AnasayfaOnline EğitimlerAlmanca Kursu (A1-A2)
205 Online
101.717 Öğrenci

Almanca Kursu (A1-A2)

Almanca öğrenmeniz için inanılmaz bir fırsat var. Dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurabilecek ve her zamankinden daha kolay bir iş bulabileceksiniz!
4.8
(189)

Almanca tüm dünyada milyonlarca insan tarafından konuşulmaktadır. Hem iş hayatı hem de turizmde sıkça kullanılan önemli bir dildir. Aynı zamanda öğrenmesi en zor dillerden biridir. Bu sebeple Almanca öğrenmek istiyorsanız doğru yoldasınız demektir.

Almanca kursu bu yolda atacağınız önemli adımlardan biridir. Bu güzel dili kısa sürede konuşabilecek, yazabilecek ve anlayabileceksiniz. Öğrenme sürecinde size rehberlik edebilecek ve sorularınızı yanıtlayabilecek ana dili Almanca olan kişilere erişebileceksiniz. Ve kurs bitirdiğinizde, dil seviyenizi birçok özel ve resmi kurumda kullanabileceksiniz.

Almanca kurslarımızdan birine şimdi kaydolun ve öğrenmeye bugün başlayın!

Genel avantajlar:

 • Almanca konuşmayı, okumayı ve yazmayı öğrenin.

 • Bitirme sertifikası alın.

Sosyal faydalar:

 • Almanca bilginizle sosyal yaşamda ilgi toplayın.

 • Almanya'ya seyahat edin veya Alman kültürünü tanıma fırsatı yakalayın.

Almanca eğitimine kimler katılmalı?

 • Mesleki hayatında Almanca diline ihtiyaç duyanlar,

 • Lisans, Lisansüstü eğitimini Almanya ya da Almanca konuşulan bir ülkede yapanlar ve yapacak olanlar,

 • Özellikle Mühendislik ve Sağlık sektöründe çalışanlar,

 • Almanya’ya çalışmak amacıyla giden ya da gidecek olanlar,

 • Almanya’ya Aile birleşim sınavını geçip evlilik nedeniyle gidecek olanlar,

 • Almanca konuşulan bir ilkeye turist olarak gidecek olanlar,

 • Yabancı dil öğrenmek isteyenler.

Almanca hakkında bilmeniz gerekenler

Dünya üzerinde milyonlarca insanın konuştuğu Almanca dilini öğrenmek demek, başarılı bir kariyerin kapısını aralamak ve farklı ülkelerde gezerken sizi muhakkak anlayacak birilerinin olması demektir! Almanca eğitimi ile bu yolda bir adım atarak siz de kendine uzun vadeli yatırım yapın.

Bilim: Almanca önemli bir dildir. Bu ülkedeki büyük ödüllü bilim insanlarıyla, Alman toplumunun akademik toplumda çok önemli olması sürpriz değil. Aslında, en çok kullanılan bilimsel dil olarak ikinci sıradadır. Bunun nedenlerinden biri, Alman kitap pazarının, Çin ve İngiliz yayıncılık sektörlerinin hemen ardından dünyanın üçüncü büyük pazarı olmasıdır. Bu kitapların başka dillere çevrilmesinin yüzdesi oldukça sınırlı olduğundan, sadece Almanca bilgisiyle bu kitaplara erişim sağlayabilirsiniz.

Eğitim: Almanca bilmek, birinci sınıf bir yüksek öğrenime açılan kapıdır. Almanya'daki üniversiteler dünyadaki en iyi yükseköğretim kurumları olarak bilinmektedir. Bu başarının nedenlerinden biri ücretsiz eğitim sunmaları, yani herkesin kolaylıkla üniversite okuyabilmesidir. Eğer yurtdışında okumak istiyorsanız Almanca öğrenmeye bugünden başlayın.

Almanya eğitim imkanları açısından da yabancı öğrencilere kapılar açmaktadır. Özellikle mühendislik ve sağlık alanlarında önemli eğitim hizmetleri sunmakta, her yıl binlerce öğrenciye eğitim kapılarını açmaktadır. Almanya’da genç nüfus oranının düşük olması nedeniyle özellikle sağlık sektöründe artan eleman ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Almanya bu ihtiyacını dış ülkelerden dil bilen eğitimli kimselerden karşılamaktadır.

Ekonomi: Almanya yıllardır önde gelen bir ekonomik güç konumundadır. Ülke, çok sayıda uluslararası şirkete ev sahipliği yapmaktadır ve yüksek vasıflı işgücüyle, güçlü araştırma tesisleriyle ve dünya standartlarında eğitim sistemiyle yeni teknolojileri geliştirmede ön saflarda yer almaktadır.

Almanca sadece akademik olarak değil, aynı zamanda profesyonel olarak da ilgi çekicidir. Eğer kariyeriniz için hangi dili öğrenmeliyim diye sorarsanız kesinlikle Almanca öğrenmelisiniz.

Almanya çok sayıda ekonomik küresel oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünyaca tanınmış marka ve kurumlardır. Ülke ayrıca, dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT ve tüketici elektroniği için IFA ticaret fuarı da dahil olmak üzere en büyük uluslararası ticaret fuarlarına ev sahipliği yapıyor.

Girişim: Bu arada, Almanya'nın başkenti Berlin, yenilikçi girişimler için bir merkez haline geliyor. Bazıları bunu “Avrupa'nın Silikon Vadisi” olarak nitelendiriyor. Aynı zamanda Almanca bilmek, 15 milyondan fazla web sitesine erişmenizi sağlar.

Almanya iş dünyasında Türkiye’nin en büyük ticaret partneridir. Ülkemizde bir çok Alman menşeili şirket olmakla birlikte, 1960’lı yıllardan bu yana Almanya’da yaklaşık 3 buçuk milyon vatandaşımız yaşamaktadır. Alman ekonomisi dünyanın 4. Büyük ekonomisidir.

Almanca, Batı Germanic dilleri grubunun bir parçası olduğu için, İngilizce ile çok benzerlikler göstermektedir. Bu da, Almanca kelimeleri ezberlemenin daha kolay olacağı anlamına gelir.

Neden Almanca öğrenmeliyim?

Neden Almanca? Almanca öğrenmek için bir çok sebep saymak mümkün. Öncelikle belirtmek gerekirse; Almanca bütün dünyada 100 milyon kişinin ana dilidir. Almanya, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg, Liechtenstein, Belçikanın bazı yerleşim yerleri, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’da 100 milyondan fazla insan Almanca dilini konuşmaktadır.

Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan dil Almanca’dır. Bilimsel çalışmalarda Alman bilim adamlarının bilim dünyasına kattıkları çalışmalar yadsınacak gibi değidir. Bu nedenle Almanca, dünyada en yaygın kullanılan ikinci bilimsel dildir. Dünyaca ünlü yazarların, filozofların ve sanatçıların ortak dili de Almancadır. Bunlara örnek olarak; Mozart’ı, Bach’ı sayabilriz. Dünyadaki kitapların % 18'i Almanca olarak yayınlanmaktadır ve bunların nispeten azı İngilizce çevirilerde yer almaktadır. Batı dünyasının en önemli felsefe, edebiyat, müzik, sanat tarihi, teoloji, psikoloji, kimya, fizik, mühendislik ve tıp eserleri Almanca olarak yazılmakta ve Almanca olarak üretilmeye devam edilmektedir. 

Devamını göster
Almanca Kursu (A1-A2)
299750
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları7
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
11/02/2023
Sertifika Sınavı
28/01/2023
Sertifika Sınavı
04/02/2023

Almanca kursuyla birlikte bu eğitimleri de öneriyoruz.

Almanca seviyenizi ilerletmek istiyorsanız B seviyesinde kurslara katılmalısınız. Bunun yanında Fransızca veya İspanyolca kursuna katılarak başlangıç yapabilirsiniz. Tüm kurslar dil öğrenme becerisini ilerletmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Anlama, dinleme ve konuşma becerileri için ders sayfanızda özel alıştırmalar yer almaktadır.
Almanca kursu (B1-B2)
5
(16)

Almanca Eğitimi (B1-B2)

10 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
850259
İspanyolca Kursu (A1)
5
(23)

İspanyolca Kursu (A1)

12 Konu5 Saat
Çağla AlperÇağla Alper
755219
Fransızca Kursu (A1)
5
(12)

Fransızca Kursu (A1)

14 Konu5 Saat
Jenya İçliyürekJenya İçliyürek
800229