Neden Mülakat Teknikleri Eğitimi ?

İş arama sürecinde karşılaşılan en zorlu aşama mülakatlardır. Mülakat aşaması ne kadar zorlu olsa da uygun bir eğitimle ve hazırlıkla sonsuz geçilebilir. Mülakat teknikleri eğitimi katılımcıları mülakatlarda karşılaşabilecekleri sorulara ve durumlara hazırlar.

Araştırmalar göstermiştir ki iş başvurusu sırasında en nitelikli adaylar veya akademik hayatı başarılarla dolu olan insanlar bile  mülakatlarda kendilerini ifade etmekte başarısız olduklarında işe alınmamaktadırlar.

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Mülakat sırasında kendini ifade edememek, başvurulan işe alınmak için gerekli niteliklere sahip olunduğunu gösterememek, mülakat sırasında sinirlere hakim olamayarak olumsuz tavırlar sergilemek, görüşmeci ile doğru iletişim kuramamak gibi nedenler yaşanan başarısızlığın sebebi olabilir. Mülakat teknikleri eğitimi ile bu durumun önüne geçilebilinir.

Bir mülakatta başarılı olabilmenin sırrı o mülakata gerektiği şekilde hazırlanmaktır. Mülakata hazırlık için öncelikle başvuru yapılan firma hakkında gerekli olan bilgiler toplanmalıdır. Firmanın geçmişi, vizyonu, misyonu,  firma kültürü ve başvuru yapılacak pozisyona hangi niteliklerde çalışan arandığı hakkında bilgiler mülakat öncesi edinilmelidir. Mülakat öncesi bol bol pratik yapmak faydalı olabilir. Mülakat öncesinde gerekli hazırlıkları yapmış olan insanlar kendilerini mülakat sırasında güvende hissederler. Bu durum da mülakat sırasında adayın daha rahat hissetmesini sağlayarak kendini ifade etmesinde yardımcı olur. Mülakat sırasında kendine güven, sinirlere hakim olma, sakin kalma, istenilen bilgileri doğru şekilde aktarma sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Mülakat Teknikleri Eğitimi ne kazandırır ?

Sorulan sorulara kısa yanıtlar verilmemelidir. İşe alım için görüşmeciler tarafından sorulan bu sorular adayı tanıma ve bilgisini ölçme amaçlı olup aday bu sorulara uygun bir şekilde cevaplar vermeli ve mümkün olduğunca açıklamaya çalışmalıdır. Mülakat sonunda teşekkür etmek nezaketen bir davranıştır ve her zaman olumlu bir etki bırakır. Mülakat teknikleri eğitimine katılanlar mülakatlarda en çok karşılaşılan soruları ve verebilecek en uygun cevapları, davranış tekniklerini, sinirleri kontrol yöntemlerini ve mülakat sırasında en çok yapılan hatalardan nasıl kaçabileceklerini öğrenirler

Uzaktan Eğitim Mülakat Teknikleri Eğitimi

Uzaktan eğitim kurumlarından bu konuda eğitimi alıp başarılı olunması durumunda e-sertifika alınabilir. Mülakat teknikleri eğitim ile mülakatta ne ile karşı karşıya kalınacağı bilindiğinde mülakat öncesinde katılımcılar kendilerini daha hazır hissedecek ve mülakata özgüvenleri daha yüksek girebileceklerdir. Bu durum da katılımcıya mülakatta başarılı olma fırsatı sağlayacaktır.

I just did an interview where I was asked whether I drink beer or whisky, and I was sad to reveal that I'm pounding spring water. - Brad Delson

Mülakat Teknikleri Eğitimi Başvurusu Yapın

Bu eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak ve eğitimin hangi başlıklar altında yapılacağı ile ilgili süreçlere hakim olmak için eğitim sayfasından ücretsiz uzaktan eğitim başvurusu yapabilirsiniz.

Mülakata Davet Edilmemenizin 25 Sebebi 

Mülakata davet edilmemenizin nedenleri nedir? Neden mülakata çağırılmadınız? Özgeçmiş gönderdiğiniz işletme sizi neden aramadı?

İş Hayatını Kolaylaştırmak

İş hayatını kolaylaştırmak için yapmanız gereken ilk şey pazartesi sendromunun olmadığını bilmektir. İş hayatını kolaylaştırmak için tavsiyelere göz atın.

İşaret Dilini Ücretsiz Olarak Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Ücretsiz işaret dili öğrenmek için kullanabileceğiniz kaynaklar nelerdir? İşaret dili öğrenmek internet sayesinde çok kolay.

Mülakat Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır?

Bir iş mülakatı sonrası teşekkür mektubu ya da e-postası yazmak zorunlu bir durumdur. Teşekkür mektuplarınızı ve teşekkür notlarınızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gönderin.

İşyerinde İşverenler Sizden Ne Bekliyor

İş hayatında yeni olmak zordur ve neyi nasıl yapacağımızı bazen bilemeyiz. İş hayatına yeni atılanlar için yapmaları gerekenleri sıraladım.

En Sık Yapılan Mülakat Hataları

Mülakat hataları nelerdir? Mülakatta en çok yapılan hatalar nelerdir? İş görüşmesinde başarılı olmak istiyorsanız bu mülakat hatalarını yapmayın.

Hızlı İş Bulmanın 10 Yolu

Üniversite kariyer ofisleri, çalışma bakanlığı veya işkur gibi kariyer danışmanlığı veya iş arama asistanlığı sağlayan ücretsiz veya ucuz olan hizmetleri kullanın.

Bir İş Teklifini Kabul Etmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken 6 Soru

İş teklifini kabul etmek ve kabul etmemek arasında kaldıysanız yapmanız gereken ilk şey artıları ve eksilerini değerlendirmektir.