Close
Mobil Menu Bars

Hanifi Çetinkaya

Yazılım Uzmanı

2006 yılından liseden mezun olduktan sonra stajyer olarak çalıştığı firmada yazılım uzmanı olarak göreve başladı. Firmaların web ve masa üstü uygulamalarını, tanıtım cd’lerini ve online kataloglarının hazırlanmasında görev aldı. Bunun yanında firmaların kendi içlerinde kullanacakları rutin işleri otomatik olarak yapan ufak yazılımlar geliştirdi. Daha sonra 2010 yılında kendisini mesleğinde daha da geliştirmek adına İstanbul’a yerleşti. Doğa Telekom firmasında Yazılım Uzmanı olarak işe başladı ve 1 sene boyunca firmanın Telekom alanında verdiği tüm hizmetlerin yazılım tarafında görev aldı. Sms, ADSL, A Tipi projelerinin takip, faturalandırma ve raporlama yazılımlarını yaptı. Sonrasında 3 arkadaşı ile birlikte kendi iş yerini açarak yazılım alanında firmaların ihtiyaçlarını giderdi. Bu sırada İsmek’te (İstanbul Meslek Edindirme Kursları) part-time yazılım alanında usta öğreticiliği yapmaya da başlayarak sektöre genç yazılımcılar yetiştirdi. 2 sene sonra THY Teknik A.ş. de Yazılım Uzmanı olarak işe başladı. Kısa sürede birçok yazılımı hayata geçirmesi ve eski projelere verdiği desteklerden dolayı kurum içi havacılık dergisi olan SkyTech’te yaptığı projelerden biri olan Occurrence Report projesi tanıtıldı.

İş Deneyimleri

  • THY TEKNİK A.Ş. ( Malzeme Planlama Otomasyonu, Kütüphane Otomasyonu, Tezgah Bakım Takip Otomasyonu, Operasyon Doküman Takip Sistemi, Gümrük Entegrasyon Projesi )
  • İSMEK- Web Uygulamaları Geliştirme – Arduino Usta Öğretici

  • Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı - Deneyap Atölyeleri Eğitmen

  • SARPANİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ - Şirket Kurucusu – Yazılım Mimarı

  • DOĞA TELEKOM A.Ş. ( Sms Projesi, A Tipi Projesİ, ADSL Projesi )

  • AMEDYA REKLAM VE TANITIM A.Ş.

Değerlendirmeler(43)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Tuncay KARABAĞ
Tuncay KARABAĞ
04 Eylül 2020
5.0

Python'a başlamak için uygun bir eğitim. Hanifi hoca sempatik, ilgili sıkılmadan bütün sorulara cevap veriyor. Konusunda uzman bir eğitmen.Teşekkürler.

Ender Yıldırım
04 Eylül 2020
5.0

Python'un temelini öğrenmek için en iyi eğitmen. Mutlaka eğitimlerine katılın. Anlamadığınız yerde çekinmeden sorun örnekler ile tekrar tekrar anlatıyor. Diğer derslerinizin yayınlanmasını dört gözle bekliyorum.

Emrah Incioglu
Emrah Incioglu
04 Eylül 2020
5.0

Python dilini anlaşılabilir kod ve program parçalarıyla anlatıyor. Güler yüzlü ve heveslendirici anlatımı için teşekkür ederim.

Oğuzer Ataman
04 Eylül 2020
5.0

Dersleri çok açık ve anlaşılır şekilde anlatabilen nadir insanlardan. Hiçbir şey bilmeyenler bile birçok şeyle ayrılabiliyor bu derslerden. Başlangıçta yapamayacağıma dair çoğu inancımı ilk dersinde kırdım, her şey için çok teşekkürler hocam.

Muammer Demirci
Muammer Demirci
23 Ağustos 2020
5.0

Dersler çok eğlenceli ve akıcı geçiyor. Hanifi hocam ben anlamadım diyen herkese tekrar tekrar anlatıyor.

Göznur Gencer
07 Ağustos 2020
5.0

Kursun bitmesine üzülerek söylüyorum ki python mantığını bu kadar kısa sürede bu kadar iyi anlaşılabilir kılan nadide eğitmenlerden biridir

Meltem öztemel
Meltem öztemel
15 Temmuz 2020
5.0

Hiç bilmeyenler bile kolaylıkla öğrenebilir. Tavsiye ediyorum.

Mehmet Altun
01 Haziran 2020
5.0

Hic bilmeyenler ve biraz daha fazlasini ogrenmek isteyenler icin eglenceli ve faydali egitim imkani sunmaktadir. Derslerin daha iyi anlasilmasi icin videolari tekrar izlemeniz daha da anlasilir hale gelmesini saglayacaktir... Size de Tesekkurler Hocam.

Cansu Nacar
17 Mayıs 2020
5.0

Hanifi hocamın dersleri eğlenceli ve verimli geçiyor. Eğlenerek Python öğrenmek gerçekten çok güzel. Bu sayede kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz :)

Rüya Güleser Altun
Rüya Güleser Altun
15 Mayıs 2020
5.0

Oldukça basit bir anlatımı vardı derslere katılan herkesin aönce algoritma öğrenmesini ve daha sonra kod yazabilmesine olanak sağladı ve python dersine girişi oldukça başarılı anlattı tesekkür ederim

Nasuf Mutlu
15 Mayıs 2020
5.0

Sayin Hocamiz gayet anlasir, akici bir sekilde ogrencileri her zaman icerige dahil ederek ve tesvik ederek bence cok basarili.

N. Şebnem Özcan
07 Mayıs 2020
5.0

Hocamızın anlatım tarzı olumlu, cesaret veriyor, piyasa tecrübesi ve olaya hakimiyeti anlatımına da yansıyor. İleri Phyton dersi de olmalı.

Ebru Bahçecioğlu
06 Mayıs 2020
5.0

Anlaşılır anlatımıyla ve sizinle kurduğu diyalogla birlikte zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Eğer gerçekten Python öğrenmek istiyorsanız Hanifi hocayla bu işin üstesinden gelebilirsiniz. Yeni eğitimler vermeniz dileğiyle çok teşekkürler hocam .

Uğur Konu
03 Mayıs 2020
5.0

Ders anlatışı ve öğrencilerle arasındaki diyalog oldukça başarılı gerçekten öğrenmek isteyenler için Hanifi Hocamızla bu eğitimin üstesinden gelebirisiniz. :))

Buşra Baş
Buşra Baş
01 Mayıs 2020
5.0

çok eğlenceli,çok anlaşılır bir üslubu var hocamızın, ben derslerden çok keyif aldım ve yazılım konusunda gözümde büyüttüğüm çoğu şeyin aslında çok kolay olduğunu anlamama yardımcı oldu. keşke daha uzunsüre derslerine katılabilsek. Çok teşekkürler, hocam.

Benazir Ateş
19 Nisan 2020
5.0

Hocamızın ders anlatışı çok iyi dersler verimli geçiyor, programlamadan soğumuştum Eğitmen  sayesinde tekrardan sevmeye başladım.Çok teşekkürler hocam:)

Mirac Kaya
19 Nisan 2020
5.0

Python'a yeni başlamamda yardımcı olan Hanifi Hocama çok teşekkür ederim.Sayesinde bu yazılım diline merakım kat kat arttı ve çok memnun kaldım ??

Bayram Yeşiltaş
19 Nisan 2020
5.0

Faydalı ve güzel bir ders oldu.Emeğinize sağlık Hocam.

Hülya Selvi Şahin
19 Nisan 2020
5.0

Ders çok verimliydi.İleri seviye Python da almak istiyoruz.Hanifi Hocaya ve Enstitüye teşekkürler.

Onur Memduh Kaya
Onur Memduh Kaya
18 Nisan 2020
5.0

Hanifi Hoca'nın derslerinden ve yardımseverliğinden çok memnun kaldık.Eğitim içeriği de başlangıç için yeterliydi.Kendisine emekleri için teşekkür ediyorum.

Mehmet Harman
18 Nisan 2020
5.0

Sıfırdan başlayan ve yeni bir dil öğrenmek isteyenler için güzel eğitim.Hoca çok fazla dilin gramer kısımlarına giripte sıkmıyor.Son 2 gün yapılan proje ile de yapabileceğiniz şeyler hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Zehra Yıldırım
15 Nisan 2020
5.0

Daha önce başka bı sitede başka bir hoca dan dinlediğim Python dan hiç birşey anlamadıgim halde. Şuan Hanifi hoca sayesinde yapabiliyorum, seviyorum ve ilerlemeye devam ediyorm. Teşekkürler hocam ?????

Busra Erdem
06 Nisan 2020
5.0

Hanifi Hocanın ders işleyişi anlatışı ve herkese yardımcı olması gerçekten çok iyi. Dersle ilgili lafanızda soru işareti kalmayacaktır bundan emin olabilirsiniz, Hanifi Hoca çok yardımcı oluyor. İleri seviye python yada kendisinin başka bir eğitimine katılmak da tereddüt etmem.

Nail Aliyev
Nail Aliyev
06 Nisan 2020
5.0

Aldığım en güzel ve en verimli eğitim programıdır. Teșekkürler hocam

Rumeysa Aydoğdu
05 Nisan 2020
5.0

Python dersi aldım kendisinden. Kişisel olarak samimi ve gerçekten yardımcı olmaya çalışan birisi. İşini sevdiği çok açık. Gerçekten açıklayıcı bir şekilde konuları anlatmaya çalışıyor, her türlü problemde adım adım işleyerek takıldığımız yerleri soruyor ve Python (ve algoritma) ya giriş için güzel örnekler seçtiğini düşünüyorum. Python dersi için temel bir programlama bilginiz olursa ders daha rahat olur diye düşünüyorum (başka bir dil gibi örn C#, C). Dersler, 5 günde temel bir python eğitimi için gayet güzeldi. İleri seviye ptyhon derslerinin olmasını çok isterim.

Beril Bulut
05 Nisan 2020
5.0

Hanifi Hocanın Python dersine katıldım ve gerçekten çok başarılı bir hafta geçirdim. Kafanıza takılan her şeyi rahatlıkla sorabiliyor, özel ders gibi her konuyu ayrıntılı öğreniyorsunuz. İleri Python kursu da açılırsa çok sevinirim.

Kürşad Ali Başel
05 Nisan 2020
5.0

Daha once farkli bir platformdan online egitim alarak ogrenmeye calistigim Python yazilimini cok ilginc bir sekidle 5 gun gibi kisa bir surede kafama oturmasinda yardimci olan egitmen. Konu anlatimi gayet yalin ve guzel, ayrica dersler online islendigi icin ogrencilere gayet hakim bir sekilde dersi isliyor. Kendisini tebrik ediyorum, basarilarinin devamini dilerim hocam, gorusmek uzere.

Ayça Schar
05 Nisan 2020
5.0

Basit ve anlaşılır bir dille herkese kod yazmayı öğretebilecek bir eğitmen. Algoritma mantığını kavramak isteyenler kaçırmamalı eğitimlerini.İleri seviye eğitimlerini dört gözle bekliyorum.

Özlem Yakar
Özlem Yakar
04 Nisan 2020
4.0

Gerek derslerde verdiği ipuçları gerekse ders anlatımı ve ders notlarıyla oldukça akıcı geçen bir ders süresi geçirdik. Python keyifli ve eğlenceli bir dil, hocamızın anlatımı ile daha da bilgilendirici oldu.

Dilek ünal
Dilek ünal
04 Nisan 2020
5.0

Hanifi hocanın dersleri çok verimli geçiyor. Takıldığınız yerde birebir yardımcı olamaya çalışıyor. Bu sayede eksik bir bilgi edinmiyorsunuz. İlerleyen zamanda başka eğitimleri olursa severek katılırım.

Harun Dursun
03 Nisan 2020
5.0

Dersler akıcı ve verimli geçiyor. Hanifi hoca önemli noktalara yönelik yönlendirici ek bilgiler de veriyor. Sadece da dönüş ders içinde değil dersten sonra sorulan sorulara yapıyor. Python sonraki seviye eğitimlerine de katılmak isterim.

Fatih Azizoglu
Fatih Azizoglu
03 Nisan 2020
5.0

Tek kelime ile anlatın derseniz MÜKEMMEL. İlgili olmasanız bile hoca sizi derse bağlıyor. Anlaşılmayan yerleri 100 kere de sorsanız, bıkmadan sıkılmadan daha basite indiregeyerek anlatıyor. Bu vesile ile PYHTON İLERİ SEVİYE EĞİTİMİN GELMESİNİ enstitüden bekliyor ve böyle bir hocayı sisteme kazandırdıkları için İİEnstitüsüne TEŞEKKÜR EDİYORUM

Tunahan Sarıgül
02 Nisan 2020
5.0

Hanifi hocanın interaktif ders anlatımı başarılı. Python ileri seviye eğitim gelmesini enstitüden bekliyorum teşekkürler

Muhammed Yildirim
Muhammed Yildirim
23 Mart 2020
5.0

Dersleri çok öğretici ve verimli ders anlatıyor.

Haluk Haçkalı
23 Mart 2020
5.0

Hanifi hoca hem ders anlatımı hem sorulan sorulara geri dönüşü ile yeni başlayanlar için iyi bir eğitimci. İleri seviye eğitimler de verirse katılmak isterim.

Şeyma Torun
22 Mart 2020
5.0

Harika bir ders! Her şey gayet anlaşılır. Ders konuları temel olarak her şeyi kapsıyor ama yalnızca Python dilini değil, programlamayı/algoritmayı da kapsıyor. Bu da dersi daha önemli kılıyor. Ders notları ve deneme sınavlarının yanı sıra canlı ders ve verilen ödevler ile verimli bir öğrenme sürecine sahip. İçtenlikle ilgililerine tavsiye ederim. Eğitmenimize şükranı bir borç bilirim, emeğinize sağlık! =)

Seher Beyaztaş
Seher Beyaztaş
21 Mart 2020
5.0

sıfırdan başlayanların dahi anlayabileceği seviyede anlatıyor. çok beğendim ve bu eğitimle ilk botomu da yazdım. teşekkür ederim.

Mehmet Berk Incik
20 Mart 2020
5.0

Hiçbir şekilde sıkmadan gayet güzel ders anlatıyor.

Hasan Bozkurt
Hasan Bozkurt
20 Mart 2020
5.0

Sıcak kanlı öğrencileriyle aşırı ilgili anlaşılır ve verimli ders anlatıp tarzı var.Başka kurslarda vermesini ümit ediyorum

Mehmet Tetik
Mehmet Tetik
20 Mart 2020
5.0

eğlenceli ve çok keyifli işleniyor dersler. kesinlikle çok öğretici bir yapıya sahip

Berkay Demir
20 Mart 2020
5.0

Tüm sorularımızı cevapladı ve ders dışında da bizimle iletişim halindeydi.

ömer Faruk Türker
20 Mart 2020
5.0

Anlatımı basit, dersleri çok öğretici. Python orta düzey eğitimini almak için sabırsızlanıyorum.

çiğdem çetinkaya
18 Mart 2020
5.0

eğlenceli ve verimli ders anlatıyor.

Tüm Yorumlar