İş Hukuku Eğitimi Kimler İçin ?

Bu eğitim iş kanunu, yönetmelikler, bilimsel araştırmalar, akademik çalışmalar, yeni iş kanununu ve uygulamada yaşanan sorunlar çerçevesinde hazırlanmıştır. Eğitimin amacı kamu ve özel sektörde çalışan İnsan Kaynakları Uzmanının bilgisini güncel tutmak, sorun yada sorunlar karşısında nasıl davranması gerektiği, ne yapması ve nasıl yapması gerektiğini konusunda çerçeve sunmaktır.

Eğitimde iş kanununa bağlı kalınmış ve kaynaklar özenle seçilmiştir. Seçilen kaynakların titizliği, uygulamada yaşanan sorunların ilk ağızdan mülakat yoluyla öğrenilmesi eğitimin hassasiyeti konusunda bilgi vermektedir. Eğitimin sonunda bulunan yargı kararları ve örnek olaylar, teoriyle uygulamada yaşanan zıtlıklara ilişkin bilgilere ışık tutmaktadır.

İş Hukuku Eğitimi

İş Hukuku Eğitimi İçeriği

10 Haziran 2003 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 4857 sayılı iş yasası kanun, yönetmelik ve ek olarak çıkartılan tüzüklerle mevzuat olarak bu derste kısa kısa değinilmiştir. İnsan kaynakları yönetimini ilgilendiren tüm süreçlere iş hukuku gözüyle bakılmıştır. Bu eğitimde tam olarak değinemesek de insan kaynaklarının hukuk kaynakları sadece iş kanunuyla sınırlı değildir.

Kimler Katılıyor ?

İş hukuku alanında uzmanlaşmak isteyenler
İnsan kaynakları uzmanları
İnsan kaynakları uzman yardımcıları
Şirketlerin işe alım birimleri

İş hukuku eğitimi yalnıca ik uzmanlarına değil, herkese yönelik olarak tasarlanmıştır.

Günümüzde teknoloji ve üretim sistemlerinin gelişmesi, ar-ge harcamalarının artması, şirketlerin artık yeniliğe önem vermesi ve bu alanda yoğunlaşmaları şirketlerin değişen ve gelişen farklı hukuk sistemlerinden de etkilenmelerini sağlamıştır. Bu sebeple şirketlerin insan kaynakları birimleri bu değişmelerden oldukça etkilenmiştir.

İnsan kaynakları yönetimi de iş hukuku düzenlemelerinden ve iş kanununda yapılan değişikliklerden etkilenmektedir. Özellikle insan kaynaklarının işe alım ve işten çıkarma konularında iş hukukunun önemli rol oynaması iş hukukunun insan kaynakları için ne kadar etkin ve önemli olduğunu ortaya koymaktadır.

İnsan kaynakları yönetimi ile iş hukuku birbirine entegredir. İnsan kaynakları yönetiminin temel işlevlerinin hemen hemen hepsinin iş kanununda açıklaması vardır. İnsan kaynakları uzmanları da iş kanununu baz alarak işlemlerini yaparlar. Çalışanların işe alınmasından, performans değerlendirmesine, işten çıkarılmasından iş sağlığı güvenliğine kadar gerek çalışma bakanlığı tarafından çıkarılan yönetmelikler, tüzükler ve gerek yüksek mahkeme tarafından verilen emsal kararlar mevcuttur.

Bu etkiler insan kaynakları yönetiminin bürüneceği şekilde kalıp oluşturur. İnsan kaynakları yöneticileri ve insan kaynakları uzmanları da eylem ve işlemlerinde bu kalıba uymak zorunda olduğu gibi iş hukukunun ilkelerini ve iş mevzuatını bilmek zorundadır.

Uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülmektedir.

Eğitim ücretsiz olarak yapılmaktadır.

En lise mezunu olan herkes katılabilir.

Eğitim sonunda sınav yapılır ve başarılı olanlar ücretsiz sertifika kodu alabilir.

Eğitime Katıl

İş Hukuku Eğitimi, sertifika programları içerisinde bir çok yönetici, işveren tarafından tercih edilen bir eğitim programıdır. İş Hukuku eğitimi dersleri, yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile sertifika alanı gerçek bir iş hukuku uzmanı haline getirir.

Mülakata Davet Edilmemenizin 25 Sebebi 

Mülakata davet edilmemenizin nedenleri nedir? Neden mülakata çağırılmadınız? Özgeçmiş gönderdiğiniz işletme sizi neden aramadı?

İş Hayatını Kolaylaştırmak

İş hayatını kolaylaştırmak için yapmanız gereken ilk şey pazartesi sendromunun olmadığını bilmektir. İş hayatını kolaylaştırmak için tavsiyelere göz atın.

İşaret Dilini Ücretsiz Olarak Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Ücretsiz işaret dili öğrenmek için kullanabileceğiniz kaynaklar nelerdir? İşaret dili öğrenmek internet sayesinde çok kolay.

Mülakat Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır?

Bir iş mülakatı sonrası teşekkür mektubu ya da e-postası yazmak zorunlu bir durumdur. Teşekkür mektuplarınızı ve teşekkür notlarınızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gönderin.

İşyerinde İşverenler Sizden Ne Bekliyor

İş hayatında yeni olmak zordur ve neyi nasıl yapacağımızı bazen bilemeyiz. İş hayatına yeni atılanlar için yapmaları gerekenleri sıraladım.

En Sık Yapılan Mülakat Hataları

Mülakat hataları nelerdir? Mülakatta en çok yapılan hatalar nelerdir? İş görüşmesinde başarılı olmak istiyorsanız bu mülakat hatalarını yapmayın.

Hızlı İş Bulmanın 10 Yolu

Üniversite kariyer ofisleri, çalışma bakanlığı veya işkur gibi kariyer danışmanlığı veya iş arama asistanlığı sağlayan ücretsiz veya ucuz olan hizmetleri kullanın.

Bir İş Teklifini Kabul Etmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken 6 Soru

İş teklifini kabul etmek ve kabul etmemek arasında kaldıysanız yapmanız gereken ilk şey artıları ve eksilerini değerlendirmektir.