AnasayfaBlogBaşarılı Olmak İçin Geç Değil
Başarı

Başarılı Olmak İçin Geç Değil

08 Kasım 2019
Başarılı Olmak

Yaş bir sayıdan başka bir şey değildir. Bu, ünlü yazar Tolstoy'un 67 yaşındayken bisiklet sürmeyi öğrenmeye karar verdiğinde öğrendiği bir şeydir. Birçok insan için bisiklete binmeyi öğrenmek çocukluklarında başardıkları kolay bir iştir. Ancak Tolstoy için bu, her zaman yapmak istediği ama hiç fırsat bulamadığı bir şeydi

Sonunda 67 yaşında bisiklete binmeyi öğrendiğinde, bir şeyde başarılı olmak için asla geç olmadığını gösterdi. Bir şeyi daha genç yaşta başaramamış olmanız, hayatınızın ilerleyen dönemlerinde de başaramayacağınız anlamına gelmez. Bu yüzden yaşınızın sizi hayallerinizin peşinden koşmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Başarılı olmak için asla çok geç değildir.

Nasıl başarılı olabiliriz? Başarının temelinde iki unsur yatar; bunlardan biri azim, diğeri ise eğitimdir. Herhangi bir konu hakkında gerekli olan bilgi derinliğine sahip olmadan ya da gereken çabayı göstermeden başarıya ulaşmak mümkün değildir. 

Genel olarak eğitimin, bir bireyin başarılı ve tatmin edici bir kariyer inşa edebileceği bir temel olduğuna inanılır. Örgün eğitimin bireylere iş dünyasında başarılı olmak için gerekli teorik bilgi ve pratik becerileri sağladığı inkar edilemez. Ayrıca eğitim, bireylere seçtikleri alanda mükemmelleşmek için gereken güven ve disiplini aşılar.

Ancak, eğitimin sadece mesleki başarı için değil, aynı zamanda sosyal etkileşim için de önemli olduğu unutulmamalıdır. İyi bir eğitim, bireylere etkili iletişim kurma ve çeşitli konularda başkalarıyla ilişki kurma becerisi kazandırır. Başka bir deyişle, eğitim hayatı daha keyifli ve zenginleştirici hale getirir.

Sonuç olarak, eğitimin hem kariyer başarısının hem de sosyal yaşamın hayati bir parçası olduğu açıktır.

Bu yüzden yola her zaman başarılı olmak amacıyla çıkılmalı ve doğru eğitimler üzerinden hayata dahil olunmalıdır. Olaylara hiçbir zaman “her şeyi biliyorum” mantığıyla yaklaşılmamalıdır. Hayatta her zaman öğrenilecek bir şeyler vardır ve bu, alana bağlı olarak farklı eğitimlerden geçer.

İş Dünyasında Nasıl Başarılı Olunur?

Birçok kişi başarılı bir kariyere sahip olmak için hırslı ve kararlı olmanız gerektiğine inanır. Bu nitelikler kesinlikle önemli olmakla birlikte, başarıya katkıda bulunan tek faktör bunlar değildir. Uzun vadeli kariyer hedeflerinize ulaşmak için doğru eğitimi almanız da şarttır. İlgi alanınıza bağlı olarak, bu bir lisans derecesi almak, bir stajı tamamlamak veya özel eğitim oturumlarına katılmak anlamına gelebilir.

Seçtiğiniz meslek için gerekli beceri ve bilgileri edinerek, kariyerinizin zorluklarıyla başa çıkmak için iyi hazırlanmış olacaksınız. Hırs, kararlılık ve eğitimin doğru karışımıyla başarılı bir gelecek için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Uzman eğitmenler eşliğinde alınacak kaliteli bir eğitim, içerisinde yer aldığınız sektör açısından sizleri rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir. Gerçek başarı, satranca benzetilebilir. Her zaman bir sonraki hamleyi iyi bilmek, ileriye dönük emin adımlar atılmasına olanak verir. Bu da her zaman azim ve doğru eğitimden geçer. 

Hangi sektörde olursa olsun, engin bir bilgi birikimine sahip olmak size kolay iş bulma şansı verirken, sektör içinde de hızlı hareket etmenizi sağlar. Çünkü tam donanımlı hale gelmek için etkin bir eğitimle kazanılacak bilgi birikimi, kişiyi firma bazında her zaman rakiplerinin önüne geçirir. Herhangi bir sektörde önde olmak için, istenilen işe girdikten sonra bile sürekli eğitim almak önemlidir.

En yeni ve en uygun becerileri kazanmanın, uzmanlar tarafından sunulan atölye çalışmalarına, kısa kurslara ve seminerlere katılmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Ayrıca, sürekli değişen teknolojiyle birlikte, rekabet avantajını korumak için en son trendler ve gelişmelerden haberdar olmak gerekli hale gelmiştir. Bu nedenle, kapsamlı bilgiye sahip olmanın yalnızca kolayca iş bulmanızı sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda merdiveni hızla tırmanmanıza da yardımcı olduğu söylenebilir.

Eğer gelecekte başarılı bir kariyer edinmek ve hayatı daha keyifli hale getirmek istiyorsanız, eğitime her zaman öncelik vermelisiniz.

Gerçek Başarı İçin Eğitim Konusunda Yaşın Önemi Yoktur

Amaç edindiğiniz konu hakkında başarılı olmak için eğitim, hangi yaşta olursanız olun büyük öneme sahiptir. “Bu saatten sonra artık yapılmaz” ya da “çok geç kaldım” gibi cümlelerden kesinlikle kurtulmalısınız. Bu sizi başarısızlığa sürükleyecek en gereksiz düşünceler arasında yer alır. Aksine, doğru bir eğitim ile düşündüğünüzden çok daha hızlı şekilde hedeflediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Başta iş sektörü olmak üzere günlük yaşamda hayatınızı kolaylaştıracak pek çok eğitim alabilirsiniz. Unutulmamalı ki öğrenmenin yaşı yoktur ve hiçbir zaman son bulmaz. Ancak hayat içerisinde amaca doğru şekilde ve emin adımlarla ulaşabilmek için, her zaman kaliteli bir eğitim gerekmektedir.

Kolay ve Kaliteli Şekilde Başarıya Ulaşmanın Yolu Online Eğitim

Pek çok insan, almak istediği eğitimleri zaman bulamadığı için alamadığından yakınır. Aynı zamanda aradığı o kaliteli eğitimi uygun fiyatlar üzerinden değerlendirilecek bir fırsat yakalayamaz. Günümüzde ise online eğitimler bu durumu tamamen bertaraf ediyor. 

Günün 24 saati boyunca erişim imkanı tanıyan online eğitim, kişiye esnek zaman imkanı tanımaktadır. Ayrıca gerçek zamanda mekana giderek vakit kaybetme sorunundan tamamen kurtulma şansı tanıyor. En önemlilerinden biri evden ya da farklı yerlerden stres yaşamadan rahatlıkla dersleri alma şansı vermesidir. Üstelik çok uygun fiyatlar üzerinden oldukça geniş bir yelpaze altında farklı eğitimleri de almak mümkün.

Farklı Alanlarda Başarılı Olmak İçin Geniş Yelpazede Online Eğitimler

İnsan her yaşta gerçekleştirmek istediği tüm başarılara ulaşabilir. Buna inanmak ve kaliteli bir eğitim almak yeterlidir. Eğitimler sonunda gerçekleştirilen sınavlardan başarılı olarak sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.

Online Eğitimler Neler?

Kişisel gelişim

Satış ve pazarlama

İnsan kaynakları eğitimleri

Yabancı dil eğitimleri

Yazılım ve bilişim dünyası için eğitim

Bunlar gibi daha pek çok eğitim alabilirsiniz. Önemli olan başarıya ulaşmak için kendinize inanmanız ve bu kaliteli eğitimler arasından tercih yapmanızdır.

Başarılı Olmak İçin Dilediğiniz Eğitimi Alabilirsiniz

Özgüvenli şekilde gerçek başarıya ulaşmak için İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan online eğitimlerden pek çok farklı derse ulaşmak mümkün. Alanında tecrübeli ve kaliteli eğitmenler ile ele alınan pratik ve uygulamalı eğitimler, size dilediğiniz yerden erişim imkanı tanımaktadır. 

Üstelik, her kurs bitiminde özel ve kamu kuruluşlarında, farklı alanlarda kullanabileceğiniz sertifika alabilme imkanı sunulmaktadır. Sertifika alabilmek için pratik sınavlarda başarılı olmak gerekir. Bu sertifika ile beraber gerçekleştirmek istediğiniz başarıya çok daha emin adımlarla ulaşabilirsiniz.

başarılı olmak için geç değil başarılı olun başarılı olmak başarmak
Merve Nur Cengiz
Merve Nur Cengiz
İçerik Editörü

Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Başarılı İnsanların Bilinen 12 Özelliği
Başarılı İnsanlar

Başarılı İnsanların Bilinen 12 Özelliği

06 Eylül 2021
Başarılı İnsanları Farklı Kılan 10 Özellik
Başarılı İnsanlar

Başarılı İnsanları Farklı Kılan 10 Özellik

13 Mayıs 2019
Başarılı İnsanlar Cezalandırılıyor Mu?
Başarılı İnsanlar

Başarılı İnsanlar Cezalandırılıyor Mu?

12 Ekim 2018
Başarılı İnsanlar ve Stratejileri
Başarılı İnsanlar

Başarılı İnsanlar ve Stratejileri

19 Mart 2019
Başarılı İnsan Kimdir?
Başarılı İnsanlar

Başarılı İnsan Kimdir?

24 Şubat 2019
Başarılı İnsanlardan Tavsiyeler
Başarılı İnsanlar

Başarılı İnsanlardan Tavsiyeler

14 Mayıs 2019
2020’nin En İyi Kişisel Gelişim Kitapları
Kişisel Gelişim

2022'nin En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

23 Temmuz 2020