Finansal Yönetim Eğitimine Genel Bakış

Finans yönetimi tüm işletmeler için önemlidir. İşletmenin büyüklüğü, sektörü, çalışan sayısı ne olursa olsun, finans yönetimi eğitimi almış yöneticiler ve işverenler işletmeye önemli katkılar sağlar. İşletmenin finansal durumu, gelecekteki finansal planları, tahmin ve analizlerin oluşturulması finansal yönetimin alanına girer.

Finansal yönetim eğitimi, para ve mali kaynak olarak açıklanabilir. Kar amacı güden kuruluşların ayakta kalabilmeleri, rakiplerinden öne çıkmaları ve büyümeleri bu iki kavramla gerçekleştirilebilir.

Finans yönetimi de paranın, mali kaynağın yönetilmesidir. Finans yöneticisi işletmenin ihtiyacı olan mali kaynağın yaratılması, sağlanan kaynağın doğru harcanması, elde edilen gelirin doğru yönlendirilmesi gibi görevleri yürütür.

Bu eğitim öğrencilere finans yönetiminin temellerini anlatacaktır.

Finansal Yönetim Eğitimi

Finansal Yönetim Eğitimi İçeriği

Finansal yönetimi eğitimi yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile kariyer hayatınıza önemli bir katkı sağlayacaktır. Uzaktan eğitim programları içerisinde yer alan Finansal Yönetim programında; Giriş, Değerlendirmenin Temelleri, Proje Değerlendirme, Firma Değerleme, Risk ve Getiriye Giriş, Portföy Teorisi, Uygulamada İskonto Oranları, Sermaye Artırımı ana konularında dersler verilmektedir.

Kimler Katılıyor ?

Finansçı alanında uzmanlaşmak isteyenler
Yeni mezunlar
Finans yöneticileri
Muhasebeciler

Finansal yönetim eğitimi yalnızca finansı değil, aynı zamanda diğer departmanlarla nasıl işbirliği içerisinde çalışılacağını da öğretir.

Eğitime Katıl

Finansal yönetim eğitimi , sertifika programları içerisinde bir çok yönetici, işveren tarafından tercih edilen bir eğitim programıdır. Finansal yönetim dersleri, yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile sertifika alanı gerçek bir finansal yönetim uzmanı haline getirir.

Sertifikanın Programlarının Faydaları Nelerdir?

Sertifika programları ile becerilerinizi arttırabilir ve profesyonel iş yaşamınızı geliştirerek aranan elemanlardan birisi olabilirsiniz.

Yöneticiler İçin Zaman Yönetimi Teknikleri

Zaman Yönetiminde yapılmaması gereken şey, yerine getirebileceğinizden daha fazla sorumluluk almaktır.

Üniversite Diplomasına Gerek Duymadan Yapabileceğiniz İşler

Üniversite diplomanız olmadan iş bulamıyor musunuz? Lise diplomasıyla hangi işlere girilebilir? Kolay iş bulabileceğiniz meslekler nelerdir?

Performans Yönetimine Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Performans yönetimi yıllık bir değerlendirme toplantısı değildir. Bu sistemin işe yaramasını sağlamak sürecin en zor olan yanıdır.

Özgeçmiş Nasıl Hazırlanmalıdır? Hangi Yazı Fontu Kullanılmalı?

Özgeçmiş hazırlarken kullanılması gereken yazı tipi ne olmalıdır? Yazı boyutu nasıl olmalıdır? İş dünyasına uygun yazı tipi nasıl olmalıdır?

Mülakatlarda Referans Önemli mi?

Mülakatlarda referans neden önemlidir? İş görüşmesi için yazdığımız referanslar işe alımda ne kadar etkili? İşe girmek için referans şart mı?

Mülakata Davet Edilmemenizin 25 Sebebi 

Mülakata davet edilmemenizin nedenleri nedir? Neden mülakata çağırılmadınız? Özgeçmiş gönderdiğiniz işletme sizi neden aramadı?

İş Hayatını Kolaylaştırmak

İş hayatını kolaylaştırmak için yapmanız gereken ilk şey pazartesi sendromunun olmadığını bilmektir. İş hayatını kolaylaştırmak için tavsiyelere göz atın.