Başlama Tarihi 17 Mayıs
  Almanca Eğitimi (A1-A2)


  33₺

  4,8
  166 Değerlendirme
  Yakın zamanda 1.160 kişi kayıt oldu.

   Eğitim İçeriği

  • 5 Video İçeriği
  • 5 Canlı Ders
  • 7 Ders Notu
  • 1 Sertifika Sınavı
  • 1 Ödev
  • 3 Deneme Sınavı
  • Grup Sohbeti
  • Forum Tartışmaları

  Yaklaşan Etkinlikler

  • (Harici Etkinlik) Okul Bitti. Şimdi Beni Neler Bekliyor?
   09-05-2021 21:00
  • Sertifika Sınavı bitiş tarihi
   09-05-2021 23:59
  • Canlı Ders - 1 (8. Dönem)
   17-05-2021 19:00
  • Canlı Ders - 2 (8. Dönem)
   18-05-2021 19:00
  • Canlı Ders - 3 (8. Dönem)
   19-05-2021 19:00
  • Canlı Ders - 4 (8. Dönem)
   20-05-2021 19:00
  • Canlı Ders - 5 (8. Dönem)
   21-05-2021 19:00
  • Almanca Ödevi son teslim tarihi
   22-05-2021 12:00
  Türkçe
  Eğitim Dönemi: 9. Dönem
  Abonelik Süresi: 36 Gün

  Almanca Eğitimi (A1-A2)

  Dünya üzerinde milyonlarca insanın konuştuğu Almanca dilini öğrenmek demek, başarılı bir kariyerin kapısını aralamak ve farklı ülkelerde gezerken sizi muhakkak anlayacak birilerinin olması demek! Almanca eğitimi ile bu yolda bir adım atarak siz de kendine uzun vadeli yatırım yapın.

  Almanca eğitimi uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilmektedir. Ders sayfasında canlı dersler, videolar, ders notları ve ilgili dokümanlar mevcuttur.

  Almanca Eğitim Programının amacı (A1-A2)

  Neden Almanca? Almanca öğrenmek için bir çok sebep saymak mümkün. Öncelikle belirtmek gerekirse; Almanca bütün dünyada 100 milyon kişinin ana dilidir. Almanya, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg, Liechtenstein, Belçikanın bazı yerleşim yerleri, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’da 100 milyondan fazla insan Almanca dilini konuşmaktadır.

  Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan dil Almanca’dır. Bilimsel çalışmalarda Alman bilim adamlarının bilim dünyasına kattıkları çalışmalar yadsınacak gibi değidir. Bu nedenle Almanca, dünyada en yaygın kullanılan ikinci bilimsel dildir. Dünyaca ünlü yazarların, filozofların ve sanatçıların ortak dili de Almancadır. Bunlara örnek olarak; Mozart’ı, Bach’ı sayabilriz. Dünyadaki kitapların % 18'i Almanca olarak yayınlanmaktadır ve bunların nispeten azı İngilizce çevirilerde yer almaktadır. Batı dünyasının en önemli felsefe, edebiyat, müzik, sanat tarihi, teoloji, psikoloji, kimya, fizik, mühendislik ve tıp eserleri Almanca olarak yazılmakta ve Almanca olarak üretilmeye devam edilmektedir. 

  Almanca önemli bir dildir. Bu ülkedeki büyük ödüllü bilim insanlarıyla, Alman toplumunun akademik toplumda çok önemli olması sürpriz değil. Aslında, en çok kullanılan bilimsel dil olarak ikinci sıradadır. Bunun nedenlerinden biri, Alman kitap pazarının, Çin ve İngiliz yayıncılık sektörlerinin hemen ardından dünyanın üçüncü büyük pazarı olması. Bu kitapların başka dillere çevrilmesinin yüzdesi oldukça sınırlı olduğundan, sadece Almanca bilgisi onlara erişim sağlayacaktır.

  Almanca bilmek, birinci sınıf bir yüksek öğrenime açılan kapıdır. Alman toplumunun bilim dünyasında bu kadar iyi olmasının nedenlerinden biri, Almanya'daki üniversitelerin mükemmel bir uluslararası üne sahip olmasıdır. 2011 yılında ülke, yurt dışından dörtte bir milyondan fazla yabancı Alman okullarına kayıtlı olan öğrenciler için dördüncü en popüler yerdir. Alman yüksek öğrenim sistemi ücretsiz öğrenim seçenekleriyle bir çok üniversiteye sahiptir.

  Almanya ekonomik bir güçtür. Almanca sadece akademisyenler için ilginç bir seçenek değil, aynı zamanda iş dünyasında çalışanlar içinde bir seçenektir.  Almanya, Avrupa Birliği içinde ve dünyanın dördüncü büyük en büyük ekonomisidir. Çok sayıda uluslararası şirkete ve yeni teknolojilerin ön saflarına ev sahipliği yapmaktadır.

  Almanya çok sayıda ekonomik küresel oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünyaca tanınmış marka ve kurumlardır. Ülke ayrıca, dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT ve tüketici elektroniği için IFA ticaret fuarı da dahil olmak üzere en büyük uluslararası ticaret fuarlarına ev sahipliği yapıyor.

  Bu arada, Almanya'nın başkenti Berlin, yenilikçi girişimler için bir merkez haline geliyor. Bazıları bunu “Avrupa'nın Silikon Vadisi” olarak nitelendirecek kadar ileri gitti. Aynı zamanda Almanca bilmek, 15 milyondan fazla web sitesine erişmenizi sağlar.

  Almanya iş dünyasında Türkiye’nin en büyük ticaret partneridir. Ülkemizde bir çok Alman menşeili şirket olmakla birlikte, 1960’lı yıllardan bu yana Almanya’da yaklaşık 3 buçuk milyon vatandaşımız yaşamaktadır. Alman ekonomisi dünyanın 4. Büyük ekonomisidir.

  Almanya eğitim imkanları açisindan da yabancı öğrencilere kapılar açmaktadır. Özellikle mühendislik ve sağlık alanlarında önemli Eğitim hizmetleri sunmakta, her yıl binlerce Öğrenciye eğitim kapılarını açmaktadır. Almanya’da genç nüfus oranının düşük olması nedeniyle özellikle sağlık sektöründe artan eleman ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Almanya bu ihtiyacını dış ülkelerden dil bilen eğitimli kimselerden karşılamaktadır.

  İkinci bir dili başarılı bir şekilde öğrenmek için, ne kadar kararlı olduğunuzu ve öğrenirken, hedeflerinizin ne kadar net olduğuna bağlıdır. Almanca, Batı Germanic dilleri grubunun bir parçası olduğu için, İngilizce ile çok benzerlikler paylaşmaktadır, bu da, benzer İngilizce kelime bilgisiyle ilişkilendirdiğinizde Almanca kelimeleri ezberlemenin daha kolay olacağı anlamına gelir. Doğru dil öğrenme araçlarını kullanmanın tüm süreci kolaylaştırdığını da unutmayın.

  Online Eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

  1. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
  2. Aktif İnternet bağlantısı

  Almanca Online Eğitimine kimler katılmalıdır?

  • Mesleki hayatında Almanca diline ihtiyaç duyanlar,
  • Lisans ya da Lisanüstü eğitimini Almanya ya da Almanca konuşulan bir ülkede yapanlar ya da yapacak olanlar,
  • Özellikle Mühendislik ve Sağlık sektöründe çalışanlar,
  • Almanya’ya çalışmak amacıyla giden ya da gidecek olanlar,
  • Almanya’ya Aile birleşim sınavını geçip evlilik nedeniyle gidecek olanlar,
  • Almanca konuşulan bir ilkeye turist olarak gidecek olanlar,
  • Yabancı dil öğrenmek isteyenler.

  Neler öğreneceksiniz?

  Almancada, üniteleri geçerken kelime dağarcığınızı arttıracaksınız. Günlük dilde kendinizi Almanca olarak ifade edebilecek, ileri Almanca seviyelerine geçiş yapabilmek için temeli atmış olacaksınız.

  Gündelik deyimleri ve konuşmaları anlayabilir, siz de soru sorabilir ve bunlara yanıt verebilirsiniz.

  Eğitimin Konu Başlıkları

  Online Eğitimde işlenecek konu başlıkları aşağıdaki gibidir;

  • Alfabe/ tanışma, selamlasma ve kendını tanıtma
  • Sayılar ve saatler
  • Renkler, soru kelimeleri,meslekler ve günler aylar mevsimler
  • Ülkeler ve konuştukları dil, alişveriş, gündelik yaşam 
  Devamı

  Eğitmen

  Sakarya Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünü yüksek onur belgesiyle tamamlamıştır. 2011 yılında beri devlet ve çeşitli özel okullarda yabancı dil öğretmeni olarak görev almaktadır. Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

  Devamı
  Başarı Sertifikası

  Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

  • Soğuk damgalı,
  • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
  Sertifika
  Uzman Yorumları
  Onunla tanıştığınızda dil öğrenme ile ilgili bütün ön yargılarınız ortadan kalkacaktır. İşinde bu kadar uzman ama bir o kadar da eğlendirerek anlatan başka öğretmen görmedim.
  Leyla Öztunç Leyla Öztunç İngilizce Öğretmeni
  Yorumlar(166)
  Ortalama Değerlendirme 4,8

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Özlem Erdem
  Aykut Teyin
  06 Mayıs 2021
  5.0

  Aranıza yeni katıldım. Almanca A1-A2 Eğitimi görünce hemen başvuruda bulundum. Sabırsızlıkla bekliyorum. Kolay bir süreç olacağı konusunda şüphem yok.

  Mahsun Akkurt
  28 Nisan 2021
  5.0

  Gayet kolayca öğrenilebilir ve kısa sürede sertifikası alınabilir bir eğitimdi.

  Özlem Erdem
  SELDA ÖZTOKLU
  27 Nisan 2021
  5.0

  A2 kursunun da olmasını rica ediyorum. Çok faydalı bir kurs. Çok teşekkür ederim Özlem hocaya.