AnasayfaOnline EğitimlerDoğru ve Etkili Konuşma Teknikleri
95 Online
963.853 Öğrenci

Doğru ve Etkili Konuşma Teknikleri

Başarı hikayelerinizi anlatmak ve sosyal hayatta ön plana çıkmak için kendinden emin ve etkili bir konuşmacı olmanız gerekir. Eğer iş ve sosyal hayatınızda öne çıkmak istiyorsanız online doğru ve etkili konuşma eğitimini almanız gerekir. Uzmanından öğrenmek için hemen katılın!
4.9
(97)

Konuşma, bireyin çevresindekilerle iletişim kurmasının en yaygın yolu olarak tanımlanır. Birey, duygu ve düşüncelerini başka bireylerle paylaşmak, varlığını kanıtlamak, deneyimlerini aktarmak ve etkileşimde bulunmak için konuşma ihtiyacı içerisindedir. Bu ihtiyacın en güzel biçimde karşılanması için de güzel konuşma yapmak gerekir. Peki, güzel konuşma nedir?

Güzel konuşma, bireyin planlı ya da plansız çevresindekilerle etkili bir biçimde konuşmasıdır. Bireyin duygularını ve düşüncelerini doğru bir biçimde ifade etmesi demektedir. Güzel konuşma, bireyin dileklerini doğru ve etkili konuşma ile sosyal çevresine aktarması durumudur. Güzel konuşma yapabilmek için sadece ağızın çalışması yeterli değildir. Ağızla birlikte diğer organlarında koordineli bir şekilde çalışması gerekir. Bir bireyin güzel konuşma yapabilmesi için bazı tekniklere ihtiyacı vardır. Birey bu tekniklere uyarak güzel konuşma gerçekleştirebilir.

Konuşmaktan daha önemli bir şey varsa o da doğru konuşabilmektir. Günlük hayattan iş hayatına her alanda kendini doğru ifade edebilmek herkes için önemlidir. Siz de konuşmanızla insanları etki altına almak istiyorsanız doğru ve etkili konuşma eğitimine katılın. 

Etkili Konuşma online eğitim programında iletişim ve diksiyon üzerine eğitim verilmektedir. İnsan, sosyal bir varlıktır. Toplumun bir parçasıdır ve toplumla daima etkileşim halindedir. Bu etkileşimde birey kendini ifade etmek mecburiyetindedir ve bunun en kolay ve verimli yolu da dildir. Dili nasıl kullandığımız yani nasıl konuştuğumuz, kuşkusuz bizi doğrudan etkiler.

Doğru ve etkili konuşma teknikleri eğitiminde dili doğru kullanmanın, konuşmayı etkili hale getirmenin ve iletişimdeki verimi arttırmanın püf noktalarını sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Buradan online ve ücretsiz olarak doğru ve etkili konuşma konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Etkili konuşma teknikleri eğitimi nedir?

Etkili konuşma eğitiminin süresi bir haftadır. Bu süre içerisinde kursiyerler kurs materyallerine sınırsız ulaşım hakkı elde edilebilecektir. Kurs tüm kişilerin takip edebileceği şekilde online eğitim şeklinde verilmektedir. Kurs devamında online derslerin etkili bir şekilde devamı ve istenen etkileşim online eğitim sayesinde olmaktadır.

Etkili konuşmak neden önemli?

Toplum içerisinde etkili konuşma yapan kişiler toplum tarafından saygı ile karşılanmaktadır. Etkili konuşma eğitimi alan kişiler hitabet sanatının inceliklerini ulaşmıştır. Hitabet konusunda iyi olan kişiler etrafındakileri yönlendirebilmekte, onlardan istedikleri onayları almaktadır. Etkili konuşan kişiler dinleyicileri ikna edebilir. Süslenen konuşma toplum üzerinde istediğiniz etkiyi yaratacaktır. Tarihte yeri olan kişilerin birinci özelliği etkili konuşma yapabilmiş olmalıdır. 

Etkili konuşma eğitiminin faydası ne?

Etkili konuşan kişiler bu yeteneği doğuştan taşıyabilirler. Fakat bu çok az kişide bulunabilecek bir özelliktir. Etkili konuşma yeteneği kişilere iyi derece de eğitim veren kurumlar tarafından kolaylıkla kazandırabilmektedir. Bu yeteneği kazanan kişiler bu özelliklerini hayatın her alanında başarılı bir şekilde kullanarak iş ve sosyal hayatta istedikleri yerlere gelmelerini sağlayabileceklerdir. Etkili konuşma konusunda eğitim alan kişilerin bu eğitimi aynı zamanda sadece konuşmalarına değil yazılarının etkililiğine de destek olacaktır. Böylelikle toplum içerisinde hem konuşurken, hem de yazı yazarken herhangi bir şekilde yanlış anlamaya maruz kalınmayacaktır. Kursumuzda bu eğitimi alan kişiler bu yararlardan en üst düzeyde fayda sağlayacaktır.

Kimler katılmalı?

  • Profesyonel iş yaşamında olan bireyler,

  • Yöneticiler, öğretmenler, memurlar,

  • Öğrenciler,

  • Türkçeyi doğru ve etkili konuşmanın temellerini öğrenmek isteyip bu alana ilgi duyanlar.

Devamını göster
Bu görüntüde mikrofona konuşan bir kadın görülmekte olup, Doğru ve Etkili Konuşma Teknikleri Eğitimine katıldığını göstermektedir. Siyah bir gömlek giymiş, kolye takmış ve uzun saçlarıyla kursu ciddiye aldığını gösteriyor. Arka planda siyah beyaz bir fotoğraf var, bu da kursta konuşurken doğru tonda konuşmanın öneminin tartışıldığını gösteriyor. Bir konuşmacının yakın çekimi de kurstaki ses unsurunun önemini göstermektedir. Son olarak, konuşurken fiziksel jest ve hareketlere duyulan ihtiyacı vurgulayan bir elin yakın çekimi görülmektedir. Bu kurs, bireylerin doğru ve etkili konuşmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır, böylece kalıcı bir izlenim bırakabilir ve çabalarında başarılı olabilirler.
01175
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları6
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
18/05/2024
Sertifika Sınavı
25/05/2024
Sertifika Sınavı
01/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.