Grup Eğitimleri

  Bu Kategoriye Ait Popüler Eğitim Bulunmamaktadır.

  Bu Kategoriye Ait Yeni Eğitim Bulunmamaktadır.

  Bu Kategoriye Ait Öne Çıkan Eğitim Bulunmamaktadır.

  Eğitimler

  Grup eğitimleri son zamanlarda adını sıkça duyurmaktadır. Aynı frekansı paylaşan kişilerin bir arada bulunduğu grup eğitimi birçok açıdan faydalı olmaktadır. Faydalı olmasının en büyük sebebi olarak grupların fazla kalabalık olmayışı ile alakalıdır. Grup eğitimi alacak kişiler genellikle 20 kişiyi geçmemektedir. En üst limit 20 olan gruplarda 5, 10 ve 15 kişilik gruplarda yer almaktadır. Standart eğitimlere göre daha verimli olması için burada sayı en minimum seviyede tutulur.

  Eğitimlerin daha başarılı olabilmesi için derslikte yer alan kişi sayısının azlığı önemlidir. Sınırlı sayıda kişilerin bulunduğu sınıflarda eğitim almak büyük bir avantaj taşımaktadır. Bireysel eğitim ne kadar önemli ise, grup eğitimi de aynı düzeyde önemlidir. Yerine göre grup eğitimi almanın ne kadar faydalı olduğunu ancak derslere katılacağınız zaman mümkündür.

  Eğitimlerin artık online mecra üzerine taşındığı herkes tarafından bilinmektedir. Grup eğitimlerininde aynı şekilde uzaktan eğitim metoduyla yapılabilmektedir. Grup eğitiminde isterseniz hiç tanımadığınız insanlarla belli bir dersliğe katılabilirsiniz. İstersenizde belli bir ekip ile grup eğitimlerine katılabilmek mümkündür.

  Teknolojinin bu kadar fazla gelişmesi eğitim alanına da yansımaktadır. Online olarak eğitimler bireylere verilmektedir. Hatta online olmasının yanında eğitimler canlı yapılabilmektedir. Enstitü bu konuda oldukça başarılıdır. Eğitime susamış ve gerekli bilgi birikime sahip olmak isteyen bireylere online eğitim vermektedir. Şimdi ise Enstitü grup eğitimlerine başlamaktadır. Bu sayede bireyler bilgiye erişme noktasında daha hızlı yol edebilecektir. Eğitmenlerle beraber fazla vakit geçirebilecektir.

  Grup Eğitimi Nedir?

  Grup eğitimi, belli bir insan topluluğunun bir araya gelerek oluşturduğu eğitim çeşitidir. Bu eğitim çeşidinde insanlar daha fazla sosyalleşmesi amaçlanır. Grubun içinde bulunan diğer bireylerle etkileşim içine girer. İnsanlar, grup eğitimleri sayesinde farkına varmadığı yönlerini geliştirir. Kısacası grup eğitimi bir sosyalleşme hayatı olarak da görülebilir. Ancak grup eğitiminde asıl amaç eğitim gerçeğidir.

  Grup eğitimlerinde daha önceden belirlenen bir eğitmen yer almaktadır. Bu eğitmenler konusunda uzman kişilerden oluşmaktadır. Grup eğitimi vermeden önce eğitmenler belli kriterler göz önünde bulundurularak seçilmektedir.

  Grup eğitimleri geleneksel olarak reel ortamda yapılmaktadır. Ancak son zamanlarda bu eğitimler dijital ortama taşınmıştır. Bu sayede daha fazla kişiye erişmesinin yolu açılmıştır. Grup halinde alınan eğitimler belli bir yaş aralığına sokulmaz. Çünkü her yaşta insanların belli eğitim aldıkları konular vardır. Eğitim alırken bireylerin niçin bu eğitimi aldığıdır. Bir eğitim ya hobi olarak ya da iş hayatında kendini daha iyi geliştirebilmek için alınmaktadır.

  Grup eğitimleri belli bir seviyeden bulunan insanları bir arada barındırır. İlgi ve alaka düzeyi genellikle aynıdır. İnsanlar grup içinde alacakları eğitimi daha sonrasında özel olarak da alabilir. Grup eğitimlerinde süreç ise farklı şekilde işlenmektedir. Her eğitimin kendine göre belli bir zaman kavramı vardır. Bazı eğitimler 1 hafta sürerken, bazı eğitimlerde 6 aya kadar çakabilmektedir. 12 aylık eğitim periyotlarının olduğu gruplar nadir olsa da gözükmektedir.

  Grup Eğitimleri Neden Önemlidir?

  Grup eğitimlerinin önemi birden fazla nedene bağlıdır. Öncelikle grup eğitimleri sosyalleşmenin önünü açmaktadır. Grup eğitiminde birden fazla kişinin yer alması da oldukça önemlidir. Çünkü grubun içinde bulunan her birey farklı bir fikir beyan eder. Herkes konu hakkında sorusunu sorar ve düşüncesini paylaşır. Bu sayede olumlu bir etkileşim olur ve herkesin öğrenme kapasitesi artar. Çoklu öğrenim çeşidinde insanlar eğitim konusundaki eksik yönlerini görebilir. Grup içinde yer alması bu gibi avantajı ortaya koyar.

  Aynı zamanda herkes kendisiyle eşdeğer konuda eğitim alabilir. Aynı konu hakkında alınan grup eğitimleri daha keyifli geçer. Bir konu üzerinde fikir beyanı aynı olacağından çoğunlukla grup içinde uyum sağlanmış olacaktır. Grup eğitimlerinin eğlenceli geçmesi bireylerin daha rahat etmesinin yolunu açmaktadır. Bu sayede kişilerin çekinmeden soru sorma yetisi baskın olmaktadır. 

  Grup eğitimleri sayesinde insanlar dışlanmamış olur. Grup olabilme ve aynı arkadaş grubu ile hareket edebilme kabiliyeti ortaya çıkmaktadır. Öğrencilerin dersi işlerken birbirine destek olduğu ortamlar ancak meydana gelen gruplar sayesinde oluşabilmektedir. 

  Grup eğitiminde önemli olan hem bireylerin rahat etmesini sağlamak, hem de grubun bütünlüğünü sağlamaktır. Eğitimlerde sadece öğrencilere iş düşmez. Eğitim veren eğitmenin görevi de son derece önemlidir. Enstitü olarak bizler bunun bilincindeyiz. Eğitmen kadrosu uzman kişilerden oluşturulmaktadır. Hepsi kendi alanında belli bir seviyeye gelmiş eğitmenlerdir. Bu yüzden grup içinde yaşanılan birçok duruma müdahale edebilir. Enstitü uzmanları aynı zamanda iyi birer grup yöneticisidir. Kısacası alacağınız grup eğitimleri bizim bünyemizde son derece etkin şekilde kullanılmaktadır. 

  Grup Eğitimlerinin Faydaları Nelerdir?

  • Grup eğitimleri öncelikle belli kişi sayısından oluşmaktadır. Standart eğitimlere göre daha az bireylerin katılımıyla eğitimler verilmektedir. 
  • Eğitimlere katılan kişi sayısının sınırlı olması başarının anahtarını açmaktadır. Yüzlerce kişinin katıldığı eğitimler yerine belli bir grubun bulunduğu kişinin katılması başarıyı getirmektedir.
  • Eğitimde bulunan uzman eğitmen ile daha fazla vakit geçirmek mümkündür. Grup eğitimlerinin diğer güzel yanı uzmanla görüşebilme imkanıdır.
  • Grup eğitimleri bireylere sosyalleşme imkanı da sunmaktadır. Grupta yer alan diğer bireylerle görüşebilme imkanı doğmaktadır. İnsanlar grup içinde bulunan bireylerle beraber farklı düşünceleri paylaşabilmektedir.
  • Sosyal etkileşim sayesinde insanların beraber hareket edebilme duygusu ortaya çıkmaktadır. 
  • Grup eğitiminde eşitlik ilkesi esas alınır. Tüm bireyler birbiriyle eşittir. Bu da insanların birbirine olan saygısın ortaya çıkarır. Grup eğitiminde kimse birbirinden üstün olamaz. Eğitmen her bireye aynı düzeyde yaklaşmaktadır.
  • Grup eğitimleri bir küme şeklinde oluşturulmaktadır. Bu küme içersinde doğal ve karşılıklı bir etkileşim meydana gelmektedir.
  • Grup içinde yer alan kişilerin gösterdiği çaba çalışma hayatlarında kendilerine fazlasıyla geri dönmektedir. Her yönüyle grup eğitimleri insana daha çok katkı sağlamaktadır.

  Grup Eğitimlerini Neden Tercih Edilmelidir?

  Grup eğitimi az sınıflarda ders görmek isteyenler alabilmektedir. Grup eğitimlerinin temel amacı aslında budur. Daha az kişiyle ders yapabilmek. 5 kişiyle başlayan grup sayısı son olarak 20 kişi ile sınırlandırılmıştır. Sayının sabit tutulması bireylerin işine gelmektedir. Eğitimde yer alan kişi sayısın azlığı bireylerin öğrenme sürecini hızlandırmaktadır. Grupta yer alan kişi sayısının azlığı eğitmene de olumlu yansımaktadır. Eğitmen belli kişi sayısı ile iletişimde olabilmektedir. 

  Grup dersi almanın diğer güzel yanı online olmasıdır. Eğitimlere istediğiniz herhangi bir yerde bağlanabilirsiniz. Bunun için internetiniz olması yeterlidir. Canlı verilen grup eğitimlerini kaçıranlar daha sonrasında ders tekrarı olarak izleyebilmektedir. Ayrıca eğitimin bitmesinden sonra da birçok olanak devam etmektedir. Bunlardan biri de videolara yeniden erişim. Unuttuğunuz konuları yeniden videolardan takip edebilme hizmeti verilmektedir.

  Grup eğitimi nedir?

  Grup eğitimi, belli bir insan topluluğunun bir araya gelerek oluşturduğu eğitim çeşitidir. Birden fazla bireyin araya gelmesiyle oluşmaktadır. Bu eğitim çeşidinde insanlar daha fazla sosyalleşebilmektedir.

  Grup eğitimleri kaç kişiden oluşmaktadır?

  Grup eğitimleri en az 5 kişiden oluşmaktadır. 5 kişilik grup eğitimi yer almaktadır. Bu gruplar katılıma göre 10, 15 ve 20’ye kadar çıkabilmektedir.

  Grup eğitimi ücretli midir?

  Grup eğitimleri ücretlidir. Enstitü de bulunan bu eğitimler diğer eğitimlere göre daha farklı yapılmaktadır. Her grup eğitimi için belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.
   

  Devamını Gör..