AnasayfaOnline EğitimlerEczane Yardımcı Personeli Eğitimi
125 Online
313.724 Öğrenci

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi

Eczane Yardımcı Personeli Eğitimi sayesinde ilaç talebinde bulunan kişileri nasıl karşılayacağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca pratik ilaç bilgileri ve bunların dosyalanması konularını göreceksiniz.
5
(23)

Eczanelerde Eczane yardımcısı olarak çalışacak kişiler eczane yardımcısı veya teknisyeni olarak ifade edilmektedir. Bu kişiler teknisyen ve yardımcı statüsünde bulunmalarından dolayı eczane açma yetkileri bulunmamaktadır. Ülkemizde eczane yardımcılığı personelinin önemi her geçen gün daha da artan ve sağlık sektöründe nitelikli personel ihtiyacı olabilecek bir meslek haline gelmiştir.  Bu kursa katılarak sizde daha iyi bir mesleğe sahip olabilirsiniz. 

Programın amacı eczacının gözetiminde yapılabilecek işleri yürütmek, ilaç almaya gelen kişileri karşılamak, doktorlar tarafından yazılan ilaçları reçetelerine uygun bir şekilde hazırlamak, fatura işlemlerini gerçekleştirmek ve bu doğrultuda sunulacak hizmetin kalitesini artırmaya yönelik yeterli donanıma sahip olmaları amaçlanmıştır. 

Eczane Yardımcısı Personeli Eğitimine Kimler Katılmalıdır? 

Eczane yardımcısı personeli eğitimine en az İlkokul diplomasına sahip herkes katılabildiği gibi eczane yardımcısı olarak çalışmaya karar veren lise, önlisans, lisans ve diğer eğitim grubundaki herkes katılabilir.

Devamını göster
Bu, bir eczanede maske takan bir kadının görüntüsüdür. Bu, bu ortamda güvenlik protokolüne uymanın önemine dair önemli bir hatırlatmadır. Eczane Yardımcı Personeli Kursu, bireylere hem müşterilerin hem de çalışanların güvenliğini sağlamak için gerekli prosedür ve protokolleri öğretmeye odaklanmaktadır. Buna uygun maske takma ve hijyen kurallarına uyma da dahildir. Kurs ayrıca ilaçların uygun şekilde saklanması ve taşınması, müşteri hizmetleri, kayıt tutma ve daha fazlası gibi konuları da kapsamaktadır. Bir eczane ortamında güvenlik protokollerini anlamak ve takip etmek çok önemlidir ve bu görsel, bu tür protokollerin önemini hatırlatmaktadır.
01175
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
18/05/2024
Sertifika Sınavı
25/05/2024
Sertifika Sınavı
01/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.