Asude Ünsal Palabıyık

İletişim Uzmanı ve Yaşam Koçu

1986 doğumlu olan Asude Ünsal Palabıyık; Ufuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunudur. Lisans eğitimini bitirdikten sonra EF İngiltere/Oxford kampüsünde 6 aylık bir dil eğitimi almıştır. Ardından memleketi Antalya’ya dönmüştür ve Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Yüksek Lisansını tamamlayarak, İletişim Ana Bilim Dalı’nda doktorasına başlamıştır. Bu süreç içerisinde Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine koordinatörlük yaparken, onlara kişisel gelişim eğitimleri de vererek eğitmenliğe ilk adımını atmıştır. 2016 yılında ICF Onaylı profesyonel yaşam koçluğu eğitimlerini tamamlamıştır ve eğitmenliğini bir üst seviyeye taşımıştır. 2018 Yılında; "Business Channnel Mesleki Bilirkişi" ünvanını alarak "Business Akademi Ödülü"ne layık görülmüştür.
Eğitimi, düşüncenin temeli ve gelişim olarak tanımlayan Ünsal Palabıyık; birçok alanda kişisel gelişim eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda kişilik analiz testleri ve yaşam koçluğu da yapmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

ESERLERİ 

Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan ve Bildiri Kitabında Basılan Bildiriler :

  • 4. International Rating Academy Congress on VillageInstitutionsand New Searches in Education: Köy Enstitüleri Projesi Eğitim Sistemi: Enstitü Mezunu Halil Ünsal Ve Ailesi İle 4 Nesil Karşılaştırmalı Bir Araştırma, Çanakkale/TÜRKİYE, 2-3 Mayıs 2019
  • Uluslararası Sosyal ve Beşeri Bilimler Berlin Sempozyumu: Akdeniz Coğrafyasında Kadın  Olmak: Türkiye ve İtalya Örnekleri, Berlin Humboldt University, Berlin/ALMANYA, 18-21 Mayıs 2017
  • Anadolu’da Kültür ve İletişim: Geçmiş, Günümüz ve Gelecek Uluslararası Sempozyumu: “Gazete Haberleri Bağlamında 13 Mart 2016 Tarihli Ankara Terör Saldırısı”, Atılım Üniversitesi, Ankara/TÜRKİYE, 15-17 Haziran 2016
  •  Advenced Coach Program Makalesi: Yaşam Koçluğunda Kullanılan Yaklaşımlar ve Modeller, 212 Derece Coaching Academy, 2017
Değerlendirmeler(11)
Ortalama Değerlendirme 5,0
Ebru Çakmak
21 Mayıs 2021
5.0

Keyif alarak derslerini dinlediğim, güler yüzü ve yüksek enerjisi ile dikkatin sürekliliğini sağladığı için çok teşekkürler.

Damla Nur ÇEKİÇ
20 Mayıs 2021
5.0

Gerçekten öyle güzel bir enerjisi var ki; heyecanı dorukta olan birini bile sakinleştirir düzeyde. Ben Asude hocama çok teşekkür ederim bize katkılarından ve uğraşlarından dolayı.

AYŞE ŞİŞMAN
AYŞE ŞİŞMAN
04 Mayıs 2021
5.0

Asude hocam çok eğlenceli ve çok verimli. Eğitici ve öğretici dersler geçirdik birlikte. Çok pozitif mükemmel bir eğitmen. :)

Yaren Cevahir
Yaren Cevahir
27 Nisan 2021
5.0

Normalde hiç kimseyi bu derece dikkat verip dinleyemem. Ama baştan sonuna kadar sıkılmadan kendini dinlettiren çok değerli bir eğitmen iyi ki eğitimine katılmışım. :)

Yağmur Ceylan
21 Nisan 2021
5.0

Harika bir eğitmen, enerjisi, anlatımı çok güzel. İyiki eğitime katılmışım. :)