Video Eğitim

Trainings

Eğitim videoları hem işitsel hem de görsel eğitimi destekledikleri için iyi geliştirilmiş öğrenme aracıdır. Eğitici içeriklerden faydalanan kesim, bu programlarda anlatılan konuları daha rahat kavrayarak hafızasına kaydeder. Video eğitim, özenle ve kaliteli hazırlanmışsa bunlardan faydalanan kişiler öğrenme sürecinden oldukça memnun kalacaktır. Bu da kişiler için çok önemli bir konudur. Eğitimlerin birçoğu sağladığı verim dolayısıyla ücretli olmakla beraber, satın alındıktan sonra 1 sene boyunca eğitimi kullanabilirsiniz. Böylece, unuttuğunuz ve takıldığınız noktalarda tekrar bu eğitim videolarına bakarak fikir edinebilirsiniz.

Video eğitim kategorisinde ücretli eğitimler olduğu gibi çoğunlukla ücretsiz eğitimler bulunmaktadır. Video eğitimlere kayıt olup dersleri tamamladıktan sonra başarı sertifika sahibi de olduğunuzu hatırlatalım. Video eğitimlerin en güzel tarafı dersleri tekrar izleyebilmenizdir. Ancak katıldığınız eğitim bittiği zaman erişime kapanır. Bunun için eğitime yeniden katılmanız gerekecektir. Aslında bu şekilde izlenen yol sayesinde bilgileri eğitime yeniden katılarak tazelemiş olacaksınız.

Eğitimin verildiği videolarda anlatım son derece profesyonel olmalıdır ki öğrenen kişi izlediklerinden ve dinlediklerinden memnun kalabilsin. Sanal öğrenme biçiminin bir parçası olan video eğitimler günümüzde oldukça rağbet görmektedir. Bunun sebebi ise, anında ulaşabilme imkânı ve kişisel gelişime sağladığı ciddi katkıdan kaynaklanmaktadır.

Enstitü’nün uzman kadrosu sayesinde eğitimler son derece profesyonel şekilde geçmektedir. Profesyonel olmasının yanında aynı zamanda eğitimler sıcak bir ortamda geçer. Eğitmenler, öğrencilere oldukça samimi şekilde davranır. Aldığınız eğitimleri sıkılmadan takip edebilirsiniz. Hatta zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamayacaksınız. Bu özelliği ile eğitimler, öğrencilere adeta ilaç gibi gelecektir. Ayrıca video eğitimler baştan sona sizin kontrolünüzde olacaktır. Günün herhangi bir saatinde izleme imkanı mevcuttur.

Video eğitim yöntemiyle beraber bireylerin gelişimi daha açık olmaktadır. Aldıkları eğitim setleri sayesinde hiç bilmedikleri konuları bile kolaylıkla öğrenebilmektedir. Yalın ve sade anlatım tarzı öğrencilere büyük avantaj sağlamaktadır. İlkokul çocuğunun bile anlayabileceği şekilde anlatım tarzının olması çok önemlidir. Sonuç olarak eğitimleri her kesimden insanlar izlemektedir. Bu yüzden anlatım tarzı her kesime göre yapılmalıdır. Sitede yer alan eğitimlerin anlatım tarzları birçok kişinin beğeneceği şekilde yapılmıştır.

Video Eğitim Ne Demektir?

Video eğitim, daha öncesinde bir kamera yardımıyla kayıt altına alınarak insanların izlenmesine sunulan görüntü bileşenlerine denir. Video eğitim sistemi, canlı derslerden farklıdır. Bu eğitim sisteminde dersler daha öncesinden kayıt altına alınmıştır. Öğrenciler hazır olan videoları izlemektedir. Eğitmenler tarafından kayıt edilen videolar sisteme yüklenir ve hazır şekilde bulundurulur. Videoların hazır olması birçok kişiye göre avantaj sağlar. Fazla vakit bulamayanlar, videoları istedikleri zaman girip izleyebilirler.

Video eğitim aynı zamanda şu şekilde de yapılabilmektedir; canlı derslerin kayıt alınmasının ardından oluşabilmektedir. Şu şekilde izahı daha kolay olacaktır. Canlı ders esnasında aynı zamanda eğitim bir kayıt yardımcısıyla belleğe depolanır. Bu sayede ders kayıt edilmiş olur. Hem canlı dersin tekrarını izleme de hem de daha sonra video eğitimde bu görüntü kullanılabilmektedir. Video eğitimler genellikle bu şekilde oluşmaktadır. Canlı derslerin ardından kayıt edilerek sisteme yüklenir ve bu haliyle sistemde kalır. Öğrenciler video eğitimlere katılarak dersten faydalanabilir.

Örgün eğitim sonrası birçok ders ve kursların online ortama taşındığı herkes tarafından bilinmektedir. Eskiden geleneksel olarak alınan birçok ders şimdilerde yerini online eğitime bıraktı. Eğitimde dijital çağa ayak uydurdu. Gelenekselden yana olan birçok eğitimci bu yeni geçiş pek benimsemedi. Fakat tam aksine online eğitimin eğitmenler açısından daha iyi olduğu düşünüldü. Eğitmenler herhangi bir kuruluşa bağlı kalmadan eğitim vermeye başladı. Sadece bireysel olarak değil, web sitelerinin kurmuş olduğu kadroya da dahil olabilme imkanı doğdu.

Online eğitim sayesinde hem öğrenci hem de öğretmen kazanmaktadır. İnsanlar daha fazla kişiyle etkileşime girebilmektedir. Bu sayede insanların birbirini tanıma olanağı da doğmaktadır. Online olarak görülen eğitimlerde video derslerin bu yüzden yeri oldukça önemlidir. İnternet üzerinden kimseye bağlı kalmadan alınabilen eğitimler sayesinde bireyler, kendilerini daha çabuk gelişime açık tutmaktadır. Video eğitim sistemi başka bir açıdan da görülebilir; Örgün eğitimin yanında internet üzerinden alacağınız video eğitimi ek destek olabilmektedir. Hem öğrenci hayatında hem iş hayatında takviye alarak eksiklerinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Video Eğitiminin Önemi

Video eğitimin olması, öğrenmenin sınırlarını ortadan kaldırdı. Evde, okulda, ofiste kısaca dilediğiniz her yerde aradığınız eğitim videosuna ulaşma imkanınız oluyor. Kişisel gelişiminize artı bir katkı sağlayacak olan bu videoları en iyi şekilde değerlendirmek öğrenciye kalmış. Videoları dinlerken ayrıca not almak, anlamadığınızda videoyu geri sarmak gibi alternatiflerde bu öğrenme biçimini önemli hale getiriyor.

İnternet ortamına taşınan eğitimin iyi olabilmesi için ciddi çaba gösterilmektedir. Örgün eğitime hem alternatif hem de yardımcı olması nedeniyle video eğitimin önemi daha da artıyor. Video eğitim, geleneksel eğitimin yanı sıra daha fazla alternatife sahip. Sağladığı kolaylıklar sayesinde bireylerin dikkatini çekebilmektedir. İnsanın kendini geliştirebilmesi için videolar eğitimin önemli bir parçası. Bununla birlikte güncel tutulması ve kendini yenilemesi artı bir avantaj. Video eğitimin önemi derslere başladıktan sonra daha iyi anlaşılmaktadır. Öğrencilerin aldıkları dersle birlikte gelişim sürecinin nasıl değiştiğine şahit olabilir.

Video Eğitim Almak Öğrenciye Ne Katar?

Video eğitiminden faydalanmak öğrenen kişiye öncelikle bir bilgi olarak geri döner. Öğrenciye bilgi kadar kişisel gelişim konusunda da fayda sağlar. Alınan eğitime göre iş hayatında belli bir düzeye gelmenize yardımcı olur. Hatta bazı eğitimler sizlere yeni bir iş sahası oluşturur.

Genel profilden baktığımızda video eğitimi öğrenciye birçok şey katmaktadır. Eğitimi alan kişilerin hayatı boyunca yardımcı olacağı dersler, belli bir düzeyde pratiklik katacaktır. Hem uygulama hem de işlevsel alanda pek çok yerde eğitimler size yardımcı olacaktır.

Başarılı ve verimli geçen bir eğitimin faydalarını muhakkak göreceksiniz. Uzun vadeli düşündüğümüzde eğitimlerin katkısı daha fazla görülecektir. Öğrenen kişiye geri dönüşü hem kısa hem de uzun vadede fazlaca işine yarayacaktır. Öğrencilerin okul hayatı için alacakları eğitimler derslerine ciddi derece etki eder. Girecekleri bazı sınavlarda eğitimde gördükleri derslerle bir soruyu bile kurtarabilir. Öğrendikleri en ufak bilgi hayatlarının değişmesine yardımcı olacaktır.

Çalışanlar ise, Enstitü üzerinden aldıkları eğitim sayesinde bilgiyi pratiğe dökme imkanı doğacaktır. Eğitim sadece bilgiden ibaret olmadığını uygulama yaparak canlı şekilde görebilecektir. Eğitimlerin pratikte ve uygulamada yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede iş hayatının daha kolay olacağını sizlerde göreceksiniz. Alacağınız eğitimle beraber şirkette yeni bir sistem geliştirmeye başlayabilirsiniz. Herhangi bir öğrenilen bilgi sadece insana değil şirkete de birçok şey katabilir. Bu yüzden eğitimleri küçümsememek gerekir. Gereken özveriyi ve azmi gösterdikten sonra her şeyin daha iyi olacağını görebilirsiniz.

Video Eğitimin Olumlu Tarafları Nelerdir?

Öğrenmeyi video ile desteklemek öğrenci için yarar sağlayacaktır. Videolara her an ulaşabilme imkanı ise öğrenci acısından büyük kolaylıktır. Teknolojiyi eğitimle birleştirmek oldukça akıllıca bir çözüm yoludur. Daha iyi öğrenme alternatiflerinin çoğalması ise, daha kısa sürede maximum düzeyde konuyu bilgi darcığınıza ekleme imkanı sunuyor.

Video eğitimin en olumlu tarafı büyük bir zaman kaybından sizleri kurtarıyor. Hem çalışanlar için hem de öğrenci olup fazla vakit bulamayanlar için oldukça fazla avantajlı. Eğitimlerin kayıtlı olması dilediğiniz zaman sizlere izleme imkanı sunuyor. İsterseniz günün belirli saatlerini ayırarak izleyebilir, isterseniz de toplu halde hafta sonu 5 derse bakabilirsiniz. Burada unutmamanız gereken tek bir konu Pazar günü sınav olduğudur. Sınavdan önce en geç Cumartesi günü tüm dersleri izlemeniz gerekir. Sizlere bilgi sağlamasının yanında sınavda başarılı olmanızı da sağlayacaktır.

Video derslerde bir yere yetişmenize de gerek yoktur. Anlık takip etmeniz gerekmediği için dilediğiniz vakitte eğitimi alabilirsiniz. Burada sadece unutmamanız gereken eğitimlerin 1 hafta sürdüğüdür. 1 hafta boyunca eğitimden faydalanabilirsiniz. Eğer eğitimi kaçırırsanız 2 hafta beklemek durumundasınız. Ancak böyle bir aksilik yaşandığı zaman korkmayın. Aynı eğitime yeniden kayıt olabilirsiniz.

Video eğitimlerde aynı canlı yapılan eğitim gibidir. Aralarındaki terk fark birinin eğitimi canlı olmasıdır. Her ikisinde de sınav sonrası sertifika verilmektedir. Olaya sadece sertifika gözünden bakmadığımız zaman ise, hemen hemen aynı olduğunu düşünebiliriz. Bilgiyi almak isteyen öğrenciler için eğitimin sistemi çok önemli değildir. Yine de eğitim sonrası sertifika verilmesi olumlu taraflarındandır.

Video eğitimin alanı oldukça geniştir. Belli bir kısıtlama bulunmamaktadır. Hemen hemen her alandan eğitim verilmektedir. İş hayatı veya öğrencilik dönemini destekleyecek birden fazla eğitim mevcuttur. Aynı zamanda kişisel gelişim derslerini de takip etmek oldukça kolaydır.

Video Eğitimler Nasıl Yapılmaktadır?

Video eğitimlerin tamamı internet ortamında yapılmaktadır. Verilen eğitimler online şekilde sizlere sunulmaktadır. Enstitü sitesi üzerinden eğitimler yüklenir ve takibi tamamen burada yapılır. Bu şekilde bir sistemin var oluşu en çok insanlara yaramaktadır. Kişilere istediği yerden erişim imkanı sağlanmaktadır. Eğitimler iki farklı tarzda kayıt altına alınabilmektedir. Birincisi direkt olarak video şeklinde kayıt edilir ve sisteme yüklenir. Diğeri ise, canlı yayını otomatik kayıt altına alarak sisteme video şekilde dahil edilir. Genellikle bu şekilde bir metot izlenerek eğitimler oluşturulmaktadır.

Eğitim videoları konusunda uzman kişiler tarafından verilmektedir. Her sektörde belli bir bilgisi ve eğitim geçmişi olan kişilerin sunumuyla dersler anlatılmaktadır. Enstitü aynı zamanda iş hayatında tecrübeli olan eğitmenlerin bulunduğu bir platformdur. Uzmanların kendi bilgi ve birikimleri video şekilde aktardığı bir sistemdir.

Eğitimlerin yapılış şekli tamamen video ile ilgilidir. Eğitmenler verdikleri eğitimleri kayıt altına alır ve sisteme yükler. Sisteme yükledikten sonra öğrenciler istedikleri eğitimi seçerek kayıt olabilir. Bu yükleme işlemleri belli bir süreçten geçmektedir. Enstitü sitesinin arka yüzünde çalışan ve tüm bu işlemlerin sorunsuz şekilde işleten bir ekip vardır. Bu ekip sayesinde videolar yüklenir ve sizlerle buluşturulur.

Video eğitimlerin yapılış amacı genellikle bant kayıta dayanmaktadır. Belli bir kayıt altına alınan görüntüler sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Zaman zaman bu kayıtlar ekip tarafından güncellenmektedir. Canlı ders isteyenler ise bu eğitimi sağlayan kategoriye göz atması gerekmektedir. Video eğitim vakit sıkıntısı çekenler için idealdir. İstediği zaman izleme imkanı bulabileceği için video eğitimler tercih edilmektedir.

Video eğitim sisteminde illa belli bir sayının oluşmasına gerek yoktur. Videolar banttan yayınlandığı için gönül rahatlığıyla takip edebilirsiniz. Fakat eğitimler video sisteme göre işlese de forumlar güncel tutulmaktadır. Kayıt olduğunuz eğitim içinde aynı kişilerle forumda konuşabilir ve bir konu hakkında tartışma başlatabilirsiniz.

Eğitimler İçin Para Ödememiz Gerekiyor Mu?

Video eğitimlerin büyük bir kısmı ücretsiz. Bazıları eğitimler için ücret ödemeniz gerekmektedir. Ancak bu eğitimlere ödeyeceğiniz ücretin oldukça düşük olduğunu söyleyelim. Ödemeleri kredi kartı ile yapabilirsiniz. Site 3D Secure güvenlik sistemini kullanmaktadır. Bu sayede yaptığınız ödemeler güvenli şekilde tamamlanmaktadır. İsteyenler havale seçeneğini kullanarak da eğitimi satın alabilir. Ödemeyi yaptıktan sonra siparişi onaylamış ve kabul etmiş olacaksınız. Bundan sonra tek yapmanız gereken derslere katılım göstermektir.

Ücret ödeyeceğiniz video eğitimi aynı zamanda canlı derse tabiidir. Yani belli dönemlerde yapılan canlı derslere de katılabilirsiniz. Eğitimi satın aldıktan sonra canlı ders hakkınız otomatik olarak sizlere tanınmaktadır. Canlı derslerde toplamda 1 hafta sürmektedir. Canlı derslerin akabinde derslere 1 hafta boyunca video şekilde erişimde sağlanmaktadır.

Ücretli video eğitimi uzun dönemde satın alınabilmektedir. Bazı eğitimlerin süresi 1 hafta ile sınırlı kalmamaktadır. Uzun bir periyotla beraber öğrencilere eğitim verilmektedir. Yılda toplam 3 kez canlı ders periyodu bulunmaktadır. Fakat bunların sadece birine katılım gösterebilirsiniz. 1 kere canlı derse katılım göstermeniz sizler için yeterli olacaktır. Çünkü yayınlanan canlı ders sonra kayıt altına alınan videolar tazeliğini korumaktadır. Satın aldığınız eğitimi 1 sene boyunca güncel şekilde takip edebileceksiniz. Alacağınız tüm dersler ve diğer içerikler 1 sene boyunca sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Uzun dönem eğitim setinde 1 yıl forum abonelik hakkı profilinize tanımlanır. Kısacası alacağınız eğitimi 1 yıl boyunca güncel şekilde takip edebilirsiniz.

1 sene boyunca canlı eğitimden bir kere faydalanmış olsanız dahi videolar erişime sürekli açık olacaktır. Ayrıca forumda aktif olacağınız için eğitmen ile diyaloğunuz kesilmeyecektir. Ayrıca eğitim ile beraber başarılı olan öğrencilere sertifika da verilmektedir. Dijital sertifika kodu ile özgeçmişinize ya da sosyal mecralara ekleyebilirsiniz. Sertifika alabilmek için belli kriterlere uymanız gerekecektir. Aslında eğitimlerin en güzel yanı bu. Başarıya endeksli sertifika verilmesi.

Eğitim esnasında erilen ödevleri tamamlamak ve eğitim sonrasında sınavda başarılı olan kişiler buna hak kazanmaktadır. Ancak başarı elde edemeyenler üzülmesin. Eğitimi yeniden alarak daha iyi çalışıp, başarı gösterebilirsiniz.

Ücretsiz Video Eğitimi Nasıl Olmaktadır?

Video eğitimler içinde yer alan ücretsiz dersleri içeren kısmı oluşturmaktadır. Ücretsiz dersler, video eğitim kısmının büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır. Burada yer alan ücretsiz dersleri belirli dönemlerde kayır olarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz eğitimlerin süresi genellikle 1 haftadır. Bazı ücretli eğitimler gibi uzun dönemli eğitimler bulunmamaktadır. 1 hafta boyunca eğitim verilmektedir. Eğitimlerin başlangıç zamanı genellikle Pazartesi günüdür. Pazartesi’nden başlayan eğitim, Cuma günü son bulur. Günlük 1 – 1,5 saat arasında yapılır. Cumartesi ödev teslimatı yapılır. Pazar günü ise aldığınız eğitim ile ilgili sınava tabii olursunuz.

Sınava girmeden önce yine Cumartesi günü son kontrolleri yapabilirsiniz. Hem deneme sınavını olabilir hem de ders tekrarı yapabilirsiniz. Ders tekrarı elbette sadece bir güne özgü değildir. O hafta içinde izlemek istediğiniz herhangi bir dersi o gün izleyebilirsiniz. Ücretsiz video eğitimlerinde herhangi bir sınırlama yoktur.

Video eğitim nedir?

Video eğitim, daha öncesinde bir kamera yardımıyla kayıt altına alınarak insanların izlenmesine sunulan görüntü bileşenlerine denir. Video eğitim sistemi, canlı derslerden farklıdır. Bu eğitim sisteminde dersler daha öncesinden kayıt altına alınmıştır.

Video eğitim neden önemlidir?

Video eğitim sisteminde zaman aşımı yoktur. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde derse katılabilir ve izleyebilirsiniz. Haftalık yapılan eğitimlere katılarak dersleri gün içinde dilediğiniz vakitte izleme imkanı mevcuttur.

Video eğitim bizlere neler katar?

Eğitimler sizlere bilgi, birikim ve tecrübe katar. Bilmediklerinizi bilmeyi sağlar ya da unuttuklarınızı yeniden pekiştirmenize yardımcı olur. Ayrıca online ortamda olması nedeniyle eğitimleri daha sonra yeniden alabileceğinizi de söyleyelim.

See More…