İleri Seviye İnsan Kaynakları Eğitimleri

Trainings

İnsan kaynakları alanında uzmanlaşma hedefiniz varsa, Enstitü’de ileri seviye insan kaynakları eğitimerine katılabilirsiniz. Bir insan kaynakları uzmanının görevi, çalışanların işe alınması, eğitimi ve kariyer yönetimi ile ilgili programların geliştirilmesi, uygulanması ve değerlendirmesi gibi konuları kapsamaktadır. Çalışanlara uzman tavsiyesi ve yardımı sağlar. 

İK uzmanı, hem çalışanların hem de yönetimin yanındadır. Onlara adil davranılmasını sağlamak için şirket politikalarına uygun süreçler yönetir. İşverenler genellikle insan kaynakları veya işletme alanında mezuniyeti olan kişileri almak isterler ancak yalnızca diploma olmasını yeterli bulmazlar. Çünkü bir ik uzmanının belli bir alanda uzmanlığı olmakla birlikte insan kaynakları alanında kendini geliştirmesi gerekir. Üst düzey işlere sahip, deneyimli ik profesyonelleri online eğitimlerle kendilerini geliştirebilir. İşte tam de bu noktada Enstitü’de ileri seviye insan kaynakları eğitimlerine katılarak uzmanlaşabilirsiniz. Uzmanlar tarafından sizlere verilen derslerle uygulama alanında tecrübelerini paylaşacak ve tamamen iş hayatına yönelik eğitimleri almış olacaksınız.

İleri Seviye İnsan Kaynakları Eğitimleri Nelerdir?

İnsan kaynakları uzmanlarının rolü zaman geçtikçe bir devrim geçiriyor. Artık sadece evrakları dosyalamak ve göndermekle sınırlı işler değil, çalışanların gelişimi ve dijitalleşmeyle birlikte uzmanlık derecelerine ek sorumlulukları da yükleniyorlar.

Enstitü’de geleceğin insan kaynakları uzmanlığı ile ilgili bu eğitimlere katılabilirsiniz;

Dijital İK Eğitimi

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi

İş Hayatında Koçluk Becerileri Geliştirme Eğitimi

Yetenek Yönetimi

Oryantasyon Eğitimi

İnsan Kaynaklarında Eğitim ve Geliştirme

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi

İleri Seviye İnsan Kaynakları Eğitimlerinde Neler Öğreneceksiniz?

Görev tanımlarına gün geçtikçe yenileri de eklenen insan kaynakları uzmanları, personel üyelerine koçluk ve mentorluk yapmanın yanı sıra bir çalışanın pozisyonlarında nasıl performans gösterdiğini, terfi için uygun olup olmadığını dijital ik yönetimi teknikleriyle güncel bir şekilde ölçüyorlar. İşte bu noktada koçluk ve mentorluk ile ilgili iş hayatında koçluk becerilerini geliştirme eğitimine katılabilirsiniz. İleri seviye insan kaynakları eğitimleri arasında en önemlilerindendir.

İnsan kaynaklarının asıl amacı şirket politikalarına uygun iş süreçlerinin yönetilmesini sağlamaktır. İşletmelerin iç ve dış çevresi ile iletişimi yok sayılmadığı gibi şirket çalışanları da rakip firmalara kaptırma durumu olabilir. Sadece bununla sınırlı kalmayıp, geleceğe yönelik insan kaynakları politikalarının oluşturulması, yürütülmesi ve buna göre kararlar alınması gerekiyor. Bu yüzden stratejik insan kaynakları eğitimine kesinlikle katılmalısınız. İleri seviye insan kaynakları eğitimleri arasında en önemlilerindendir.

Gün geçtikçe geleneksel insan kaynaklarının etkisi kalmıyor. Tüm iş süreçlerinde dijitalleşmeye doğru bir yönelim var. Aynı şekilde insan kaynakları süreçlerinde de. Bu yüzden dijital insan kaynakları eğitimine kesinlikle katılmalısınız. Dijital insan kaynakları eğitimini sektörde birçok kişinin verdiğini görürsünüz ancak alanında uzman ve Enstitü gibi tanınan kurumlardan almanız size avantaj sağlayacaktır. Uzun dönemli bu eğitime katılabilir ve dijital insan kaynakları alanında bir sertifika sahibi olabilirsiniz.

İnsan kaynakları koçluk ve mentorluk yapmakla birlikte çalışanlarının yeteneklerine bir yenisini eklemek ve mevcut yeteneklerini de geliştirmek üzere çeşitli stratejik planlar yürütür. İşte bu noktada yetenek yönetimi eğitimini alabilirsiniz. Bir ik uzmanının mutlaka bilmesi gereken ileri insan kaynakları eğitimlerinden birisidir.

Yeteneklerin geliştirilmesi için çalışanlara çeşitli eğitim programları aldırılır. Genelde kurumsal eğitimler düzenlenir. Enstitü’de de kurumlara yönelik eğitimler düzenlenebiliyor. İşte bu noktada insan kaynaklarının eğitim ve geliştirme yönü devreye giriyor. İnsan kaynaklarında eğitim ve geliştirmenin rolü çok büyüktür.

Günümüzde ve gelecekte artık sıradan işler yapan çalışanlar yerine daha çok yetenekleri olan ve yetenekleri geliştirilmeye açık kişiler seçilecek. Bu noktada bir insan kaynakları uzmanı adayı seçerken yetkinlik bazlı mülakat tekniklerini uygulamalıdır. Bir kişinin bu iş için yeterli olup olmadığı ve aynı zamanda geliştirilebilir yönlerini ele almalıdır. 

Eğer yetenekli bir adayı işe aldıysanız bu adayın işe aldıysanız onu diğer ekip arkadaşlarıyla, yöneticileriyle ve diğer departmanlarla tanıştırmalı ve işe alıştırmalısınız. Bu konuda da oryantasyon eğitimini alabilirsiniz. İnsan kaynakları alanında uzmanlaşmak için bu eğitimlere katılabilirsiniz.

See More…