Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi Nedir?

Toplam kalite yönetimi sürekli iyileştirme odaklı tüm çalışanları kapsayıcı olarak yürütülen bir işletme stratejisidir şeklinde özetlenebilir. İşletmenin faaliyetlerine kalite disiplini getirir ve etkili iletişimi kullanma amacını taşır. Toplam kalite yönetimi, müşteri odaklıdır. Kaliteyi belirleyecek olan müşteridir. Bir işletme müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda bilgisayar, yazılım ve diğer kaliteyi iyileştirici etkenleri edinmek ya da satın almak zorundadır. Kaliteyi arttırma çalışmaları işletmenin amacı olmalıdır.

İşletmenin tüm çalışanları ortak bir amaç doğrultusunda hareket ederler. Çalışanların birlik içinde hareket etmesi aynı zamanda çalışan bağlılığını da arttırır. Sürekli iyileştirme çalışmaları yalnızca ürün çıktılarında değil, çalışanların birlikte iş performanslarını iyileştirme çalışmalarını da desteklemelidir.

Bir işletmedeki tüm toplam kalite yönetimi çalışmaları dikey yapılandırılmış olsa da bu fonksyionların birbirlerine yatay hizalamalarını yapmalıdır.

Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi

Toplam kalite yönetimi eğitimi işletmenizde bir kalite sistemini nasıl kurabileceğinizden ve uygulamanın nasıl yapılabileceğinden bahseden bir eğitimdir. Toplam kalite yönetimi eğitimi size işletmenizde ilk altı ayda kalitesizlikleri ortadan kaldırarak %25 e varan bir kar sağlama yetkinliğini verecektir.

Eğitim sürecinde teorik ve uygulamaya dönük bilgilere yer verilecektir. Uygulamada yapılan hatalar ve yapılmaması gerekenler üzerinde tartışılacaktır. Bu eğitimin bir diğer amacı ise bu sistemde geleceğe dönük olarak hangi uygulamaların yapılması gerektiğini katılımcılara aktarmaktır.

Kimler Katılıyor?

Kalite alanına ilgi duyanlar
Yeni mezunlar
Bu alanda çalışmak isteyenler
Kalite alanında uzmanlaşmak isteyenler

Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi Kimler İçindir?

Toplam kalite yönetimi eğitimi kalite uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bir işletmenin kalite sistemini kurabilmek için gerekli tüm yetkinlikleri verebilmeyi amaçlamaktadır. Katılımcılar eğitimden aldıkları teorik ve pratik bilgilerle bir işletmede kalite uzmanı olarak görev isteyebilirler.

Kalite alanında uzmanlaşmak isteyenler ya da toplam kalite yönetimi alanında uzman olup üst görevlere terfi etmek isteyenler bu eğitime katılabilirler. Ayrıca bu alanda ilgi duyup ek dal olarak uzman olmak isteyenler de eğitimin hedef kitlesi içerisindedir.

Eğitime Katıl

Toplam kalite yönetimi eğitimi kalite uzmanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Eğer kalite yönetimi alanında uzmanlaşmak istiyorsanız bu eğitimde aradığınızı bulabilirsiniz.

Özgeçmiş Hazırlamayla İlgili Bilinmeyen 4 Hata

Birçok insan için iş değişikliği duygusal olarak çok ağır ve yorucu geçer ve sonuç olarak ortaya çıkan kaygılar da özgeçmişinizi ihtiyaçları karşılamak adına hızlıca yazmanıza sebep olur.

Bütün Müşteriler Aynı Değildir

Kısacası “İnsanlar algılanan problem ve fırsatlara memnun edici cevaplar elde etmek için para ödüyorlar” denilebilir.

İş Arama Sürecinde Motive Edebilecek 3 Faktör

İş arayanlar başarılı olmak için işlerinde ustalaşmak zorundadır. Bazıları özgeçmiş yazmamıştır veya 10, 20 belki 30 yıldır hiçbir mülakata girmemiştir.

Zaman Yönetimi ve Planlama İçin 8 Öneri

Birçoğumuzun yaptığı en büyük hatalardan biri de başa çıkabileceğimizden daha çok iş almaktır.

İşten Ayrıldıktan Sonra Ne Yapmalı ve Yapmamalı?

Dinlenmek, yenilenmek için biraz vakit alın. Negatif bir olay ve pozitif geleceğiniz arasında biraz vakit yaratmak size ilerlemeniz için daha pozitif bir yaklaşım, istek ve arzu sağlayacaktır.

Performans Değerlendirme Her Zaman İyi Sonuçlar Vermez

Performans değerlendirme ve sonuçları her zaman tartışılabilir. Ancak performans değerlendirmenin olmaması da iş dünyasında tartışılmalıdır.

İtibar Yönetimi Nedir? Şirketiniz Nasıl Algılanıyor?

İtibar yönetimi işletmenin müşterilere karşı konumunu ve yerini koruyan bir yönetimdir. İtibar yönetimi kurulması zor, yokedilmesi kolaydır.

Kariyer Hayatınız İçin 6 Tavsiye

Yeni bir iş aramanın tetikleyicisi tabii ki de mevcut işinizdeki memnuniyetsizliktir. Mutsuz olduğunuzda veya sıkıldığınızda yeni bir iş aramak doğaldır.

0 votes