Destek Masası

Sık Sorulan Sorular

Online eğitim sistemine ilişkin sık sorulan sorular
Başarı sertifikası nedir?

Başarı sertifikası online eğitimde başarılı olan adayların başarılarını belgelemek amacıyla kullanabilecekleri onaylı belgedir. Bu belge özel olarak hazırlanmaktadır ve ücrete tabidir. Sertifika üzerinde sahteliği önleyici uygulamalar bulunmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü soğuk damgası ve mühür uygulanmaktadır. Aynı zamanda kurumun MEB onayını sorgulayabileceğiniz karekod etiketi de yer almaktadır.

Eğitimler ücretsiz mi?

Online eğitimlerimizin bazıları 2012 yılından beri ücretsizdir. Ücretsiz kotalarını kayıt sayfasından takip edebilirsiniz.

Sertifika kodu almak için ne yapmam gerekiyor?

Sertifika kodu alabilmek için eğitime başvuru yapmalı, eğitime katılmalı ve sınavda başarılı olmalısınız.

Sınava girmeden sertifika kodu alamaz mıyım?

Sınavda başarılı olamayan adaylara sertifika kodu ya da başarı sertifikası kesinlikle göndermiyoruz.

Sertifika nedir?

Sertifika kodu bir öğrencinin başarısını online bir yöntemle doğrulamak için kullandığı araçtır. Sertifika kodu sosyal paylaşım alanlarında, CV sitelerinde ya da işverene tebliğ etmek için kullanılabilir.

Sertifika kodu bir belge ya da kağıt üzerinde yazılı rakamlar değildir. Sertifika sınavında başarılı olan öğrenciye bu sınavda başarılı olduğunu ispatlayabilecek bir numara verilir. Bu numara Enstitü veri tabanlarına kayıt edilir. İşveren bu numarayla Enstitü veri tabanından sorgulama yaparak öğrencinin başarısını görünteleyebilir.

Sertifika kodu ücretsiz mi?

Sertifika kodu sınavda başarılı olan öğrencilere ücretsiz olarak gönderilmektedir.  

Sertifika kodunu nerede kullanabilirim?

Bu kod sertifika yerine geçer ve dijitaldir. Kariyer.net cv nize, Linkedin profilinize ya da özgeçmişinize ekleyebilirsiniz.

Birden fazla eğitime neden kayıt olabilir miyim?

Aynı anda 5 ücretsiz eğitime ve sınırsız ücretli eğitim programına kayıt olabilirsiniz. Ücretsiz programlarda abonelik süreniz tamamlandıkça yeni eğitimler seçebilirsiniz.

MicroMaster Programları nerede yapılıyor?

MicroMaster programlar da online olarak yapılmaktadır. Kısa dönem eğitimlerden farklı olarak ders sayfalarına erişim daha fazladır, %90'ında erişim 1 yıldır.

Hangi eğitimler ücretsiz?

Bazı online eğitimlerimiz ücretsizdir. Bu eğitimlere internet üzerinden katılabilirsiniz ve herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz.

Online eğitimler neden ücretsiz?

Eğitimlerimiz uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmaktadır. Öğrenci ve eğitmen bilgisayar, akıllı telefon ya da tablet bilgisayar üzerinden online etkileşime geçmektedir. Gerçek bir sınıfta eğitim yapılmadığından salon kirası, elektrik, su ve diğer giderlerin tamamı ortadan kalkmaktadır.
Online eğitim pahalı bir eğitim yöntemi olmayıp aksine eğitmen gideri haricinde ek bir masraf gerektirmez. Enstitümüzde eğitmenlik ise genellikle gönüllülük esasına dayandığından öğrencilerin herhangi bir şey için ödeme yapmasına gerek yoktur. Harvard ve Berkeley gibi üniversitelerde uygulanan benzer projeler mevcuttur. İstanbul İşletme Enstitüsü Türkiyede bu alanda faaliyet gösteren tek kurumdur.
Uzaktan eğitimler 6 yıldır ücretsiz yapılmakta ve bundan sonrada ücretsiz olarak devam edecektir.

Sertifikamı ofisinizden teslim alabilir miyim?

Evet alabilirsiniz. Maltepe'deki destek ofisimize gelerek sertifikanızı teslim alabilirsiniz. Elden teslimatta yalnızca nakit ödeme yapılmakta ve destek ofisine gelmeden en az 3 saat önce bilgi vermeniz gerekmektedir. Haber vermemeniz halinde sertifika basımı için ofisimizde biraz bekletebiliriz :)

Sertifika almak zorunda mıyım?

Hayır almak zorunda değilsiniz. Ücretsiz dijital sertifika kodunu kullabilirsiniz. Sertifika yerine geçer ve özel işletmelerde kullanılabilir.

Resmi kurumlarda kullanmak için resmi belge almanız gerekebilir. Bu konuda en doğru bilgiyi başvuru yaptığınız resmi kurumdan öğrenebilirsiniz.