AnasayfaEğitmenlerEsmanur Bayar
Bu fotoğrafta koyu renk, omuz hizasında saçları olan bir kadın görülüyor. Kameradan uzağa bakıyor ve yüzünde hafif ciddi bir ifade var. Düz beyaz bir gömlek giymiş ve ellerini önünde kavuşturmuş. Arka plan açık gri renktedir ve kadrajda başka hiçbir nesne yoktur. Ayaklarını hafifçe açmış ve kollarını aşağı sarkıtmış bir şekilde nötr bir pozda duruyor. Fotoğrafın genel atmosferi sakin ve huzurlu.

Esmanur Bayar

Eğitmen

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi - İletişim Tasarımı mezunu. 2019 tarihinden itibaren İstinye Üniversitesi akademik kadrosunda Bilgisayar Destekli Tasarım ve animasyon programında yer almaktadır. Maya, mudbox, substance painter, photoshop, marvelous designer, arnold, after effects, premiere pro eğitimleri vermektedir.

YTÜ teknopark bünyesinde AR-GE firmasında interaktif tasarımcı olarak etkileşimli VR oyunları, 3 boyutlu modelleme ve arayüz tasarımcısı olarak çalıştı. Kariyerini hareketli grafik ve 3 boyutlu karakter animasyonu alanında ilerletti.Sektörde hareketli grafik videoları, karakter animasyonu ve 3b modelleme çalışmaları yaptı. Dört yıl eğitmen olarak çizgi film ve animasyon, maya, after effects, storyboard, tv grafiği dersleri verdi.Kişisel çalışmaları; 2015 tasarım bienaline video enstalasyon çalışması sergilendi. 2018 yılında canlandıranlar derneği ile birlikte kendi kısa animasyon filmini yaptı. Kullandığı ve eğitimini verdiği programlar ; Maya, mudbox, substance painter, photoshop, marvelous designer, arnold, after effects, premiere pro’dur. 2019 tarihinden itibaren İstinye Üniversitesi akademik kadrosunda Bilgisayar Destekli Tasarım ve animasyon programında yer almaktadır.

Devamını göster