AnasayfaBlogİngilizce Gramer: Sizin İçin Önemli mi?
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Gramer: Sizin İçin Önemli mi?

30 Eylül 2022
İngilizce Gramer: Sizin İçin Önemli mi?

Eğer ana dili İngilizce olan biriyseniz, gramer hatalarının çok da önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Sonuçta herkes bazen hata yapar, değil mi?

Ne yazık ki, kötü dil bilgisi potansiyel işverenler, müşteriler veya müşteriler için gerçek bir kapatma olabilir. Buna ek olarak, araştırmalar insanların gramer hatası yaptıklarında başkalarını daha sert bir şekilde yargıladıklarını göstermiştir.

Harvard Business School tarafından yapılan bir araştırmaya göre, insanlar dilbilgisi hataları yaptıklarında başkalarını daha sert bir şekilde yargılıyor. Örneğin, çalışma, iş başvurusunda bulunanların özgeçmişlerinde dilbilgisi hataları yaptıklarında, mülakata alınma olasılıklarının daha düşük olduğunu ortaya koymuştur. Buna ek olarak, müşteriler dilbilgisi hataları içeren e-postalar aldıklarında, şirketle iş yapma olasılıkları daha düşüktür.

Çalışma, profesyonel iletişimde doğru dilbilgisi kullanmanın önemini vurguluyor. Ne yazık ki, kötü dilbilgisi potansiyel işverenler, müşteriler veya müşteriler için gerçek bir geri çevirme olabilir. İşinizi düzeltmek için zaman ayırarak maliyetli hatalar yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Dolayısıyla, iyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız, işinizi düzeltmek için zaman ayırmanız ve dilbilginizin doğru olduğundan emin olmanız çok önemlidir. İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

İngilizce gramerinizi geliştirmek için yapmanız gerekenler

Hiç kimse harika bir yazar olarak doğmaz. Etkili ve ilgi çekici yazılar üretmek pratik ve beceri gerektirir. Bu yüzden yazma becerilerinizi geliştirmek için tek başınıza uğraşmayın. Daha iyi bir yazar olmanıza yardımcı olacak pek çok kaynak mevcuttur.

İster dilbilgisi, ister cümle yapısı, ister sadece fikirlerinizi kağıda dökme konusunda yardıma ihtiyacınız olsun, orada sizin için bir şeyler var. Bu yüzden daha fazla beklemeyin - yazma becerilerinizi geliştirmeye bugün başlayın!

1 - Bir dilbilgisi denetleyicisi kullanın.

Dilbilgisinin çok önemli olduğunu kimse inkar edemez. İster bir müşteriye e-posta yazıyor ister resmi bir rapor tamamlıyor olun, doğru dilbilgisi parlatılmış ve profesyonel olarak görünmenizi sağlayacaktır.

Ancak, en yetenekli yazarlar bile zaman zaman zor gramer kuralları konusunda yardıma ihtiyaç duyarlar. İşte bu noktada bir dilbilgisi denetleyicisi yardımcı olabilir.

Metninizi bir denetleyiciden geçirerek, herhangi bir hatayı hızlı bir şekilde belirleyebilir ve kafa karışıklığına neden olma veya sizi kötü gösterme şansı bulmadan önce düzeltebilirsiniz. Her zaman %100 doğru olmadığından, denetleyicinin yaptığı önerileri iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

2 - Çalışmanızı yüksek sesle okuyun.

İngilizce dil bilgisi becerilerini geliştirmek isteyen herkes için yüksek sesle okumak, başka türlü fark edemeyeceğiniz hataları yakalamak için harika bir yoldur. Okurken, her cümlenin kulağa nasıl geldiğine dikkat edin ve garip ifadeler olmadığından emin olun.

İngilizce dil bilgisi zor olabilir, ancak çalışmanızı yüksek sesle okumak hataları yakalamanıza ve düzeltmenize yardımcı olacaktır. Bu, İngilizce gramerini geliştirmek isteyen herkes için önemli bir beceridir. Bu yüzden bir dahaki sefere çalışmanızı düzeltirken yüksek sesle okuyun!

3 - Düzeltme için başka birini bulun

İngilizce dil bilgisi, ana dili İngilizce olanlar için bile zor olabilir. Bu nedenle çalışmanızı başka birine düzelttirmek faydalı olabilir. Buna ek olarak, bir arkadaş veya aile üyesi, gördükleri hataları belirtebilecekleri için harika bir kaynak olabilir.

Ancak, herkesin hata yapabileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle ilk seferde her şeyi mükemmel yapamazsanız kendinize çok yüklenmeyin. Biraz pratikle, kısa sürede bir profesyonel gibi yazacaksınız!

İngilizce dil bilgisi, yazma söz konusu olduğunda birçok insan için çok önemlidir. İster öğrenci, ister iş insanı ya da eğlenmek için mektup yazmak isteyen biri olun, doğru dil bilgisi raporunuzun daha profesyonel görünmesini sağlar ve iyi bir yazı ile harika bir yazı arasındaki farkı yaratabilir. Yazma becerilerinizi geliştirmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sizin için mükemmel bir çözümümüz var - online İngilizce kursumuza katılın. Sıfırdan İngilizce Kursu (Tüm Seviyeler)

.Bu kursta, temel dilbilgisi kurallarından bir kompozisyonun nasıl yazılacağına kadar her şeyi öğreneceksiniz. Ayrıca, yazma becerilerinizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olmak için başlangıç ve orta seviye kurslar da sunuyoruz. Öyleyse bugün bize katılın ve dilbilgisinin yazınızda yaratabileceği doğru farkı görün!

native speakers effective communication grammar is important run on sentence grammar rules poor grammar word order learning grammar plagiarism checks sentence structure grammar checker bad grammar grammar matters good grammar study grammar basic grammar english language english grammar correct grammar grammatical errors
Yu Payne
Blogger

Yu Payne, kişisel gelişime inanan Amerikalı bir profesyonel. Erickson college'den The Art & Science of Transformational eğitimi aldı. Sürekli yeni eğitimlere katılıyor ve kendisini sürekli geliştiriyor. 2021 yılından beri IIENSTITU Blog için içerik üretiyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bilmeniz Gereken 25 İngilizce İfade
Yabancı Dil Eğitimi

Bilmeniz Gereken 25 İngilizce İfade

28 Eylül 2022
İngilizce Kursuna Gitmeden Dil Öğrenmenin Yolları
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Kursuna Gitmeden Dil Öğrenmenin Yolları

10 Aralık 2019
İngilizce Öğrenme Programı Nedir?
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme Programı Nedir?

29 Kasım 2019
İngilizce Dil Seviyeleri
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Dil Seviyeleri Nelerdir?

10 Eylül 2019
Sık Kullanılan İngilizce Cümleler
Yabancı Dil Eğitimi

Sık Kullanılan İngilizce Cümleler

08 Ocak 2020
İngilizce Öğrenme Oyunu Teknikleri
Kişisel Gelişim

İngilizce Öğrenme Oyunu Teknikleri

12 Aralık 2019
İş İngilizcesi ile Fark Yaratın
Yabancı Dil Eğitimi

İş İngilizcesi ile Fark Yaratın

02 Ekim 2019
Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?
Yabancı Dil Eğitimi

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?

28 Kasım 2019
İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler

30 Eylül 2021