Yaratıcı Drama Eğitimi


$5.31$13.08

5,0
24 Ratings
11 student enrol recently.

  Course content

 • 5 Videos
 • 5 Live Class
 • 1 Document
 • 1 Quiz
 • 1 Homework
 • 2 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions
Türkçe
Subscription Duration: 365 Days

Yaratıcı Drama Eğitimi

Yaparak / yaşayarak öğrenmenin en kalıcı öğrenme yöntemi olduğunu idrak ettiğimiz ve öğrenmeyi oyunlar aracılığıyla deneyimlemek istediğimiz bir dönemdeyiz. Yaratıcı drama; olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirmemizi sağlayan, iletişimi güçlendiren, kendini ifade etme ve empati becerisini artıran bir alan. Bu eğitim programında sadece dinleyici değil, katılımcı da olmanız söz konusu.

Öğrencinin görüntülü katılımıyla oynanacak oyunlarda eğitimin uygulamaya dayalı tarafını da deneyimliyoruz. Bu eğitimde ödev olarak bir drama planı hazırlamanızı istiyoruz. Yani bu eğitimi bitirdiğinizde bir atölye tasarlamış oluyorsunuz ve bu atölyeyi dilediğiniz zaman projelendirip hayata geçirebilirsiniz. Bu eğitimden alacağınız sertifika ile eğitim kurumlarına başvurarak eğitmenlik yapabilirsiniz. Ayrıca hazırladığınız atölyeyi birçok eğitim kurumu, sanat platformu ve kurumsal şirketle de buluşturmanız mümkün.

Yaratıcı Drama Eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Öğretmenler / Eğitmenler,
 • Koçluk hizmeti verenler,
 • Psikologlar
 • Çocuk Gelişim Uzmanları
 • Sundukları ürün veya hizmeti bir atölye konseptiyle tanıtmak isteyenler,
 • İş yerinde yaratıcı drama aktiviteleri yaparak motivasyon arttırmak isteyen profesyoneller,
 • Aile, arkadaş, çevre ilişkilerini güçlendirmek isteyenler,
 • Kendini ifade etme ve empati becerisini artırmak isteyenler,
 • Bu alana ilgi duyanlar.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 1. Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 2. Aktif internet bağlantısı

What you will learn?

Yaratıcı Drama eğitim programında drama planı oluştururken nelere dikkat etmek gerektiği konusunda bilgileneceksiniz. Oyun oynamanın öğrenme becerisini artıran yönüyle tanışarak, Yaratıcı Drama oyunlarının hayata sağladığı katkıları deneyimleyeceksiniz bu eğitimde.

Topics of Education

 • Yaratıcı Drama nedir, ne değildir?
 • Yaratıcılığı engelleyen faktörler
 • Yaratıcı Dramanın yararları
 • Yaratıcı Dramanın aşamaları
 • Yaratıcı Dramanın bileşenleri
 • Yaratıcı Drama Liderinin özellikleri
 • Eğitimde dramanın önemi
 • Drama planı nasıl yapılır?
 • Çocuklar ve yetişkinlerle yapılan atölyelerde nelere dikkat etmeli?

FAQs About Education

Yaratıcı Drama Nedir?

Yaratıcı drama; anlatılmak istenenleri ya da yaşanan tecrübeleri rol yaparak veya doğaçlama tekniklerini kullanarak, canlandırma şekline verilen addır. Çocukların sağlıklı gelişimi ve kendilerini ifade edebilmelerinde oyunların önemli bir yeri vardır. Yaratıcı drama tam da bu noktada kişisel gelişime değer katar. Okul öncesi yaşlardan başlayarak yetişkinlere kadar her yaştan insanın katılımı ile kazanç sağlaması hedeflenir. İnsanın bir diğer insan ile etkileşimde olduğu her alanda yaratıcı drama yöntemlerine yer verilebilir. Etkili düşünme, karar verme ve öz güven gelişiminde oldukça önemli roller üstlenir. Yaratıcı drama eğitimleri sayesinde bireyler iş ve özel yaşamlarında farklı bir bakış açısı ile olaylara bakmayı öğrenir. Bu alanda kendini geliştirmek ve kariyer yolu belirlemek isteyenler için eğitimler oldukça faydalı olur. Yaratıcı Drama Kursu, online eğitim seçeneklerinden yaralanabilirsiniz. Enstitü tarafından sunulan Yaratıcı Drama Eğitimi, yaşayarak öğrenmenin en kalıcı öğrenme şekli olduğunu özümsediğiniz önemli ipuçlarını kazanmanıza yardımcı oluyor.

Yaratıcı drama sertifikası ne işe yarar?

Kurs, yaratıcılık ve estetik gelişimin sağlanacağı bir eğitim programı sunuyor. Kişinin kendini tanıması, sahip olduğu enerjiyi doğru kullanması öğretilir. Olayları farklı açıdan görmenin yolları hakkında ipuçları vererek, yeni davranışlar geliştirilmesini hedefliyor. Yaratıcı drama kursu; empati duygusuna odaklanıyor ve kendi ve çevresi ile ilişkilerinde farkındalık kazanmasını sağlıyor. Sözlü olduğu kadar sözlü olmayan iletişimin de, iletişim sırasındaki gücünü fark etmenizi sağlar. Duygularınıza odaklanmanız için hissettiklerini ifade edebilmeniz için önemli bir eğitimdir. Çocukluk yaşlarından itibaren yaratıcı drama eğitimi almış olan bireyler, özel ve iş yaşamında daha emin adımlarla ilerler. İletişim ve empati yetenekleri daha gelişmiş olur. Eğitim tamamlandıktan sonra kurs tarafından uygun görülen tarihte sertifika sınavı uygulanır. Sertifika, özel kurumlarda yaratıcı drama eğitmeni olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Özellikle kendi yaratıcı drama merkezini açmak isteyenler için de oldukça faydalı bir eğitimdir.

Eğitim Neyi Hedefliyor?

Kalıcı öğrenme yöntemleri arasında en önemlilerinden biri yaşayarak öğrenmektir. Oyunlar aracılığıyla deneyimlemek, öğrenmeye değer katar. Eğitim olayları farklı bakış açılarıyla değerlendirmemizi sağlamak, iletişimi güçlendirmek, kendimizi ifade etmek ve empati becerisi kazanmamız için oldukça kapsamlı bir program sunar. Bu eğitim programında sadece dinleyici olarak değil aynı zamanda katılımcı olarak ta yer alırsınız. Öğrencinin görüntülü katılımı sağlanarak, oyunlarda eğitimin uygulamaya dayalı tarafını deneyimlemenizi hedefler. Eğitimde ödev olarak bir drama planı hazırlamanız isteniyor. Yaratıcı drama eğitimini tamamladığınızda aslında bir atölye tasarlamış oluyorsunuz. Tasarladığınız atölyeyi istediğiniz zaman zaman uygulamaya koyabilirsiniz. Hazırladığınız atölye ile birçok kurum ve kişi ile tanışma şansına da sahip olursunuz. Psikologlar, aile danışmaları, rehberlik birimleri tarafından oldukça tercih edilen yöntemlerden biri olan yaratıcı drama, sizin de yaşamınızda fark yaratmanızı sağlayacak.

Eğitim Boyunca Neler Öğreneceksiniz?

Eğitimde, drama planı hazırlarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Oyun oynamanın öğrenme becerisini kattığı katkıları görmenizi sağlayacak. Yaratıcı Drama oyunlarının hayata sağladığı katkıları deneyimleyeceksiniz. Kazanmış olduğunuz deneyimler sayesinde olaylara farklı açılardan da bakabileceksiniz. Özgüveniniz ve empati yeteneğiniz artacak. Detaylı olarak incelediğimizde eğitim sonunda kazanımlarınız şu şekildedir;

 • Sözel olmayan iletişimin katkıları fark edilir,
 • Özgüven gelişir, etkili düşünme ve karar verme becerisi gelişir,
 • Olaylara farklı açıdan bakabilme, yeni davranışlar geliştirme sağlanır,
 • Sahip olduğunuz enerji ve farklılıkları keşfedersiniz,
 • Kendiniz ve çevreniz ile olan ilişkilerinizde farkındalık oluştuğunu görebilirsiniz.

Eğitim İçeriği Nedir? Ne Kadar Sürüyor?

Eğitim alanında uzman eğitmenler tarafından verilir. Eğitimler online olarak düzenlenmektedir. Toplamda 5 canlı ders düzenlenmiştir. Dersler sırasında canlı grup sohbetlerine katılabilirsiniz. Eğitmen ile ders sırasında iletişim halinde olabilirsiniz. Oldukça verimli geçen dersler tamamlandıktan sonra eğitmen tarafından ödevler istenir. Dersler genellikle akşam saatlerinde, çalışanları göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Video erişimleri sayesinde kaçırdığınız dersleri tekrar izleme imkanına da sahipsiniz. Eğitim başarıyla tamamlandıktan sonra Enstitü tarafından sertifika sınavı uygulanmaktadır. Sertifika sonucunuza göre başarılı olduysanız Yaratıcı Drama Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince ihtiyacınız; bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon olacaktır. Derslere erişim için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekecektir. Eğitimler ücretsiz olarak verilmektedir.

Bu sertifika nerelerde kullanılabilir?

Eğitimin süresi tamamlandıktan sonra eğitimde öğrendiğiniz bilgiler ışığında Enstitü tarafından bir sınava tabi tutulacaksınız. Bu sınavdan elde ettiğiniz Başarı sertifikası ise bu alandaki kariyer planınız için önemli bir yere sahiptir. Kazandığınız sertifika özel ve resmi kurumlarda kolaylıkla iş bulma imkanı sağlayacak yeterliliktedir. Özellikle bu alanda mesleki gelişim hedefi olanlar, koçluk hizmeti verenler, öğretmenler, psikologlar, çocuk gelişim uzmanları ve kendi yaratıcı drama merkezini açmak isteyen kişiler için önemli bir belgedir. Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli olan bu başarı sertifikası soğuk damgalı olarak teslim edilmektedir. Sertifika sayesinde iş yaşamınızda önemli adımlar atabileceksiniz. Sosyal yaşamınızda da iletişim becerilerinizin artmış olduğunu gözlemleyeceksiniz. Empati yapma beceriniz artacak, sahip olduğunuz farkındalıkları keşfetmiş olacaksınız. Umut ve iyimserlik duygularının da artmasına zemin hazırlar.

Yaşayarak öğrenmenin, sözsüz iletişimin sözlü iletişime katkısının önemini ve değerini öğrenmeniz için önemli bir fırsat sunan Enstitü, alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler için değerli bir eğitim sunuyor. Siz de kendiniz çevrenizle olan ilişkilerinizde farkındalık kazanmak istiyorsanız, sahip olduğunuz potansiyelin ve enerjinin farkına varmak istiyorsanız ve aşağıdaki özelliklere sahipseniz bu eğitimi kaçırmamalısınız!

Eğitmen Kimdir?

Eğitim Sibel Curciali tarafından verilmektedir. Curciali Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro ve Oyunculuk bölümünden 2013 yılında birincilikle mezun olmuştur 2010 yılından itibaren tiyatro sahnesinde yer almaktadır. Eğitmenlik ve oyunculuk deneyiminin yanı sıra çocuk gelişimi eğitimi de almıştır. Sinema ve kısa film denemeleri de bulunmaktadır. Enstitü çatısı alanında kendi alanında farklı eğitimler ile katılımcılarla buluşmaktadır.

More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Comments All (24)
Course Rating 5,0
Mediha Keskin
03 Nisan 2022
5.0

Merhabalar kaç saatlik bir eğitim bu ve ileri düzeyde mi görülüyor başlangıç seviyesi için mi uygun? Eğitmenlik/ liderlik olarak geçiyor mu bilgilendirir misiniz?

Support team

Eğitim toplam 5 ders ve dersler 90'ar dakika olarak yapılmakta.

Gökçenur Ege
24 Şubat 2022
5.0

Alınan sertifika ile devlet kurumlarında çalışma imkanımız var mı?

Support team

Eğitim tamamlandıktan sonra kurs tarafından uygun görülen tarihte sertifika sınavı uygulanır. Sertifika, özel kurumlarda yaratıcı drama eğitmeni olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Özellikle kendi yaratıcı drama merkezini açmak isteyenler için de oldukça faydalı bir eğitimdir.

Asuman Eri Samur
18 Şubat 2022
5.0

Sertifikamız meb onayle değil ama değil mi?meb onaylı sertifikalar da yaratıcı drama yok çünkü.

Support team

Enstitü MEB onaylı uzaktan özel eğitim kurumudur.

Kurum Kodu: 99990655 - T.C. MEB Özel İstanbul Uzaktan Eğitim Kursu

MEB onaylı eğitimler için tıklayın.