AnasayfaOnline EğitimlerCX Müşteri Deneyimi Yönetimi (Amazon Örneği)
245 Online
68.512 Öğrenci

CX Müşteri Deneyimi Yönetimi (Amazon Örneği)

Mükemmel müşteri hizmetinden, mükemmel müşteri deneyimine doğru farkındalık yaratarak müşteri deneyimlerinizi yöneteceksiniz.
5
(10)

Müşteri Deneyimi, en temelde müşterilere dokunduğunuz tüm temas noktalarında onlarla kurduğunuz ilişkiler sonunda oluşan algılarının ve hissettikleri duygularının bütünüdür. Müşteri Deneyimi Yönetimi ise; iş süreçlerini yönetmekten bu süreçlerdeki "duyguyu" yönetmeye geçişi ifade eder. İçeriden dışarıya bakış açısı olarak adlandırdığımız "merkeze şirketinizi" alma bakış açısını tersine çevirip, dışarıdan içeriye bakış açısı ile "merkeze müşterinizi almak" ve buradan hareketle tüm süreçlerinizi yeniden inşa etme anlayışına geçişi anlatır. 

Hizmet, beklentinin ötesinde tatmin yaratma sanatıdır. Hizmet verenler tarafından hizmet alanlara aşılanan olumlu ya da olumsuz duygulardır. Aslında (5D) Doğru Ürün, Doğru Müşteri, Doğru Zaman, Doğru Bedel, Doğru Yaklaşımla sunmak kontrolunuz altındadır. Bu da müşteri tatminini oluşturur. Yani mükemmel müşteri deneyimi ile hizmette mükemmellik arasında çok yakın bir bağ vardır. Bununla birlikte, müşteri hizmetleri tüm müşteri deneyiminin sadece bir yönüdür.

Müşteri Deneyimine gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Şirketlerde bu alanda çalışacak yeni takımlar kuruluyor, mevcut takımlarda ise çalışan kişi sayısı artırılıyor. Firmalar artık müşterileri kazanabilmenin yolunun iyi bir deneyim sunmaktan geçtiğinin farkında. DNA’sına "Dünyanın en müşteri odaklı firması olmak" yazan Amazon ise bugün 416 milyar dolarlık marka değeriyle en değerli markalar sıralamasında 1 numarada. Jeff Bezos’un kirli araba hikayesindeki hizmet mükemmelliğini hatırlatırım. Peki ya en değerli ikinci marka olan Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un henüz ne iPod, ne iPad ne de iPhone çıkmadan çok önce söylediği bu sözünü duymuş muydunuz? “İşe müşteri deneyimi ile başlayıp, teknolojiyi bunun etrafında kullanmalısınız. Tam tersi değil."

 • Peki nedir bu müşteri deneyimi?

 • Nasıl mükemmel müşteri deneyimi yaratabiliriz?

 • Teknolojinin yanında insan unsuru ne kadar etkili?

 • Şirketlerde nasıl yönetiliyor?

 • Bu alandaki en iyi örnekler neler?

 • Çalıştığımız şirketlere nasıl müşteri odaklı yaklaşım getirebiliriz?

 • Çalışanlarınızın müşterilerle kuracağı ilişkilerin mükemmel olması için ne yapmamız gerekir?

Artık yalnızca müşterinin beklentilerini karşılamak yeterli değildir. Müşterileri "sevindirmek" gerekir. Beklentilerini aştığınızı görüp şaşırmalıdırlar. Bu programın sizi mükemmel müşteri hizmetinden, mükemmel müşteri deneyimine doğru farkındalık yaratarak müşteri deneyimlerini yönetebilmenizi amaçlamıştır.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.

 • Aktif internet bağlantısı

CX Müşteri Deneyimi Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalı?

 • Satış ve Pazarlama Uzmanları,

 • Müşteri ilişkileri Yöneticileri,

 • Yönetici Adayları

 • Satış Yöneticileri,

 • Satış Destek Ekipleri,

 • Tanıtım Temsilcileri,

Devamını göster
Bu görsel, CX Müşteri Deneyimi Yönetimi hakkında bir çevrimiçi kursu göstermektedir. Müşteri deneyimlerini iyileştirmek isteyen işletmeler için referans olabilecek Amazon örneğine odaklanmaktadır. Online kurs, müşteri odaklı bir kültürün nasıl oluşturulacağı, müşteri sadakatinin nasıl geliştirileceği ve kararları yönlendirmek için verilerin nasıl kullanılacağı gibi çeşitli konuları kapsamaktadır. Eğitimde ayrıca, Amazon'un en iyi müşteri deneyimini oluşturmak için geniş veri yelpazesinden nasıl yararlandığı da inceleniyor. İşletmeler, CX Müşteri Deneyimi Yönetimi ilkelerini öğrenerek daha olumlu ve kârlı bir müşteri deneyimi yaratmak için gerekli bilgi ve araçları elde edebilirler.
411715
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları3
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
25/11/2023
Sertifika Sınavı
02/12/2023
Sertifika Sınavı
09/12/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.