AnasayfaOnline EğitimlerEğiticinin Eğitimi
60 Online
588.536 Öğrenci

Eğiticinin Eğitimi

Eğitmenlerin ve öğretmenlerin eğitimlerini nasıl vermeleri gerektiği konusunda eğitilmesi gerekiyor. Eğiticinin eğitimi tam olarak bunun için hazırlandı. Bu online eğitim senin için.
4.8
(73)

Eğiticinin Eğitimi, eğitimde başarılı bir kariyere sahip olmayı umut eden herkes için önemli bir adımdır. Kurs, kişinin bakış açısını ve becerilerini geliştirmesine yardımcı olurken, aynı zamanda öğretim için en iyi yöntemleri öğrenmenizi sağlar. Günümüzde birçok eğitim kurumu eğitmen işe alırken bu Eğiticinin Eğitimi sertifikasına sahip olmasını istiyor. Bu eğitimin sonunda öğrenciler başarılı bir eğitimci olmak için gerekenleri daha iyi anlayacak ve bu bilgileri iş hayatında uygulayabileceklerdir.

Eğiticinin eğitimi programının temel amacı hali hazırda eğitim veren, eğitim vermek isteyen, mesleki veya eğitim sürecinin içinde öğretmenlik rolü üstlenecek olan eğitmen adaylarına bilgi, beceri ve bakış açıları kazandırmaktır. Bu eğitim sunum hazırlamaktan, eğitimin sonuçlarını analiz etmeye kadar geniş çerçevede ele alınıyor. Çünkü bu eğitim "nedir" değil, "nasıl" sorusuna odaklanıyor. Amacımız katılımcıları alanlarında iyi bir eğitmen olabilmeleri için ihtiyaç duydukları araç ve tekniklerle donatmaktır.

Katılımcılar hem eğiticilikle alakalı ve hem de eğitim yöntemleri ile ilgili temel kavram ve ilkeleri öğrenebileceklerdir. Bu şekilde katılımcıların eğitici niteliklerinde artış olması hedeflenmektedir.

Eğiticinin eğitim programında katılımcılar, yetişkin eğitiminin esaslarını öğrenecek ve yetişkin eğitiminin tüm kriterlerini temellendirebilecek.

Katılımcılar ayrıca çeşitli öğretim yöntemleri ve bunların avantaj ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Ayrıca eğitmen, etkili bir eğitim yürütmek ve katılımcılardan elde edilen sonuçları değerlendirmek için en önemli yöntemleri anlatacaktır. Katılımcılar, ihtiyaçlarına uygun malzeme ve ekipmanı nasıl seçeceklerini ve bunları pratikte kullanma tekniklerini öğreneceklerdir. Bütün bunlar, uluslararası standartlara göre seçilmiş özel tekniklerdir.

Bu program sayesinde eğitici adayları eğitim ihtiyacı analizi kavramıyla tanışacak ve etkin bir eğitim sürecinin nasıl yönetilebileceği hakkında fikir sahibi olacak. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar aynı zamanda eğitim sunumunda nelere dikkat etmesi gerektiğinin farkına varabilecek, zor katılımcılarla başa çıkma konusunda bilgi sahibi olacak. Eğiticinin eğitimi programının son ürünü olarak katılımcılar, bütünüyle eğitim dizaynı ve eğitmenlik hakkında derinlemesine literatür bilgisine uygulamaya dönük olarak kavuşmuş olacak.

Eğiticinin eğitimi, katılımcıların öğrendiklerini uygulama fırsatı bulabilecekleri 4 günlük bir eğitimdir. Eğitmen, programın uygulanması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü soruyu canlı ders tarihkerinde yanıtlamaya hazır olacaktır. Canlı derslere öğrendiklerinizi pekiştirebilecek ve güncel gelişmelerden haberdar olabileceksiniz.

Eğiticinin eğitimi programına kimler katılmalı?

 • Şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim biriminde çalışanlar veya bu alanda kariyer hedefi olanlar,

 • Başta eğitim fakülteleri öğrencileri olmak üzere kendini geliştirmek isteyen tüm öğrenciler,

 • Eğitimci becerilerini geliştirmek isteyenler,

 • Kariyerine yatırım yapmak isteyenler,

 • Sunum yapma, topluluk önünde konuşma gibi konularda bilgilerini çeşitlendirmek isteyenler,

 • Öğretmenler,

 • Gelişime ve yeni bilgiye açık olan herkes.

Eğitimlerinizi ilgi çekici hale getirin

Eğitim için doğru materyali hazırlamak eğiticinin en önemli görevlerinden biridir. Kaliteli hazırlanmış materyallerin öğrencilerin derse daha fazla konsantre olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra keyifli bir öğrenme deneyimi de sağlayacaktır. Bu eğitimde öğreneceğiniz tekniklerle hazırladığınız eğitimleri daha keyifli hale getirebileceksiniz.

 • Eğitiminizi öğrenciler için daha ilginç ve eğlenceli hale getirmek için yeni beceriler edinin,

 • Doğru materyali hazırlayın ve eğitim materyali hazırlamayı kolaylaştırın,

 • Sunumlarınıza yaratıcılık ve çeşitlilik katın,

 • Öğrencilerin dikkatini çekmeye yardımcı olacak ipuçlarını öğrenin.

Devamını göster
Eğiticinin Eğitimi
4391100
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Eğiticinin eğitimiyle birlikte bu eğitimlere de katılın

Eğitmenlik becerilerinizi geliştirmek ve sunum yeteneklerinizi ilerletmek istiyorsanız aşağıdaki eğitimlerimizi de inceleyin. Etkili sunum teknikleri eğitimi, harika sunumlar hazırlamanıza yardımcı olur. Diksiyon eğitimi sunum sırasında iyi bir konuşma becerisiyle ders anlatmanızı sağlar. Hazır şablonlarla görsel tasarım eğitimi ise çok kısa sürede harika öğretici tasarımlar, broşürler veya dijital sunum infografikleri hazırlamanızı sağlar.
Diksiyon Kursları ile Konuşma Becerilerinizi Geliştirin!
4.7
(247)

Diksiyon Eğitimi

7 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
855499
İş dünyasında fark yaratacak donanımlar edinin. Teknolojinin öğrenmeye ilişkin sunduğu tüm işlevleri keşfetmek için öğrenmeyi öğrenme eğitimine katılın.
4.9
(34)

Öğrenmeyi Öğrenme Eğitimi

11 Konu4 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
750209