Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 27 Nisan
Satranç Eğitimi
Ücretsiz


Şimdiye dek 12.073 kişi katıldı.
Türkçe
5,0
13 Değerlendirme

Satranç Eğitimi

Dünyada en çok benimsenen ve zeka geliştiren oyunlardan olan satrancı öğrenmek, odaklanmanızı ve stratejik düşünmeniz üzerinde olumlu katkılar sağlamaktadır. Satranç Eğitimi sayesinde öğrendiklerinizle, sevdiklerinizle daha keyifli vakit geçirebilir, sosyalleşebilirsiniz.

Geçmişi M.Ö ki yıllara dayanan satranç oyunu tüm dünyada kabul görmüş ve en çok benimsenen zeka ve strateji oyunu olmuştur. Bu eğitimle birlikte sizlere satranç oyunun kurallarını öğreterek zihin jimnastiği yapmanızı, strateji belirleme konusunda pratik kazanmanızı, öngörü sahibi olmanızı, gerektiği yerde ödün verebilmenizi ve oyundan keyif almanızı sağlayacağız. Bu online sistemde size oyunu öğretirken, bir başkasına da (çocuğunuza, eşinize, öğrencinize, arkadaşınıza) nasıl öğretebileceğinizin sistemi ve taktikleri de öğretilecektir. Amacımız hiçbir zaman sadece satrancın kurallarını öğrenip vakit geçirmek değil, satrancın felsefi yapısını da özümsemek olmalıdır.

Satranç eğitimine katılabilmek için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

Satranç eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Dünyanın en eski ve zevkli oyunlarından birini öğrenmek isteyenler,
 • Zeka gelişimine katkı isteyenler
 • Okul öncesi öğretmenleri
 • Anne ve Babalar
 • Satranç Antrenörü, Eğitmeni ve Usta öğreticisi olmak isteyenler

Neler öğreneceksiniz?

 • Satranç materyallerinin tanımı
 • Satranç taşlarının tanıtımı
 • Satranç Taşlarının Dizilişi
 • Satranç Taşlarının hareketleri
 • Satranç Taşlarının görevleri
 • Satranç Taşlarının Puanları
 • Oyuna başlangıç kuralları

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Özel Kurallar
 • Satrançta oyun sonlandırma
 • Mat ve Pat kavramı
 • Satrançta terfi
 • Satrançta feda
 • Satrançta Açılışlar
 • Satrançta Mat çeşitleri
 • Satranç Terimleri
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Erdem Turan
Özgeçmiş

2005 yılında Dumlupınar üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. 14 yıldan beri Satranç Antrenörlüğü yapmaktadır. Birçok okul ve Sivil Toplum Kuruluşunda usta eğitici olarak görev almış ve kariyerine halen Satranç üzerine devam etmektedir.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Sertifika
Yorumlar(13)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Murat Karademir
22 Ekim 2019
5.0

Satrancı ve kurallarını çok güzel anlatıyor eğitmen. Ön yargılarınızı yıkacak bir eğitim. Gerçekten hakkını veriyor. Takdire şayansınız.

Raziye Karabey
25 Ağustos 2019
5.0

Yıllardır çantamda taşıdığım veya masamda tuttuğum satranç kitabına rağmen öğrenemediğim satrancı beş derste öğretme becerisine sahip bir eğitmen Erdem Bey. Dört yaş için olduğunu belirtmesine rağmen yöntem ve jargonları her yaş için geçerli bence. Şapka çıkarıyorum ve teşekkür ediyorum..

Almina Mey
01 Temmuz 2019
5.0

canlı izleyemesemde adam bir harika . uzaktan eğitimle satranç ancak bu kadar güzel anlatılabilir. anlatımı içimi kıpır kıpır yaptı. satranç üzerinden yürümeye karar verdim. önce kendimi gelistirip daha sonra öğrencilerime öğretmeyi planlıyorum.

Arzu Çevikalp ✔️
25 Haziran 2019
5.0

Çok iyi anlatıyor ve tekniği çok yerinde. Hikayeleştirerek anlatması süper. Hocamızın satranç oyununun nasıl doğduğunu anlatmış olmasına da çok memnun oldum. Satrancı hep öğrenmek istemiştim.

Deniz Dolaş
09 Haziran 2019
5.0

Online ders kaç saatleri arasında olcak acaba

ERCAN OKUR
13 Mayıs 2019
5.0

İEE önce teşekkür ediyorum.Satranç eğitimi, sıradanlık çerçevesinden çıkarak parlamanızı, yeni yeni bağlantıları öğrenmenizi, gözlerin derinliğini sezerek düşünceleri görselleştirmenizi, etkili büyümeleri gerçekleştirerek kilitleri açmanızı, hayatınızı olağanüstü hale getirmenizi, yaratıcılık ilişkilerini rahatlatmanızı, potansiyelinizi optimum düzeye çıkararak yaklaşımları sindirmenizi, sihirli görüşleri şekillendirerek fırsatları yakalamanızı, farklı nefeslere dokunarak özgürlükleri tatmanızı ve daha dolu dolu bağlantılarınızı güçlendirerek, yaşamınızda daha sakin ve açık hissetmeye başlayacaksınız.Eğitmenimiz Erdem Turan, gönülleri uyandıracak mucizeleri açıklayan, büyük başarıları birleştirerek çekmeye yardımcı olan, iç bağlantıları kolaylaştıran, sevince sevinç katan ve tutkulu birisi.Herkesin İEE eğitimlerine katılarak sonsuz yansımalara aşık olmalarını diliyorum.

Dilek BAŞER
20 Mart 2019
5.0

akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi sertifikası aldım ama satrançı teknik nedenlerden anlatamamışlardı,eksikliğini hissettiğim için katıldım,Erdem hoca tam da istediğim gibi nasıl öğretileceğini de anlatıyor,bence hiç tereddüt etmeden katılın.Memnun kalırsınız.

Ayşe Akyıl
18 Mart 2019
5.0

Bilgi ve emekleriniz için teşekkürler Erdem hocam. Dersleri canlı izleyemesem de tekrar videolarından hep takipte oldum ve hep soru sorduğunuzda derse katılabilmek için keşke canlı izleyebilseydim dedim :) Güzel ,keyifli bir eğitim programı oldu . (Belgemi aldım tabikii , dersleri canlı izleyemeyecek olanlar varsa üzülmesin tekrar derslerini dinlesin ;) )

Nazan Kasapoğlu
04 Mart 2019
5.0

Satranç eğitimine iki yıl önce kendi çabalarımla niyetlenmiş ancak açıkcası hiç sevememiştim.İİE de bu eğitimi deneyerek kendime bir şans daha vermek istedim..İyiki de böyle yapmışım..Öncelikle eğitmenimiz Erdem Beye çok ama çok teşekkür ederim.Bana tekrar satrancı sevdirdi ,sevdirmekten öte çocuklara öğretici olmak konusunda ileriye dönük bir hedef de göstermiş oldu.. Çok sevdiğim çocuklar ve öğretmenliği biraraya getirerek bu alanda çalışmayı düşünüyorum şimdi...Herkese şiddetle tavsiye edeceğim bir eğitim. Kesinlikle kaçırmayın...İİE ...İyiki varsınız..

Nalan Suluhan
17 Şubat 2019
5.0

6 senedir 1ci kademe satranç antrenörüyüm. Erdem hocanın methini duydum geldim. O nasil ogretebilecegimizide ogretiyor . Akıl akıldan üstündür.

Nevin Kayır
04 Şubat 2019
5.0

Erdem Hocam oğlum 11 yaşınada onun için derslerinize katıldım oğlum kendi kendine santranç oynamayı öğrendi satrancı çok seviyo benimle birlik te eğitimlerinizi izledi size hayran kaldı siz soru sorduğunuzda hemen Erdem Hocaya cevap yazalım diyordu her şey için ben ve oğlum size çok teşekkür ederiz oğlum için satrancı öğrenmeye çalıştım. Oğlum derslerinizi izlemeye devam etmek istiyor sizi takip edebilir mi

Mustafa Tarcın
24 Ocak 2019
5.0

Hoca gerçekten çok iyi... Hem öğretiyor hem de nasıl ogretecegimizi öğretiyor. Teşekkürler...

Belma Demir
21 Ocak 2019
5.0

Erdem hoca çok iyi bir satranç antrenörü gerçekten, onun sayesinde hiç bilmediğim ve hep öğrenmek istediğim satranca ilk adımı atmış oldum, bundan sonra daha da üzerinde durup kendimi ilerletmeyi düşünüyorum.. satrancı sevdirdiğiniz için ve öğrettiğiniz için çok teşekkür ederim :) iyi ki varsın istanbul İşletme Enstitüsü

Tüm Yorumlar