Finansal Yönetim Eğitimine Genel Bakış

Finans yönetimi tüm işletmeler için önemlidir. İşletmenin büyüklüğü, sektörü, çalışan sayısı ne olursa olsun, finans yönetimi eğitimi almış yöneticiler ve işverenler işletmeye önemli katkılar sağlar. İşletmenin finansal durumu, gelecekteki finansal planları, tahmin ve analizlerin oluşturulması finansal yönetimin alanına girer.

Finansal yönetim eğitimi, para ve mali kaynak olarak açıklanabilir. Kar amacı güden kuruluşların ayakta kalabilmeleri, rakiplerinden öne çıkmaları ve büyümeleri bu iki kavramla gerçekleştirilebilir.

Finans yönetimi de paranın, mali kaynağın yönetilmesidir. Finans yöneticisi işletmenin ihtiyacı olan mali kaynağın yaratılması, sağlanan kaynağın doğru harcanması, elde edilen gelirin doğru yönlendirilmesi gibi görevleri yürütür.

Bu eğitim öğrencilere finans yönetiminin temellerini anlatacaktır.

Finansal Yönetim Eğitimi

Finansal Yönetim Eğitimi İçeriği

Finansal yönetimi eğitimi yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile kariyer hayatınıza önemli bir katkı sağlayacaktır. Uzaktan eğitim programları içerisinde yer alan Finansal Yönetim programında; Giriş, Değerlendirmenin Temelleri, Proje Değerlendirme, Firma Değerleme, Risk ve Getiriye Giriş, Portföy Teorisi, Uygulamada İskonto Oranları, Sermaye Artırımı ana konularında dersler verilmektedir.

Kimler Katılıyor ?

Finansçı alanında uzmanlaşmak isteyenler
Yeni mezunlar
Finans yöneticileri
Muhasebeciler

Finansal yönetim eğitimi yalnızca finansı değil, aynı zamanda diğer departmanlarla nasıl işbirliği içerisinde çalışılacağını da öğretir.

Eğitime Katıl

Finansal yönetim eğitimi , sertifika programları içerisinde bir çok yönetici, işveren tarafından tercih edilen bir eğitim programıdır. Finansal yönetim dersleri, yüksek lisans düzeyinde hazırlanan içeriği ile sertifika alanı gerçek bir finansal yönetim uzmanı haline getirir.

Mülakata Davet Edilmemenizin 25 Sebebi 

Mülakata davet edilmemenizin nedenleri nedir? Neden mülakata çağırılmadınız? Özgeçmiş gönderdiğiniz işletme sizi neden aramadı?

İş Hayatını Kolaylaştırmak

İş hayatını kolaylaştırmak için yapmanız gereken ilk şey pazartesi sendromunun olmadığını bilmektir. İş hayatını kolaylaştırmak için tavsiyelere göz atın.

İşaret Dilini Ücretsiz Olarak Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Ücretsiz işaret dili öğrenmek için kullanabileceğiniz kaynaklar nelerdir? İşaret dili öğrenmek internet sayesinde çok kolay.

Mülakat Teşekkür Mektubu Nasıl Yazılır?

Bir iş mülakatı sonrası teşekkür mektubu ya da e-postası yazmak zorunlu bir durumdur. Teşekkür mektuplarınızı ve teşekkür notlarınızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde gönderin.

İşyerinde İşverenler Sizden Ne Bekliyor

İş hayatında yeni olmak zordur ve neyi nasıl yapacağımızı bazen bilemeyiz. İş hayatına yeni atılanlar için yapmaları gerekenleri sıraladım.

En Sık Yapılan Mülakat Hataları

Mülakat hataları nelerdir? Mülakatta en çok yapılan hatalar nelerdir? İş görüşmesinde başarılı olmak istiyorsanız bu mülakat hatalarını yapmayın.

Hızlı İş Bulmanın 10 Yolu

Üniversite kariyer ofisleri, çalışma bakanlığı veya işkur gibi kariyer danışmanlığı veya iş arama asistanlığı sağlayan ücretsiz veya ucuz olan hizmetleri kullanın.

Bir İş Teklifini Kabul Etmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken 6 Soru

İş teklifini kabul etmek ve kabul etmemek arasında kaldıysanız yapmanız gereken ilk şey artıları ve eksilerini değerlendirmektir.