AnasayfaBlogOnline Eğitimler Kariyerinize Nasıl Yardımcı Olabilir?
Online Eğitim

Online Eğitimler Kariyerinize Nasıl Yardımcı Olabilir?

25 Temmuz 2022
Online Eğitimler Kariyerinize Nasıl Yardımcı Olabilir?

Teknoloji ilerledikçe, online eğitim için daha fazla fırsat ortaya çıkmaktadır. Çalışırken veya ailevi sorumluluklarını yerine getirirken eğitimlerine devam etmek isteyenler için bu mükemmel bir seçenek olabilmektedir. Geleneksel eğitim programlarının yanı sıra, artık belirli çalışma alanlarında çok sayıda online kurs da mevcut. Dolayısıyla, ister becerilerinizi geliştirmek ister kariyerinizi değiştirmek istiyor olun, online kurslar hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. 

Başlamak için kariyer gelişimi için en iyi online kursların listesine göz atın!

Hangi online kurslar mevcut ve bu kurslar neleri başarmanıza yardımcı olabilir?

IIENSTITU'da online kurslar sunuyoruz. Online eğitim, özellikle bir kursa katılacak zamanı olmayanlar için harika bir seçenektir.

Bazı online kurslar yeni beceriler öğrenmenize veya mevcut becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Kariyer değişikliği yapmak veya mevcut rolünüzde ilerlemek istiyorsanız bunlar yararlı olabilir. Bundan sonra ne yapacağınızdan emin değilseniz, bazı online kurslara katılmak hangi yöne gitmek istediğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Kurslar ayrıca yeni bir konuyu keşfetmenize veya ilgilendiğiniz bir alan hakkında daha fazla bilgi edinmenize olanak tanıyabilir.

Diğer online kurslar ise yeni bir kariyere başlamanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bunlar özellikle kariyer değişikliği arıyorsanız veya sıfırdan başlıyorsanız faydalı olabilir. Ne yapmak istediğinizden emin değilseniz, online kurslar seçeneklerinizi daraltmanıza ve sizin için doğru yolu bulmanıza yardımcı olabilir.

Hedefleriniz ne olursa olsun, online kurslar onlara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu kadar çok seçenek varken, sizin için mükemmel olan bir kurs mutlaka vardır. Öyleyse neden bugün başlamıyorsunuz? 

Kariyer gelişimi için en iyi online kurslar

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? İşte kariyer gelişimi için en iyi online kurslardan bazıları:

1 - Dijital pazarlama kursları

2 - İşletme eğitimleri

3 - Liderlik kursları

4 - Excel kursları

6 - Kişisel gelişim eğitimleri

7 - Koçluk kursları

Bunlar, kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olacak en iyi online kurslardan bazılarıdır. Her biri yeni beceriler öğrenmenize veya mevcut becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Öyleyse neden bugün başlamıyorsunuz? Başarabilecekleriniz sizi şaşırtabilir.

Doğru kursu nasıl seçersiniz?

Hangi kursun sizin için doğru olduğundan emin değil misiniz? İşte aklınızda tutmanız gereken bazı noktalar:

1 - Hedeflerinizi göz önünde bulundurun

Öncelikle, online kurslarla ne elde etmek istediğinizi düşünün. Yeni beceleriler mi öğrenmek istiyorsunuz? Var olanları geliştirmek mi? Yoksa yepyeni bir kariyere mi başlamak istiyorsunuz? Neyi başarmak istediğinizi öğrendikten sonra, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak kursları aramaya başlayabilirsiniz.

2 - Kursun saygın ve akredite olduğundan emin olun

Online kurslara bakarken, bunların saygın bir kaynaktan geldiğinden emin olmalısınız. Profesyonel bir kuruluşun veya tanınmış bir kurumun kursu akredite edip etmediğini kontrol edin. Bu, kaliteli bilgi aldığınız konusunda içinizin rahat olmasını sağlayabilir.

3 - Fiyatı göz önünde bulundurun

Elbette, online kursların maliyetini de göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. Bazı kurslar ücretsizken bazıları ücretli olabilmektedir. Bir kursa kaydolmadan önce fiyatı gözden geçirmeyi unutmayın.

4 - Zaman ayırma konusunda kararlı olun

Dikkate almanız gereken bir diğer husus da online bir kursa ne kadar zaman ayırmak istediğinizdir. Bazı kurslar birkaç hafta içinde tamamlanabilirken bazıları daha uzun sürebilir. Kaydolmadan önce kursa ayıracak zamanınız olduğundan emin olun.

5 - Yorumları okuyun

Son olarak, kaydolmadan önce online kurslarla ilgili yorumları mutlaka okuyun. Böylece başkalarının kurs hakkında ne düşündüğünü ve kursun sizin için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Mevcut pek çok online kurs arasından bir tanesinin size uygun olduğundan emin olabilirsiniz. Öyleyse neden bugün başlamıyorsunuz? Neler başarabileceğinize kendiniz bile şaşırabilirsiniz.

Online kursların geleneksel eğitime göre avantajları

Online kursların geleneksel eğitime göre birçok faydası vardır. İşte bunlardan sadece birkaçı:

 • Online kurslar daha esnektir ve kendi hızınızda çalışmanıza olanak sağlar.

 • Online kurslara dünyanın her yerinden, istediğiniz zaman, gece veya gündüz erişebilirsiniz.

 • Geleneksel kurslardan daha uygun fiyatlı olma eğilimindedirler.

 • Genellikle ilgilendiğiniz konuda özelleştirilmiş online kurslar bulabilirsiniz, bu da yeni beceriler öğrenmek veya mevcut becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız size yardımcı olabilir.

 • Online kurslar yeni bir kariyere başlamak için harika bir yoldur. Bu kadar çok seçenek varken, sizin için mükemmel olan bir kurs mutlaka vardır.

 • Mevcut becerileri öğrenme veya geliştirme fırsatı sunmaktadırlar.

 • Yeni bir kariyer başlatmak için harika bir yoldur.

Online eğitim alırken iş ve özel hayatınızı nasıl dengeleyebilirsiniz?

Online kursların en güzel yanlarından biri, size kendi hızınızda çalışma esnekliği sunmasıdır. Ancak, bağımsız çalışmaya alışkın değilseniz bu da zorlayıcı olabilir. İşte online eğitim alırken iş ve özel hayatınızı dengelemenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

 • Kendiniz için gerçekçi hedefler belirleyin ve mola vermeyi unutmayın.

 • Organize olun ve size uygun bir çalışma programı oluşturun.

 • Tartışma forumları ve sohbet odaları gibi çevrimiçi kaynaklardan ve araçlardan yararlanın.

 • Aileniz ve arkadaşlarınız için zaman ayırın.

 • İhtiyaç duymanız halinde online kurs merkezinizden destek alın.

Bu ipuçlarını takip ederek, hayatınızda sağlıklı bir denge kurarken online kursunuzdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

İşte karşınızda online kurslarda seçim yapmak ve başarılı olmak için kapsamlı bir rehber. Umarız bu, gelecekteki eğitiminiz hakkında bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmuştur. Hala kararsızsanız veya kurs yelpazemiz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen bugün bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Ekibimiz, insanların hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma konusunda tutkuludur ve öğrenme yolculuğunuzda bir sonraki adımı atmanıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

online eğitim online kurs
Eryk Branch
Blogger

Blog içeriği konusunda uzmanlaşmış bir içerik üreticisidir. İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahiptir ve Hollanda'da yaşamaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Online Eğitim Nedir?
Online Eğitim

Online Eğitim Nedir?

16 Mart 2018
Online Eğitim İle Bir Adım Öne Geçin
Online Eğitim

Online Eğitim ile Bir Adım Öne Geçin

30 Mayıs 2019
Neden Online Eğitim Tercih Ediyorum?
Online Eğitim Deneyimi

Neden Online Eğitim Tercih Ediyorum?

21 Temmuz 2018
Ücretsiz Online Eğitim Programları
Online Eğitim

Ücretsiz Online Eğitim Programları

06 Ekim 2017
Türkiye'de Online Eğitim
Online Eğitim

Türkiye'de Online Eğitim

07 Ağustos 2018
Online Eğitim Deneyimi
Online Eğitim Deneyimi

Online Eğitim Alma Kararım: Neden Alınmalı?

17 Eylül 2018
Ücretsiz Online Eğitim Siteleri Neler?
Online Eğitim

Ücretsiz Online Eğitim Siteleri Neler?

12 Aralık 2019
Online Eğitim Eğitimin Geleceği Mi?
Online Eğitim

Online Eğitim Eğitimin Geleceği Mi?

28 Ocak 2021