AnasayfaOnline EğitimlerAlmanca Kursu (A1-A2)
1025 Online
1.017.177 Öğrenci

Almanca Kursu (A1-A2)

Almanca öğrenmeniz için inanılmaz bir fırsat var. Dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurabilecek ve her zamankinden daha kolay bir iş bulabileceksiniz!
4.8
(189)

Almanca tüm dünyada milyonlarca insan tarafından konuşulmaktadır. Hem iş hayatı hem de turizmde sıkça kullanılan önemli bir dildir. Aynı zamanda öğrenmesi en zor dillerden biridir. Bu sebeple Almanca öğrenmek istiyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Almanca kursu bu yolda atacağınız önemli adımlardan biridir. Bu güzel dili kısa sürede konuşabilecek, yazabilecek ve anlayabileceksiniz. Öğrenme sürecinde size rehberlik edebilecek ve sorularınızı yanıtlayabilecek ana dili Almanca olan kişilere erişebileceksiniz.

Merhaba, IIENSTITU'den ben Almanca eğitimi aldım. A1 ve A2 seviyesinde çok güzel eğitimlerdi. Faydalı eğitimlerdi. Pratik bir eğitimdi. Hocanın anlatması çok başarılıydı. Sertifikasının uluslararası arenada geçerliliği olduğunu bildiğim için IIENSTITU'yü eğitim almak için tercih ettim ve herkese de tavsiye ederim. Fiyatına göre etkinliği ve öğretme potansiyeli çok yüksek olan kurslar içeriyor. Onlarca kurs var sitesinde tavsiye ederim. Daha faydalı bir kurs bulmalarının düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum herkes açısından. Son derece faydalı, iyi eğitimler veren bir enstitü. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Herkese de tavsiye ediyorum.

Ve kurs bitirdiğinizde, dil seviyenizi birçok özel ve resmi kurumda kullanabileceksiniz.

Almanca kurslarımızdan birine şimdi kaydolun ve öğrenmeye bugün başlayın!

Genel avantajlar:

 • Almanca konuşmayı, okumayı ve yazmayı öğrenin.

 • Bitirme sertifikası alın.

Sosyal faydalar:

 • Almanca bilginizle sosyal yaşamda ilgi toplayın.

 • Almanya'ya seyahat edin veya Alman kültürünü tanıma fırsatı yakalayın.

Almanca eğitimine kimler katılmalı?

 • Mesleki hayatında Almanca diline ihtiyaç duyanlar,

 • Lisans, Lisansüstü eğitimini Almanya ya da Almanca konuşulan bir ülkede yapanlar ve yapacak olanlar,

 • Özellikle Mühendislik ve Sağlık sektöründe çalışanlar,

 • Almanya’ya çalışmak amacıyla giden ya da gidecek olanlar,

 • Almanya’ya Aile birleşim sınavını geçip evlilik nedeniyle gidecek olanlar,

 • Almanca konuşulan bir ilkeye turist olarak gidecek olanlar,

 • Yabancı dil öğrenmek isteyenler.

Almanca hakkında bilmeniz gerekenler

Dünya üzerinde milyonlarca insanın konuştuğu Almanca dilini öğrenmek demek, başarılı bir kariyerin kapısını aralamak ve farklı ülkelerde gezerken sizi muhakkak anlayacak birilerinin olması demektir! Almanca eğitimi ile bu yolda bir adım atarak siz de kendine uzun vadeli yatırım yapın.

Bilim: Almanca önemli bir dildir. Bu ülkedeki büyük ödüllü bilim insanlarıyla, Alman toplumunun akademik toplumda çok önemli olması sürpriz değil. Aslında, en çok kullanılan bilimsel dil olarak ikinci sıradadır. Bunun nedenlerinden biri, Alman kitap pazarının, Çin ve İngiliz yayıncılık sektörlerinin hemen ardından dünyanın üçüncü büyük pazarı olmasıdır. Bu kitapların başka dillere çevrilmesinin yüzdesi oldukça sınırlı olduğundan, sadece Almanca bilgisiyle bu kitaplara erişim sağlayabilirsiniz.

Eğitim: Almanca bilmek, birinci sınıf bir yüksek öğrenime açılan kapıdır. Almanya'daki üniversiteler dünyadaki en iyi yükseköğretim kurumları olarak bilinmektedir. Bu başarının nedenlerinden biri ücretsiz eğitim sunmaları, yani herkesin kolaylıkla üniversite okuyabilmesidir. Eğer yurtdışında okumak istiyorsanız Almanca öğrenmeye bugünden başlayın.

Almanya eğitim imkanları açısından da yabancı öğrencilere kapılar açmaktadır. Özellikle mühendislik ve sağlık alanlarında önemli eğitim hizmetleri sunmakta, her yıl binlerce öğrenciye eğitim kapılarını açmaktadır. Almanya’da genç nüfus oranının düşük olması nedeniyle özellikle sağlık sektöründe artan eleman ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Almanya bu ihtiyacını dış ülkelerden dil bilen eğitimli kimselerden karşılamaktadır.

Ekonomi: Almanya yıllardır önde gelen bir ekonomik güç konumundadır. Ülke, çok sayıda uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır ve yüksek vasıflı işgücüyle, güçlü araştırma tesisleriyle ve dünya standartlarında eğitim sistemiyle yeni teknolojileri geliştirmede ön saflarda yer almaktadır.

Almanca sadece akademik olarak değil, aynı zamanda profesyonel olarak da ilgi çekicidir. Eğer kariyeriniz için hangi dili öğrenmeliyim diye sorarsanız kesinlikle Almanca öğrenmelisiniz.

Almanya çok sayıda ekonomik küresel oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünyaca tanınmış marka ve kurumlardır. Ülke ayrıca, dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT ve tüketici elektroniği için IFA ticaret fuarı da dahil olmak üzere en büyük uluslararası ticaret fuarlarına ev sahipliği yapıyor.

Girişim: Bu arada, Almanya'nın başkenti Berlin, yenilikçi girişimler için bir merkez haline geliyor. Bazıları bunu “Avrupa'nın Silikon Vadisi” olarak nitelendiriyor. Aynı zamanda Almanca bilmek, 15 milyondan fazla web sitesine erişmenizi sağlar.

Almanya iş dünyasında Türkiye’nin en büyük ticaret partneridir. Ülkemizde bir çok Alman menşeili şirket olmakla birlikte, 1960’lı yıllardan bu yana Almanya’da yaklaşık 3 buçuk milyon vatandaşımız yaşamaktadır. Alman ekonomisi dünyanın 4. Büyük ekonomisidir.

Almanca, Batı Germanic dilleri grubunun bir parçası olduğu için, İngilizce ile çok benzerlikler göstermektedir. Bu da, Almanca kelimeleri ezberlemenin daha kolay olacağı anlamına gelir.

Neden Almanca öğrenmeliyim?

Neden Almanca? Almanca öğrenmek için bir çok sebep saymak mümkün. Öncelikle belirtmek gerekirse; Almanca bütün dünyada 100 milyon kişinin ana dilidir. Almanya, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg, Liechtenstein, Belçikanın bazı yerleşim yerleri, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’da 100 milyondan fazla insan Almanca dilini konuşmaktadır.

Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan dil Almanca’dır. Bilimsel çalışmalarda Alman bilim adamlarının bilim dünyasına kattıkları çalışmalar yadsınacak gibi değidir. Bu nedenle Almanca, dünyada en yaygın kullanılan ikinci bilimsel dildir. Dünyaca ünlü yazarların, filozofların ve sanatçıların ortak dili de Almancadır. Bunlara örnek olarak; Mozart’ı, Bach’ı sayabilriz. Dünyadaki kitapların % 18'i Almanca olarak yayınlanmaktadır ve bunların nispeten azı İngilizce çevirilerde yer almaktadır. Batı dünyasının en önemli felsefe, edebiyat, müzik, sanat tarihi, teoloji, psikoloji, kimya, fizik, mühendislik ve tıp eserleri Almanca olarak yazılmakta ve Almanca olarak üretilmeye devam edilmektedir. 

Devamını göster
Arkasında kırmızı ve sarı bir bayrak bulunan oyuncak bir uçak, siyah ve kırmızı kumaş bir yüzey üzerinde durmaktadır. Oyuncak uçak beyazdır, kanatlarında ve kuyruğunda kırmızı bir şerit vardır ve gövdenin ortasında bir logo bulunmaktadır. Ön planda, sol üst köşede bir numara görülüyor. Güneş parlak bir şekilde parlıyor, sahneyi aydınlatıyor ve uçağa canlı bir parlaklık veriyor. Uçağın arkasında, üzerinde beyaz yazılar bulunan parlak sarı ve kırmızı bir bayrak vardır. Sahne arka planda mavi bir gökyüzü ile çerçevelenmiş ve tüm görüntü neşe ve macera duygusu ile doludur.
6061102
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları7
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024

Almanca kursuyla birlikte bu eğitimleri de öneriyoruz.

Almanca seviyenizi ilerletmek istiyorsanız B seviyesinde kurslara katılmalısınız. Bunun yanında Fransızca veya İspanyolca kursuna katılarak başlangıç yapabilirsiniz. Tüm kurslar dil öğrenme becerisini ilerletmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Anlama, dinleme ve konuşma becerileri için ders sayfanızda özel alıştırmalar yer almaktadır.
Bu resimde, muhtemelen Alman eğitimini temsil eden bir bayrak üzerinde oyuncak bir uçak görülüyor. Bayrak, kursun zorluk seviyesini simgeleyen kırmızı ve siyah renktedir ve üzerindeki sayı B1-B2 seviyesini göstermektedir. Oyuncak uçağın yakın çekimi eğitim temasını daha da vurguluyor. Genel olarak, bu resim yoğun ama ödüllendirici bir deneyim fikrini aktarıyor.
5
(16)

Almanca Eğitimi (B1-B2)

10 Konu5 Saat
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
12490
Bu çevrimiçi kurs görüntüsünde bir kadın beyaz tahtaya yazı yazıyor. Sarı saçları var ve odaklanmış ve kararlı görünüyor. Bu, öğretilen bir ders ya da bir beyin fırtınası oturumu olabilir. Arka planda kırmızı, beyaz ve mavi bir bayrak olması muhtemeldir, bu da konunun vatanseverlik veya ulusal gururla ilgili olduğunu düşündürebilir. Resimde ayrıca bir miktar bulanıklık var, bu da kişinin hareket halinde olduğunu gösteriyor olabilir. Genel olarak resim bir öğrenme ve faaliyet hissi uyandırıyor.
Bu görüntü, içinde bir insan olan siyah bir daireden oluşuyor. Kişi kollarını iki yana açmış, kameraya dönük bir şekilde durmaktadır. Kişi beyaz bir gömlek ve mavi bir kot pantolon giymektedir. Arka plan gri tonda. Kişinin açık kahverengi gözleri ve kısa siyah saçları var. Daire pürüzsüz, kavisli bir dokuya ve parlak bir yüzeye sahip. Kişi kendinden emin ve güçlü görünüyor. Çemberin ortasında dururken kararlı bir ifadesi var. Resmin atmosferi davetkâr ve sıcak.Ders Eğitmeni
9130
Bu çevrimiçi kurs görseli kızıl saçlı ve kalpli bir kadını göstermektedir. İspanyolca kursunu (A1) temsil eden siyah beyaz puantiyeli bir gömlek giymektedir. Kalp ayrıca dil öğrenmenin önemini sembolize edebilecek kırmızı ve sarı şeritlerle süslenmiştir. Bence bu görsel öğrencileri İspanyolca kursuna (A1) katılmaya ve öğrenme yolculuklarını keyifli hale getirmeye teşvik ediyor.
5
(23)

İspanyolca Kursu (A1)

12 Konu5 Saat
Çağla AlperÇağla Alper
11100
Bu resimde bir kadın kırmızı bir kazak giyerken kameraya gülümsüyor. Arka planda siyah metinli mavi beyaz bir işaret var, bu da kadının A1 seviyesinde bir Fransızca dil kursuna katıldığını gösteriyor. Buna ek olarak, beyaz metinli siyah ve kırmızı bir dikdörtgen var ki bu bir logo ya da kursla ilgili bir mesaj olabilir. Genel olarak bu görüntü, yeni bir dil öğrenmek için harika bir motivasyon olan neşe ve başarı duygusunu yansıtıyor.
5
(12)

Fransızca Kursu (A1)

14 Konu5 Saat