Gözde Engin | Blog Yazarı |

Gözde Engin

Blog Yazarı

Firmalarda altyapı ve üst yapı gruplarında çeşitli devlet ihaleleri ve özel projelerde uluslararası anlaşmalar, ihracat ürün satış, denetim ve kabul süreçleri, bayilik yapısının oluşturulması, finansal risk analizleri beraberinde iş birliklerinin oluşturulması hususunda görev almıştır.  Çalıştığı poziyonlar ve şirketler şunlardır: 

2003 -2007 Profilo Telra Polonya Pazarından Sorumlu Satış Takım Lideri

2008-2009 Simfer Markası ile bilinen Fer iç ve Dış Ticaret firmasında Satış Sonrası Hizmetler Müdürü 

2009-2010 Balkan Teknik OOD – Bulgaristan Satış Müdürü 

2010-2015 Dizayn Grup Altyapı İhracat Müdürü

2015-2017 Erde International İhracat Müdürü

İhracatta pazar geliştirme, yeni pazarlara açılma, ekip ve proje yönetimi konularında başarılı ve yatırım geliştirici çalışmalarıyla tanınmıştır.

Gerçekleştirdiği Projelerden Bazıları;

Bulgaristan: Katı Atık Depolama Tesisi

Erbil/Irak: Çeşitli Kanalizasyon Sistemleri Projesi ve Yaşam alanları üst yapı projeleri

Basra/Irak: Altyapı Projeleri

 Azerbaycan: Hyundai Engineering Procurement and Construction Company - Azersu Altyapı Projesi

Kazakistan: İçme Suyu Projesi

Türkmenistan: Altyapı ve Üst Yapı Projeleri

Demokratik Kongo Cumhuriyeti: İlk İçme Suyu Projesi

Gana: İçme Suyu Projeleri

Fransa, İsviçre, Belçika, Almanya gibi Avrupa Merkezli dünya devi sayısız inşaat firmalarının Fas, Cezayir, Tunus gibi çeşitli Afrika Ülkelerindeki Devlet İhalelerinde ve Türk Exim Bank iş bilirliğinde geliştirilmiş birçok uluslararası inşaat projelerinin Altyapı ürünleri tedariki konusunda çalışmıştır.

2017 ‘den bugüne halen Fransa Merkezli Groupe Atlantic bünyesindeki Erensan firmasında başta Şili, Arjantin, Uruguay, Brezilya olmak üzere Latin Amerika Ülkeleri ve Avusturalya, Yeni Zelanda gibi okyanus ötesi ülkelerde Pazar geliştirme çalışmalarıyla ihracat departmanında görev almaktadır. 
18 yıllık ihracat hayatında 650 milyon dolardan fazla ihracatın gerçekleştirilmesini sağlayarak sürekli kendini geliştiren, yenileyen bakış açısıyla, satış birinciliklerine sahip olmuş ve yöneticisi olduğu bölgesel ekipleriyle birlikte projeler geliştirerek ülke ekonomisine kattığı değerler sayesinde de birçok ilklere imza atmıştır. 

İşini, disiplin ve çok yönlü değerlendirmeler ile yapma eğiliminde olan Gözde Engin, iş ve özel yaşantısını güven, etik değerler çerçevesindeki vizyonu ile sürdürmektedir. 

Evaluations(0)
Average Rating 5
No comments, be the first to do it!