AnasayfaOnline EğitimlerDünya Kültürleri ve Destinasyonları Eğitimi
40 Online
76.262 Öğrenci

Dünya Kültürleri ve Destinasyonları Eğitimi

Dünya Kültürleri ve Destinasyonları Eğitiminde kültürel farklılıklara dayanan sorunları uzmanından öğreneceksiniz.
4.7
(12)

Farklı bölgelerin kültürleri hakkında bilgi edinmek herkes için öğretici bir tecrübedir. İnsanların düşünme ve davranma biçimlerine ve çevreleriyle nasıl etkileşimde bulunduklarına dair değerli bilgiler sağlar. Bir bölgenin kültürünü anlayarak, o bölgenin tarihi ve gelişimini şekillendiren faktörler hakkında da bilgi edinebiliriz. Ayrıca, diğer kültürler hakkında bilgi sahibi olmak kendi kültürümüzün zenginliğini ve çeşitliliğini anlamamıza yardımcı olur. Bu online kursta verilen bilgiler, katılımcılara dünyanın çeşitli bölgelerinin kültürlerini tanıtacaktır. Bu sayede diğer kültürlerden insanlarla daha etkili bir şekilde iletişim kurabilmeleri ve her bir kültürün dünyanın çeşitlilik dokusuna yaptığı katkıyı değerlendirebilmeleri amaçlanmaktadır.

Bu online kurs, dünyanın çeşitli bölgelerinin kültürlerine bir giriş sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kültür ve toplum; din ve inanç sistemleri; dil ve iletişim; sanat ve edebiyat; müzik ve dans; yemek ve mutfak; giyim ve moda gibi bir dizi konuyu kapsamaktadır. Kurs boyunca katılımcılar, farklı kültürlerin gelenek ve görenekleri hakkında bilgi edinme ve bu kültürlerin gelişimini şekillendiren faktörleri anlama fırsatı bulacaklardır. Kursun sonunda katılımcılar şunları yapabileceklerdir:

 • Kültür kavramını ve hayatımızdaki önemini anlamak

 • Farklı kültürlerin temel özelliklerini tanımlamak

 • Kültürlerin zaman içinde nasıl değiştiğini ve geliştiğini açıklamak

 • Küreselleşmenin kültür üzerindeki etkisini tartışmak

 • Dünyamızdaki kültürel çeşitliliğin değerini anlamak.

Dünya kültürleri ve destinasyonları eğitimi kimler için

 • Öğrenciler

 • Çalışanlar

 • Yeni mezunlar

 • Profesyoneller

 • Kendisi geliştirmek isteyen herkes

Bu derste neler öğreneceğiz?

 • Dünya kültürlerini, kendi kültürüyle kıyaslamadan hepsine eşit mesafede durabilir, destinasyonlara göre farklılık gösteren kültürleri kültür şoku yaşamadan kabullenebilir.

 • Dünya’daki bölgeler ve bölgedeki ülkeleri öğrenir

 • Ülkelerin konumlarını, başkentlerini ve kültürel özellikleri öğrenir

 • Kültürel farklılıklara dayanan sorunları öngörebilir ve kendi kültürü dışında çözümler üretebilir.

 • Kültür ile ilgili kavramlar ele alınacak, dünyadaki ülkeler hakkında bilgilere ulaşarak ülkelerin kültürleri tanınmaya çalışılacaktır.

Devamını göster
Bu görüntüde kollarını kavuşturmuş, gözlüklü ve sakallı bir adam görülüyor. Bir dünya haritasına bakıyor gibi görünüyor. Görüntüde ayrıca bulanık bir saat ve adamın gözlerinin yakın çekimi de yer alıyor. Bu, izleyicilerin dünyadaki farklı kültürleri ve yerleri tanımalarına yardımcı olan bir dünya kültürleri ve destinasyonları eğitim kursunun bir parçası gibi görünüyor.
464808
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
30/03/2024
Sertifika Sınavı
06/04/2024
Sertifika Sınavı
13/04/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu çevrimiçi kurs görseli kızıl saçlı ve kalpli bir kadını göstermektedir. İspanyolca kursunu (A1) temsil eden siyah beyaz puantiyeli bir gömlek giymektedir. Kalp ayrıca dil öğrenmenin önemini sembolize edebilecek kırmızı ve sarı şeritlerle süslenmiştir. Bence bu görsel öğrencileri İspanyolca kursuna (A1) katılmaya ve öğrenme yolculuklarını keyifli hale getirmeye teşvik ediyor.
5
(23)

İspanyolca Kursu (A1)

12 Konu5 Saat
Çağla AlperÇağla Alper
1110444
Bu resimde bir kadın kırmızı bir kazak giyerken kameraya gülümsüyor. Arka planda siyah metinli mavi beyaz bir işaret var, bu da kadının A1 seviyesinde bir Fransızca dil kursuna katıldığını gösteriyor. Buna ek olarak, beyaz metinli siyah ve kırmızı bir dikdörtgen var ki bu bir logo ya da kursla ilgili bir mesaj olabilir. Genel olarak bu görüntü, yeni bir dil öğrenmek için harika bir motivasyon olan neşe ve başarı duygusunu yansıtıyor.
5
(12)

Fransızca Kursu (A1)

14 Konu5 Saat
Omuz hizasında, siyah saçlı genç bir kadın kameraya genişçe gülümsüyor. Gözleri parlak ve ağzı geniş bir gülümseme şeklinde kıvrılmış. Yüzünde arkadaş canlısı ve davetkâr bir ifade var. Siyah, uzun kollu bir gömlek ve bir kot pantolon giyiyor. Rahat ve mutlu görünüyor. Arka plan bulanık ve odak dışı, bu da ona ilgi odağı olduğu hissini veriyor. Genel tavrı sıcaklık ve neşe dolu. Hayattan keyif alan ve anı yaşayan birinin mükemmel bir örneği.Jenya İçliyürek
1175464
Bu görselde, bilgisayar ekranı olan bir çalışma masasının önünde duran bir kadın görülmektedir. Kadın kamera tarafına doğru bakmakta ve sade beyaz bir tişört giymektedir. Saçları açık kahverengi, omuzlarından biraz aşağı uzanır şekildedir ve yüzü ciddi bir ifade taşımaktadır. Görselin sol tarafında, masanın üstünde çeşitli ev bitkileri ve kırtasiye malzemeleri vardır. Duvarın açık mavi renkte olduğu ve çerçeveli bazı tablolar asılı olduğu görülüyor. Görselin sağ tarafında, masanın üzerinde daha fazla bitki ve çerçeveli bir fotoğraf yer almakta. Görselin alt kısmında turuncu ve beyaz renkte, "KORECE EĞİTİMİ" yazısı bulunmaktadır. Bu metin, bir tür eğitim veya kurs reklamı olduğunu düşündürebilir. Genel olarak görsel, düzenli ve profesyonel bir çalışma ortamını yansıtmaktadır.
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Resimdeki kadının omuzlarına dökülen uzun, siyah saçları var. Yakalı ve kolları üç çeyrek uzunlukta beyaz bir gömlek giyiyor. Yüz ifadesi nötrdür. Beyaz bir duvarın önünde durmaktadır. Doğrudan kameraya bakıyor, gözleri konsantrasyon içinde hafifçe kısılmış. Dudakları hafifçe ayrılmış ve kaşları hafifçe kalkmıştır. Elleri önündedir, avuç içleri yukarı bakmaktadır. Kendinden emin ve sakin görünüyor. Duruşu rahat ve kendinden emin. Yüz hatları belirgin ve cilt tonu açık bronz.Asuhan Turhal
11020