Almanca Kursu (A1-A2)


$9.15$13.08

4,8
184 Ratings
39 student enrol recently.

  Course content

 • 5 Videos
 • 5 Live Class
 • 7 Document
 • 1 Quiz
 • 1 Homework
 • 3 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions
Türkçe
Subscription Duration: 365 Days

Online Almanca Kursu (A1-A2)

Dünya üzerinde milyonlarca insanın konuştuğu Almanca dilini öğrenmek demek, başarılı bir kariyerin kapısını aralamak ve farklı ülkelerde gezerken sizi muhakkak anlayacak birilerinin olması demek! Almanca eğitimi ile bu yolda bir adım atarak siz de kendine uzun vadeli yatırım yapın.

Almanca eğitimi uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilmektedir. Ders sayfasında canlı dersler, videolar, ders notları ve ilgili dokümanlar mevcuttur.

Almanca Eğitimi (A1-A2) Programının Amacı?

Neden Almanca? Almanca öğrenmek için bir çok sebep saymak mümkün. Öncelikle belirtmek gerekirse; Almanca bütün dünyada 100 milyon kişinin ana dilidir. Almanya, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg, Liechtenstein, Belçikanın bazı yerleşim yerleri, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’da 100 milyondan fazla insan Almanca dilini konuşmaktadır.

Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan dil Almanca’dır. Bilimsel çalışmalarda Alman bilim adamlarının bilim dünyasına kattıkları çalışmalar yadsınacak gibi değidir. Bu nedenle Almanca, dünyada en yaygın kullanılan ikinci bilimsel dildir. Dünyaca ünlü yazarların, filozofların ve sanatçıların ortak dili de Almancadır. Bunlara örnek olarak; Mozart’ı, Bach’ı sayabilriz. Dünyadaki kitapların % 18'i Almanca olarak yayınlanmaktadır ve bunların nispeten azı İngilizce çevirilerde yer almaktadır. Batı dünyasının en önemli felsefe, edebiyat, müzik, sanat tarihi, teoloji, psikoloji, kimya, fizik, mühendislik ve tıp eserleri Almanca olarak yazılmakta ve Almanca olarak üretilmeye devam edilmektedir. 

Almanca önemli bir dildir. Bu ülkedeki büyük ödüllü bilim insanlarıyla, Alman toplumunun akademik toplumda çok önemli olması sürpriz değil. Aslında, en çok kullanılan bilimsel dil olarak ikinci sıradadır. Bunun nedenlerinden biri, Alman kitap pazarının, Çin ve İngiliz yayıncılık sektörlerinin hemen ardından dünyanın üçüncü büyük pazarı olması. Bu kitapların başka dillere çevrilmesinin yüzdesi oldukça sınırlı olduğundan, sadece Almanca bilgisi onlara erişim sağlayacaktır.

Almanca bilmek, birinci sınıf bir yüksek öğrenime açılan kapıdır. Alman toplumunun bilim dünyasında bu kadar iyi olmasının nedenlerinden biri, Almanya'daki üniversitelerin mükemmel bir uluslararası üne sahip olmasıdır. 2011 yılında ülke, yurt dışından dörtte bir milyondan fazla yabancı Alman okullarına kayıtlı olan öğrenciler için dördüncü en popüler yerdir. Alman yüksek öğrenim sistemi ücretsiz öğrenim seçenekleriyle birçok üniversiteye sahiptir.

Almanya ekonomik bir güçtür. Almanca sadece akademisyenler için ilginç bir seçenek değil, aynı zamanda iş dünyasında çalışanlar içinde bir seçenektir.  Almanya, Avrupa Birliği içinde ve dünyanın dördüncü büyük en büyük ekonomisidir. Çok sayıda uluslararası şirkete ve yeni teknolojilerin ön saflarına ev sahipliği yapmaktadır.

Almanya çok sayıda ekonomik küresel oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünyaca tanınmış marka ve kurumlardır. Ülke ayrıca, dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT ve tüketici elektroniği için IFA ticaret fuarı da dahil olmak üzere en büyük uluslararası ticaret fuarlarına ev sahipliği yapıyor.

Bu arada, Almanya'nın başkenti Berlin, yenilikçi girişimler için bir merkez haline geliyor. Bazıları bunu “Avrupa'nın Silikon Vadisi” olarak nitelendirecek kadar ileri gitti. Aynı zamanda Almanca bilmek, 15 milyondan fazla web sitesine erişmenizi sağlar.

Almanya iş dünyasında Türkiye’nin en büyük ticaret partneridir. Ülkemizde bir çok Alman menşeili şirket olmakla birlikte, 1960’lı yıllardan bu yana Almanya’da yaklaşık 3 buçuk milyon vatandaşımız yaşamaktadır. Alman ekonomisi dünyanın 4. Büyük ekonomisidir.

Almanya eğitim imkanları açisindan da yabancı öğrencilere kapılar açmaktadır. Özellikle mühendislik ve sağlık alanlarında önemli eğitim hizmetleri sunmakta, her yıl binlerce öğrenciye eğitim kapılarını açmaktadır. Almanya’da genç nüfus oranının düşük olması nedeniyle özellikle sağlık sektöründe artan eleman ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Almanya bu ihtiyacını dış ülkelerden dil bilen eğitimli kimselerden karşılamaktadır.

İkinci bir dili başarılı bir şekilde öğrenmek için ne kadar kararlı olduğunuzu ve öğrenirken, hedeflerinizin ne kadar net olduğuna bağlıdır. Almanca, Batı Germanic dilleri grubunun bir parçası olduğu için, İngilizce ile çok benzerlikler paylaşmaktadır. Bu da, benzer İngilizce kelime bilgisiyle ilişkilendirdiğinizde Almanca kelimeleri ezberlemenin daha kolay olacağı anlamına gelir. Doğru dil öğrenme araçlarını kullanmanın tüm süreci kolaylaştırdığını da unutmayın.

Online Eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 1. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar
 2. Aktif İnternet bağlantısı

Almanca Online Eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Mesleki hayatında Almanca diline ihtiyaç duyanlar,
 • Lisans, Lisanüstü eğitimini Almanya ya da Almanca konuşulan bir ülkede yapanlar ve yapacak olanlar,
 • Özellikle Mühendislik ve Sağlık sektöründe çalışanlar,
 • Almanya’ya çalışmak amacıyla giden ya da gidecek olanlar,
 • Almanya’ya Aile birleşim sınavını geçip evlilik nedeniyle gidecek olanlar,
 • Almanca konuşulan bir ilkeye turist olarak gidecek olanlar,
 • Yabancı dil öğrenmek isteyenler.

What you will learn?

Almancada, üniteleri geçerken kelime dağarcığınızı arttıracaksınız. Günlük dilde kendinizi Almanca olarak ifade edebilecek, ileri Almanca seviyelerine geçiş yapabilmek için temeli atmış olacaksınız. Gündelik deyimleri ve konuşmaları anlayabilir, siz de soru sorabilir ve bunlara yanıt verebilirsiniz.

Topics of Education

Online Eğitimde işlenecek konu başlıkları aşağıdaki gibidir;

 • Alfabe / tanışma, selamlasma ve kendini tanıtma
 • Sayılar ve Saatler
 • Renkler, Soru Kelimeleri, Meslekler ve Günler Aylar Mevsimler
 • Ülkeler ve Konuştukları Dil, Alışveriş, Gündelik Yaşam
More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Expert Comments
Onunla tanıştığınızda dil öğrenme ile ilgili ön yargılarınız ortadan kalkacak. İşinde uzman ve eğlendirerek anlatan bir öğretmen.
Leyla Öztunç Leyla Öztunç İngilizce Öğretmeni
Comments All (184)
Course Rating 4,8
İlayda Özkul
Uzayli Yusuf
25 Mart 2022
5.0

Merhaba kurs ne kadar sürede Bitirebilirim birde canlı dersler benim bitirme düzeyine göre düzenlenir mi acaba.

Support team

Ders sayfanızdan videolara erişebilirsiniz. Abonelik süreniz içinde videoları izleyerek sertifika sınavına katılabilirsiniz. Eğitim toplam 5 dersten oluşmakta.

İlayda Özkul
Semih Göven
05 Mart 2022
5.0

Merhaba , kurs hangi günlerde ve hangi saatler arasında yapılacaktır? Bilgilendirir misiniz rica etsem? Teşekkürler

Support team

Merhaba eğitimde canlı dersler planlandığında takvime eklenmekte. Canlı ders planlaması ile ilgili katılımcılarımıza e-mail bilgilendirilmesi yapılmakta. Ayrıca canlı ders günlerinde katılımcılarımıza SMS atılmakta.

Erdem Güler
01 Mart 2022
5.0

Merhaba, bu kursu yeni satın aldım. Ancak şu an takvime baktığımda yeni başlayacak bir kur göremedim. Bu konuda yardım olabilir misiniz? Yeni dönem kurs hangi tarihte başlayacak?

Support team

Eğitimlerde canlı dersler planlandığında katılımcılara e-mail ile bilgilendirme yapılmakta. Ayrıca canlı ders tarihlerinde katılımcılara SMS gönderilmekte. Ders sayfanızda eğitim videoları yer almakta. Videoları izleyerek, ders sayfanızda yer alan notlar ve deneme sınavlarıyla sertifika sınavına hazırlanabilirsiniz.

Frequently Asked Questions (FAQ)
 • Almanca, dünya çapında 100 milyondan fazla insan tarafından konuşulan güzel ve karmaşık bir dildir. Almanca öğrenmek size seyahat, kariyer gelişimi ve kültürel zenginleşme için sayısız fırsat sağlayabilir. Ayrıca, Almanca dilini öğrenmek çok kolaydır. İşte Almanca öğrenmeniz için birçok nedenden sadece birkaçı: 1. Almanca, Avrupa'da en çok konuşulan dildir. 2. Almanca, Avusturya, Almanya, Lihtenştayn, Lüksemburg ve İsviçre'de resmi dildir. 3. 1 milyardan fazla insan ikinci dil olarak Almanca konuşuyor. 4. Almanca öğrenmek, iş olanaklarınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. 5. Almanca, İnternette kullanılan en yaygın dokuzuncu dildir.

 • Evet, Almanca'yı sıfırdan öğrenebilirsiniz. Biraz çaba ve pratik yapmanız gerekecek, ancak yeterli zaman ve özveri ile dilde yetkin hale gelebilirsiniz. Almanca öğrenmeye başlamanın en kolay yolu iyi bir kurs bulmaktır. Ek olarak, mümkün olduğunca pratik yapın. Ana dili Almanca olan kişilerle konuşun, Almanca filmler ve TV şovları izleyin ve kitaplar okuyun. Kendinizi dile ne kadar çok kaptırırsanız, o kadar hızlı öğrenirsiniz. Almanca öğrenmek için hevesliyseniz, denemekten çekinmeyin. Bu eğitime katılın ve hızlı bir başlangıç yapın.

 • Almanca A1-A2 kursu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli konuları kapsar: - Selamlama ve ifadeler - Kendinizi ve başkalarını tanıtmak - Nereden geldiğin ve ne yaptığın hakkında konuşmak - Ailenizi ve arkadaşlarınızı tanımlama - Bir restoranda yiyecek ve içecek siparişi vermek - Yol tarifi istemek - Seyahat planları hakkında konuşmak - Güncel olayları tartışmak - Çeşitli konularda görüşlerinizi açıklamak - Ve daha fazlası!

 • Dil hakkında daha fazla bilgi edinmek ve konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirmek isteyen herkes bu kursa katılabilir. Başlangıç ​​seviyesindeyseniz bu seviye kursu ile başlamanız tavsiye edilir. Almanca A1-A2 kursunda dil bilgisi, telaffuz ve kelime bilgisi gibi dilin temellerini öğreneceksiniz. Ayrıca gerçek hayattaki durumlarda Almanca konuşma ve yazma pratiği yapacaksınız. Bu tür bir kurs, dil becerilerini geliştirmek ve güvenle Almanca iletişim kurabilmek isteyenler için idealdir.

 • Ders 5 günde tamamlanmaktadır.

 • Elbette, temel bilgilerle, yani yaygın sözcükleri ve tümceleri nasıl söyleyeceğinizi öğrenerek başlayabilirsiniz. Ancak bunun da ötesine geçebilir ve belirli konular veya ilgi alanlarıyla ilgili daha spesifik kelimeler öğrenebilirsiniz. Her ikisini de yapmak için birkaç ipucu: 1. Temel kelimeler ve ifadelerle başlayın. Almanca kelime öğrenmenin en iyi yollarından biri, temel bilgilerle başlamaktır. Bu, Almanca'da yaygın olarak kullanılan kelimeleri ve cümleleri nasıl söyleyeceğinizi öğrenmek anlamına gelir. 2. Belirli konularla ilgili önemli kelimeleri öğrenin. En kolay yolu Almanca haber makalelerini okumak veya Alman TV şovlarını ve filmlerini izlemek. Bunlar Almanca kelime öğrenmek için sadece birkaç ipucu. Bu ipuçlarını takip ederek dil becerinizi geliştirebilirsiniz.

 • Evet. Eğitim sonunda yapılan sınavdan 70 ve üstü bir puan aldığınızda sertifika alabilirsiniz.

 • Evet kullanabilirsiniz.

 • Hayır zorunlu değildir. Dersleri video olarak da izleyebilirsiniz.

 • Almanca öğrenmesi zor bir dildir. Ancak, yeterli pratik ve özveriyle, iki yıl gibi kısa bir sürede dili akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz. Herkesin farklı bir hızda öğrendiğini unutmayın, bu nedenle bazı kişilerin Almanca'da uzmanlaşması daha uzun sürebilir. Bununla birlikte, Almanca öğrenmeye kararlıysanız, kısa sürede akıcı bir şekilde konuşabileceksiniz. Almanca öğrenmek için daha kapsamlı bir şey arıyorsanız, çevrimiçi Almanca kursumuza göz atmayı unutmayın. Bu kurs, dili öğrenmek için adım adım bir yaklaşım sunar ve yeni başlayanlar için mükemmeldir. Bu kurs ile kendi hızınızda ve kendi evinizde Almanca öğrenebileceksiniz. Ayrıca, kurs materyallerine istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişebilirsiniz - böylece sizin için uygun olan her zaman çalışabilirsiniz.

 • Evet, online olarak Almanca öğrenebilirsiniz. Aslında, biz zaten online olarak Almanca öğrenmenize yardımcı oluyoruz. Dili öğrenmenize yardımcı olacak dersler, podcast'ler, videolar ve testler sunuyoruz. Almanca becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek online araçlar da kullanıyoruz. Örneğin; sözlükler, kelimelerin ve ifadelerin çevirilerini aramanıza yardımcı olabilir. Çeşitli etkileşimli araçlarla öğrenmeyi hızlandırıyoruz. Almanca konuşma pratiği yapmak istiyorsanız, diğer Almanca öğrenen öğrencilerle grup sohbetlerine de katılabilirsiniz. Bu, konuşma becerilerinizi geliştirmenin harika bir yolu olabilir.

 • Almanca zor bir dil mi? Bu, birçok kişi tarafından sorulan bir sorudur ve cevabı vermek çok kolay değildir. Bazı insanlar dilbilgisi kurallarını zorlayıcı bulurken, diğerleri telaffuzu öğrenmenin zor olabileceğini düşünebilir. Ancak genel olarak, Almanca diğer diller kadar zor değildir. İnsanların, Almanca'nın öğrenilmesi zor bir dil olduğuna inanmalarının ana nedenlerinden biri, karmaşık gramer kurallarından kaynaklanmaktadır. Nispeten basit gramer kurallarına sahip İngilizce ile karşılaştırıldığında, Almanca daha fazla fiil formuna ve çekime sahiptir. Ek olarak, makalelerin (“the” ve “a” gibi) kullanımı da yeni başlayanlar için kafa karıştırıcı olabilir. Ancak, gramer kurallarına bir kez aşina olduğunuzda öğrenmeniz zor olmayacaktır. Almanca öğrenmenin bir diğer zorlayıcı yönü de telaffuzdur. İngilizce ile karşılaştırıldığında, Almanca daha çok sesli harfe sahiptir ve bazı harflerin telaffuzu yeni başlayanlar için zor olabilir. Örneğin, “ß” harfi (“eszett” olarak adlandırılır) “s” harfi gibi telaffuz edilir, ancak harfin üzerine iki nokta ile yazılır. Ek olarak, “e” harfinin bir kelimenin nasıl doğru söyleneceğini bilmeyi zorlaştırabilecek üç farklı telaffuzu vardır. Ancak, biraz alıştırma ile sonunda Almanca kelimeleri doğru telaffuz edebileceksiniz. Genel olarak, Almanca'nın bazı zorlayıcı yönleri olsa da, öğrenmek diğer diller kadar zor değildir. Biraz pratik ve sabırla Almancayı akıcı bir şekilde konuşabilecek ve anlayabileceksiniz. Almanca öğrenmeyi düşünüyor musun? Bugün başlayın.

 • Almanca öğrenmeye başlayabileceğiniz birçok farklı yer var. Öncelikle bu kursa kayıt olarak başlayabilirsiniz. Bir dili öğrenmenin en iyi yollarından biri, mümkün olduğunca o dilin içine dalmaktır. Bu, Alman müziği dinlemek, Almanca TV şovları izlemek ve Almanca kitaplar okumak öğrenme sürecini hızlandırır. Dil öğrenmekten ne kadar zevk alırsanız, öğrenmeniz o kadar kolay olacaktır. İyi şanslar!

 • Almanca kelimeleri daha kolay ezberlemeye yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var. Biri, kelimeler ve onların Türkçe çevirileri ile bilgi kartları oluşturmaktır. Daha sonra bunları ya kendi başınıza ya da bir eğitmen ile düzenli olarak gözden geçirebilirsiniz. Başka bir yararlı teknik, kelimelerin anlamlarını hatırlamanıza yardımcı olacak anımsatıcı araçlar bulmaktır. Örneğin, "Fernweh" (uzak yerlere hasret) kelimesini, özlemle pencereden dışarı, güzel bir manzaraya bakan birinin görüntüsüyle ilişkilendirebilirsiniz. Telaffuz alıştırması yapmak için kayıtlar veya dikte alıştırmaları gibi farklı yöntemler kullanmayı da deneyebilirsiniz. Ve son olarak, gerçek hayatta Almanca konuşma pratiği yapmalısınız.

 • Evet, film ve dizi izleyerek Almancanızı geliştirebilirsiniz. Aslında Almanca filmler ve diziler izlemek Almanca öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Almanca filmler ve diziler izleyerek sadece dil becerilerinizi geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda Almanya'nın ve Almanca konuşulan diğer ülkelerin kültür ve geleneklerini de öğreneceksiniz. Almanca becerilerinizi geliştirmek için izleyebileceğiniz birçok harika Almanca film ve TV programı var. Almanca öğrenmek için en iyi filmlerden bazıları "Bitmeyen Öykü", "Hoşçakal Lenin!" ve "Başkalarının Yaşamları". TV şovları için "Spartacus: Blood and Sand" veya "Das Boot" izlemeyi deneyin.

 • Almanca, ağırlıklı olarak Orta Avrupa'da konuşulan bir Batı Germen dilidir. Almanya, Avusturya ve İsviçre'de en çok konuşulan ve resmi dildir. Almanca ayrıca Belçika, Lüksemburg, Lihtenştayn ve Güney Tirol'de (İtalya) önemli bir varlığa sahiptir. Romanya, Danimarka ve Namibya'da da Almanca konuşanlar var. Alman dili Latin alfabesi ile yazılmıştır. Alfabede çift noktalı (ä ö ü) ve bitişik harfli (ß) 26 harf vardır. Almanca kelimelerin telaffuzu, çok sayıda ünsüz ve kelimelere farklı şekilde vurgu yapıldığından dolayı, İngilizce konuşanlar için ilk başta anlaması zor olabilir. Ancak biraz pratikle Almanca anlamak ve konuşmak daha kolay hale geliyor. Almanca'nın birçok farklı lehçesi vardır, ancak standart yazılı biçim Almanca lehçesine dayanmaktadır. Bu lehçe Almanya'nın güney bölgelerinde ortaya çıktı ve şimdi Avusturya ve İsviçre'de de kullanılıyor. Alman dili, yıllar içinde özellikle Latince, Fransızca ve İngilizce olmak üzere diğer dillerden etkilenmiştir. Sonuç olarak, “ Kindergarten” (anaokulu) ve “Baum” (ağaç) gibi İngilizce ve Almanca benzer kelimeler var.

 • Evet kullanılabilir.

 • Evet öğrenebilirsiniz! Konuşma becerilerinizi geliştirmek için bu eğitimde öğrenebileceğiniz birçok farklı ifade var.