Close
Mobil Menu Bars

Sertifika Programları

Sertifika Programları

Sertifika Programları Hakkında Bilgiler

Uzaktan Eğitim yöntemi ile verilen Online Sertifika eğitimi programlarının yanı sıra Sertifika programı alma imkanına sahipsiniz. Örgün Eğitim sisteminde, maksimum mevcudu 20 kişilik olan gruplarla eğitim verilmektedir. Bu sayı sınırlaması eğitim kalitesi gereğince uygulanmıştır. Dilenirse eğitim talep eden firmanın kendi salonunda yapılacağı gibi, kendi bünyemizde ki salonlarda da eğitim verilmektedir.

Sertifika programları, kabaca bir tanımla bir sınıf, derslik, laboratuvar, amfi ortamında gerçek eğitici ile gerçek öğrencilere yüz yüze verilen eğitimdir. Burada öğretici ve öğrenen arasında birebir iletişim yüz yüze sağlanacağından bir takım anlaşılamayan noktalar üzerinde tartışmalar yapılması, soru sorulması gibi faydalara da sahiptir. Örgün eğitim uygulaması ile işyerleri belli bölümlerdeki çalışanlarını, yöneticilerini bir araya getirerek hep birlikte eğitim alınmasını sağlayabilir.

Sertifika programları uygulamasından faydalanmak için ücret ödenmesi kredi kartı ile ya da nakit olarak yapılabilmektedir.

Bir sınıfta ya da toplantı salonunda eğitmenin ve öğrencilerin hazır bulunduğu eğitim yöntemidir. Bilgisayar, sunum, ve tahtada anlatım yapılır. MicroMaster Programs genellikle İstanbul, İzmir ve Ankara’da merkezi lokasyonlardaki eğitim salonlarında yapılmaktadır. Eğer bir okul ya da sivil toplum kuruluşu temsilcisiyseniz ve kayıt işlemlerini bizimle birlikte yapacaksanız lütfen bizimle irtibat kurun.

Profesyonel iş yaşamının içinde olanlar belirli bir süre sonra kendini tekrar eden çalışma içine girer ve bir konfor bölgesi oluşturur. Konfor bölgesi oluşturma insan doğasına uygun bir davranıştır. Bu şekilde çalışma hayatında yeniliklerden uzak kalırlar.

Sertifika Programlarının Detayı

Bu nedenle insanların kendilerini geliştirmek, daha yeni şeyler öğrenmek ve yeni beceriler edinmek, değişen dünyada ortaya çıkan yeni deneyim ve bilgilerinden faydalanmak amacıyla sertifika programlarına katılmaları beklenir. İşletmelerin doğası gereği daha ileriye gitmeleri ve büyümeleri nedeniyle, yani işletme güçlerinin etkisi nedeniyle çalışanların gelişme içerisine girmeleri ve işletmenin gelişimine ayak uydurmaları gerekir.

Sertifika Eğitim programlarında, uzaktan eğitim ve örgün eğitim olarak iki yöntem kullanılmaktadır. Uzaktan eğitim; online olarak bilgisayar ve internet hattı ile alınan eğitimin olarak açıklanabilir. Sertifika programları ise, fiziki bir derslik, amfi ortamında dersi verecek olan uzmanın fiziki katılımıyla, dersi alacak olan  olanlarla yüz yüze iletişim yöntemiyle eğitim vermesidir. Uzaktan eğitimin bir takım avantajları, faydaları olduğu gibi Sertifika programlarının da kendine özel avantajları, faydaları vardır.

Sertifika programlarında maksimum sayısı 20 olan katılımcılara eğitim verilir. Katılımcı sayısının sınırlandırılması, eğitimin kalitesi açısından büyük önem taşımaktadır. Eğitimler kurumumuza ait amfi, derslik ve salonlarda verileceği gibi istenildiği taktirde eğitimi talep eden firmanın salonu da kullanılabilir.

Sertifika programlarında, Uzman eğitim kadromuz ile katılımcılara Personel Özlük İşleri, Çalışma Hukuku ve Bordrolama,  İşçi- işveren- devlet ilişki ve işlemlerinde problem çözme becerisini kazandırma ve geliştirme, Sertifika programları konuları olarak belirlenmiştir.  

Herkes konfor bölgesinden çıkarak yeni tekniklerini öğrenmek, öğrenilenleri doğru bir şekilde uygulamak ve sürekli kendilerini geliştirmek durumundadırlar. Aksi durumda iş hayatında başarısızlığa uğrarlar.  Micro Master sertifika programları yenilikleri takip etmeniz için oldukça faydalıdır. Siz de bu değişime ayak uydurmak için Micro Master programlarına katılın.

ONLINE EĞİTİMLER