyime sahip olmalarını sağlayarak mesleğin eğitimini almış insanları emlak sektörüne kazandırmak hedeflenmektedir.

Uygulanacak program ile; kursiyerlerin gerçek ve tüzel kişiler, üretilmiş gayrimenkullerin alımı, satımı, kiralanması, kiraya verilmesi, parselasyon yapılması, hukuki prosedürün yerine getirilmesi, imar, ekspertizlik ve şehir plancılığı faaliyetlerinin yürütülmesi için nitelikli bir Emlak Danışmanı olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Emlak Danışmanlığı Belgesi

Nitelikli Emlak Danışmanlarından hizmet alan toplum bireyleri ve kuruluşlar kazanırken, kurstan aldığı bilgiler ile kendini yetiştiren kursiyerler ise emlak firmalarında, gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketlerinde daha rahat iş bulabilecekleri gibi, kendi ofislerini açarak emlak sektöründe iş kurma imkanına da sahip olabileceklerdir.

Programın uygulanması; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Uzaktan Öğretim Yapan Dershane ve Kurslar için yayınlanmış olan Yönergelere ve Uzaktan Eğitime uygun olarak yapılacaktır.

Gerekli şartları yerine getiren herkese açık olan İnternet Tabanlı Emlak Danışmanlığı Kursu, İnternet üzerinden (uzaktan eğitim şeklinde) gerçekleştirilecek, bilişim teknolojileri, doküman ve bunlarla ilgili diğer araçlarla desteklenecektir.

Kurs süresi sonunda Kurum ve MEB' in belirleyeceği yer ve zamanda sınavlar yazılı olarak MEB gözetmenleri eşliğinde yapılacaktır. Kursiyerlerin 3 (üç) sınav hakları vardır. Kabul edilebilir mazereti bulunan kursiyerlere 1 (bir) ek sınav hakkı daha verilir.

Aynı zamanda bu eğitimin sınavı Enstitü tarafından online olarak da yapılacaktır. Sınavdan en az 70 alıp başarılı olan öğrenciler başarı sertifikası alabilirler. Bunun yanı sıra sınav hakkı her hafta sonu yenilenir. Sertifika hakkı kazanan öğrenciler için yeni bir sınav hakkı tanımlanmaz.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası

Yapılan sınavlarda yüz üzerinden en az 50 puan ve üzerinde alan kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Kurum onaylı Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar. Enstitü online sınavına katılan öğrenciler en az 70 almaları durumunda başarı sertifikası almaya hak kazanırlar.

Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazananlara ait liste Kurumun İnternet sitesinde yayınlanır.

Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanan Kursiyerler bir dilekçe yazarak Kurs Bitirme Belgelerini hangi yolla almak istediklerini belirtirler. İstendiği takdirde ödemeli olarak Kurs Bitirme Belgeleri adreslere gönderilir.

Emlak Danışmanlığı, gayrimenkul sektörünün sürekli gelişen mesleklerinin başında gelir. Sertifika ile danışman olup kariyerinizi yönlendirebilirsiniz. Emlak Danışmanlığı eğitimi ile sektörün detaylarını öğrenebilir ve uzman olarak çalışabilirsiniz. Uzaktan ya da örgün eğitim aracılığı ile danışmanlık sertifikasına sahip olabilirsiniz. Eğitim sonucunda, prestijli ve eğitimli danışmanlar çıkar. Eğitim sayesinde para piyasaları, sermaye ve finans konularını takip edilir, güncel yaklaşım ve modelleri öğrenilir. Emlak Danışmanlığı sertifikasının avantajları aşağıda yer alır:

  • Bu sertifika ile gayrimenkul ofislerinde ya da bankaların ilgili departmanlarında çalışabilirsiniz.

  • Sertifikayı aldıktan sonra da mesleği ile ilgili eğitimlere katılarak kendini geliştirmeye devam eder.

  • Alıcı ile satıcı arasındaki iletişimin püf noktalarına hâkim olur. Bu durum, müşteri portföyünün gelişmesini sağlar.

  • İnşaat, banka, finans, yatırım ve emlak sektörünün güncel noktalarını öğrenir.

  • Alım-satım işlemlerinin hukuki nedenlerini bilir ve doğru adımlar atar.

  • Tapu ve kadastro işlemleri hakkında bilgi sahibi olur.

  • Kitle iletişim kanallarını etkin bir şekilde kullanır. 

  • Reklam ve tanıtım hizmetleri ile mesleğinin verimliliğini artırır. Gayrimenkuller konusunda pazarlama taktiklerini öğrenerek mesleki gelişimine devam eder.

Emlak Danışmanlığı sertifikasını sektöre ilgi duyanlar, bilgi sahibi olmak isteyenler, bu alanda kariyer planlaması yapanlar, ofis açıp gelirlerini artırmak isteyenler, satış ve pazarlama yöntemlerine hâkim olup mesleğine katkıda bulunmayı düşünenler alabilir. En az ortaokul mezunu olup 18 yaşını geçen herkes eğitime katılabilir.

Devamını göster
Bu görsel, Gayrimenkul Danışmanlığı üzerine odaklanan bir çevrimiçi kursa aittir. Kollarını kavuşturmuş, güven ve otorite izlenimi veren bir kadını tasvir ediyor. Siyah saçları parlak arka planla kontrast oluşturarak kadının varlığını vurguluyor. Vucuduna yakın çekimi, kararlılığını ve bu kursa olan bağlılığını vurguluyor. Ayrıca, elinin yakın çekimi, önündeki mücadeleye hazırlıklı ve hazır olduğunu gösteriyor. Arka plandaki logo, bu kursun profesyonel ve kapsamlı bir girişim olduğunu hatırlatıyor. Bu görsel bütünüyle güçlü bir güven ve güvenilirlik mesajı vermekte ve Emlak Danışmanlığı Kursu için ideal bir temsil oluşturmaktadır.
01130
Video41
Sınav1
Ödev1
Ders Notları50
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi60 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
29/06/2024
Sertifika Sınavı
06/07/2024
Sertifika Sınavı
13/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
 Bu online kurs ile iş iletişiminizde ikna tekniklerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.
5
(141)

İkna Teknikleri Eğitimi

14 Konu5 Saat
Bu görüntü bir çevrimiçi Satış Yönetimi Kursunu tasvir etmektedir. Bir adam kameraya doğru gülümsüyor ve arkasında mavi bir arka plan var. Görselde ayrıca bir tabela, bir harf, bir logo ve birkaç kağıt parçası yakın plan çekilmiştir. Bu detaylar kursun satış yönetimi konularına odaklandığını gösteriyor. Adamın ifadesi, kursa olan hevesini ve bağlılığını yansıtıyor ve bir coşku ve motivasyon duygusu sergiliyor. Bu görüntü, başarıya ulaşmak için gereken ciddiyet ve adanmışlığı yansıttığı için kursun ideal bir temsilidir. Ayrıca, belirli bir konu hakkında bilgili ve bilgili olmanın önemini de aktarmaktadır. Bu imaj ile kurs, öğrenciye başarılı bir satış yöneticisi olmak için gerekli araçları ve kaynakları sağlamayı amaçlamaktadır. Çevrimiçi bir kurs sunarak, öğrenciler satış yönetimi alanında mükemmelleşmek için gereken bilgi ve becerileri kazanabilirler.
5
(21)

Satış Yönetimi Eğitimi

18 Konu5 Saat
Bu, siyah tişört giyen bir adamın görüntüsüdür. Beyaz bir arka planın önünde duruyor. Yüzünde ciddi bir ifade ile dümdüz karşıya bakıyor. Kolları yanlarında rahat bir şekilde duruyor. Yakası v yakalı, vücuda oturan siyah bir tişört giyiyor. Koyu kahverengi saçları yüzünden uzakta geriye taranmış. Koyu renk gözleri yoğun ve odaklanmış görünüyor. Güçlü bir çene çizgisi ve ince bir bıyığı var. Cildi hafif bronzlaşmış. Sol koluna gümüş bir saat takıyor. Kendinden emin ve kontrollü görünüyor.Ali Kayacan
12450
Bu görüntü, ikna oyunları eğitimine odaklanan bir çevrimiçi kursu tasvir ediyor. Bir adam bir merdivenin önünde durmakta ve kameraya gülümsemektedir. Gömleğindeki ve ceketindeki bir düğmenin yanı sıra gri arka plan üzerinde beyaz bir harf görünmektedir. Elini uzatmış ve bir parmağını kaldırmıştır. Kurs, katılımcılara başarılı bir ikna için gerekli becerileri öğretmeyi amaçlamaktadır. Çeşitli oyunlar ve aktiviteler aracılığıyla katılımcılar, farklı ikna taktiklerini ve farklı durumlarda kullanılacak en iyi stratejileri belirleme becerilerini geliştirebileceklerdir. Eğitim ayrıca iletişim, müzakere ve karar verme gibi konuları da kapsamaktadır. İknanın temel prensiplerini öğrenerek, eğitim katılımcılara farklı iş senaryolarında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlayacaktır.
5
(5)

İkna Oyunları Eğitimi

16 Konu4 Saat
Ciddi bir ifadeye sahip orta yaşlı bir adam kollarını kavuşturmuş, kameranın karşısında duruyor. Kısa, siyah saçları, belirgin bir çene çizgisi vardır ve gözleri yoğun ve odaklanmıştır. Lacivert düğmeli bir gömlek giymektedir ve kolları bronzlaşmış, kaslı ön kollarını ortaya çıkaracak şekilde kıvrılmıştır. Duruşu kendinden emin ve kararlı; duruşu güç ve kuvvet hissi veriyor. Bakışları doğrudan ve tavizsiz, ifadesi kararlı ve azimli.Erdem Karagöz
8370