Close
Mobil Menu Bars

Umur Çalıkoğlu

Konuşmacı, Danışman ve Yazar.

İşletme ana bilim dalında lisans, Eğitim Bilimleri ana bilim dalında yüksek lisans eğitimi aldı. Romanya’ da sinerji iletişimi ve takım çalışması, Almanya’ da kariyer ve yetenek yönetimi konularında araştırmalarda bulundu. İki adet AB projesinde kolaylaştırıcı olarak görev aldı. Türkiye Etik Değerler Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi. Bu kapsamda çeşitli üniversitelerde etik üzerine konferanslar verdi. Firmalarda ve iş profesyonellerinde etik bilincinin arttırılmasına yönelik uygulama ve seminerler geliştirdi. Çeşitli eğitim ve danışmanlık firmalarında Proje Müdürü olarak, İstanbul’ da iki adet vakıf üniversitesinde Kariyer Uzmanı olarak görev aldı. Kendisi halen İndigo Dergisi’nde Yönetim Meselesi adlı köşesinde yazmaktadır. Motivasyon, Markalama, Liderlik, Etik, Satışta Bütünlük Sistemleri eğitimleri veriyor. Kısaca, yönetim sanatına gönül vermiş bir konuşmacı, danışman ve yazar.

Uluslararası Projeler

Imagination for All and Realization for All_2013: Avrupa Birliği Komisyonu Avrupa Birliği Komisyonunun bütçelediği "Youth in Action" Programı kapsamında, eğitim temelli olarak, dezavantajlı çocuk grupları ile çeşitli odak grup çalışmaları ve uygulamaların yapıldığı, 5 farklı ülkeden 25 kişinin katılımıyla Kırklareli’nde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk ve gençlik değişimi projesinin katılımcısı ve kolaylaştırıcısı. Etkinlik Tarihi: 19-27.04.2013

The Principial Capital of Europe 

The Youth: Avrupa Birliği Komisyonu Avrupa Birliği Komisyonunun bütçelediği "Youth in Action" Programı kapsamında, Romanya’da, 7 farklı ülkeden 30 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen, çok uluslu ve çok kültürlü çalışma ortamına uyum ve sinerjik iletişimin ana konu edinildiği, özellikle non-formal eğitim yöntemleri ile çeşitli uygulama, grup çalışmaları ve seminerlerin yapıldığı kursun katılımcısı ve kolaylaştırıcısı. Etkinlik Tarihi: 16-23.03.2013

Yayınlar

İndigo Dergisi: 2014 yılından başlayarak, “Yönetim Meselesi” başlıklı köşe ile yönetim, kariyer, insan kaynakları, ekonomi, sosyal medya vb. konularda 40 yazı yazılmıştır ve halen yazarlık görevi devam etmektedir.

Burs ve Ödüller

İstanbul Kültür Üniversitesi Başarı Bursu ve Yüksek Onur Belgesi_2010-2013: İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından akademik başarı karşılığında verilen burs desteği ve iktisadi ve idari bilimler fakültesinin başarılı, sosyal ve aktif öğrencilere verdiği Yüksek Onur Belgesi öğrenim süresi boyunca iki sefer kazanılmıştır. Vestfalya Wilhelm Üniversitesi: Kariyer Merkezi Araştırması_Almanya_2015: Avrupa'nın en büyük Kariyer Planlama ve Yetenek Yönetimi merkezlerinden biri olan Vestfalya Wilhelm Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından 15 günlük araştırma desteği sağlanmıştır. İlgili kariyer merkezine gidilerek 15 gün boyunca Ar-Ge ve Know-How araştırılmaları yapılmış ve tüm masraflar Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi_Sosyal Medya Kulübü_En iyi Mentor Ödülü_2016: İstanbul Kültür Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü tarafından digital pazarlama ve kişisel gelişim konusunda kendilerine sağlanılan desteklerden dolayı takdir ettikleri ödülü, Sosyal Medya Festivali sırasında yaptığım "Sosyal Medyada Liderlik" konuşmamın ardından takdim etmişlerdir.

Sertifikalar

 • Liderlik: İstanbul Kültür Üniversitesi – 7 Hafta (2016)
 • İş Adabı ve İş Görgüsü: İstanbul Kültür Üniversitesi – 5 Hafta (2016)
 • SEO - Arama Motoru Optimizasyonu: İstanbul Kültür Üniversitesi – 8 Hafta (2016)
 • Kişisel Gelişim ve Mesleki Rehberlik: İstanbul Kültür Üniversitesi – 8 Hafta (2016)

Seminer, Kurs ve Kongreler

 • Prevention of Corruption and Promotion of Ethics _2016: Başbakanlık Etik Kurulu - 28.09.2016 (8 Saat)
 • 7. Aile İşletmeleri Kongresi_2016: İKÜ Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama Araştırma Merkezi
 • 6. Aile İşletmeleri Kongresi_2014: İKÜ Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama Araştırma Merkezi
 • 5. Aile İşletmeleri Kongresi_2012: İKÜ Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama Araştırma Merkezi
 • Kobiler ve Verimlilik Kongresi_2012: İKÜ Kobi ve Rekabet Uygulama ve Araştırma 7
 • European Communication Conferance_2012: ECREA – 24 - 27.10.2012 (27 Saat)
 • Aile İşletmeleri Sempozyumu_2011: İKÜ Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama Araştırma Merkezi
 • Kaizen ve Yalın Yönetim Eğitimi_2010: İMMİB – 27.08.2010 (10 Saat)

Üye Olunan Dernek ve Kulüpler

Türkiye Etik Değerler Merkezi Derneği: Yönetim Kurulu Üyesi (2015- Halen) Derneğin yürüttüğü sosyal sorumluluk faaliyetlerinden biri olan ve Etik Liderlik Akademisi adıyla anılan, gençlerde profesyonelleşme ve etik bilincinin artmasını hedefleyen eğitim programının koordinatörlüğü yapılmaktadır. Aynı zamanda bu akademi programı kapsamında iletişim, kurumsal etik, satış ve pazarlama, pragmatik yönetim gibi konularda 5 dönemdir eğitmenlik görevi yürütülmektedir

Değerlendirmeler(34)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Emine Sezer
17 Kasım 2020
5.0

Merhaba, o zaman yine katılacağım inşallah. Bu sefer bir solukta, kendimi verip notlar alarak tüm videoları izledim. Is hayatım gözlerimin önünden bir film şeridi gibi geçti adeta. Diğer yandan yeni geçeceğim liderlik pozisyonum içinde vizyonumu inanılmaz genişletti eğitiminiz. Sağ olun ve var olun Umur hocam.

Mehmet Aykut Kalmaz
Mehmet Aykut Kalmaz
20 Ekim 2020
5.0

Emeğinize sağlık teşekkürler.

Ayça Coşkun
24 Eylül 2020
5.0

Farklı bir anlatım tarzıyla bu konuyu dinlemek benim için iyi oldu. Bakış açımın dışındaki noktaları görebildim. Teşekkürler.

Büşra Gazez
14 Eylül 2020
5.0

Hocam her şey için çok teşekkür ederim.

İlkay Akdeniz
24 Ağustos 2020
5.0

Çok güzel bi eğitimdi kendisine kaliteli bilgi aktarımından dolayı teşekkür edetim

Gülkem Özdemir
07 Ağustos 2020
5.0

Bilgi birikimi, etkileyici ve samimi aktarımı ile takdire şayan bir eğitimdi. Çok Teşekkürler Umur Hocam :)

Emel Çavuşoğlu
Emel Çavuşoğlu
12 Temmuz 2020
5.0

Umur hocam bire bin katan bir eğitmen. Eğitimlerine katılmamak büyük bir kayıp olur.

Deniz Kuk
07 Haziran 2020
5.0

Çok gerçekçi ve ilham verici bir eğitim ve Eğitmen :)

Sema Kısacık
Sema Kısacık
23 Mayıs 2020
5.0

Umur Hocam kesinlike dolu dolu bir eğitim sundu. Çok belirgin örneklemeler , sade, anlaşılır ve akıcı anlatımıyla az zamanda çok bilgi aktarabilen nadir eğitmenlerden Umur Hocam. Çok kıymetli bir eğitim. Kendinize,hayatınıza,iş hayatınıza önemli bir değer katmak isterseniz kesinlikle bu eğitimi alın.

Zeynep Şahin
Zeynep şahin
22 Mayıs 2020
5.0

Hiç sıkılmadan ve verimli bir şekilde dersleriniz akıp gidiyor.Anlatımınız için teşekkür ederim.Yeniden bir araya gelmek dileğiyle....

Serdar Tütündü
Serdar Tütündü
22 Mayıs 2020
5.0

Umur Hoca'nın Eğiticinin Eğitimi eğitimine katıldım. Çok güzel, sade bir dil, zengin içerik, sektörün içerisinden örneklemeler ve pozitif yaklaşımı ile etkileyici bir anlatıma sahip. Verdiği bilgiler o kadar kıymetli ki, tekrar tekrar dinleyeceğiniz bir başucu eğitimi olacak diyebilirim. Tekrar teşekkürler. :)

Buse Orakoğlu
08 Mayıs 2020
5.0

Umur Hoca'nın iki eğitimi de gerçekten çok keyifliydi.Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım ve konulara çok farklı yönlerden yaklaşma fırsatı buldum.İş alanınızla ilgili olmasa bile günlük hayatınızda kullanmak üzere katılmanızı kesinlikle tavsiye ederim.Umarım daha farklı eğitimlerine katılma fırsatı bulurum.

Suna Kasarcıoğlu
02 Mayıs 2020
5.0

Umur Hoca hayatımda gördüğüm anlatım tarzı en iyi eğitmenlerden biri. Kendisinden verdiği iki dersi de aldım. Çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ediyorum. İİEnstitünün bize kazandırdığı en iyi hocalardandır Umur Hocam. Her şey için teşekkürler. :)

Seda Merdan
28 Nisan 2020
5.0

Hocamızın yaşadığı tecrübeleri ders müfredatı akışında sıkmadan bizlere aktarmasını çok faydalı buldum.Teşekkür ederim.

Mürşide Şentuna
Mürşide Şentuna
26 Nisan 2020
5.0

Her iki eğitimde inanılmaz keyifli ve çok öğreticiydi. Teşekkür ederim Umur Hocam. Hakkınızı helal edin.

Edanur Dalkıç
Edanur Dalkıç
26 Nisan 2020
5.0

Hem Eğiticinin Eğitimi hem Liderlik Eğitimini aldım.Umur Hoca efsane anlatımıyla gönlümde taht kurdu. Hem verilen örnekler hem ders anlatış biçimi ile çok güzel ve faydalı iki eğitim aldım. Teşekkürler hocam elinize emeğinize sağlık :)

Kumriye Koci
Kumriye Koci
12 Nisan 2020
5.0

Tarih öğretmeniyim eğiticinin eğitimi dersinizi aldım çok faydalı oldu canlı olarak katılamasam da çok keyifli bir dersti teşekkür ederim .

Emine Bulut Gökyildiz
12 Nisan 2020
5.0

Güzel ve verimli bir eğitimdi sonsuz teşekkürler Umur Hocam..

Demet İlgit
Demet İlgit
10 Nisan 2020
5.0

Gerek ders hakimiyeti, gerekse bilgi aktarımı konusunda oldukça başarılı.Derslerini büyük bir keyifle dinledim.İki kursunu iki hafta arayla aldım.Umarım daha fazla kurs açar da yeniden beraber oluruz :)

Burak çimen
15 Mart 2020
5.0

kendisinden gerçekten çok faydalandım. çok başarılı bir eğitmen

Mesude Bozkurt
26 Şubat 2020
5.0

Umur hoca, işinin ehli, bilgi birikimin paylaşarak arttırmaya endeksli, istifade edilmesi gereken bir eğitmen.

Merve Tosun
17 Şubat 2020
5.0

Çok iyi bir eğitmen, verim aldım

Güler Ertürk
16 Şubat 2020
5.0

Dersleri inanılmaz keyifli eğitici geçiyor. Kurs sayılarının artmasını talep ediyorum. Teşekkürler Umur hocam...

Alpaslan Bekir Altıntaş
Alpaslan Bekir Altintaş
10 Şubat 2020
5.0

Dersler keyifli, hocamız samimi. Bir saatin nasıl geçtiğini anlamadık. Teşekkürler Umur hocam...

Metin Tandoğan
02 Şubat 2020
5.0

Dersleri inanılmaz keyifli geçiyor ve öğrendiğiniz neredeyse her şeyi daha rahat kavrayabilmemiz için örneklendiriyor. Dersler bittiğinde keşke sohbet edebilme imkanım olsa diyorsunuz.

Özlem Taşdemir
28 Ocak 2020
5.0

Çok başarılı bir eğitmen, dersleri çok keyifli ve anlatımı çok akıcı. Keşke verdiği eğitim sayısı daha çok olsaydı onları da alsaydım.

Osman Erkan
Osman Erkan
16 Aralık 2019
5.0

Harika bir eğitimdi, çok güzel bir anlatım, konuya hakimiyet tam, herşey mükemmel, emeğinize sağlık, teşekkürler Umur Hocam...

Okan Usta
13 Aralık 2019
5.0

İlk önce eğiticinin eğitimi sertifikasını aldım ve şimdi sırada liderlik eğitimi var yine yeni yeniden Umur hoca ile derse devam :)

Ayşegül Oğuz
17 Ekim 2019
5.0

KIYMETLİ UMUR HOCAMIZI, ÇOK BAŞARILI BİR EĞİTMEN OLARAK CAN-I GÖNÜLDEN TAKDİR VE TEBRİK EDEREK ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYOR VE ALKIŞLIYORUM. İŞİNE SEVGİ VE ÖZVERİSİNİ KATARAK YAPMIŞ OLDUĞU KESİN. HAYATIMDA İLK DEFA ONLİNE EĞİTİM ALAN BİR KATILIMCI OLARAK, BU YIL MEZUN OLDUĞUM İŞLETME LİSANSIM İLE BERABER İNSAN KAYNAKLARI ÜZERİNDE YÜKSEK LİSANSA BAŞLAMIŞ VE GÖNLÜME YATIP İÇİME SİNEN BİR ŞİRKETİN IK' SINDA EĞİTMEN OLARAK ÇALIŞMA GÖNÜLLÜSÜYKEN, ALMIŞ OLDUĞUM BU EĞİTİMLE BERABER KENDİMİ EĞİTİMCİ OLARAK HAZIR VE TAMAMLANMIŞ HİSSEDİYORUM, MİNNETTARIM. VERECEĞİNİ ÜMİT ETTİĞİM LİDERLİK EĞİTİMİNE DE KAYIT YAPTIRARAK KENDİME ARTI DEĞERLER EKLEDİĞİM İÇİN SON DERECE GURURLU VE MUTLUYUM... HERŞEY İÇİN ÇOK DEĞERLİ UMUR ÇALIKOĞLU HOCAMIZA VE GIYABINIZDA SİZ İSTANBUL İŞLETME ENSTİTÜSÜ EKİBİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER...

Büşra Kandemir
Büşra Kandemir
17 Haziran 2019
5.0

''Eğiticinin Eğitimi'' eğitimini aldım. Umur Hoca gerçekten çok donanımlı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Gamze Kurt
Gamze Kurt
30 Mart 2019
5.0

UMUR HOCA MÜKEMMEL Bİ EĞİTMEN DERSLERİNE HEYECANLA KATILDIM:)

Nilsu Ataberk
nilsu ataberk
28 Şubat 2019
5.0

Harika bir eğitimdi, iki kez dinledim umarım yeni eğimleri acılır. Farklı eğitimlerinide almak isterim.

Ahmet Gümüş
05 Ocak 2019
4.0

hocam eğitiminiz güzeldi katıldım. Girişimcilik ve etik, etik liderlik hizmetkar liderlikle ilgili bir eğitim de yapabilirseniz güzel olur.

Bilge Nur Kaya
23 Aralık 2018
5.0

Çok başarılı bir eğitmen. Verdiği Liderlik eğitiminden çok memnun kaldım. Kendisine teşekkür ederim.

Tüm Yorumlar