Finansal Yönetim Eğitimine Genel Bakış

Finans yönetimi tüm işletmeler için önemlidir. İşletmenin büyüklüğü, sektörü, çalışan sayısı ne olursa olsun, finans yönetimi eğitimi almış yöneticiler ve işverenler işletmeye önemli katkılar sağlar. İşletmenin finansal durumu, gelecekteki finansal planları, tahmin ve analizlerin oluşturulması finansal yönetimin alanına girer.

Finansal yönetim eğitimi, para ve mali kaynak olarak açıklanabilir. Kar amacı güden kuruluşların ayakta kalabilmeleri, rakiplerinden öne çıkmaları ve büyümeleri bu iki kavramla gerçekleştirilebilir.

Finans yönetimi de paranın, mali kaynağın yönetilmesidir. Finans yöneticisi işletmenin ihtiyacı olan mali kaynağın yaratılması, sağlanan kaynağın doğru harcanması, elde edilen gelirin doğru yönlendirilmesi gibi görevleri yürütür.

Bu eğitim öğrencilere finans yönetiminin temellerini anlatacaktır.

Finansal Yönetim Eğitimi

Finansal Yönetim Eğitimi İçeriği

Finansal yönetimi eğitimi yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile kariyer hayatınıza önemli bir katkı sağlayacaktır. Uzaktan eğitim programları içerisinde yer alan Finansal Yönetim programında; Giriş, Değerlendirmenin Temelleri, Proje Değerlendirme, Firma Değerleme, Risk ve Getiriye Giriş, Portföy Teorisi, Uygulamada İskonto Oranları, Sermaye Artırımı ana konularında dersler verilmektedir.

Kimler Katılıyor ?

Finansçı alanında uzmanlaşmak isteyenler
Yeni mezunlar
Finans yöneticileri
Muhasebeciler

Finansal yönetim eğitimi yalnızca finansı değil, aynı zamanda diğer departmanlarla nasıl işbirliği içerisinde çalışılacağını da öğretir.

Eğitime Katıl

Finansal yönetim eğitimi , sertifika programları içerisinde bir çok yönetici, işveren tarafından tercih edilen bir eğitim programıdır. Finansal yönetim dersleri, yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile sertifika alanı gerçek bir finansal yönetim uzmanı haline getirir.

İçe Dönük İnsanların İş Hayatında Başarılı Olabilmesinin Yolları

İçedönük insan kahve içmek için biriyle buluştuktan sonra veya bir etkinlikten sonra takipte kalması gerektiğini bilir ve teşekkür kartı gönderir.

Ödüllendirme ve Teşvik

Eğer kriterleri veya süreci gizliyorsanız ve sadece gözde olan çalışanlar için kullanıyorsanız çalışanlarınızı yaptıkları işten soğutma ve morallerini bozma riskini alıyorsunuz demektir.

İş Tanımı Nasıl Yazılır?

İş tanımı nedir? İş tanımı nasıl yazılır? İş tanımı yazma kuralları nelerdir? İş tanımı yazarken nelere dikkat edilmeli? İş tanımı taslak ve örnek iş tanımı

İş Arkadaşlarınızı Sinirlendirmenin 10 Yolu

İş hayatı anlaşmazlıklarla ve sorunlarla doludur. Anlaşmazlıkların ve sorunların tek sebebi insan olduğuna göre çözebilecek olan da insandır.

E-posta Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eposta yazarken dikkat edilmesi gereken kurallar aslında sadece olması beklenendir. Arkadaşınıza değil, işletme adına eposta gönderdiğinizi bilmelisiniz.

Mülakat Sonrası Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır? 

Mülakat sonrası teşekkür mektubu aynı zamanda ‘satış’ mektupları olarak da görebilirsiniz.

Açık Uçlu Mülakat Soruları ve Cevapları

Açık uçlu mülakat sorularına verdiğiniz cevaplarda mutlaka örnekler verin. Açıklamaya çalıştığınız şeyleri destekleyecek materyaller bulun.

İş Teklifi Nasıl Reddedilir?

Mektubunuzu teklifi reddetmeye karar verdikten hemen sonra gönderin. Zamanında gönderilen bir mektup geç gönderilen bir mektuptan daha anlamlıdır.