AnasayfaOnline EğitimlerÇatışma Yönetimi Eğitimi
455 Online
136.552 Öğrenci

Çatışma Yönetimi Eğitimi

Çatışma konusunda bakış açısını geliştirip, profesyonel yaşamda empatiyi yeniden tanımlamayı Çatışma Yönetimi Eğitimi ile öğreneceksiniz. Uzlaşmacı bir dile sahip olmayı keşfedeceksiniz.
5
(25)

İnsanlar kritik karar eşiklerinde ego savaşlarına girip haklı olmayı tercih ettiklerinde aldıkları kararlar kaderleri olabiliyor. İster profesyonel yaşamda, ister özel yaşam alanında çatışmaları nasıl
yönettiğimizi, insanların duygusal belleklerinde nasıl yer aldığımızı aslında tam olarak biz belirliyoruz. 

Çatışma Yönetimi Eğitiminde geçireceğiniz 5 saatte fiziksel, zihinsel, ruhsal ve sosyal alanda çatışmaları; 

  • Nasıl öngöreceğinizi,

  • Bir satranç ustası gibi nasıl yöneteceğinizi,

  • Haklı olduğunuz anlarda insanlara kendilerini ifade şansını nasıl vereceğinizi deneyimleyeceksiniz.

Etkin dinleme, güçlü soru teknikleri ve bilinçaltı ihtiyaçları karşılayarak, çatışma sürecinde insan kazanmayı ve liderlik yeteneklerinizi gözlemleyeceksiniz. En önemlisi sıra dışı taktikler ile rakipleriniz, hakkınızda olumsuz düşünenler dahil herkesin süreç yönetiminize hayran kalmasını sağlayacaksınız. Seçilmiş bilgi sizi her zaman geliştirecek ve yaşamınızı kolaylaştıracaktır. Eğitim içindeki kritik bilgiler yaşama çok güçlü bir bakış geliştirmenizi sağlayacaktır. Örneğin çatışma anında kendinize “Ben bu anı 5 yıl sonra düşündüğümde ne hissedeceğim, bugünkü gibi üzülecek miyim?” diye sorduğunuzda yeni bir pozitif refleks geliştireceksiniz.

Birileri sizi değersizleştirmeye çalıştığında, siz izin vermeden kimsenin size zarar veremeyeceğini düşünecek, dolayısıyla kimse sizi mutsuz edemeyecek. Mutsuzluktan mutlu olan ve kendi yaşamlarını bile zorlaştıran insanlara hangi teknikleri kullanacağınızı bildiğinizde ve bu bilgileri mekanik refleks oluncaya kadar tekrarladığınızda aranan insan olacaksınız. Önce kendi yaşamınıza, sonra dokunduğunuz insanlara, kitlelere bu teknikleri uygulayacaksınız. Hayatınızın her anında aynı zorlukları yaşıyorsanız henüz ders almamışsınız demektir. Öğrenci hazır olduğunda öğretmen ortaya çıkar. Bugün bu yazıyı okuyorsanız siz de hazırsınız demektir. Öyleyse hemen harekete geçin!

Çatışma Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Yöneticiler, satış ve pazarlamacılar, müşteri hizmetleri çalışanları, eğitmenler, siyasetçiler, müzakereciler, arabulucular, öğrenciler 

  • Çatışmalarda öfkesini kontrol edip kazanan olmak isteyenler,

  • Duygusal belleklerini ve bilinçaltlarını yönetmek isteyenler,

  • Gerek kendini eleştirmek, gerekse dışarıdan gelen eleştirileri gelişim fırsatı olarak görmek isteyenler.

Devamını göster
Bu görüntü bir Çatışma Yönetimi Eğitimi sınıfından. Sarı saçlı bir kadın grubun ortasında gülümsüyor ve etrafı ahşap bloklardan oluşan bir ağ ile çevrili. Bloklar, sınıfın birbirine bağlılığını simgeleyen kişi simgeleri ve yüzlerle süslenmiştir. Ayrıca, üzerinde kişi simgesi bulunan bir tabelanın yakın çekimi de görülebilmekte ve sınıf arasındaki bağlantı daha da vurgulanmaktadır. Bu görsel, Çatışma Yönetimi Eğitiminin interaktif ve işbirliğine dayalı bir öğrenme deneyimi sağladığı fikrini aktarmaktadır. Bu kurs sayesinde katılımcılar çatışmaları etkili bir şekilde yönetmeyi ve güçlü ilişkiler kurmayı öğrenebilirler.
0831
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.