AnasayfaOnline EğitimlerChurn ve Müşteriyi Elde Tutma Yönetimi
270 Online
219.092 Öğrenci

Churn ve Müşteriyi Elde Tutma Yönetimi

Churn ve müşteriyi elde tutma yöntemi eğitimi ile kariyerinizi çok başka bir yere taşıyın. Rakiplere üstünlük sağlayacak niteliklerinizi bu eğitimden aldığınız sertifikanızla kanıtlayın.
4.9
(34)

Her giden geri döner mi bilemeyiz ama giden kişi müşteri ise, geri dönmesi oldukça zor olabilir. Üstelik yeni bir müşteri edinmek, eldekini tutmaktan daha güçtür. Böyle bir durumda yeni müşteriler kazanmaktan da önce, sizinle olan müşterilerinizle ilişkinizi sağlama almak gerekir. Churn ve Müşteriyi Elde Tutma Yönetimi sayesinde müşteri memnuniyeti sağlayarak onlarla sağlıklı bir ilişki yürütmeyi öğreneceksiniz.

Müşteriyi kaybettiğinizde onu geri döndürebilmek sağlıklı ve başarılı bir iş için vazgeçilmez bir gerekliliktir. Özellikle abonelik temelli bir iş modeline sahip çoğu şirket müşteri tabanındaki kayıp oranını düzenli olarak izler. Her ne kadar müşteri kaybını tanımlamak ve tahmin etmek başlangıçta kolay görünse de, bazı pratik zorlukları içerir. Bu eğitim müşteriyi nasıl elde tutabileceğiniz konusunda faydalı bilgi ve teknikler sağlayacaktır.

Yeni bir müşteri edinmenin maliyeti, müşteriyi elde tutmanın maliyetinden %700 daha fazladır. Bu rakamların sizin için anlamı var mı? Bir anlamı olmalı, çünkü müşteriyi elde tutma konusunda %5 başarı sağladığınızda işletmenin gelirlerini %95 arttırırsınız. Bu nedenle, müşteriyi elde tutmak işletmeler için en kritik hedeflerden biridir. Yeni müşteri kazanmadan önce müşteriyi elde nasıl tutabiliriz sorusunun cevabını bu eğitimde alabileceksiniz.

Müşteri kaybetmek kolaydır, ama kazanmak zordur. Müşteriyi elde tutmak ve Churn, belirli bir zaman diliminde ürün veya hizmetinizden çıkmış olan müşterilerin sayısını temsil eder. Güğüm, yayık, karmaşa, çalkantı olarak da ifade edilir. Bir defalık bir olay değildir. Danışman Lincoln Murphy'nin sözleriyle, “Karmaşanın tohumları erken ekilir”  Churn ve müşteriyi elde tutma konusunda daha çok GSM operatörleri ve internet servis sağlayacılarının üzerine düştüğü hissedilir. Ancak bilinenin aksine durum tam olarak bu değil. Müşterisi olan tüm işletmeler Chrun tehditi altındadır.  Müşterinizi tanımak, pazarlama iletişimini doğru kurgulamak, kaybettiğiniz müşteryi işletmenize geri döndürmek ve daha da önemlisi doğru müşteriyi bulmak konusunda yetkinlikler kazandırmak amacıyla bu eğitim program hazırlanmıştır.

Müşteriyi Elde Tutma Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Tüm Çalışanlar, özellikle “Churn” alanında çalışanlar,

  • Tüm Yöneticiler.

Devamını göster
Bu online eğitim, müşteri kaybı ve müşteriyi elde tutma yönetimine derinlemesine bir bakış sunmaktadır. Müşteriyi elde tutma sorunlarını belirlemenize, analiz etmenize ve ele almanıza yardımcı olacak bilgi ve beceriler sunmaktadır. Eğitim, müşteri segmentasyonu, müşteri yaşam döngüsü analizi ve müşteri kaybı analizi gibi konuların kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, müşteri kaybını azaltmak ve müşteri sadakatini en üst düzeye çıkarmak için etkili stratejilerin nasıl geliştirilip uygulanacağını da kapsamaktadır. Dersler, okumalar, vaka çalışmaları ve interaktif aktivitelerin bir kombinasyonu ile eğitim, başarılı müşteri elde tutma girişimleri geliştirmek ve yönetmek için gerekli araç ve tekniklerle sizi donatacaktır. Bu eğitimle, müşteri ihtiyaçlarını öngörmek, müşteri sadakatini ölçmek ve işletmenizin sağlığını ve karlılığını sürdürmeye yardımcı olacak müşteri sadakati programları oluşturmak için gereken içgörü ve becerileri kazanacaksınız.
464831
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
30/03/2024
Sertifika Sınavı
06/04/2024
Sertifika Sınavı
13/04/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.