Sertifikanın Programlarının Faydaları Nelerdir?

Sertifikanın Programlarının Faydaları Nelerdir?

Eğitim insan hayatı boyunca süren ve sürekli gelişime açık bir olgudur. Günümüzde eğitim ihtiyacı gelişen teknolojik ve yaşam koşulları ile birlikte daha da artmakta ve daha donanımlı bireylere ihtiyaç duyulmaktadır. Globalleşen dünya şartlarında şeffaflaşan bilgiler sayesinde bilgiye ulaşmak ve aktarmakta kolaylaşmıştır.

Bu sayede bilgi transferleri daha kolay bir şekilde yapılabilmekte ve ihtiyacı olan kişilere ulaştırılabilmektedir. Ancak bilgi aktarımındaki şeffaflık ve kolaylık günümüzde eğitim ihtiyacını yeterli kılmamakta ve özellikle iş dünyasında daha donanımlı eleman ihtiyacını ortaya çıkarmaktadır. Bireylerin profesyonel özellikleri sadece okul diplomaları ile sınırlanmaktan çıkmış ve iş dünyasını daha büyük beklentiler içine sokarak, farklı dallar veya uzmanlık alanında onaylanmış yetenekleri ortaya koymaları beklentisi oluşmuştur.

Profesyonel iş yaşamında ilerlemek ve sektörünüzde vazgeçilmeyen elemanlar arasında bulunmak için günümüzde çeşitli sertifika ve eğitimler zorunlu hale gelmiştir. Hızla değişen ve ilerleyen sektör yeniliklerine sahip olmak için bireylerin kendilerini geliştirici eğitimlere katılmaları ve başarı elde ederek bu eğitimleri tamamlamaları patronların öncelikli beklentileri arasındadır. Sertifika eğitimlerinin bireylere sağladığı faydalar şu şekilde özetlenebilir:

Sertifika faydaları

Bireysel yetenekleri geliştirme imkanı

Sektörel eğitim sertifikası bulunduğunuz sektördeki yeniliklere hakim olmanızı ve güncel olaylardan geri kalmadan değişikliklere karşı hazırlıklı olmanızı sağlar. Mesleki eğitim sertifikaları sayesinde işinizin inceliklerine tamamen hakim olabilir ve terfi merdivenlerini daha hızlı bir şekilde çıkabilirsiniz. Mesleki eğitimlerin yanı sıra yabancı dil ve çeşitli alanlarda verilen eğitimler sayesinde insan ilişkilerinizi geliştirerek bireysel iletişiminizi daha da kuvvetlendirebilir ve geleceğin profesyonel yönetici adayları arasına kolaylıkla girebilirsiniz.

Fark yaratmak

Günümüzde profesyonel iş dünyasında üniversite mezunu olmayan kişi sayısı azınlık durumundadır. Bu durum karşısında patronlar kendilerine yönetici adayı belirlerken farklı özellikleri ile öne çıkan kişi arayışına girerler. Bu özellikler başarı sertifikası ile yeteneklerini onaylamış kişilerde aranmakta ve kriter olarak kişinin gelişime ne kadar açık olduğunu gösteren bu sertifikalar alınmaktadır. Profesyonel yeteneklerinizi sertifika eğitimleri sayesinde arttırıp bulunduğunuz sektörde bir adım öteye geçebilir ve farkınızı ortaya koyarak profesyonel yöneticilerden biri olabilirsiniz!

Teknolojiye uyum sağlamak

Teknolojik dünya şartlarına baktığımız zaman, dünya üzerinde her dakika yüzlerce teknolojik yenilik icat edilmekte ve bu yenilikler hayatımızı kolaylaştıran ögeler ile bir araya gelerek bizlere sunulmaktadır. Özellikle iş dünyasına çok hızlı bir şekilde giren teknolojik yenilikler çalışanların adaptasyonunu zorlaştırmakta ve onların performansını düşürerek iş hayatında geride kalmalarına neden olmaktadır. Yeni nesil teknolojiye daha hızlı adapte olabilirken, orta nesil ne yazık ki teknolojik yenilikleri yakalama konusunda zorlanıyor. Bu durum karşısında da kalifiye ve yetenekli eleman statüsünden çıkarak gerilemektedir.

Sektörel teknolojik yeniliklerle ilgili çeşitli alanlarda başarı sertifikası almak ve teknolojik yeniliklerle ilgili bireysel donanımı artırarak sektördeki deneyiminize katkı sağlayabilir ve iş yaşamınızı sağlamlaştırarak sektörün ihtiyaç duyulan elemanları arasına girebilirsiniz. Teknolojik yeniliklerin yanı sıra farklı alanlarda sahip olacağınız katılım sertifikaları da profesyonel yeteneklerinizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Kısacası sektörel ve bireysel sertifika eğitimleri ile becerilerinizi arttırabilir ve profesyonel iş yaşamınızı geliştirerek piyasada aranan elemanlardan birisi olabilirsiniz. Eğitime hayat boyu önem vermek ve kendini sürekli olarak geliştirmek olguları nitelikli insan kategorisine sizi sokan ve sadece iş yaşamında değil, günlük yaşantınızda da size yardımcı olan unsurlardır. Geleceğe yön vermek ve yaşanan değişimlere karşı daha esnek olup uyum sağlayabilmek için sertifika eğitimleri hayatımızın ve iş yaşantımızın bir parçası haline gelmiştir. Bu yüzden sertifika eğitimlerine gerekenden daha fazla özen göstermeli ve yeteneklerimizi arttırarak daha sağlam adımlarla ilerlemeliyiz.

Blog Yazarı

12 yorum

Yorum yaz

 • Çok faydalı ve yararlı buluyorum eğitimleri, emeği geçen herkese tsk ederim.

  Server
 • Sertifika nerelerde geçerlidir ne gibi faydası var ?

  Anonim
 • Sertifikalarımızda soğuk damga olduğu için Adalet Bakanlığı bilirkişilik başvurularında ve diğer resmi kurumlarda kullanabilirsiniz. Özel ve kamuda geçerli olup uluslararası düzeyde de geçerliliği mevcuttur.

  İstanbul İşletme Enstitüsü
 • Merhabalar ne zamab katılabiliriz yardım için şimdide. Tesekkuröer

  Onur aydın
 • MEB de kullanabiliyor muyuz ?

  Anonim
 • dersler saat kaçta başlıyor

  Anonim
 • Merhaba,
  İstanbul İşletme Enstitüsü aracılığı ile eğitim almak hem konforlu, hem canlı derslerle heyecanlı ve eğlenceli. Tavsiye ederim…

  Sevda ASLAN
 • Merhaba, Canlı derslerin saatleri değişmekle birlikte akşam saat 18:00’den sonra gerçekleşmektedir.

  İstanbul İşletme Enstitüsü
 • Merhaba,
  Üniversite ya da Enstitülerin sertifika programlarında MEB onayı şartı kesinlikle aranmaz.
  Sertifikalarımızda soğuk damga olduğu için Adalet Bakanlığı bilirkişilik başvurularında ve diğer resmi kurumlarda kullanabilirsiniz. Özel ve kamuda geçerli olup uluslararası düzeyde de geçerliliği mevcuttur.

  İstanbul İşletme Enstitüsü
 • Iyi günler ben işaret dili için kayıt yaptırdım ama herhangi bir ücret ödemesi var mi bana ders için sifre geldi ama ben henüz girmedim rica etsem beni bu konuda bilgilendirme yapabilir misiniz

  Anonim

Yorum yaz