Hanifi Çetinkaya

  Yazılım Uzmanı

  2006 yılından liseden mezun olduktan sonra stajyer olarak çalıştığı firmada yazılım uzmanı olarak göreve başladı. Firmaların web ve masa üstü uygulamalarını, tanıtım cd’lerini ve online kataloglarının hazırlanmasında görev aldı. Bunun yanında firmaların kendi içlerinde kullanacakları rutin işleri otomatik olarak yapan ufak yazılımlar geliştirdi. Daha sonra 2010 yılında kendisini mesleğinde daha da geliştirmek adına İstanbul’a yerleşti. Doğa Telekom firmasında Yazılım Uzmanı olarak işe başladı ve 1 sene boyunca firmanın Telekom alanında verdiği tüm hizmetlerin yazılım tarafında görev aldı. Sms, ADSL, A Tipi projelerinin takip, faturalandırma ve raporlama yazılımlarını yaptı. Sonrasında 3 arkadaşı ile birlikte kendi iş yerini açarak yazılım alanında firmaların ihtiyaçlarını giderdi. Bu sırada İsmek’te (İstanbul Meslek Edindirme Kursları) part-time yazılım alanında usta öğreticiliği yapmaya da başlayarak sektöre genç yazılımcılar yetiştirdi. 2 sene sonra THY Teknik A.ş. de Yazılım Uzmanı olarak işe başladı. Kısa sürede birçok yazılımı hayata geçirmesi ve eski projelere verdiği desteklerden dolayı kurum içi havacılık dergisi olan SkyTech’te yaptığı projelerden biri olan Occurrence Report projesi tanıtıldı.

  İş Deneyimleri

  • THY TEKNİK A.Ş. ( Malzeme Planlama Otomasyonu, Kütüphane Otomasyonu, Tezgah Bakım Takip Otomasyonu, Operasyon Doküman Takip Sistemi, Gümrük Entegrasyon Projesi )
  • İSMEK- Web Uygulamaları Geliştirme – Arduino Usta Öğretici

  • Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı - Deneyap Atölyeleri Eğitmen

  • SARPANİ BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ - Şirket Kurucusu – Yazılım Mimarı

  • DOĞA TELEKOM A.Ş. ( Sms Projesi, A Tipi Projesİ, ADSL Projesi )

  • AMEDYA REKLAM VE TANITIM A.Ş.

  Değerlendirmeler(45)
  Ortalama Değerlendirme 5,0

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Onur Akgül
  Onur Akgül
  03 Ocak 2021
  5.0

  İyi bir öğreticisiniz hocam.Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.Kesinlikle tavsiye ederim...

  Hale Mihciokur
  11 Aralık 2020
  5.0

  Pythonu en basitten başlayarak bir çok şeyi kısa sürede öğretiyor. Güleryüzlü, samimi ve gerçekten çok şey öğretiyor, herkesin sorusuna cevap veriyor. Teşekkürler.

  Tuncay KARABAĞ
  Tuncay KARABAĞ
  04 Eylül 2020
  5.0

  Python'a başlamak için uygun bir eğitim. Hanifi hoca sempatik, ilgili sıkılmadan bütün sorulara cevap veriyor. Konusunda uzman bir eğitmen.Teşekkürler.

  Ender Yıldırım
  04 Eylül 2020
  5.0

  Python'un temelini öğrenmek için en iyi eğitmen. Mutlaka eğitimlerine katılın. Anlamadığınız yerde çekinmeden sorun örnekler ile tekrar tekrar anlatıyor. Diğer derslerinizin yayınlanmasını dört gözle bekliyorum.

  Emrah Incioglu
  Emrah Incioglu
  04 Eylül 2020
  5.0

  Python dilini anlaşılabilir kod ve program parçalarıyla anlatıyor. Güler yüzlü ve heveslendirici anlatımı için teşekkür ederim.