Bu yazıda uzaktan eğitim sisteminin nasıl işlediğini anlatacağız. Bu yazıyı okumadan önce elinizde iki bilgi olması gerekir.

1 – Kullanıcı adı.

2 – Şifre.

Kullanıcı adı ve şifre eğitimin başladığı tarihte cep telefonunuza olarak ya da eposta adresinize gönderilmektedir. Bu bilgiler gelmediyse enstitu@iienstitu.com adresine mail atarak talepte bulunabilirsiniz.

1 – Uzaktan eğitim sistemine giriş yapın.

Uzaktan eğitim sistemine http://uzem.iienstitu.com adresinden giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfada username bölümüne kullanıcı adınızı ve password bölümüne şifrenizi girerek “kalvyenizden enter tuşuna” ya da yan taraftaki ok işaretine basınız.

1

2 – Kayıtlı olduğunuz derse giriş yapın.

Bilgileri girdikten sonra açılan sayfada kutular halinde kayıtlı olduğunuz dersler gözükecektir. Bu dersler birinin üzerine tıklayarak ders sayfasına girebilirsiniz. Her dersin ayrı bir sayfası vardır.

Biz örnek olarak işaret dili eğitimi sayfasına gireceğiz.

2

3 – Canlı Dersler, Ders Notları ve Sertifika Sınavı

Ders sayfasında sertifika sınavı, canlı dersler ve ders notları bulunmaktadır. Her derste olmamakla beraber çoğu derste örnek sınavlar ve testler yer almaktadır.

Soldaki menüden ( ok işaretiyle gösterilen ) tüm dersi görebiliyoruz. Canlı ders saatlerinin kaçta olduğunu ve sertifika sınavının hangi saatte olduğunu buradaki bölümden görebilirsiniz.

3

4 – Canlı derslere nasıl giriş yapılır?

Canlı derse giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak canlı ders saatinde sistemde hazır olmanız gerekmektedir. Canlı ders saatleri ders sayfasının sol üst köşesinde yer almaktadır.

Eğer bu bölümde canlı ders saatleri bulunmuyorsa bu hafta canlı ders yapılmayacak demektir. Bir önceki dönemde yapılan derslerin tekrarını izleyebilirsiniz.

Saati yaklaşan canlı dersin üzerine tıklayınız. ( Ders sıralaması zaman esasına göre yapılmaktadır. En erken ders en üsttedir.)

 

4

Saati yaklaşan canlı derse tıkladıktan sonra açılan sayfada “join Class” bağlantısına gidiniz. Kısa bir süre sonra derse bağlanacaksınız.

5

5 – Dersin tekrarını nasıl izlerim?

Kayıtlı olduğunuz hafta canlı ders yapılmayacaksa dersin tekrarını View Recording bağlantısıyla izleyebilirsiniz.

Bunun için öncelikle “Canlı Dersler” ya da “Videolar” bölümünde izlemek istediğiniz videoyu seçmeniz gerekmektedir.

İzlemek istediğiniz bölümü tıkladıktan sonra açılan sayfa “View Recording” bağlantısına tıklayınız. Video açılacaktır.

6

6 – Video dersler

Katılımın yeterli olmadığı haftalarda canlı ders yapılmamaktadır. Bu haftalarda eğitimi daha önce yapılan derslerinde videolarını izleyerek tamamlayabilirsiniz. Dersin videoları yukarı anlatıldığı şekilde izlenebilir.

7 – Sertifika sınavı

Sertifika sınavı Pazar günleri internet üzerinden yapılmaktadır. Sınava giriş süresi 12 saate yakın bir süre olarak belirlenmiştir. Bu süre içerisinde kayıtlı olduğunuz derslerin sertifika sınavlarına girebilirsiniz. Kayıtlı olduğunuz dersleri üst menülerde yer alan “Anasayfa” bölümüne tıklayarak görebilirsiniz. Kayıtlı olduğunuz dersin Ders Sayfasına girdikten sonra sol üst bölümde “Yaklaşan Olaylar” başlığında sertifika sınavının ne zaman başlayacağını görebilirsiniz.

Aynı zamanda ders sayfasında sertifika sınavıyla ilgili ayrı bir bölüm oluşturulmuştur. Bu bölümdeki sertifika sınavı bağlantısına tıklayarak sınava giriş yapabilirsiniz.

7

Sertifika sınavı bağlantısına tıkladığınızda sınav saati henüz gelmediğinden aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Sınav saati geldiğinde “Sınavı Başlat” butonu aktif hale gelecektir 8

Aşağıdaki videolar ilginizi çekebilir?

İşaret Dili Eğitimi Canlı Dersin Tekrarını İzleyin

Stres Yönetimi Eğitimi Ders Tekrarı Nasıl İzlenir

Stres Yönetimi Eğitimi Canlı Derse Nasıl Giriş Yapılır

İş Hukuku Uygulamaları Eğitimi Nasıl Yapılır?

Dersime Nasıl Giriş Yaparım

Sınava Nasıl Girebilirim

Profil Ayarları Düzenleme

Sertifika kodunuzu LinkedIn profilinizde paylaşın.