Etkin Yönetici Asistanlığı Eğitimi Nedir?

Her başarılı yöneticinin arkasında bir yönetici asistanı vardır. Yönetici asistanları; raporların hazırlanması, yazışmaların yapılması ve toplantıların zaman planlamasını yapmak gibi görevleri vardır. Aynı zaman üst düzey yöneticilere idari destek sağlarlar.

Etkin yönetici asistanlığı eğitimi üst düzey yöneticilerin arkasındaki gizli el olmak isteyenlere bu yetenekleri aktarma amacını taşımaktadır.

Etkin Yönetici Asistanlığı - Uzaktan Eğitim

Etkin Yönetici Asistanlığı Eğitim İçeriği

  • Sekreter nedir? Çeşitleri nelerdir? Yönetici Asistanlığı nedir?
  • Sekreter ya da yönetici asistanları nasıl giyinmeli, kendinde nelere dikkat etmeli ve nasıl davranmalıdır?
  • Stres yönetimi, kriz yönetimi, zaman yönetimi nedir?
  • Dosyalama Sistemleri nelerdir?
  • Protokol Kuralları nelerdir?

Kimler Katılıyor?

Mesleğe İlgi Duyanlar
Profesyoneller
Yeni Mezunlar
Yönetici Asistanları

Etkin Yönetici Asistanlığı Eğitimi Neden Önemli?

Bir yönetici asistanının etkin olabilmesi için bazı yeteneklere sahip olması gereklidir. Bu sebeple bu eğitim yönetici asistanı olmak isteyenler için önemli hale geliyor. Aşağıdaki yeteneklerin kazandırılması amacıyla katılımcılara bilgiler aktarılacaktır.

İletişim yeteneği.

İletişim becerilerinin iyi olması bir yönetici asistanı için önemlidir. Hem konuşmak hem de yazmak şirketin imajı için önem taşır. Yönetici asistanının en önemli görevlerinden biri olan raporlama ve yazı işleri olduğu için aynı zamanda dilbilgisi hakimiyetinin de üst düzey olması gerekir. Bir yönetici asistanı aynı zamanda başkalarının sorunlarını da dinler. Bu sebeple soru sorma tekniklerini de bilmesi gerekir.

Organizasyon yeteneği.

Yönetici asistanının en büyük sorumluluğu şüphesiz ki hızlı olmasıdır. Hızlı olması zaman yönetimi için önemlidir. Ajanda tutmak ve hiçbirşeyi atlamamak için toplantı ve diğer etkinliklerin iyi organize edilmesi gerekir. Etkin yönetici asistanı sunum, rapor ve diğer belgeleri düzenlemek ve hazırlamak zorundadır. Kusursuz ve kayıpsız bir hazırlık için organizasyonun iyi yapılması gerekir.

Takım çalışması.

Bir yönetici asistanı demek, kusursuz işleyen bir çarkın parçası demektir. Yürütülen bir organizasyonda ekibin bir üyesidir. Bu sebeple yönetici asistanı organizasyonun diğer üyeleriyle birlik içerisinde olmalı ve etkileşimi sürdürmelidir.

Teknoloji.

Bir yönetici asistanı olarak eğitiminizi güncel tutmak çok önemlidir. Teknolojiden korkmayın. O sizin arkadaşınız. O sizin daha fazlasını yapabilmeniz için orada. Siz kendinizi bir uzman olarak gösterseniz bile eminim unuttuğunuz veya bilmediğiniz şeyler vardır. Yeni teknolojiler otlardan daha hızlı çıkıyor. Biz bilginin bulut üzerinde oturduğu, ofislerin tükendiği ve daha çok insanın mobil olarak çalıştığı bir dünyaya girdikçe sizde bunu takip etmeli ve yeni trendlerden haberdar olmalısınız. Alakalı kalmak için yılda en bir veya iki kurs alın, en az.

Uzaktan Eğitim

Bu eğitim uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır. Uzaktan eğitim sisteminde ders notları, videolar, örnek alıştırmalar ve sertifika sınavı yer almaktadır. Eğitim tarihinde uzaktan eğitim sistem yöneticisi tarafından size kullanıcı adı ve şifre tahsis edilecek ve bu bilgilerle sisteme erişim sağlayabileceksiniz.

Ücretsiz

Etkin yönetici asistanlığı eğitimi tüm eğitimler gibi ücretsiz bir eğitimdir. Herkese açık olan bu eğitimde katılımcılardan eğitim ve sınav için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Eğitim süresince eğitim ve sınavlara katılabilir, kariyer yaşamınızda önemli bir adım atabilisiniz. Katılım herkese açıktır.

Sertifika

Uzaktan eğitim etkin yönetici asistanlığı programında eğitim sonunda sertifika sınavı yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan bu sınavda başarılı olan adaylar Ücretsiz Sertifika Kodu alabilir. Sertifika kodu yerine başarı belgesi (soğuk damga, mühür ve imzalı ) isteyen adaylar gider ücreti karşılığında belgesini alabilir.

Eğitime Kayıt Ol

Mükemmel Yönetici Asistanlığı

Mükemmel bir Yönetici Asistanı olmak hakkında son zamanlarda sıkça konuşulan bir düşünce var. Bu konuya dair birçok farklı düşünce var ve birçoğu nasıl etkili ve yetenekli bir yönetici olmak adına tavsiye veriyor.

Fenomenal yönetici asistanlığı karakteristiklerini tanımlamak daha çok kendi farkındalığınızı, kişiler arası bağlantılarınızı, duygusal zekanızı, liderliğinizi ve yönetim becerilerinizi geliştirmek ve ilerletmek ile alakalı. Bunun kalbinde de iyi bir dinleyici olmak, insanların duygularını anlamak, bakış açılarını anlamak ve empati kurmak yatıyor.

Şirketinizi anlamak esastır. Her şirket bir ürün satar. Anlamalısınız ki o ürün ve nihai hedef yöneticinizi etkili bir şekilde desteklemek ile sonuçlanır. Amaç gelir arttırmak, yenilikçi pratikler için endüstrinizde bir lider olarak görünmek olabilir. Desteklediğiniz insanlarla oturun ve onlara yardım edebilmek için onların amaçlarını anlayın.

Bir yönetici asistanı olarak Yönetici için bir iş yöneticisi olmalısınız. Onların günlük yaşantıları yönetmek işi daha iyi hale getirmek için olan zamanlarına odaklanmalarını sağlar. Onların takvimlerini yönetmekten ve basit idari görevlerden raporları yönettiğiniz daha kompleks işler, müşteriler ile yazışmak veya takım içinde görevleri dağıtmak… İşi yönetmek için yapmanız gereken şeylerin limiti yoktur.