Hanifi Çetinkaya

Yazılım Uzmanı

2006 yılından liseden mezun olduktan sonra stajyer olarak çalıştığı firmada yazılım uzmanı olarak göreve başladı. Firmaların web ve masa üstü uygulamalarını, tanıtım cd’lerini ve online kataloglarının hazırlanmasında görev aldı. Bunun yanında firmaların kendi içlerinde kullanacakları rutin işleri otomatik olarak yapan ufak yazılımlar geliştirdi. Daha sonra 2010 yılında kendisini mesleğinde daha da geliştirmek adına İstanbul’a yerleşti. Doğa Telekom firmasında Yazılım Uzmanı olarak işe başladı ve 1 sene boyunca firmanın Telekom alanında verdiği tüm hizmetlerin yazılım tarafında görev aldı. Sms, ADSL, A Tipi projelerinin takip, faturalandırma ve raporlama yazılımlarını yaptı. Sonrasında 3 arkadaşı ile birlikte kendi iş yerini açarak yazılım alanında firmaların ihtiyaçlarını giderdi. Bu sırada İsmek’te (İstanbul Meslek Edindirme Kursları) part-time yazılım alanında usta öğreticiliği yapmaya da başlayarak sektöre genç yazılımcılar yetiştirdi. 2 sene sonra THY Teknik A.ş. de Yazılım Uzmanı olarak işe başladı. Kısa sürede birçok yazılımı hayata geçirmesi ve eski projelere verdiği desteklerden dolayı kurum içi havacılık dergisi olan SkyTech’te yaptığı projelerden biri olan Occurrence Report projesi tanıtıldı.

İş Deneyimleri

  • THY TEKNİK A.Ş. ( Malzeme Planlama Otomasyonu, Kütüphane Otomasyonu, Tezgah Bakım Takip Otomasyonu, Operasyon Doküman Takip Sistemi, Gümrük Entegrasyon Projesi )
  • İSMEK- Web Uygulamaları Geliştirme – Arduino Usta Öğretici

  • Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı - Deneyap Atölyeleri Eğitmen

  • SARPANİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ - Şirket Kurucusu – Yazılım Mimarı

  • DOĞA TELEKOM A.Ş. ( Sms Projesi, A Tipi Projesİ, ADSL Projesi )

  • AMEDYA REKLAM VE TANITIM A.Ş.

Evaluations(53)
Average Rating 5,0
Anıl Akın
06 Ekim 2021
5.0

Hanifi hocam yazılım gibi zor bir mesleği bizlere sevdirmeye çalışıyor. Teşekkürler hocam.

Esat Çelik
12 Eylül 2021
5.0

Sayenizde de pythonı çok sevdim ve temeli çok güzel attım. Yüzyüze eğitim de verseniz mükemmel olurdu

Tunahan ERÇETİN
Tunahan ERÇETİN
08 Eylül 2021
5.0

Dersler keyifli ve anlatim gayet anlasilarbilir. Derslerde bir sey anlamamak neredeyse imkansiz. Her konunun, basligin sonunda hocamiz sorunuz var mi diye soruyor. Enerji olarakta ders nasil basladiysa o sekilde devam ediyor. Hocamizin emegi icin cok tesekkur ederiz.

Yılmaz YAVUZ
Yılmaz Yavuz
25 Nisan 2021
5.0

Hocamızın anlatım dili ve örnekleri gayet başarılı öğrenciler için canlı derslerine katılmanızı tavsiye ederim. Canlı dersler karşılıklı geçiyor.

Yasin Tüzün
Yasin Tüzün
17 Nisan 2021
5.0

Ders anlatım şeklinden ilgi ve alakasından ötürü derslerine zevkle katıldım ve sıfırdan hiçbir şey bilmediğim halde Hanifi hoca sayesinde çok kolay ve kısa sürede kavrayabildim. Kendisine, emeklerine ve öğretme çabasına çok teşekkür ediyorum.