Esmanur Bayar

Öğretim Görevlisi

YTÜ teknopark bünyesinde AR-GE firmasında interaktif tasarımcı olarak etkileşimli VR oyunları, 3 boyutlu modelleme ve arayüz tasarımcısı olarak çalıştı. Kariyerini hareketli grafik ve 3 boyutlu karakter animasyonu alanında ilerletti.Sektörde hareketli grafik videoları, karakter animasyonu ve 3b modelleme çalışmaları yaptı. Dört yıl eğitmen olarak çizgi film ve animasyon, maya, after effects, storyboard, tv grafiği dersleri verdi.Kişisel çalışmaları; 2015 tasarım bienaline video enstalasyon çalışması sergilendi. 2018 yılında canlandıranlar derneği ile birlikte kendi kısa animasyon filmini yaptı. Kullandığı ve eğitimini verdiği programlar ; Maya, mudbox, substance painter, photoshop, marvelous designer, arnold, after effects, premiere pro’dur. 2019 tarihinden itibaren İstinye Üniversitesi akademik kadrosunda Bilgisayar Destekli Tasarım ve animasyon programında yer almaktadır.

Evaluations(3)
Average Rating 5,0
İbrahim Halil Türkoğlu
17 Nisan 2021
5.0

Teşekkürler Hocam... :)

Pelin Atacan
12 Aralık 2020
5.0

After Effects programıyla ilgili hiç bir şey uygulayamıyorken 5 günlük canlı eğitimine dahil oldum ve bu 5 gün 5 saatte harika düzenlenmiş bir eğitim akışıyla şuan bir çok şeye hakim duruma geldim. Kendisine çok teşekkür ederim.

Ayşegül Culha
03 Mayıs 2020
5.0

adobe un programlarını öğrenme yolunda ilk adımı after effects öğreneek başladım.keyifli bir eğitimdi.İleri seviyelerinde umarım tekrar görüşürüz.