Finansal Yönetim Eğitimine Genel Bakış

Finans yönetimi tüm işletmeler için önemlidir. İşletmenin büyüklüğü, sektörü, çalışan sayısı ne olursa olsun, finans yönetimi eğitimi almış yöneticiler ve işverenler işletmeye önemli katkılar sağlar. İşletmenin finansal durumu, gelecekteki finansal planları, tahmin ve analizlerin oluşturulması finansal yönetimin alanına girer.

Finansal yönetim eğitimi, para ve mali kaynak olarak açıklanabilir. Kar amacı güden kuruluşların ayakta kalabilmeleri, rakiplerinden öne çıkmaları ve büyümeleri bu iki kavramla gerçekleştirilebilir.

Finans yönetimi de paranın, mali kaynağın yönetilmesidir. Finans yöneticisi işletmenin ihtiyacı olan mali kaynağın yaratılması, sağlanan kaynağın doğru harcanması, elde edilen gelirin doğru yönlendirilmesi gibi görevleri yürütür.

Bu eğitim öğrencilere finans yönetiminin temellerini anlatacaktır.

Finansal Yönetim Eğitimi

Finansal Yönetim Eğitimi İçeriği

Finansal yönetimi eğitimi yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile kariyer hayatınıza önemli bir katkı sağlayacaktır. Uzaktan eğitim programları içerisinde yer alan Finansal Yönetim programında; Giriş, Değerlendirmenin Temelleri, Proje Değerlendirme, Firma Değerleme, Risk ve Getiriye Giriş, Portföy Teorisi, Uygulamada İskonto Oranları, Sermaye Artırımı ana konularında dersler verilmektedir.

Kimler Katılıyor ?

Finansçı alanında uzmanlaşmak isteyenler
Yeni mezunlar
Finans yöneticileri
Muhasebeciler

Finansal yönetim eğitimi yalnızca finansı değil, aynı zamanda diğer departmanlarla nasıl işbirliği içerisinde çalışılacağını da öğretir.

Eğitime Katıl

Finansal yönetim eğitimi , sertifika programları içerisinde bir çok yönetici, işveren tarafından tercih edilen bir eğitim programıdır. Finansal yönetim dersleri, yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile sertifika alanı gerçek bir finansal yönetim uzmanı haline getirir.

İş Teklifi Nasıl Reddedilir?

Mektubunuzu teklifi reddetmeye karar verdikten hemen sonra gönderin. Zamanında gönderilen bir mektup geç gönderilen bir mektuptan daha anlamlıdır.

Ek İş Bulmak İçin İpuçları

Eğer evden yapılabilecek düzgün bir iş bulursanız, bu sizin gelirinize takviye için harika bir yol olacaktır.

İnsan Kaynaklarında Çalışmak İsteyenler İçin Öneriler

Çevrenizde İK profesyonellerinin aktif olarak katıldığı herhangi bir derneğe başvuru yapın. Toplantılarına ve seminerlerine katılın.

Özgeçmiş Deneyim Bölümü Nasıl Yazılmalı?

Sahip olduğunuz her işi dahil etmenize gerek yok ama bir işyerinde on yıldan fazla çalıştıysanız, başlangıçta sahip olduğunuz işlerin kariyerinizle çok da ilgisi olmadığını göreceksiniz.

Mülakat Sorularına Doğru Cevap Vermek İçin İpuçları

Bir iş mülakatında size sorulacak en son soru muhtemelen sorunuz olup olmadığı olacaktır. Hazırlıklı olun ve mülakatçıya soracak sorulara sahip olun.

Özgeçmiş Beceriler Bölümüne Ne Yazılmalı?

Spesifik iş becerileri adayın belirli bir işte ustalaşmasını sağlayan yeteneklerdir. Bazı yetenekler okula giderek veya bazı sertifika programlarına katılarak elde edilir.

Referans Kontrolü Yaparken Sorulması Gereken Sorular

Bazı işverenler referansları yazılı olarak kontrol ederler ki referanslara dair ellerinde kayıtları bulunsun. Eski işverene bu mektubu göndererek yazılı talepte bulunabilirler.

Yeni Yıl İçin Alabileceğiniz En İyi 10 Karar. Hoşgeldin 2017 

2017 sağlık, başarı ve mutluluk getirsin. 2017 yılında iş hayatıyla ilgili size verebileceğim 10 tavsiyeyi derledim.