Close
Mobil Menu Bars

Destek Masası

Sık Sorulan Sorular

Online eğitim sistemine ilişkin sık sorulan sorular
Başarı sertifikası nedir?

Başarı sertifikası online eğitimde başarılı olan adayların başarılarını belgelemek amacıyla kullanabilecekleri onaylı belgedir. Bu belge özel olarak hazırlanmaktadır ve ücrete tabidir. Sertifika üzerinde sahteliği önleyici uygulamalar bulunmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü soğuk damgası ve mühür uygulanmaktadır.

Online eğitimler bir kerelik mi ücretsiz?

Online eğitimlerimizin bazıları 2012 yılından beri ücretsizdir. Pazartesi ve cuma günleri arası haftanın beş günü ücretsiz, cumartesi ve pazar günleri ücretlidir.

Eğitimler ücretsiz mi?

Online eğitim programları pazartesi ve cuma günleri arası haftanın beş günü ücretsiz, cumartesi ve pazar günleri ücretlidir. Örgün eğitim programlarına ise ücretli olarak katılabilirsiniz.

Sertifika kodu almak için ne yapmam gerekiyor?

Sertifika kodu alabilmek için eğitime başvuru yapmalı, eğitime katılmalı ve sınavda başarılı olmalısınız.

Sınava girmeden sertifika kodu alamaz mıyım?

Sınavda başarılı olamayan adaylara sertifika kodu ya da başarı sertifikası kesinlikle göndermiyoruz.

Sertifika nedir?

Sertifika kodu bir öğrencinin başarısını online bir yöntemle doğrulamak için kullandığı araçtır. Sertifika kodu sosyal paylaşım alanlarında, CV sitelerinde ya da işverene tebliğ etmek için kullanılabilir.

Sertifika kodu bir belge ya da kağıt üzerinde yazılı rakamlar değildir. Sertifika sınavında başarılı olan öğrenciye bu sınavda başarılı olduğunu ispatlayabilecek bir numara verilir. Bu numara Enstitü veri tabanlarına kayıt edilir. İşveren bu numarayla Enstitü veri tabanından sorgulama yaparak öğrencinin başarısını görünteleyebilir.

Sertifika kodu ücretsiz mi?

Sertifika kodu sınavda başarılı olan öğrencilere ücretsiz olarak gönderilmektedir.  

Sertifika kodunu nerede kullanabilirim?

Bu kod sertifika yerine geçer ve dijitaldir. Kariyer.net cv nize, Linkedin profilinize ya da özgeçmişinize ekleyebilirsiniz.

Birden fazla eğitime neden kayıt olamıyorum?

Eğitimler iki haftada bir başlamaktadır ve her eğitim haftasında iki eğitime kayıt olabilirsiniz.

MicroMaster Programları nerede yapılıyor?

MicroMaster programları örgün olarak yapılmaktadır. Bir sınıfta ya da eğitim salonunda bir ya da birden fazla günde yapılmaktadır. Eğitim yeri önceden belirlenmekte ve eğitim sayfasında belirtilmektedir.

Hangi eğitimler ücretsiz?

Bazı online eğitimlerimiz ücretsizdir. Bu eğitimlere internet üzerinden katılabilirsiniz ve herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz.

Online eğitimler neden ücretsiz?

Eğitimlerimiz uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmaktadır. Öğrenci ve eğitmen bilgisayar, akıllı telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden online etkileşime geçmektedir. Gerçek bir sınıfta eğitim yapılmadığından salon kirası, elektrik, su ve diğer giderlerin tamamı ortadan kalkmaktadır.
Online eğitim pahalı bir eğitim yöntemi olmayıp aksine eğitmen gideri haricinde ek bir masraf gerektirmez. Enstitümüzde eğitmenlik ise genellikle gönüllülük esasına dayandığından öğrencilerin herhangi bir şey için ödeme yapmasına gerek yoktur. Harvard ve Berkeley gibi üniversitelerde uygulanan benzer projeler mevcuttur. İstanbul İşletme Enstitüsü Türkiyede bu alanda faaliyet gösteren tek kurumdur.
Uzaktan eğitimler 6 yıldır ücretsiz yapılmakta ve bundan sonrada ücretsiz olarak devam edecektir.

Sertifikamı ofisinizden teslim alabilir miyim?

Evet alabilirsiniz. Maltepedeki destek ofisimize gelerek sertifikanızı teslim alabilirsiniz. Elden teslimatta yalnızca nakit ödeme yapılmakta ve destek ofisine gelmeden en az 3 saat önce bilgi vermeniz gerekmektedir. Haber vermemeniz halinde sertifika basımı için ofisimizde biraz bekletebiliriz :)

Sertifika almak zorunda mıyım?

Hayır almak zorunda değilsiniz. Ücretsiz dijital sertifika kodunu kullabilirsiniz. Sertifika yerine geçer ve özel işletmelerde kullanılabilir.

Resmi kurumlarda kullanmak için resmi belge almanız gerekebilir. Bu konuda en doğru bilgiyi başvuru yaptığınız resmi kurumdan öğrenebilirsiniz.