Hanifi Çetinkaya

Yazılım Uzmanı

2006 yılından liseden mezun olduktan sonra stajyer olarak çalıştığı firmada yazılım uzmanı olarak göreve başladı. Firmaların web ve masa üstü uygulamalarını, tanıtım cd’lerini ve online kataloglarının hazırlanmasında görev aldı. Bunun yanında firmaların kendi içlerinde kullanacakları rutin işleri otomatik olarak yapan ufak yazılımlar geliştirdi. Daha sonra 2010 yılında kendisini mesleğinde daha da geliştirmek adına İstanbul’a yerleşti. Doğa Telekom firmasında Yazılım Uzmanı olarak işe başladı ve 1 sene boyunca firmanın Telekom alanında verdiği tüm hizmetlerin yazılım tarafında görev aldı. Sms, ADSL, A Tipi projelerinin takip, faturalandırma ve raporlama yazılımlarını yaptı. Sonrasında 3 arkadaşı ile birlikte kendi iş yerini açarak yazılım alanında firmaların ihtiyaçlarını giderdi. Bu sırada İsmek’te (İstanbul Meslek Edindirme Kursları) part-time yazılım alanında usta öğreticiliği yapmaya da başlayarak sektöre genç yazılımcılar yetiştirdi. 2 sene sonra THY Teknik A.ş. de Yazılım Uzmanı olarak işe başladı. Kısa sürede birçok yazılımı hayata geçirmesi ve eski projelere verdiği desteklerden dolayı kurum içi havacılık dergisi olan SkyTech’te yaptığı projelerden biri olan Occurrence Report projesi tanıtıldı.

İş Deneyimleri

  • THY TEKNİK A.Ş. ( Malzeme Planlama Otomasyonu, Kütüphane Otomasyonu, Tezgah Bakım Takip Otomasyonu, Operasyon Doküman Takip Sistemi, Gümrük Entegrasyon Projesi )
  • İSMEK- Web Uygulamaları Geliştirme – Arduino Usta Öğretici

  • Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı - Deneyap Atölyeleri Eğitmen

  • SARPANİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ - Şirket Kurucusu – Yazılım Mimarı

  • DOĞA TELEKOM A.Ş. ( Sms Projesi, A Tipi Projesİ, ADSL Projesi )

  • AMEDYA REKLAM VE TANITIM A.Ş.

Değerlendirmeler(50)
Ortalama Değerlendirme 5,0
Yılmaz YAVUZ
Yılmaz Yavuz
25 Nisan 2021
5.0

Hocamızın anlatım dili ve örnekleri gayet başarılı öğrenciler için canlı derslerine katılmanızı tavsiye ederim. Canlı dersler karşılıklı geçiyor.

Yasin Tüzün
Yasin Tüzün
17 Nisan 2021
5.0

Ders anlatım şeklinden ilgi ve alakasından ötürü derslerine zevkle katıldım ve sıfırdan hiçbir şey bilmediğim halde Hanifi hoca sayesinde çok kolay ve kısa sürede kavrayabildim. Kendisine, emeklerine ve öğretme çabasına çok teşekkür ediyorum.

Kemal Aykut Erşahin
11 Mart 2021
5.0

Geçmişte yazılım öğrenmeye niyetlenip anlamıyorum diye bırakıyordum. İlk defa Hanifi hoca ile yazılım öğrenmenin kolaylığını ve eğlenceli tarafını gördüm ve ilk defa bu hevesimi devam ettirip ilerleme kararı aldım. Yazılım öğrenmek ve yazmak heves işi, Hanifi hoca bu hevesi sizde oluşturuyor. Öğrenemem yada sıkılırım diye kaygılarınız olmasın. Eğlenceli bir şekilde öğretiyor.

Ayten Cantaş
Ayten Cantas
06 Mart 2021
5.0

Hanifi hoca sayesinde gözümde büyüttüğüm yazılımın zor olmadığını anladım. Sayesinde python temelini oluşturmaya başladım. Eğlenceli anlatımıyla hiç sıkılmadan derse odaklanılıyor ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz . Kesinlikle başka yazılım dillerinde ders verirse alırım herkese de tavsiye ederim.

Inci Şen
05 Mart 2021
5.0

Yazılımı hiç bilmeden geldim ve bilgi sahibi oldum. Kolay diyemem ama zor da değil önemli olan azminiz. Eğitimden büyük bir zevk aldım her akşam eğitim başlasın diye bigisayarın başında bekledim. Öğrenmek isteyen herkes gözü kapalı katılmalı.