Gürcan Puy | Blog Yazarı |

Gürcan Puy

Blog Yazarı

Finans ve Raporlama  Uzmanı olan Gürcan Puy 1984 yılında İstanbul'un Fatih ilçesinde doğdu. Annesi Makedonya(Usturumce), Babası aslen Selanik (Langaza) göçmenidir. İlkokulu Beyoğlu ve Bağcılarda okudu. Liseyi Bağcılar Lisesi'nde (2001) tamamladı. Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi (2003) İktisadi ve İdar Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde 2008 yılında bitirdi. Aynı yılın Ağustos ayında askere gitti. 

2009 Ocakta vatani görevini bitirdikten sonra ilk iş deneyimine Telekominikasyon sektöründe (2009 Aralık) Turkcell Global Bilgi'de adım attı. Burada Satış ,Müşteri İlişkileri, Şikâyet Yönetimi ve Danışmanlık alanlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra Medya ve Piyasa Araştırmaları yapan (2012) özel bir şirkette (Kantar Media) Portföy Yönetimi Sorumlusu olarak çalıştı.

En son  sigorta sektörü'nde (2013) Finans Bölümünde Takip,Kontrol ve raporlama, nakit akış yönetimi konularında uzmanlaştı. Burada çalıştığı sırada Marmara  Üniversitesi (2017) MBA ana dalı Yönetim ve Organizasyon yan dalında yüksek lisans programından mezun oldu. Bitirme Projesi olan "Örgütsel Sinizm ile İş Tatminini Arasındaki ilişki ve bir Araştırma" başlıklı çalışmayı aynı yıl içerisinde tamamladı. 2018 Ekim ayında kariyer amaçlı nedenlerden dolayı kendini daha fazla geliştirebilme isteği doğrultusunda sigorta sektöründeki işinden ayrılmıştır. 

Sürekli gelişmek ve araştırmaktan inanılmaz keyif almaktadır.Boş zamanlarında tarih, kişisel gelişim ve roman kitapları okumaktadır. Yüzme ve basketbol aşığıdır. Bunun dışında  Fotoğrafçılık Kulübü'nün 3 yıl üyesi olup çeşitli fotoğraf kareleri yakalamayı çok sevmektedir. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi 2.sınıf öğrencisidir.

Çalışma hayatına Müşteri İlişkileri yönetimi alanında başladı. Bu alanda Telekominikasyon, Medya ve Sigorta sektöründe toplam  5 yıl çalışmış, daha sonra Finans sektöründe kariyerine devam etme kararı alarak bu alanda uzmanlaşmıştır. İş dışında doğa fotoğrafları çekmeyi seviyor ve bu alanda daha iyi kareler çekebilmek uğruna adeta canını dişine takıyor.

Öğrenmenin biten bir süreç değil , aksine sonsuza kadar bitmeyecek bir serüven  olduğuna inandığından dolayı İstanbul Üniversitesi  İnsan Kaynakları Yönetimi eğitimine şuanda devam  etmektedir.

Evaluations(0)
Average Rating 5
No comments, be the first to do it!