Close
Mobil Menu Bars

2020’nin En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

23 Temmuz 2020, 2067 defa okundu.
2020’nin En İyi Kişisel Gelişim Kitapları
kişisel gelişim, kişisel gelişim kitapları, yazar, kitap,

Yaşımız kaç olursa olsun yaşamımız boyunca okumak önemle üstünde durmamız gereken bir konudur. Günlük yaşamımızı ve çevremizle olan ilişkilerimizi daha kolay hale getiren kişisel gelişim kitapları hemen hemen hepimizin kütüphanesinde yerini alır. Bireysel gelişimimize ve mutluluğumuza önemli katkıları bulunan kişisel gelişim kitapları, farklı bakış açısı kazanmamızı sağlar. Kitapların bazıları klasik olmuş felsefi yönü ağır basan esreler bazıları ise değişen yeni dünyadaki etkenlerle kendimizi geliştirmeye yönelik yardımcı eserlerdir. Kendinizi geliştirmek için bilimsel özelliği içinde barındıran, kaliteli yazarların elinden çıkmış eserleri tercih etmelisiniz.Okumaktan keyif duyacağınız kişisel gelişim kitapları ile huzur veren bir yolculuğa çıkmaya hazır olmalısınız. Türk ve yabancı yazarların usta kaleminden kâğıda dökülen, 2020’nin en iyi kişisel gelişim kitapları ile tanışmanız için bazı bilgiler hazırladık.

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişime uzanan yol uzun ve zorludur. Kendinizi her daim gelişime açık ve hazır hissetmek görüldüğü kadar kolay olmayacaktır. Tam da bu noktada kişisel gelişim kitapları imdadınıza yetişiyor. Bir kişisel gelişim kitabını incelediğinizde kendi kendinize yardımcı olabileceğinizi, değişebileceğinizi ve yenilenebileceğinizi fark ediyorsunuz. Kendinize uygun olanları zamanla daha iyi seçiyor ve mutlaka okumanız gerekenler ile tanışıyorsunuz. 2020’nin en iyi kişisel gelişim kitapları arasında okunan, motivasyonunuza katkısının büyük olacağına inandığımız, ilham veren kişisel gelişim kitaplarını birlikte inceleyelim.

  • Kafanı Değiştir; Rod Judkins tarafından yazılan kitap, yaşamınıza farklı açılardan dokunmayı hedefliyor. Yazar dünyadaki 57 yaratıcı kişinin sahip olduğu alışkanlıklara ışık tutarak, okurlarına da farklı bir bakış açısı kazandırmayı deniyor. Yazar yeteneğin doğuştan olmadığını, değişim ve başarının içinizde keşfedilmek üzere beklediğini düşünüyor. Amaç kendinize ışık tutmayı becerebilmektir.
  • Sana Özgürlük Vadediyorum; Laurent Gounelle tarafından kaleme alınan kitapta, teknik telkinlerden uzak bir anlatım bulunuyor. Okudukça keyif alacağınız, elinizden bırakmayacağınız bir kişisel gelişim kitabıdır.
  • Ye O Kurbağayı; Brian Tracy tarafından yazılan kitap, günümüzün sorunlarından olan zaman kavramına değiniyor. Zamanı iyi değerlendirme üzerine okunacak başarılı eserlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Zaman yönetimi ile yaşamınızı nasıl daha iyi organize edebileceğinizi ve kazanımlarınızı görmenizi hedefliyor.
  • Einstein Gibi Düşünmek; Peter Hollins tarafından kaleme alınan kitapta, Einstein’in düşünme becerisini ve bakış açısını anlamak ve farklı bakış açısı geliştirilmesi hedeflemektedir. Başarı ve farklılığı kavramak için mutlaka okunması gereken kitaplar listenizde yerini almalıdır.
  • İnsan Mühendisliği; Nüvit Osmay, gerçek bir başucu kitabına sahip olmanızı sağlıyor. İş hayatında yönetici olarak çalışanlara büyük katkılar sağlayacak gelişim kitabıdır.
  • Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır; Ahmet Şerif İzgören, özellikle kişisel gelişim kitaplarına ilgi duyan kişilerin seveceği bir kitapla karşınızda. Başarı, yaşam ve insan ilişkileri hakkında mizahi bir dille yaklaşılarak kaleme alınmış olan bu kitap hızlıca okunabilecek, kütüphanenizde olmasından keyif duyacağınız kitaplar içinde olacaktır.


Kişisel Gelişim Kitap Önerileri

Gerçekten iyi kaleme alınmış; bilimsel olarak ta desteklenmiş bir kişisel gelişim kitabı tercih ederseniz, yaşamınız ve bakış açınız değişebiliyor. Bu sebeple sizleri mutlaka okunması gerektiğini düşündüğümüz 2020’nin En İyi Kişisel Gelişim Kitapları içinde olan kitap önerileri ile buluşturuyoruz.

Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı (Stephen Covey)

Liderlikle alakalı yazılan kitaplar içinde son 10 yılın en iyi kitabı olarak değerlendiriliyor. Kişisel, mesleki ve ailesel sorunların çözümlenmesinde ilkesel yaklaşım tanımlanıyor. Özellikle iş yaşamına yeni başlayanların mutlaka kütüphanesinde olması gereken bir kitap. Başarılı aynı zamanda huzurlu bir yaşam için kazanılması gereken alışkanlıkları ustalıkla okurlara aktarıyor.

kişisel gelişim, kişisel gelişim kitapları, yazar, kitap, etkili insanların yedi alışkanlığı

Savaşçı (Doğan Cüceloğlu)

Kişisel gelişim kitapları dendiğinde Türk yazarlar içinde akla ilk gelen isimlerden biri Doğan Cüceloğlu’dur. Savaşçı kitabında insanların yaşadıkları mutsuzluğun sebeplerini yanlış yerlerde aradığına ve nesnelerden kendilerine mutluluk yaratmaya kalkıştıklarına dikkat çekiyor. Yalın ve akıcı bir dil kullanılan kitap okumada kolaylık sağlamaktadır. Yazar dünyaca üne sahip pek çok düşünürün sözlerine de kitabında yer veriyor.

kişisel gelişim, kişisel gelişim kitapları, yazar, kitap,

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı (Mark Manson)

Amerikalı Mark Manson bloğunda yazdığı kişisel gelişim ile alakalı yazılarını kitaplaştırmış ve okuyuculara bu haliyle sunmuştur. Dünya genelinde en çok satışa sahip kişisel gelişim kitaplarından biridir. Dikta edici cümleler içermemesi sebebi ile New York çok satanları içinde zirvede yer almıştır. Aynı zamanda diğer kişisel gelişim görüşlerine de eleştiriler içeriyor. Yazar hayatın içinden öğretici örnekler veriyor. Yazarın pozitif bir yaklaşımdan ziyade nelerin üzerinde daha az durulmasının gerektiğine dair doğal bir yaklaşımı var.

kişisel gelişim, kişisel gelişim kitapları, yazar, kitap

Babil’in En Zengin Adamı (George S. Clason)

Kitap, paraya karşı bakışınızı ve ekonomi üzerine olan hikayeler ile hayatınızda değişim yaratmayı hedefliyor. Mali sorunlarınıza karşı bakış açınızı değiştirip daha iyi anlamınızı ve çözüm üretmenizi sağlıyor. Geleceğe yapılacak yatırımların kolay yollarını anlamanızda katkıları olacak.

kişisel gelişim, kişisel gelişim kitapları, yazar, kitap

Küçük Prens (Antoine de Saint-Exupery)

7’den 70’e herkesin merakla okuduğu çok popüler kitaplardan biri. Kısa bir öykü olan kitap, hayata bakış açınızı baştan aşağı değiştirecek güce sahip. Aslında büyükleri hedef alan bir çocuk kitabı. Okurlara hayattaki en iyi şeylerin aslında basit şeyler olduğunu, asıl zenginliğin başkalarına bir şeyler katabilmek olduğunu hatırlatan bir kitaptır. Herkesin birkaç kez okumaktan keyif alacağı başarılı bir kişisel gelişim kitabıdır.

kişisel gelişim, kişisel gelişim kitapları, yazar, kitap

Hayatı Yeniden Keşfedin (Jeffrey E. Young, Janet Klosko)

Mutsuz olmanıza sebep olan alışkanlıklardan nasıl kurutulmanız gerektiğini anlatıyor. Kitapta; mutsuz ilişkiler, evhamlı bir hayat, aşağılık duygusu yaşama gibi konular hakkında mesaj veriyor. Farkında olmadan kabul edilen inanışları değiştirme şansı elde edebilirsiniz.

kişisel gelişim, kişisel gelişim kitapları, yazar, kitap

Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak Şeyleri Dert Etmeyin (Richard Carlson)

Huzurlu Olmak İstiyorsanız Ufak şeyleri Dert Etmeyin kitabında günlük hayatta pek çok kez yaşanan olayların kitap haline getirilmiş şeklidir. Bu kitap bilmediğiniz değil farkında olmadıklarımız hakkında farkındalık yaratmak amacı için yazılmış mutlaka okunması gereken bir kişisel gelişim kitabıdır.

kişisel gelişim, kişisel gelişim kitapları, yazar, kitap

En iyi kişisel gelişim kitaplarından olan “Kafanı Değiştir” okuyucuya ne aktarmak istiyor?

Kafanı Değiştir; Rod Judkins tarafından yazılan kitap, yaşamınıza farklı açılardan dokunmayı hedefliyor. Yazar dünyadaki 57 yaratıcı kişinin sahip olduğu alışkanlıklara ışık tutarak, okurlarına da farklı bir bakış açısı kazandırmayı deniyor. Yazarın yeteneğin doğuştan olmadığını, değişim ve başarının içinizde keşfedilmek üzere beklediğini düşündüğü bir kişisel gelişim kitabıdır.

En iyi kişisel gelişim kitaplarından olan “Ye O Kurbağayı” okuyucuya ne aktarmak istiyor?

Ye O Kurbağayı; Brian Tracy tarafından yazılan kitap, günümüzün sorunlarından olan zaman kavramına değiniyor. Zamanı iyi değerlendirme üzerine okunacak başarılı eserlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Zaman yönetimi ile yaşamınızı nasıl daha iyi organize edebileceğinizi ve kazanımlarınızı görmenizi hedefleyen bir kişisel gelişim kitabıdır.

Kişisel gelişim kitap önerilerinden “Savaşçı” okuyucuya ne aktarmak istiyor?

Kişisel gelişim kitapları dendiğinde Türk yazarlar içinde akla ilk gelen isimlerden biri Doğan Cüceloğlu’dur. Savaşçı kitabında insanların yaşadıkları mutsuzluğun sebeplerini yanlış yerlerde aradığına ve nesnelerden kendilerine mutluluk yaratmaya kalkıştıklarına dikkat çekiyor. Yalın ve akıcı bir dil kullanılmıştır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İşletme Eğitimimi tamamladıktan sonra uzun yıllar eğitim sektöründe hizmet verdim. Eğitim alanında çalışmalara devam ederek, her alanda içerik üreterek, kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!