AnasayfaOnline EğitimlerEğiticinin Eğitimi
60 Online
588.536 Öğrenci

Eğiticinin Eğitimi

Eğitmenlerin ve öğretmenlerin eğitimlerini nasıl vermeleri gerektiği konusunda eğitilmesi gerekiyor. Eğiticinin eğitimi tam olarak bunun için hazırlandı. Bu online eğitim senin için.
4.8
(73)

Eğiticinin Eğitimi, eğitimde başarılı bir kariyere sahip olmayı umut eden herkes için önemli bir adımdır. Kurs, kişinin bakış açısını ve becerilerini geliştirmesine yardımcı olurken, aynı zamanda öğretim için en iyi yöntemleri öğrenmenizi sağlar. Günümüzde birçok eğitim kurumu eğitmen işe alırken bu Eğiticinin Eğitimi sertifikasına sahip olmasını istiyor. Bu eğitimin sonunda öğrenciler başarılı bir eğitimci olmak için gerekenleri daha iyi anlayacak ve bu bilgileri iş hayatında uygulayabileceklerdir.

Merhabalar IIENSTITU'den aldığım sertifikalardan ve eğitimlerden oldukça memnunum. Her an ulaşılabiliyor olması, video olması ve eğitimin içeriği çok kaliteli ve daha sonra benzer eğitimleri almama rağmen sizin kurumunuzdan aldığım, özellikle pandemi ve diğer süreçlerde direkt ulaşılabilir olması çok çok rahatlatıcı bir unsur oldu. Bütün çalıştığım kurumlara rahatlıkla sunabildim. Bu anlamda gerçekten benim için faydalı oldu. Üstelik, uluslararası geçerli olması, aldığımız eğitimlerin ve eğitim çeşitliliği de diyebilirim. Evet buraya bunu da ekleyebilirim. Eğitim çeşitliliği ile birlikte her detayı anlayabildiğimiz, bunun da uluslararası sertifikasyonla tabi tutulması ve bu kapsamda eğitimlerin verilmesi çok güzel, açıkçası herkese de tavsiye ediyorum. Hani yaşadığımız bu süreçte olabildiği kadar en hızlı, en faydalı, en kapsamlı eğitimleri bu kadar kolaylıkla bize sunabilmesi, üstelik bütçemize de dost bir platform olması hani gelişmemizi engelleyici tüm unsurları çıkartıyor. Gerek iş hayatımızda gerek özel hayatımızda fazlasıyla kullandığım bir platform. Kendim de artı vermek istediğim eğitimleri belki yenileme, tekrarlama, hatırlama anlamında da veya acaba işte iş arkadaşlarım bu anlamda neler anlatıyor ve nasıl anlatılıyor? Kısmı için de oldukça kullandığım bir platform herkese tavsiye ediyorum. Aldığım tüm kurslardan eğiticinin eğitimi belgesi dahil olmak üzere oldukça faydalandım. Umarım diğer kullanıcılar da benim aldığım eğitimlerden faydalanırlar. Teşekkür ederim.

Eğiticinin eğitimi programının temel amacı hali hazırda eğitim veren, eğitim vermek isteyen, mesleki veya eğitim sürecinin içinde öğretmenlik rolü üstlenecek olan eğitmen adaylarına bilgi, beceri ve bakış açıları kazandırmaktır. Bu eğitim sunum hazırlamaktan, eğitimin sonuçlarını analiz etmeye kadar geniş çerçevede ele alınıyor. Çünkü bu eğitim "nedir" değil, "nasıl" sorusuna odaklanıyor. Amacımız katılımcıları alanlarında iyi bir eğitmen olabilmeleri için ihtiyaç duydukları araç ve tekniklerle donatmaktır.

Katılımcılar hem eğiticilikle alakalı ve hem de eğitim yöntemleri ile ilgili temel kavram ve ilkeleri öğrenebileceklerdir. Bu şekilde katılımcıların eğitici niteliklerinde artış olması hedeflenmektedir.

Eğiticinin eğitim programında katılımcılar, yetişkin eğitiminin esaslarını öğrenecek ve yetişkin eğitiminin tüm kriterlerini temellendirebilecek.

Katılımcılar ayrıca çeşitli öğretim yöntemleri ve bunların avantaj ve dezavantajları hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Ayrıca eğitmen, etkili bir eğitim yürütmek ve katılımcılardan elde edilen sonuçları değerlendirmek için en önemli yöntemleri anlatacaktır. Katılımcılar, ihtiyaçlarına uygun malzeme ve ekipmanı nasıl seçeceklerini ve bunları pratikte kullanma tekniklerini öğreneceklerdir. Bütün bunlar, uluslararası standartlara göre seçilmiş özel tekniklerdir.

Bu program sayesinde eğitici adayları eğitim ihtiyacı analizi kavramıyla tanışacak ve etkin bir eğitim sürecinin nasıl yönetilebileceği hakkında fikir sahibi olacak. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar aynı zamanda eğitim sunumunda nelere dikkat etmesi gerektiğinin farkına varabilecek, zor katılımcılarla başa çıkma konusunda bilgi sahibi olacak. Eğiticinin eğitimi programının son ürünü olarak katılımcılar, bütünüyle eğitim dizaynı ve eğitmenlik hakkında derinlemesine literatür bilgisine uygulamaya dönük olarak kavuşmuş olacak.

Eğiticinin eğitimi, katılımcıların öğrendiklerini uygulama fırsatı bulabilecekleri 4 günlük bir eğitimdir. Eğitmen, programın uygulanması sırasında ortaya çıkabilecek her türlü soruyu canlı ders tarihkerinde yanıtlamaya hazır olacaktır. Canlı derslere öğrendiklerinizi pekiştirebilecek ve güncel gelişmelerden haberdar olabileceksiniz.

Eğiticinin eğitimi programına kimler katılmalı?

 • Şirketlerin İnsan Kaynakları ve Eğitim biriminde çalışanlar veya bu alanda kariyer hedefi olanlar,

 • Başta eğitim fakülteleri öğrencileri olmak üzere kendini geliştirmek isteyen tüm öğrenciler,

 • Eğitimci becerilerini geliştirmek isteyenler,

 • Kariyerine yatırım yapmak isteyenler,

 • Sunum yapma, topluluk önünde konuşma gibi konularda bilgilerini çeşitlendirmek isteyenler,

 • Öğretmenler,

 • Gelişime ve yeni bilgiye açık olan herkes.

Eğitimlerinizi ilgi çekici hale getirin

Eğitim için doğru materyali hazırlamak eğiticinin en önemli görevlerinden biridir. Kaliteli hazırlanmış materyallerin öğrencilerin derse daha fazla konsantre olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra keyifli bir öğrenme deneyimi de sağlayacaktır. Bu eğitimde öğreneceğiniz tekniklerle hazırladığınız eğitimleri daha keyifli hale getirebileceksiniz.

 • Eğitiminizi öğrenciler için daha ilginç ve eğlenceli hale getirmek için yeni beceriler edinin,

 • Doğru materyali hazırlayın ve eğitim materyali hazırlamayı kolaylaştırın,

 • Sunumlarınıza yaratıcılık ve çeşitlilik katın,

 • Öğrencilerin dikkatini çekmeye yardımcı olacak ipuçlarını öğrenin.

Devamını göster
Bu görüntü, gömlek giyen bıyıklı bir adamın yakın çekimidir. Hafifçe gülümsüyor ve çenesi görünüyor. Yüzü siyah bir arka planla çerçevelenmiş ve gözleri, burnu ve ağzı net bir şekilde görülebiliyor. Bıyığı kıvrımlı ve uzun, üst dudağının üzerinden ağzının bir tarafına doğru uzanıyor. Giydiği gömlek çoğunlukla beyazdır ve yakası boynunun etrafında görünmektedir. Elleri görünmüyor, ancak resmin sağ üst köşesinde bir kişinin elinin bulanık bir resmi görülebiliyor. Bıyıklı adamın bu portresi, bir insanın yüzünü ve ifadesini gösteren harika bir örnektir.
8891616
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024

Eğiticinin eğitimiyle birlikte bu eğitimlere de katılın

Eğitmenlik becerilerinizi geliştirmek ve sunum yeteneklerinizi ilerletmek istiyorsanız aşağıdaki eğitimlerimizi de inceleyin. Etkili sunum teknikleri eğitimi, harika sunumlar hazırlamanıza yardımcı olur. Diksiyon eğitimi sunum sırasında iyi bir konuşma becerisiyle ders anlatmanızı sağlar. Hazır şablonlarla görsel tasarım eğitimi ise çok kısa sürede harika öğretici tasarımlar, broşürler veya dijital sunum infografikleri hazırlamanızı sağlar.
Siyah gömlekli diksiyon eğitmeni, 8k canon sinema kamerasıyla IIENSTITU stüdyosunda. Diksiyon eğitimi metni ekli.
4.7
(247)

Diksiyon Kursu

7 Konu5 Saat
Genç bir kadın ışıl ışıl gülümsüyor ve doğrudan kameraya bakıyor. Kısmen kulaklarının arkasında toplanmış uzun, koyu kahverengi saçları var. Gözleri hayat dolu ve dudakları yumuşak, içten bir gülümseme şeklinde kıvrılmış. Beyaz bir tişört, açık mavi kot pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Yüz ifadesi neşeli ve duruşu rahat. Güven ve neşe saçıyor, bu da onu güzel ve canlandırıcı bir manzara haline getiriyor. Parlak, güneşli bir ortamda duruyor ve sıcak ışıltısı güneş ışınlarıyla vurgulanıyor.Sibel Curciali
10100
Yüksek çözünürlüklü öğrenmeyi öğrenme eğitimi kapak görseli. Kadın yüzü, robot silüeti arka planda, dijital grafikler. Öğrenmeyi öğrenme eğitimi teması.
4.9
(34)

Öğrenmeyi Öğrenme Eğitimi

11 Konu4 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
1102464