135 Online
1.545.127 Öğrenci

Diksiyon Kursu

Diksiyon kursu daha iyi ve güzel konuşmak isteyenler için hazırlandı. Diksiyon geliştirme ve profesyonel bir konuşmacı olmak için eğitime kayıt olun. Hemen diksiyon egzersizlerine başlayın. Kurs sonunda ilerlemenize şaşıracaksınız! Binlerce kişi bu eğitime katılarak konuşmasını iyileştirdi!
4.7
(247)

Ses tonunuz ve konuşmanızla insanları etkileyebileceğinizi biliyor muydunuz? Online Diksiyon Kursu ile kendinizi daha iyi ifade etmeyi ve sözcükleri doğru şekilde söylemeyi öğreneceksiniz. Diksiyon dersi günlük hayatta da profesyonel hayatta da gerekli.

Konuşmanızla hem insanları etkileyin hem de kendinize olan güveninizi tazeleyin! Kısa sürede diksiyon geliştirme artık mümkün.

Diksiyon eğitimi başkalarıyla etkileşim kurarken onları etkilemenizi sağlar. Konuştuğunuz kişileri etkileyebilir ve size güvenmelerini sağlayabilirsiniz. Çünkü insanlar sesinizden size güvenip güvenmeyeceğini belirlerler. Ses tonunuz karşınızdaki kişiye güven vermede önemli bir rol oynar.

Herkes iyi bir diksiyona sahip olmak ister. Eğer etkili iletişim tekniklerini bilirseniz iyi bir diksiyonla karşınızdaki kişiyi etkilemek mümkündür. Bir iş görüşmesine gittiğinizi düşünün. İşe kabul edilebilmek için kendinizi iyi tanıtmanız gerekir.

Çok güçlü özellikleriniz olabilir. İyi bir eğitim almış olabilirsiniz. Ama bunu güçlü bir diksiyon ve ses tonuyla ifade edemediğinizde akılda kalan tek şey "konuşmayı bilmiyor" olur. Güçlü bir diksiyonunuz varsa konuşma sırasında öne çıkarsınız.

AdımNe Yapacağım?Nasıl Yapacağım?Kazancım Ne?
1Kayıt olDiksiyon Kursuna online olarak kaydolun.Diksiyon ve güzel konuşma dünyasına ilk adımınızı atın. Günlük ve profesyonel yaşantınızda etkileyici konuşma yeteneğini geliştirin.
2ÖğrenDiksiyon metinleri, etkileyici konuşma metinleri üzerinde çalışmalar yapın, online derslere katılın.Diksiyon kelimeleri ve kuralları konusunda temel becerileri geliştirin. Gerçek dünya örnekleri ve vakalar üzerinden derinlemesine anlayış kazanın.
3Sertifika alTüm kurs gereksinimlerini yerine getirin, değerlendirmeleri geçin ve diksiyon düzeltme metinleri üzerinde çalışın.İş dünyasında avantaj sağlayacak bir diksiyon sertifikası kazanın.
4UygulaKazandığınız bilgi ve becerileri iş hayatınıza veya günlük konuşmalarınıza entegre edin.İşletmenize önemli bir katkı sağlayın, etkileyici konuşma becerilerinizle kendinizi ifade edin ve kariyerinizde veya sosyal hayatınızda yeni başarılara ulaşın.
Kamera önünde bir erkek diksiyon eğitimi hakkında yorum yapıyor. Arka planında bir ofis var. Kitaplar, masa, ofis arka planı yer alıyor. Profesyonel ortamda çekilmiş bir fotoğraf. konuşan kişi mikrofonla konuşuyor.

Diksiyon eğitimi ile zengin bir ses tonuna sahip olursunuz ve konuştuğunuz kişiler olumlu tepkiler vermek zorunda kalır.

Bir sunum yaptığınızı düşünün. Günlerce hazırlandınız ve konuya fazlasıyla hakimsiniz. Dinleyenler hazır bir şekilde anlatacaklarınızı merak ediyor. Ama ses tonunu ayarlayamadığınız için vurgulamanız gereken yerler çok zayıf kalıyor. Ve dinleyenler asıl anlatmak istediğiniz şeyi sunumun sonunda size soruyorlar.

Karşınızdaki kişiyi etkilemek için ve onların sizin hakkınızda iyi bir izlenim bırakabilmenizi sağlamak için çok fazla vaktiniz yok. Bu sebeple diksiyon kursuna katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Diksiyon eğitimiyle güzel konuşmayı öğrenin.

Diksiyon eğitimi ses tonu ve diğer diksiyon tekniklerini kullanarak karşımızdaki kişiyi etkilemek için hazırlanmıştır. Öğrenciler online diksiyon kursuna katılarak sesini nasıl kullanabileceğini öğrenecek ve eğitim sonrasında iletişim kabiliyetlerinde iyileşme sağlayacaktır.

Diksiyon kursu ile kariyer yaşamınızda yapmanız gereken ilk şeyi aradan çıkarmış olacaksınız.

Diksiyon ve etkili konuşma eğitimine kimler katılmalı?

Katılımcı GrubuDiksiyon Kursunun Katkıları
Sunum YapanlarDaha etkileyici, akıcı ve ikna edici sunumlar yapma yeteneği kazandırır.
ÖğretmenlerÖğrencilere daha etkili öğretme ve anlama yeteneği sağlar, sınıf içi iletişimi güçlendirir.
EğitmenlerEğitim materyalini daha anlaşılır ve etkileyici bir şekilde sunma becerisi kazandırır.
KonuşmacılarSeyirci ile daha güçlü bir bağlantı kurma ve mesajı etkili bir şekilde iletmeyi sağlar.
Yakında İş Görüşmesine Gidecek Olanlarİş görüşmelerinde daha kendine güvenli ve ikna edici konuşma yeteneği kazandırır.
Sesini İyi Kullanmak İsteyenlerSes tonunu ve telaffuzunu geliştirir, daha net ve etkili bir ses kullanımı sağlar.
Etkileme Sanatını Öğrenmek İsteyenlerİkna kabiliyetini geliştirir, karşısındaki kişi ya da kitle üzerinde pozitif bir etki bırakma becerisi kazandırır.
Bu Alana İlgi Duyan HerkesGünlük yaşantıda ve profesyonel hayatta etkili iletişim becerilerini geliştirir, kişisel gelişime katkı sağlar.

Bu tablo, diksiyon ve etkili konuşma eğitiminin, farklı alanlardan gelen insanlara ne tür faydalar sağlayabileceğini göstermektedir. İster iş dünyasında olsun, ister eğitim alanında, ister günlük yaşantıda, bu tür bir eğitim, kişilerin kendilerini daha etkili bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olabilir.

Diksiyon Sertifikası

Diksiyon sınavını başarıyla tamamlayanlar özgeçmişine ekleyebileceği harika bir diksiyon sertifikasına sahip olacaktır. İş başvurularınızda bu sertifikayı referans olarak kullanabilirsiniz. Diksiyon sertifikası, var olan işinizde size ileriye taşıyacak, sosyal hayatta daha saygın konuma getirecektir.

Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir.

gri arka planlı bir sertifika tutan deri koltukta oturan kız, yüksek kaliteli fotoğraf, ue5, beyaz ve bordo tarzında,  asimetrik çerçeveleme, otantik detaylar
Devamını göster
Siyah gömlekli diksiyon eğitmeni, 8k canon sinema kamerasıyla IIENSTITU stüdyosunda. Diksiyon eğitimi metni ekli.
10102358
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları7
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
25/05/2024
Sertifika Sınavı
01/06/2024
Sertifika Sınavı
08/06/2024

Diksiyon dersi alan öğrenciler aşağıdakilere de katıldı.

Etkili konuşabilmede iyi bir diksiyon kadar sözsüz iletişimimiz, yani beden dilimiz de önemli yere sahiptir. Diksiyon eğitiminin yanında Etkili İletişim Teknikleri ve Beden Dili Eğitimi alarak bu alanda daha etkili ve başarılı olabilirsiniz. İletişim alanında profesyonelleşmek, daha iyi bir sosyal çevre ve başarılı bir iş hayatı için bu eğitimlere katılın.