AnasayfaOnline EğitimlerEmlak Danışmanlığı Kursu
40 Online
372 Öğrenci

Emlak Danışmanlığı Kursu

Bu online kursla, ev satışı ve kiralamanın yanı sıra işletmeler için dükkan veya arazi satışı konusunda da kendinizi eğitebilirsiniz.
4.8
(10)

Emlakçılığı meslek edinmek isteyenlere mesleğin temel bilgilerini öğretip sektöre nitelikli istihdam sağlamak, mesleğe giren kişilerin de mesleğin hakkını vererek yapmaları için, gerekli tüm mesleki bilgi ve deneyime sahip olmalarını sağlayarak mesleğin eğitimini almış insanları emlak sektörüne kazandırmak hedeflenmektedir.

Uygulanacak program ile; kursiyerlerin gerçek ve tüzel kişiler, üretilmiş gayrimenkullerin alımı, satımı, kiralanması, kiraya verilmesi, parselasyon yapılması, hukuki prosedürün yerine getirilmesi, imar, ekspertizlik ve şehir plancılığı faaliyetlerinin yürütülmesi için nitelikli bir Emlak Danışmanı olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Emlak Danışmanlığı Belgesi

Nitelikli Emlak Danışmanlarından hizmet alan toplum bireyleri ve kuruluşlar kazanırken, kurstan aldığı bilgiler ile kendini yetiştiren kursiyerler ise emlak firmalarında, gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketlerinde daha rahat iş bulabilecekleri gibi, kendi ofislerini açarak emlak sektöründe iş kurma imkanına da sahip olabileceklerdir.

Programın uygulanması; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Uzaktan Öğretim Yapan Dershane ve Kurslar için yayınlanmış olan Yönergelere ve Uzaktan Eğitime uygun olarak yapılacaktır.

Gerekli şartları yerine getiren herkese açık olan İnternet Tabanlı Emlak Danışmanlığı Kursu, İnternet üzerinden (uzaktan eğitim şeklinde) gerçekleştirilecek, bilişim teknolojileri, doküman ve bunlarla ilgili diğer araçlarla desteklenecektir.

Kurs süresi sonunda Kurum ve MEB' in belirleyeceği yer ve zamanda sınavlar yazılı olarak MEB gözetmenleri eşliğinde yapılacaktır. Kursiyerlerin 3 (üç) sınav hakları vardır. Kabul edilebilir mazereti bulunan kursiyerlere 1 (bir) ek sınav hakkı daha verilir.

Aynı zamanda bu eğitimin sınavı Enstitü tarafından online olarak da yapılacaktır. Sınavdan en az 70 alıp başarılı olan öğrenciler başarı sertifikası alabilirler. Bunun yanı sıra sınav hakkı her hafta sonu yenilenir. Sertifika hakkı kazanan öğrenciler için yeni bir sınav hakkı tanımlanmaz.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası

Yapılan sınavlarda yüz üzerinden en az 50 puan ve üzerinde alan kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Kurum onaylı Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanırlar. Enstitü online sınavına katılan öğrenciler en az 70 almaları durumunda başarı sertifikası almaya hak kazanırlar.

Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazananlara ait liste Kurumun İnternet sitesinde yayınlanır.

Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanan Kursiyerler bir dilekçe yazarak Kurs Bitirme Belgelerini hangi yolla almak istediklerini belirtirler. İstendiği takdirde ödemeli olarak Kurs Bitirme Belgeleri adreslere gönderilir.

Emlak Danışmanlığı, gayrimenkul sektörünün sürekli gelişen mesleklerinin başında gelir. Sertifika ile danışman olup kariyerinizi yönlendirebilirsiniz. Emlak Danışmanlığı eğitimi ile sektörün detaylarını öğrenebilir ve uzman olarak çalışabilirsiniz. Uzaktan ya da örgün eğitim aracılığı ile danışmanlık sertifikasına sahip olabilirsiniz. Eğitim sonucunda, prestijli ve eğitimli danışmanlar çıkar. Eğitim sayesinde para piyasaları, sermaye ve finans konularını takip edilir, güncel yaklaşım ve modelleri öğrenilir. Emlak Danışmanlığı sertifikasının avantajları aşağıda yer alır:

  • Bu sertifika ile gayrimenkul ofislerinde ya da bankaların ilgili departmanlarında çalışabilirsiniz.

  • Sertifikayı aldıktan sonra da mesleği ile ilgili eğitimlere katılarak kendini geliştirmeye devam eder.

  • Alıcı ile satıcı arasındaki iletişimin püf noktalarına hâkim olur. Bu durum, müşteri portföyünün gelişmesini sağlar.

  • İnşaat, banka, finans, yatırım ve emlak sektörünün güncel noktalarını öğrenir.

  • Alım-satım işlemlerinin hukuki nedenlerini bilir ve doğru adımlar atar.

  • Tapu ve kadastro işlemleri hakkında bilgi sahibi olur.

  • Kitle iletişim kanallarını etkin bir şekilde kullanır. 

  • Reklam ve tanıtım hizmetleri ile mesleğinin verimliliğini artırır. Gayrimenkuller konusunda pazarlama taktiklerini öğrenerek mesleki gelişimine devam eder.

Emlak Danışmanlığı sertifikasını sektöre ilgi duyanlar, bilgi sahibi olmak isteyenler, bu alanda kariyer planlaması yapanlar, ofis açıp gelirlerini artırmak isteyenler, satış ve pazarlama yöntemlerine hâkim olup mesleğine katkıda bulunmayı düşünenler alabilir. En az ortaokul mezunu olup 18 yaşını geçen herkes eğitime katılabilir.

Devamını göster
MEB Onaylı Emlak Danışmanlığı Kursu
7191150
Video41
Sınav1
Ödev1
Ders Notları50
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
 Bu online kurs ile iş iletişiminizde ikna tekniklerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.
5
(141)

İkna Teknikleri Eğitimi

14 Konu5 Saat
Fatoş KanıtemizFatoş Kanıtemiz
755209
Satış Yönetimi Eğitimi
5
(21)

Satış Yönetimi Eğitimi

18 Konu5 Saat
Ali KayacanAli Kayacan
750209
İkna Oyunları Eğitimi
5
(5)

İkna Oyunları Eğitimi

16 Konu4 Saat
Erdem KaragözErdem Karagöz
570209